Keukenmeid, D. A. CUNTZ. KANTOOR-, SCHOOL-, SCHRIJF- TEEF.ENBEHOEFTEN. DÉPOT VAN BET ONFEILBARE GENEESMIDDEL GENAAMD ANTI-RHÜMATISCHE PERSISCHE KRUI II K N It A L S E II. welwillendheid onzer stadgenootcn gaarne een kolt woord van aanmoediging tol «chraging iletoi nuttige en aangename vocale inrigliiig weinichcn te voegen. Als hierboven vermeldheeft de Liederlafel zich in diverse zeer lange périoden meestal zeer gunstig slaande gehoudenen was bijna altijd het vereenigingspunt van allen hier ter stede, die zich aan den zang wijdden en liefde daarvoor koesterden, werkelijk zeldzaam als men let op zustersteden van den rang van Amersfoort. Ook daarom zal de kunstlievende bevolking van Amersfoort gaarne haar cijns brengen tot steun der Liedertafel. Te meer mag men zich dit voor den geest stellen, omdat werkelijke ont wikkeling en beschaving zich mede in vele opziglcn naauw met de edele toonkunst ineen vlechten. Wij hopenja vertrouwen dan ook dat de Eogingen van het ijverige Bestuur der Liedertafel etwelk op voet als bovengemeld de zaak op hechte grondslagen leorganiseert, zullen worden bekroond met ruime deelneming en ondersteu ning, zoodat een glansrijk resultaat daaruit ontwelt. AMERSFOORT 12~SePtembï^~1872. KAMP BIJ MILLIGEN. Maandag jl. is dezelfde manoeuvre uitgevoerd, die Zaturdag jl. plaats had, in ons No. 2019 van (0 September vermeld, doch dit geschiedde Maandag jl. in omgekeerde ordedat is het legercorps, hetwelk Zaturdag jl. in het Koot- wij ksche Zand in sterke positie stond, was nu aanvaller, en omgekeerd, behoudens het verschil in de sterkte der artillerie. Dingsdag jl. hadden evolutiën in het vuur plaats door de divisie onder commando van den Opperbevelhebber generaal-majoor MAG-LEOD tegen een gemarkeerden vijand, van 10 bataillons infanterie, 2 batterijen artillerie en een regement cavalerie, voorgesteld respectievelijk door 2 bataillons infanterie, 2 sectiën artillerie en een escadron cavalerie. 11e divisie zelve bestond derhalve uit de overblijvende 10 bataillons infanterie, 3j bat terij artillerie en 7 escadrons cavalerie. De gemarkeerde vijand werd gecommandeerd door den Majoor P. M. Netschercommandant van het 2e bataillon van het le regiment infanterie. Het waren eigenlijk meer evolutiën dan manoeu vres en de gemarkeerde vijand diende vooral om de bewegingen meer aanschouwelijk te maken. Alles is in de beste orde afgeloopen en de troepen hebben zich niet alleen loffelijk gedragen, maar ook onder hen heerschte een voortreffe lijke geest. De patiëntendie Zondag jl. bij de courses kwetsuren als anderszins hebben bekomen zijn er gelukkig grootendeels met den schrik afgeko men ofschoon men in den beginne bij enkelen voor een treurig einde vreesde. Intusschcn ook bij gewone coursesen met course-paardenge beuren veeltijds ongelukken. Wedrennen zijn veelal voor de deelnemers zeer riskant. Op gisterenWoensdag was een marsch naar Apeldoorn bepaald. De troepen verlaten morgenen Zaturdag het Kamp. Deze 4-weeksche kampeering was in alle opzichten een der gunstigste, die op deze leger - plaats zijn gehouden. Aangenaam is het ons onder referte aan het door ons in N°. 2018 geschrevene, te kunnen bcrigtendal volgens o/ficieele mcdedeelingen van elders, gisteren en heden aan ons gerigt hoogstwaarschijnlijk de beurstrein (N°. 4), voor brieven' en personen-vervoer enz. des Cenlraal- Spoorwegs van Kampen en Zwolle over Amers foort naar Utrecht, zal behouden blijven ook voor de aanst. winterdienst en dat dit gunstig voor- uitzigt reeds geopend wasmede naar aanleiding der démarches geschied vóór dat diverse kamers van koophandel hare desbetreffende adressen beredeneerden en expedieerden. Bescheiden doch met vriendelijken aandrang, vestigen wij de welwillende aandacht van ZExc. den Minister van Binnenl. Zaken en de Direc ie des Centiaal-Spoorwegs op het wenschelijke, dat aan dezen beurstreinwaarin lot nu toe geen 3e klasse reizigers worden opgenomen ook een tweetal waggons 3e klasse worden ge hecht hetwelk nog meer reizigers lokken zal en dus het provenu vergroot van dezen trein die nu reeds goed rendeert en vooral 's winters bij ijsgang zeer productief zal blijken te zijn. In Engeland en elders, alwaar aanvankelijk ook bij soortgelijke treinen zulke waggons waren uitgesloten is men van die uitsluiting terug gekomen en zoowel reizigers en spoorwegmaat schappijen bevinden zich daarbij zeer wM. Het zou misschien nuttig kunnen rijn, indien de Kamers van Koophandel der betrokken steden over dit punt van waggons derde klasse ook adressen zouden beredeneeren en expediecieii. Vermits tot hedenochtend nog geen aanschrij ving hij het gemeentebestuur van Amersfoort wa» ontvangen tot het verstrekken van inkwar tiering aan militairen, die uit het kamp van Milligen naar hunne garnizoenen terugkeeren, zoo zal hoogstwaarschijnlijk voor ditmaa1 geen inkwartiering te Amersfoort behoeven te ge schieden. De 2e batterij rijdende artillerie, die, als gedetacheerd zijnde te Venloweder te Amers foort is teruggekomen, een dag nadat de 4e batterij naar het kamp bij Milligea was vertrok ken zalvermits de 4e batterij thans alhier terugkomt, morgen wederom van hier naar Venlo vertrekken om aldaar gedetacheerd te blijven. De militairen, die alhier gedurende den kamp tijd tijdelijk in garnizoen warenvertrekken mede van hier. In de vergadering der Afdeeling Amersfoort van de Ned. Vcreeniging tol bevordering der koepok inenting gisteren avond gehouden is een defi nitief bestuur gekozen, bestaande uit de Heeren Dr. A. H. C. van DrielW. van Eeden, E. L. Visser J. Wiedenbrugge en F. Th. Weitzel, hebbende de Heer Dr. A. van der Leeuw Czndie met de Heeren van Driel en Menalda van Schouwenburg het voorloopig bestuur uitmaakte, reeds in eene vroegere vergadering te kennen gegeven, dat hij niet wenschte deel uillemakcn van het definitief bestuur, terwijl de Heer Dr. Menalda van Schou wenburg gisteren avond tot lid van dat bestuur gekozen, te kennen gaf, hij althans aanvankelijk, niet in aanmerking wensebte te komen. Er was reeds vroeger besloten dat niet meer dan een geneeskundige deel van het definitief bestuur zou uitmaken. Door het Provinciaal Geregtshof in Utrecht is, ter vervulling der opengevallen betrekking van raadsheerdoor het overlijden van mr. P. A. M. van Oosthujse baron van Rijckevorsel van Rijsenburggeformeerd de navolgende lijst van aanbeveling: de Heeren Mrs. A. R van,Bel, pre sident der arr.-recblbank te AmersfoortC. G. Berger van Hengstrechter in de arr.-rechtbank te Utrecht j H. Croockewit Jr., rechter in de arr.- rechtbank te AmersfoortJhr. J. B. Strick van Linschoten kantonrechter in het vierde kanton, te Loenen F. A. B. A. baron van Iltersum, rechter in de arr.-rechtbank te Utrecht en A. F. L. Gre gory substituut-officier bij de arr.-rechtbank te U trecbu Werd in de jongst verschenen courant aan gekondigd dat eenige jongelieden voornemens zijn eene Weerbaarheids-vereeniging te Amersfoort opterigten, zoo mag men hopen velen zich daar toe zullen aanmelden bij den secretaris van het voorloopig bestuur P. A. J. Blomof Zondag avond aanst. aan het locaal den Artnd van den Heer Malers en alzoo deze wenschelijke zaak tot stand komt, terwijl tevens de hoop wordt geuit, dat ook vele stadgenooten met deze vereeniging zullen ingenomen zijn en dan een bekwaam militair hoofd zich zal willen beschikbaar stellen. Het Departement Utrecht der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid heelt het v oornemen bij gelegenheid der aldaar te houden jaarlij ksche algemeene vergadering en nijverheids congres in de maand Julij 1873 eene tentoon stelling van nijverheids-voorwerpen te houden, waarop de kunst is toegepast (Nederlandsche kunstvlijt). Door het bestuur zijn bereids uitnoodigingen gerigt tot zamenstelling eener commissie, waarin mede zitting zouden nemen leden van de Pro vinciale Statenden Gemeenteraad of het da- gelijksch bestuur, der Kamer van Koophandel en leden van het Departement te Utrecht. De veep08t is ook in Bridington, graafschap Corkuitgebroken. Alzoo is het Britsche rijk op nieuw door die ramp bezocht. Dit moet onze Nederlandsche veehouders te meer aansporen tot de meest mogelijke voor- zigtigheid omtrent aanraking van hun vee enz. met dat van anderen. En zeker zullen de Hooge Regering en de verdere autoriteiten met hare ambtenaren en verder bevoegd personeel scherp uitzien en doen uitzienvooral aan de grenzen en op haar respectievelijk territoirom alles te weren wat die ramp ook naar ons Vaderland zou kunnen doen overslaan. De tegenwoordige zitting der Staten-Generaal wordt gesloten op Zaturdag 14 Sept. a. s., des namiddags twee uur. Aau den Minister van Binnenlandsche Zaken is door den Koning opgedragen de vergadering in Z. Ms. naam te sluiten. ADVERTENTIE N. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij gelegenheid der bevalling mijner Echtgenootebetuig ik ook namens haar mijnen dank. AusnsrooBT12 September 1872. J. W. MüLLER. MEVROUW CROOCKEWIT op den huize BEEKESTEIN verlangt met November e. k. eene om tevens eenig huiswerk te verrigten. Zich in persoon te adresseeren. er. LangestraatA JO Amersfoort. Groote sorteering Postpapier, van af 40 Ct. het pak. HoHandsch Schrijfpapier, van 25 Cu het boek en booger. Teeke.ipapierbest 5 Ct. het vel. Enveloppon, 16. 20, 25 en 30Ct.de 100 stuks en booger. Stalen PennenLak, Notitieboekjes Passer- en Kleurdoozen, Teekenborden en Haken, Driehoeiten, Mallen enz. Papier sans fin, Pakpapieren", Aliza rin-, Kaizer- en PARLEMENTS-INKT deze laatste onderscheidt zich bijzonder van andere inktsoorten door dal zij dadelijk zwart uit de pen vloeithare zwarte kleur behoudt, niet invreet en snel droogt. BOUGIES1 Pak 32 Ct10 Pak 31 Ct. het pak. Visite-kaartjes gesteendrukt, met naam en qualiteitletter en grootte naar verkiezing 100 stuks in net étui 90 cU Ook worden alle anderen soorten van Steen drukwerken ten spoedigste en tegen zeer lage prijzen afgeleverd. Onder de veelvuldige middelen, die heden ten dage onder allerlei votaien en bena mingen aan het publiek worden aangeboden, is er voorzeker geen, dat meer voldoet aan een algemeen erkende behoefte, geen nuttiger en van ineer gewicht dan de boven genoemde Balsem. Zeker in deszelfs resultatenbehoeft het niet door opgeschroefde aanbevelingen bij het Publiek le worden geïntroduceerd, maar zal het zijn weg zeker vinden wijl de Sf behoorlijke aanwending daarvau bij de vele genomene proeven tol heden geen lijder a) onbevredigd heelt gelaten. dj) Inderdaad mogen de veelvuldige, spoedige en totale genezingen, bereids door dezen J. Balsem vei kregen, hoogst wonderbaarlijk geacht worden. Lijdersdie jaren achtereen ar.n Jf Rbumalisuic, Lendepijiien en Jicht leden, en die te vergeefsch alle tot nog toe bekende f|) geneesmiddelen hebben aangewend, badknhren en diverse badplaatsen vruchteloos hebben beproefd, bekwamen na een kortstondig gebruik van dien heilzamen Balsem het gebruik hunner ledematen volkomeu terug. Prijs: ƒ2, ƒ4 en f5 de Flacon Verkrijgbaar gesteld bij den Heer Ph. MEIJERS te Amersfoort alsmede in de |t. voornaamste sleden vau Nederland, eC^Jl

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3