SCOTT'S ROHin IVEME1 i. n. WALTER Dr. II. P. LINO O. IP. N. BEETS. Algemeen B1NMNLINDSCH INTERNATIONAAL ADVERTENTIEBUREAU SCHMIBTSCHE Met genoegen vermelflen wij dat onze stad genoot de lieci A 31. van liemmelbloemist te Amersfoort, den 5 April op de bloemen tentoonstelling te Amsterdam is bekroond voor balbouquelten met den eersten prijs en voor bruidbouquetten is hembij loling met den Heer Dekker te 's Gravenhagede tweede prijs te beurt gevallen. Het nationaal zendingsfeest zal dit jaar op Woensdag 3 Julij te Wolfhezen gehouden worden. Prof J 1. üoedes heeft op zich ge nomen de openingrede uit te sprekenen ds. Buitendijkde 1 ste secretaris der hoofdcommis sie, de slotrede. Er zullen vier spreekplaatsen zijn. Door het plaatsen van meerdere cantines zal de bediening van het publiek vergemak kelijkt worden Behalve andere extratreinen zal er ook een rijden van den Helder over 's Gra venhage naar Utrecht. Men verwacht dat hel liefelijk Wolfhezen, waar in 1863 (en ook in 1864) het eerste groote zendingsleest plaats had, waardoor aan die plek hoogst aangename her inneringen verbonden zijn, een zeer groot deel van het publiek tot zich zal trekken. Voor allen zonder onderscheid van godsdienst zal aldaar veel nuttigs en leer rijks zijn optemerken. Dingsdag namiddag tegen 3 uur arriveerden ate Amsterdam Z. M. de Koning, de Koningin en hun gevolg. Bij de aankomst van het vorste lijk paar aan het paleis braken de duizenden Nederlanders, waarmede de dam als bezaaid was, in luid en herhaald gejuich los. Vooral toen de vorst en zijn gemalinde eerste in admiraals-uniform de laatste gelooid met een oranjekleurige sjbal, op hel balkon verschenen en de menigte minzaam groettenwas de geestdrift groot. Volgens een telegram uil Alexandria aan de Times gezonden, hebben 1500 personen te An- tiochia (eigenlijk Antalicheen stad liggende binnen de muren van hel oude Anliachia aan de rivior Orontes) hun leven verlorenten ge volge der aardbeving en heerschte er groote droefheid. In verband met deze aardbeving herinnert de Echo het publiek dat de stad Antiochia slechts der oppervlakte beslaat van het oude Antiochia, waarvan de bouwvallen nog in den geheelen omtrek der stad ziglbaar zijn. De Rab Boulons (Sl.'-Paulus poort)zijnde de oostelijke toegang der stad, ligt thans één kwartier uur gaans van de eerste woning. Hetzelfde is het geval met de poorten ten noorden en ten zuiden der stad"doch niet het westelijk gedeelte. De meerderheid der huizen of wat met dien naam bestemd is, zijn van ligte bouwstof of verschillen daarin van andere woningen in Syrië of in het Oosten, dat zij een alloopend dak hebben met dunne pannen bedekt. Antiochia bezit tien of twaalf onoogelijke moskeeën met lage minarets, doch het eenmaal als bakermat der christenen betaamde Antiochia is zonder christenkerk. Aan een ingezetene van Deventer werd op 1 April van dit jaar een zoon geboren. De gelukkige vader ijlt naar het stadhuis en geeft zijn zoon bij den burgerlijken stand aan met de namen: Willem van Oranje Nassau B. De ambtenaar maakt zwarigheid het kind onder die namen in het register te schrijvener wordt om 's konings toestemming getelegrafeerd, en deze is weldra gevolgd zoodat ook Deventer thans een Willem van Oranje Nassau onder hare bewoners teltschoon niet van «Duilschen en prinseltjken bloede'' Bij Karlsruhe werd dezer dagen door een ritmeester een weddingschap gewonnen tegen vijf officierenwaarvan de uitslag door eene talrijke menigte met belangstelling werd tege moet gezien. De ritmeester von Rothkirch had aangenomen in 48 uien 48 malen den weg af te leggen tusschen Karlsruhe en Eggenstein, een afstand van zeven kwartier gaans. Hij moest 8 maal loopend8 maal te paard en 8 maal in een rijtuig heen en terug van Karlsruhe naar Eggenstein gaan, zonder zich rust te gunnen De ritmeester, die de togten in 45 uren aflegde had even als ieder der anderen 100 thaler uitgelegd, zoodat hij 500 thaler voor zijne moeite ontving. De verecniging tegen het veenbranden heeft dezer dagen te Hannover hare jaarlijksche ver gadering gehouden. Na eene zeer belangrijke discussie zijn met bijna algemeene stemmen drie voorstellen aangenomen, io Alle duilschc Landbouw-Vereenigingcn uit te noodigen om te verklaren dat het veenbranden voor de ontwikkeling van landbouw uiterst nadeelig is en bij den rijks-kanselier aan te dringen op het iuslellen ueuer uitgebreide enquête door den bondsraad naar de middelen om het veen branden als een voor de algemeene welvaart schadelijk misbruikte doen ophouden2o. de Pruissisohe en de üldcnburgsche regering, onder dankbetuiging voor hetgeen reeds in het belang der kanalisering van de veenslreken ge daan is te verzoeken om het veenbranden, waar liet lot dus ver niet plaats gevonden heeft, niet te veroorloven, om niet langer het verlof tot het veenbranden bij het verpachten van domeingronden te verleenen, en om door staats middelen die wijzen van beschouwing te onder steunen, welke kunnen bewijzen dat veen branden niet onmisbaar is: 5o. te verklaren, dat de aanleg van kanalen, welke de veenslreken met bevaarbare rivieren in gemeenschap brengen door de Vereeniging als het beste middel legen hel veenbranden beschouwd wordten dat de Vereeniging haar bestuur derhalve magtigt om den aanleg van kanalen zoo veel mogelijk te bevorderen. Onder den titel Paris chez lui en ondertcekend Jehan de Parislevert de Dien public een artikel waarin scherp te velde wordt getrokken tegen de Parisienneswijl de leeringen der laatste jaren haar doelloos schijnen voorbij te zijn gegaan. De auteur van het artikel bevond zich toevallig in den 6alon eener beroemde dames-kleermaak ster, ontmoette daar eene Fransche Hertogin, de gade van een vreemden diplomaat en eene actrice, en hoorde met ontzetting dat deze 30U0 fr. voor eene robe en 1200 fr. voor eene manlille besteedden. Trots oorlog en commune roept Jehan de Paris uit willen onze Parisiennes zich nog maar niet goedkooper klceden Hij voert dan als goede voorbeelden aan eenige dames van den faubourg St. Gei main, die zich thans zeer eenvoudig kleedenen herinnert zelfs mevrouw OUivierdie met eene hooge japon op hel bal in de Tuilericn verscheen. Wanneer de imperialistische en royalistische bladen zulk eene taal voeren en zich tegen de weelde kampen, laat dit zich begrijpen. Deze stellen alles te werk om het maken van uitga ven te verhinderen, om den gang van zaken *.c belemmeren, in de hoop dat men de Republiek moede worde. Dat een presidentieel orgaan bekrimping aanraadt, zelfs wil dat de Parisien nes de in elk geval wat naïve handeling der gade van den man met hel coeur teger zullen navolgen en zich kleeden in katoen en mousseline de lainten ook den te Parijs verblijf houdende vreemdelingen wordt op het hart gedrukt geene onmatige uitgaven te doenmaar liever hun geld op renten te zetten dit alles zou on begrijpelijk kunnen schijnenals men niet wist, dat mevrouw Thiersechtgenoot van den president der Fransche Republiek aan de spits staat van den Dien Public en dien inspireert. Mevrouw Thiers namelijk is eene aartsvijandin van alle overmaat, is inditopzigt zoo fanatiek dat zij alles doet en laat doen om andere dames in haar spoor te brengen om de grootste spaar zaamheid en eenvoudigheid in acht te nemen. Maar het zou voorzeker den leden van het schoone geslacht moeijelijk vallen het uitstekend voorbeeld der presidente na te volgen. De zuinigste burger huismoeder zou van haar nog kunnen leeren en er is wel geene huishoud ster, die zóó op de kleintjes let en in haar costuum zoo eenvoudig is als de presidente. Men zou schier kunnen zeggen zij is eene ware Spartaanschezoo eenvoudig is haar co stuum wanneer er groote receptie bij haar is of zij elders bezoek aflegt. Zij slaapt op een zeer eenvoudig ja armelijk veldbed, hetzelfde dat haar gemaal gebruikte op zijne reizen tijdens den oorlogen ofschoon haar négligé juist niet het meest frisch is, zoo geeft zij toch, op haar veldbed gelegerdhare vroeg-morgen audienliënen niet zelden worden dan zelfs Ministers bij haar toegelaten. De slaap- of morgenrok die onder de elegante Parisiennes eene zoo groote rolspeelt en pani «ffels kent de Spartaansche niet. Een oud jak een afgedragen rok oude laarsjes zijn haar genoeg. Nog minder maakt zij van eten en drin ken en als zij naai Parijs rijdt, zonder vooraf ontbeten te hebben, gaat zij zelve bijeen var kenslager en koopt wat ham, of ook wel een eenvoudig broodje en gebruikt dit frugale maal in haar rijtuigde armste ouvriere zou haar zulk maal niet benijden. Dm mevr. Thiers zelve schier al hare inkoopen doet en zelfs op de markt te Versailles een zeer bekende maar juist niet geliefde persoon is, weet iedereen. Hoe vcrdientstelijk dit Spartaanse li optreden van mevr la présidente ook moge zijn, over het geheel bevalt hel toch niet. Thiers zelf is er ook niet zeer mee ingenomen. Doch de man, die in het publieke leven zooveel energie doel blijkendie den 750 Fiansche sotivereintjes zoo moedig het hoofd biedt, is tnaglcloos als er van iels anders sprake is dan van staatszaken. ADVERTENTIE N. Ter overname wordt aangeboden een KIPPENHOK, LOOP, KUIKENREN en Z6S KIPPEN met HAAN, te bevragen bij den Kastelein in Concordia aan de Langestraat. OP NIEUW BEWERKT DOOR MET EEN OPSTEL HET EEUWGETIJDE VAN SIR Waller Scott enz." door De Complecte Werken van Walter Scott zullen worden uitgegeven in postformaat. De prijs per Afleveiing van 4 vel is slechts 35 Cent. Het eerst zullen verschijnen waverley op zestig jaar geleden guy mannering de oudheid kenner rouert roodhaarde kerkhofgangbr de zwarte dwerg en eene legende van montrose, de bruid tan lammermoor het hart van midlothian ivanhoe. De inteckenaren verbinden zich voor boven staande deelen die in 40 a 4« Afleveringen Compleet zullen zijn. Om de veertien dagen wordt eene Aflevering verzonden. Buiten inteekening wordt de prijs per Deel met 20°/. verhoogd. LEIDEN, n fT., iS C.VAN DOESBURG» DELFT D' V"'e"mjlJKEMA VAN GIJN. en van AMERSFOORT. Met de meest mogelijke vlugheid worden alv^enlicn door mij in alle binnen- en bui- tenlandsche binden geplaatst. Slechts ééne een voudige beschrijving of opgave wat men wenscht le adverteren is voldoende voor alle bladen, waarin men verlangt te adverteren. Taal en stijl.outen worden kosteloos verbeterd en ook de bespreking van den inboud geschiedt kosteloos Waldwol- artikelen, bekroond in 1SG5 ie Oporlo mei de groole zilrereu Medaille lste klasse, le Parijs met de broDten Medaille. De voortreffelijke uitkomsten welke hel gebruik der Schmidtsche Ami-Rhiim&tische WALL)WOL- WATTF.N a 25 en 50 Ct. hel pakje, eo DENNEN NAALDEN OLIE a 40 en 80 Cl. per Flesch aan dunende Lijders van Jicht en Rhumatiek heeft opgeleverdniettegenstaande alle andere genees middelen te vergeefs beproefd warcri en de bijzon dere aanbevelingen van lleereu Gcnnskundigcn geren voldoende bewijzen der deugdelijkheid. Ver krijgbaar bjj de ond- rstaande Depothouders alsook de zoo alom beroemde WALDWOL GEZONDIIEIDS- KLEEDINGSTUKKEN an PREPARATEN, volgens Prijs-Couranl en Brochures gratis veikrjjgbaar. iloofd Agent voor Nederland M. J. C. HAM te Utrecht. Amersfoort, J. 0. IV. G. F.Bosman. Ameningen, C. Marlens. Bjvrn, Pr Ier se P'obbe. N ij kerk Wed. de Weerif. Driebergen A. v. Slooten. Barneveld F. P. Ilopxler. Bhenen, G. v. d. Waal. Uirecht, M. J. C. Ilam. Choorstr. Gez. Alter Ljjomarkt. v. d. Waferweg n/r Rome. en verdere Uépö s op de gebruiksaanwijzing.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3