If MP OP NIEUW ONTVANGEN AANBESTEDING. EEN VOLOBTAIR. EENE CANTINE VOLLEDIG ASSORTIMENT FYNTAISIE KLEED JESSTUFFEN EN UOBES. 0b Sb Mb Ontrent een vreeseiyk spoorwegongeluk rer- leden week te D'itnmddange in Luxemburg wordt bel volgende gemeld Een passagiersireio die des avonds ten half negen ure, uil Luxemburg vertrokken wus naar Mersch Éthebrück euz.siond in het station Dommeldange stil. Op nel hengl dat de weg «rij was, een naauwkeurig signaal, «erlaat een trein «an veertig waggons van tien Ion mei erts beladen Luxemburg, komende van Esch zur 1'Alzette, met bestemming naar de labnek Melt te Dommeldange- Esch. Toen de trein op eene hoogte is gekomen breekt de reintoesiel de snelheid vermeerdert door de helliug van den weg in grootc mate en een ongeluk is onvermijdelijk. Van liet station Dom meldange bemerkt meu bel gevaar, en de beambten openen de afsluitingen en schreeuwen: red u! Op hetzelfde oogeuhlik- komt de trein met erts als een bliksem aanzetten en loopt door den geheelen pas sagivistreiu. Alles spat uileen, stukken hout en ijzer vliegen rond en wonden een groot aantal uiensclien op liet station aanwezig. liet is niet mogelijk hel akelige vari dit ver» schrikkelijke tooneel le beschrijven, fiedureride den geheelen nacht wordt gewerkt om den w.-g te ont ruimen. Dertien lijken geheel misvormd zijn te «oorsclijjn gehaald. Al de rnenscheo die met uit den trein konden spongen werden gedood, behalve de heer Servais en zyn «rouw. De heer Servais burgemeester vanen tndüsiritfel te MerschluJ «au de Kamer en broeder «an den Miuister «au Slaat te Luxemburg is ernstig gcwoud. Hel gelaat zijner «rouw is boven hel regter oug geheel open. Als een wonder is aan te merken dat men «an het rijtuig, waarin de. heer en mevrouw Servais zich bevonden slechts eene plaat gevonden heeft waarop slaat ie klasse, liet aantal gewonden is aanmerkelijk. De machinist van den goederentrein en de stoker wareu «an de locomotief gesprongen «óór de botsing. De stationchef van Dommeldangede visiteur van Luxemburg de machunsi en de remmer «an den trein met erts zijn ui hechteots genomen, liet «neereoiieel der slagiofl'crs zyn arine mijnwerkers die naar hunne woningen terugkeerden onder den gelukkigen indruk «au bij bonne gezinnen bun weekloon te Imiih le brengen. Overal verrijzen logementen, die tegen elkander wedijveien ui grootte e|j pracht, maar ook in dit opzigt «punt Amerika de kroon. Daar hebben ver scheidene hotel* rook- en leeszalen post- en telegraaf-hureaux alsmede localen waar kleer makers, sctiuenmakeisin uiufacioriers inodisteu. enz. hunne goederen uitstallen en den reiziger alzoo bel •uitgaan" bespareu, indien hy daartoe tijd noch lost heeft. De vrouw «an een werkman, welke op de groii-len «an Sir Walhiu Wyou te Vrexharn ge bezigd wordt, beviel «an j kinderen. Koningin Vic toria heeft haar 7 ponden storing Hitoe- gezonder:. liet is de derde bevalling tan deze «rouw. in de beide eerste k«*eren heeft zij telkens aan haren man 3 meisjes geschonken. Aldus heeft ze in drie keeren elf kinderen ter weield gehragl, welke alleu in het leven zijn. By ftel 2de regiment vestingartillerie te 's Bosch is* als milicien ingelijfd een huisvader «au zes kinderen. De loleling is geboren in 1850 en op 18 jarigen leefiyd gehuwd met een weduwe mei vyf kinderen. Wie zal gedurende den diensttijd in de behoeften «an 's mans huishouden «oorzien Met aardsche goederen schijnt hij niet bedeelddaar hij geea plaatsvervanger heeft koutten stelled). Hel plebiscit is op muziek gebrogt. Bij Sc/iott te Parijs is een wals uilgekomen. getiteld Oui te Non 1 Of 't stuk zoo mooi is als de zaak weten wij met. In een kollijhuis te 's liage wordt thans door eene dame, die zeer hooge «logt neemt, met bijval de cancan gedanst. Te Parys zien agenten op de publieke hals toedat deze dans a«ec déceuce" wordt uitgevoerd. Hier is daar natuurlijk geen sprake van. Een Haarlernsche waarzegster is door de Regtb. aldaar veroordeeld tot vyf dagen gevangenisstraf. Dat schijnt zij niet vooraf gewelea te bebbeu. Uit Stutigardt wordt gemeld dal de beweging, die daar ooder de bevolking tegen den militairen dienstpligt is onstaau nieuw voedsel erlangt door den overmoed van vele officieren. Eeo der dagbla den van oppositie, de Beobaclner. verhaalt, dat dezer dagen een kapitein de sabel trok en een bouw deed naar een der manschappen onder zijn l>evel staande, welken de militair gelukkigerwijze mei zijn geweer pareerde. Dal de slag goed was toegebragt bleek hierqil dat een gedeelte der lade van bet geweer werd door gebouwen. In bet lagerhuis heeft de heer Lawson den «medelijken opium-hanoelvoor 't Eugelsch-Iu- dische budget eene rijke bron van inkomsten hevig bestreden. De liberale partij schaarue zich aan zijne zijde tnaar de conservatieven verdedigdeu liet stelsel dat de Indische schatkist voordeel doet trekken uil de vergiftiging der Chinezen. Met 150 legen 104 siemun-u werd ten slotte besloten, dal er vooreerst niets zou besloten winden. Een lid van liet nieuwe Ooslonrijksrlic Ministerie, baron von Widmtin8 dagen in fuut tieheeft zijn ontslag moeten vragen onnl.il in een der bladen open baar gemaakt is, dat hij voor jaren een banketbakker Maijrr die hem omdat hij niet betaalde geene levc- ranticn meer wilde doen zoodanig met zijn sabel ver wondde dat hij een half jaar liet lied moest houden i Baron van Widman, toen 1ste lintcniilwerd daar voor met een paar maanden arrest gestraft. De Keizer was zeer verstoord, dat aan zoo iemand een Ministeriele portefeuille in handen gegeven was. De baron kun als ex-Minister ongeveer f4500 pen sioen ontvangen, wat een groot troost voor hem is. Een beeldschoons jonge damemiss Garrison houdt tegenwoordig te San Francisco, in Culifornie dagelijks redevoeringen over de droevige gevolgen der onmatigheid. Zij doet dat in een der drukst bezochte herbergenen de eigenaar van het hotel wel verre van bevreesd dat de sehoone spreekster zijne affaire zal doen vcrloopenverleent baar de noodige bescherming, tegen de soms al te groole familiariteit van sommige bezoekers. De zaalwaar zij spreektis altijd stikvolen de consurntir van nat en droog is meer dun verdubbeld. Dat er teel verschil van gevoelen bestaat omtrent het al of niet plaatsen van excentrieke advertentign, werd dezer dagen bewezentoen het Utreehlsc/i Itagblad eene advertentie behelsde va» den zeer geleerden lieer Dr. F. A. Hart senwaarin hy de bevalling publiceerde zyrier lieve vriendin Maria Anderson van een fluik uebouwden zoon en daar aan nog sommige zonderlinge bijzonderheden toevoegde. De opneming tegen betaling, en g- beel voor de verantwoordelijkheid Jes llcert-n II. door hrt Utr. bai/bl.. inag als juist ingezien beschouwd worden, want deze adv. is, de namen in bet midden gelaten, niet onvoegzamer dan veel wat men tegenwoordig in de voornaamste Ned. bladen inzonderheid by het détailleereri van Frou- Frons danseuses enz. 10 tooucelkritickeu eu in andere rohriekei^ leest. Echter de opreijtc llaarl. Ct.als eerwaardige matrone, heeft de opneming dezer adverlcuüe geweigerd. Daarentegen de Tieltrhe Courant en Asmodée namen deze adv. geheel over ui hare beriglen. dus denkelijk kosteloosen diverse andere bladen maken ook in hunne beriglen en mengelingen op allerhande wijzen van deze adv. gewag Zelfs een biad vermeldt dat Madlle Maria was bevallen van een flmk gehoiiwden zoon. daarbij vrageude ol de vader metselaar of timmerman was? Zooals Ihngsdag jl. le Vccuendaal boelhuis is gehoudengebeurt het zijden zegt het U. II. De g-heele inboedel, die da.r ter kocht is. en die, ri.iar men zegt. een waarde had van nnostens zestig duizend gulden, beeft naauwelyks honderd gulden opgebracht. De iuwoners van die plaats hebben eens duidelijk willen la'en zien, dal hun, die bet onderste uit de kan wil hebben het lid op den neus valt. De vork zat aldus in den steel. De erfgenamen «an ee i onlangs overleden «rouw wilden van een billijke schikking niets welen en nood zaakten den weduwi aar tot verkooping. Deze die in ziju woonplaats de algeineeiie achting geniet eu zulks waardig isheeft nu zelf. dewijl niemand geld bood. deo geheelen inboedel als het ware voor een zuur gezicht kunnen knopen. Een vreem deling die nog kooplustig eo misschien niet op de hoogte van de zaak was. werd hee! spoedig aan het versland gebracht, dat hier niet le koopeu viel. Onder andereu brachten twee guudeu horloges samen tien cents op; hetzelfde gold een zilver servies. Voor paart! en rijtuig werd drie kwartjes betaald enz. Is het wonder dat de onderhoorigeu van den verkooper (hier ook kooper) door hun pvtroon kosteloos zijn onthaaldin twee rijtuigen, met vlaggen en wimpels versierd, een rytoerlje maakten en overal woar zy passeerden, huu vieugde zingende lieten blijken De Bolt. Ct. laat daarop volgen Het Utreclitsch D. voegt er echter niet by of die onverzettelijke erfgenamen ook iti hel complot begrepen wareu. Toch schjjot men dit te moeten aannemen of waarom profileerden zij anders ook niet van de koopjes? De opmerking der Bolt. Cl. scliynt gansch oiet onjuist te zyn en moet liet bij deu publiekco verkoop van rust goed en inboedel al zeel zoudeiiiug ziju toegegaan. Sterk verwonderlijk, is het dat de erfgenamen niets kochten al hadden zy gaarne gekochteven als anderen die het ecliter we! raadzaam zullen geoordeeld hebben zich spoedig uit de voeteq te maken. Wij bepalen ons daarbij, omdat de zaak reeds dadelijk de aandacht tan bevoegden heeft getrokken, «vier demarches wij niet willen vooruilloopendoor thans meer omtrent de zaak te melden. plebiscit genaamd, de overwfoning behaald aod'rt was te voorzien maar nu de politieke nevel, waarin de stembus was geplaatst opgetrokken is. ziel by ook vyanden. die door bem wel ontzien mogen worden. De jrz-slernmeudeo zyn voor 't groole gedeelte rnenscheo van rust die neenI riepen, zyn de mauuen van beweging, vao handelen, des oooda van buitensporig haudelen. De ja-stem menden blijven 't liefst ie huis en doen dén grendel op de deur; onrustig is hel op de straat; die neen t antwoorden! werpeu barricades op en beklauteren die, ala 't wezen moetmet eeo revolver in de band. En dat zelfs by liet leger zooveel duizenden ijjo die neen zeiden tegen den Neef des Grooteu Ooms is eene ernstige vingerwijzing om met te spelen met de pnpul.trueit die Neef v*o zjju Oom erfde, Hoe 't zij 7.271 42 Fransche kiezers schaar den zich achter slechts 1.544.454 plaatsten treb tegenover deu Keizer wat zal de laatste uu doen met die zegepiaal Wal bewijzen die getallen De Fransche bladen zyn er druk over aan 'l redeneren en daar getal len deze merkwaardige eigenschap I,ebben dat z(j door een handig rekenaar gegroepeerdtol zeer verschillende uitkomsten kunnen leiden, is er groot verschil van rrieeoiugen. De eenvoudige vraag van 't plehi-cil: K'-urt het volk de liberale hervormingen goed werd door de meesteu al spoedig vertaald dior: Is hel «ulk «óór of legen bel keizerrijk en hy het leien der verschillende stukk- o over de betcekeois «ao j plebiscit woel dit wel in 'toog worden gehouden. Het keizerrijk.eo bel keizerryk alleen was de kwestie", oordeelt de Pays. Men moet oieta anders in bet uitgebragte votum zoeken dao de dynastie het keizerrijk de erfeiykhetd. Het ia de jonge keizer die door zoodanig votum ia de voetstappen zyos vaders treedt. Hel kt:i"-rryk is vernieuwd eene oieuwe jeugd begint Laat men raadt bet conservatieve blad. die jeugd nooit in gevaar brengen door edelmoedige, maar dwaze vrijgevigheid en laat men zich berinneren dat men sommige partyeo slechts eenmaal kao spelen." ADVERTENTIE N Op Donderdag den 19. Mei 1 8 70, des voormiddags 1*2 ure, aal door hei BE STIER VAN HEI WATERSCHAP *EER- ZELDERD van den Hoogenhaai d onder de gemeente Hoog la rul worden aanbesteed de herstelling van de Neerseldersrtie Sluis zullende op Woensdag den 1 8e Mei aanslaande des namiddags van 1 tot 4 u^e de noodige aanwijzing in de bereids droogge maakte sluis worden gedaan. Hoogland 14 Mei 1870. Politieke Itevne. Keizer Napoleon heeft met het tweesnijdend zwaard. /*»Ten kantore van 'sRijks-belastingen *-«•— alhier wordt ten spoedigste gevraagu in de legerplaats bij Zeist. Te bevragen aan het Bureau der Amersl. Courant. Zoo lanf» de wereld bestaat is nimmer een middel hekend geweestdat zoo proefhoudend en krachtdadig tegen rheumatiek werkt als de onfeilbare ABSHAUB- BIN'S hare juiste en onmiddellijke werking trekt de aandacht van iedereen tot zich. Alle ligle aandoeningen ons door de buitenlucht anngebragt, zoo als kramp, jicht, hoofdkramp, aangezigtspijnkiespijn pijn of verstijving in de leden enz.worden door de Absbniibbin's of 4 n(i-Kboiuai;tI i.selio Wallen zeer spoedig en onfeilbaar genezen. De prijs per pakje is slechts 30 cent, verkrijgbaar bij den bercider en hoofddépóthonder, die, tot waarborg der echtheid al de billcttcn waarin .Ie pakjes gewikkeld zijn onderteekent A BB F. ET VELT Ai., te Delf., die deze Watten o. verkrijgbaar heelt gesteld by l'hilip Meijer*. Amersfoort IGebr. limning. Mijilrreht. Blancke en KloekWijk hij >1. Hatenhurg limliuin, Duurstede Wed. W. J. van Meeheren, (irbr. van Dijk, Baaru. 7.eij«t. hn meer bekende Depót» in andrre plaatsen. Amehsi uukt 10 Mei 1070.

Amersfoortsche Courant | 1870 | | pagina 3