W. Collard PAARDEN. begaf zich de Shah naar de ververschingseaal doch gaf niettegenstaande deze verpoozing dui delijke blijken van vermoeidheid gedurende de laatste acte. De arme vermoeide man mag wel verhooging van loon hebben en verdient noodig 20 cents in plaats van 12 cents per uur. Zeo als men denken kon was de operazaal eivol en waren de prijzen der zitplaatsen over dreven hoog. Voor een kleine loge in den hoek van een der bovenrijen en van waar men te naaiiwcrnood iets kon zien, werd 16 pd. sterl. (ƒ192) betaald. De Shalt zwoegde onder diaman ten en edele steenen. Epauletten van diamanten met verbazend groote smaragden, diamanten baken diamanten op den gordel van zijne ge kroonde sabel enz. Overal zag men diamanten. Wal zal die vermoeide sukkel hebben zitten zwceten onder die vracht diamanten. AMEUSFÜOUT, 26 Junij 1873. Vrijdag jl. heeft de Luitenant-Kolonel W. Holoffvan den Generalen Staf, aan wien de functie van Chef van den Staf der op de Le gerplaats bij Milligcn te kamperen troépen wordt opgedragen zich naar hel kampterrein begeven, ten einde aldaar de voorbereidende opnemingen tot liet in gereedheid brengen der legerplaats te bewerkstelligen. Hel verzoek aan de Synode, om de voorloopig aangenomen wetsveranderingen met betrekking tot ile bekende artikelen niet tot wet te ver- hefl'-n, is door 671 manslidmaten van de Her vormde gemeente te Amersfoort onderteekend. De kiesvereetiiging Vooruitgang te Amersfoort heeft in hare vergadering van Dingsdagavond jl. in Amicitia voor eene plaats in de provinciale sinten van Utrecht opengevallen door het over lijden van Mr. J. C. G. C. Laanlol candidaat gekozen de Heer Mr. J. Cock lllomhoff te Raarn uil een drietal bestaande uit de Heeren Mr J. Cock Blomho/fDr. SI C. Verloren van Schothorst te Hoogland en \V. A. Croockewit te Amersfoort. De kapitein J. F. Diemer is van het 3e reg. vesting-at tiller ie overgeplaatst bij het regement rijdende arlillctie te Amersfoort. Dr. A. P. Kleijnenbergeerste officier van ge zondheid der Ie klasse is overgeplaatst van 's Bosch naar Arnhem. In de korte zitting der Tweede Kamer, gis teren gehoudeiw lot hervatting der werkzaam- hedenwaai. ij acht en twintig leden af wezig warenwerd voorlezing gedaan der aanbevelingslijst, door den Hoogen Raad der Nederlanden opgemaakt, ter aanvulling der va- rature ontstaan door het overlijden van den Raadsheer ('ramslaande als eerste op deze aanbeveling de Heer Mr. J. d. Jollesvoormalig Minister van Justitie. Met 45 tegen 6 stemmen is het voorstel des Voorzitters aangenomen om heden aan de orde te stellen de beraadslagingen over het wetsontwerp tot wijziging der wetten op de nationale militie. De opening der jagt op waterwild in de pro vincie Gelderland is op 13 Julij en in de provincie Utrecht op 14 Juljj bepaald. Het negenjarig zoontje van den landbouwer B. te Dalfsen ging tegen den wil der ouders in een waterkolk baden, en is jamerlijk verdronken. De afzenders van brieven, bestemd voor Oost- of Wesl-Indië of voor andere tot de heete luclitsteeken behoorende landenworden op nieuw verzocht hunne brieven niet met lak te verzegelen, maar ze ia hel belang eener onge- schondene overkomst op eene andere wijze te sluitendaar het niet zelden gebeurd dat de met lak gesloten brieven gedurende de reis zoodanig aan elkander vassgehecht raken, dat het onmogelijk is ze van eeu te scheiden zonder hel papier te scheuren. Den 18dco heeft zich te Berlijn een bankier opgehangen, die vrouw noch kinderen had. Hij hing zich op aan een brandkast, waarin voor 20,000 thaler aan papier geboren was. De oor zaak van den zeil moord meent inen daarin te vinden, dat de overledene zich de daling der effecten v.at te zeer had aangetrokken, en dus persoonlijk wilde rijten. Den lsten Julij zullen dc Carlisten postzegels uitgeven met het borstbeeld van Karei VII. Per 20 grammen inoet een reaal (I2J cent ongeveer) worden betaald on iedere brief zonder Cailistiscl» postzegel, die den Gailislcn iu handen valt, zal vernietigd worden. Op een kerkhof te Barcelona leest men het volgende karakteristieke grafschrift «Ik heet X. Ik heb twee en zeventig jaar geleefd zonder ziek te zijn geweest, zonder ooit een docter te hebben noodig gehad. Ten laatste ben ik verkouden geworden en heb ik een docter laten roependien ik maar niet zal noemen. Hij heeft mij een braakmiddel voor geschreven; ik weigerde; hij drong aan ik gaf toe en daar lig ik nu I" De naam des docters ontbreekt hier. Hoe vinnig de verkiezingsstrijd hier te lande ook somtijds gevoerd wordt de laatste dagen hebben er weder voldoende proeven van gele verd gaat het gelukkig nog niet op zoo er gerlijke wijze toe als in Engeland. Het volgend staaltje van verkiezingsijver, dezer dagen voor gevallen strek; ten bewijze De beer Cox, candidaat der radicalen te Battle, had zich met zijne vrienden naar een meeling begeven, om er eene redevoering te houden, doch toen hij op de plaats aankwam werd hij doe;- een troep kwalijkgezinden tegemoet gegaan. De heer Cox zijne vrienden willende sparen riep onverschrokken »Ik ben de candidaat Naauwelijks waren deze woorden gesproken of men wierp den radicalen handen vol peper en snuif in de oogen. De agent van den heer Cox werd bovendien erg mishandeld. Met behulp der politie mogt bel den heer Cox gelukken naar zijn hólel terug te koerenwaar hem en zijnen vrienden dadelijk de eerste genees kundige hulp werd verleend. Zij waren allen voor het oogenblik van het gczigl beroofd. Het co mité der liberalen heeft zijn leedwezen over dit voorval in een adres te kennen gegeven en be weert daarin niet de minste schuld aan hel feit te hebben. Dat bet plan tol den aanval vooraf beraamd was, is echter volkomen juist. De heer Cox ziet echter, in weerwil van hetgeea gebeurd is, niet van zijne candidatuur af. Men schrijft uit Eindhoven van 20 Junij Niettegenstaande bij al de kantongeregten van 'l arrondissement druk zaken behandeld worden legen landbouwers, die nog altijd rijden met de gewone smalle velgen en banden en dientengevolge behoorlijk gestraft worden, blijven de boeren, die anders tegenwoordig too dom niet meer zijn, nog altijd in de meening dat Z. M. de Koning het besluit der Stalen van Noord-Hrabant, op hunn aanhoudende weigering om breede velgen aan te schaffen, zal vernietigen enkelen zelfs verklaren nooit daaraan te zullen voldoeu omdat de voor geschreven breedte hun eer schadelijk dan voor- deelig is. Dezer dagen werd tegen één proces verbaal opgemaaktomdat hij tot hel curieuse idéé gekomen was, een tweeden band zonder velg, door middel van 3 dikke touwenlos naast den ouden band te hangen. Een directeur van een Parijsch theater ver kocht onlangs eenige tooneelbenocJigdheden. De lijst der te veilen stukken had groote ver scheidenheid zij liet tevens een blik slaan in de theater-wereld, geschikt om alle illussie te ontnemen. Men oordeele. Aangeboden werden eeo zee, bestaande uit twaalf groote golven de tiende grooter dan de anderen is een weinig beschadigd. Achttien goed onderhouden wolkeu met zwarte randen een vonkelnieuwe regenboog, een voortreffelijke sneeuwstorm, beslaande uit vlokken van fijn papier en twee andere sneeuw stormen die minder goed zijn. Drie flesschen bliksemstralen een ondergaande zon van mid delmatige boedanigheid een nieuwe maan een olifanteen krokodil en drie draken verscheidene phiolen met alkohot, zeer geschikt voor geestverschijningen en lot het verkrijgen van blaauwe vlammenen eindelijk eenige nieuwe donders. VERKIEZINGEN voor de TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL. Uitslag der herstemmingen op 24 Junij 1873. Amsterdam. Ingekomen 1319 stembriefjes; van onwaarde 2; geldige stemmen 1317. Gekozen: vice-admirna! C. Fabiusmet 672 stemmen De heer mr. J. A. Jollesaftredend lid, verkreeg 644 leiden. Ingekomen 1463 stembriefjesgel dige slemmeu 1430. Gekozen jhr, mr. J. L. C. van d-u Derch van Heemstedealtredend lidmet 978 ftemmende heer Verniers van der Loeff kreeg 469. Delft. Uilgebragt 2201 stemmen, waarvan geldig 2175. Gekozen de heer J. L. Miers/rast CJs.y aftredend lid, met 1187 de heer Vaillaut bekwam 986. Gouda, Gekozen jhr. mr. IV. bt. de Diauir, aftredend lidmet 1035 stemmenop dr. A. Kuyper waren uitgebragl 918, Gorinchem. Uitgebragte geldige stemmen 2400. Gekozen de lieer mr. J. J, Teding van Berkhout met 1323 stemmen. De heer mr. J. Heemskerk Az.aftredend, had 1073. Utrecht. (Jitgebragt 1771 stemmen, waarvan geldig 1762 Gekozen mr. Messchert van Vol lenhoven thans lid der Eerste Kamermet 932 stemmen De heer du Marchie van Voorthuysen, aftredend liderlangde 830. Almelo. Uitgebragte geldige stemmen 1973 Gekozen de heer H. A. Insinger met 1064 stemmen. De heer v. d. Lindenaltredend lidhad 909. Burgerlijke Stand van Amersfoort. BEVALLEN: 17 JunijGeertruida Adriana van Hoijlema geb. van Harencarspelz. - <8 Junij, Catrina van Dijk d. 19 Junij, Darendina Kok, geb. Grasmaijer, z. 24 Junn, Mekje Ruizendaalgeb van Duist, d. Wil- helmina Bilders, geb. Kisnerz, 25 Junij, Johanna VVilhelmina Massa geb. de Groot, d. GEHUWD: 25 Junij, Rijk Polleman met Hendrika Vermeer ter Burg. Hendrik Hen- driksen met Johanna van Willigenbnrg. Dignis Izaak van de Vijver met Elisabeth Kraan. OVERLEDEN 18 Junij, Hester van Rees, 2 m 20 Junij, Petrus Groeneboom, 5 m. 21 Junij, Johanna Alijda Bosman, 73 j wed. Petrus van Roosendaal. 22 Junij Card Lodewijk Frederik Roos, 63 j. geh. met Jacobs Johanna van Coeverden. 23 Junij, Adriaans Josephus Aarts, 48 j. geh. met Adriana Hoogland. ADVERTENTIE N. Voor de menigvuldige blijken van deel neming betoond bij het overlijden van Vrouwe W. S. HUN DOR FF BLOCK weduwe Mr. L SCIIELTUSVAN LEUSUEN betuigen kinderen cu behuwdkinderea bij dezen bunnen welge- meenden dank. Amersfoort, 25 Junij 1873. Publieke verkooping te Hilversum, op Woensdag den 2 Julij 1873 des voormiddags te'i elf UllT iu bet logement van A. BUWALDA, ten overstaan van den notaris K. J. PERK Om oont&nt geld, van ACHT BESTE WERKPAARDEN waaronder 2ook als koetspaarden gebruikt benvens, van een TENTWAGEN, en eene partij TUIGEN. Des morgens vóór de veiling van 9 tot 11 uur te zienin de stallen vaa den Heer UUWALDA te Hilversum. Eenige Kiezers in Amersfoort wswL vestigen voor de aanstaande VOrkiO- zing van een lid voor de Provinciale Staten in dit district de aandacht op den Heer Rentmeester van Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden enz. enz. enz. en Notaris te Soestdijk, gemeente B a a r ndie door zijne algemeene kennis en door zijne betrekking bij genoemde Z. K. H. geacht kan wordendaartoe een zeer geschikt persoon te zijn. Kosteloos ingevolge admissie dd. 19 Maart 1873. Bij Vonnis der Arrondissements-Rechlbank te Amers foort dd. II Juni 1873, behoorlijk geregistreerd, is GREGOIUUS DE VOS gedomicilieerd te Amers foort doch verblijf houdende in het Geneeskundig geslicht voor krankzinnigen te Utrecht, ter zake vaa krankzinnigheid gesteld onder Curatele. Geschiedende hiervan aankondiging ter voldoening aan de Wetdoor mij ondergeteekendeals ten verzoeke van JOHANNES ANTHONIUS DE VOS deze onder Curalelestelling vervolgd hebbende. M. L. CELOSSE, procureur. Beurtschipper G. PON zal met zijn schip van AMERSFOORT op Haar- ilkm, Leiden, 's Gravrnhagr, Delft, Schiedam naar ROTTERDAM varenop Maandag avond 30 J u n ij van ROT TERDAM over Gouda naar AMERSFOORT Woensdag 9 Julij. Verzoekt beleefdelijk goederen en commissicn. De Commissaris van dit beurtschip is de Havenmeester I. J. VALEWINK.

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 3