in ecu wit gewaadhet hoofd met een zwarten si u ij er oinhaugoit en blootsvoets noar hel schavot gelei-I. De ,4r/iA. Ct doelt uil een dagboek, gehouden l>ij de AicliiitcscUe expeditie, een artikel ui ede, Vaariu ook 'l volgende voorkomt: «Was bij twee balaillous de moed groot, doordat zij steunden op hunne achterladers, het derde of Atnbonsche bataillon was met tromp- laders gewapend en heelt het dapperst gevochten. Het was een bataillon, dat voor den tweeden keer op expeditie ging. Voor Uoniin 1859, -had bel zich naam gemaakt en de oude traditie was in 14 jaar niet verloren gegaan. «Wij zijn •Boni niet vergeten en moeten toonen wie wij zijn," sprak er een, toen den Amboneezen lot werd toegezwaaid voor bun gehouden gedrag. En een ander zeide «Och, er zijn Amboneezen genoeg en of deze vallen dat is mindermaar erger betreuren wij onze arme officieren, die gesneuveld ol gewond zijn. Hadden wij maar achterladers gehad wij zouden hun dood niet ongewroken hebben gelaten*" En diezelfde Am bonezendie 25 van de 100 man vertoren bij ééne compagnie in eene actieschaarden zich des Zondags in een kring en zongen Psalmen op de puinlio»pen der veroverde versterkingen, terwijl een hunner een preek voorlas en ieder in het bezit was van een bijbeltje. Ik beken dat was mij een treilend gezigtwaarvoor ik onze eeuw niet meer rijp en mij zeiven het minst gevoelig aculle." De tweede algemeene vergadering der Neder- landsche Dansleeraren-vereeniging is verleden week gehouden. De president, de heer P. Dekker uit Groningen opende haar met eene toespraak, waarin hij alle leden welkom heette en zoowel liet doel der bijeenkomst als het belang van het kunstvak op gepaste wijze deed uitkomen. Eenheid van degelijk onderwijs, steunende op vaste gronden, moet hoofddoel zijn. Met leven dige belangstelling werden de verschillende vraagpunten, die in deze vergaring aan de orde warenbehandeld. Dat het nut dezer vereeniging meer eu meer door de voornaamste onderw ijzers wordt ingeziea, getuigt de toetreding van vier heeren uit verschillende plaatsen in ons landdiena aan de vereischten voldaan te hebbenalle als leden zijn aangenomen met name de heeren Slork uit Amersfoort 0. G. Burggraaf uit Alkmaar, P. II. Polak van den Helder en van Diepenbeek te Utrecht. De veieeniging, die zoowel de belangen der kunst als die der onderwijzers beoogt en waken wil tegen verbastering of alles wat inet den goeden smaak en de eischen der fijne beschaving strijdt, neetnt dus zeer in bloei toe. Een vlugge Chineesche beul. «De Regering heeft 100 manden noodig" •werd bij muuraanslag te Tshu-Yang, een stad in China den volke bekend gemaakt. Deze aan kondiging beteekentEr zullen honderd men- schen onthoofd worden arbeiders die de man den vervaardigen willenwaarin de delinquen ten naar de plaats van executie worden vervoerd, kunnen zich aanmelden. Generaal PangKeizerlijk commissariswas in Maart in het district verschenen om een onderzoek in te stellen naar talrijke ongeregeld heden daar sedert verscheidene jaren voorge vallen zoo hadden de boeren de bevelen van de Mandarijnen niet opgevolgd en de mannen, die belast waren om de belaslingeo te innen «laag gegeven en verdreven. De ambtenaren hadden getrouw boek van een en ander gehouden en nu zou de afrekening volgen. Generaal Pang is reeds gedurende drie jaren in verschillende provinciën aan het afrekenen. Hij heeft een 6teike lijfwacht bij zich en handelt met onver biddelijke gestrengheidevenwel is Tshu-Yang er met 80 in plaats van 100 manden afgekomen, waarschynlijk omdat er slechts 80 zijn aange boden; den overigen 20 veroordeelden is aan gezegd dat zij voor een volgende gelegenheid bewaard worden. Op het bloed veld weiden de slagtoflers in lange rijen opgesteld, zoodat tusschen ieder man een ruimte van vijf ellen bleef, opdat de beul ruimte genoeg zou hebben om zijn regt- zwaard behoorlijk te zwaaijen. De beul begou zijn weik en de mensclienhoofden rolden op den grond alsof het knikkers waren. Een Eogelsch- man die ooggetuige was, schrijft aan de Shangai Courant: Geen guillotine kon sneller en zekerder werken Generaal Pang heeft in den loop van 3 jaren minstens 5000 hoofden doen vallen en de meesten heeft Valkensnavel" afgeslagen. De beul heeft dezen bijnaam gekregenomdat hij een lange kromme neus heeftoverigens is hij klein en van een ineengedrongen postuur. Vroeger was hij rebel, werd gevangen genomen cn met ren aantal anderen voor onthoofding Jjcstewd Toen ruen bezig was de gevangenen te exccuteeren, bleek de beul een zeer onhan dig man in 'i vak te zijn en ten slotte ergerde zich «Valkensnavel" zoo zeer, dat hij den generaal-bevelliebber toeriep: «Moeten wij dan op zulk een onhandige manier gebakt worden; neem mij de ketens af, dan wil ik u toonen hoe het gebeuren moet." Generaal Pang nam het voorstel aan, en alle hoofden rolden in een oogwenk op den gronddaarna stelde hij Il®h koelbloedig in postuur en vorderde nu zijn executie snel en naar de regelen van de kunst. Neen", zeide generaal Pang, «gij zult mij voor taan dienen" en sedert is hij de lievelings- beul van den generaaldie hem de eer geeft, dat hij nooit een onhandigen slag heelt gedaan. Politieke Revue. Bij de beraadslaging over 't ontwerp tot ver volging van oproerige afgevaardigden heeft Cas- ielur eene rede gehoudendie op nieuw bewij zen geeft van zijn groot oratorisch talent en zeer merkwaardig mag genoemd worden. Castelar is langzamerhand vrij «conservatief" geworden, dat wil zeggen, conservatief in Spaanschen zin; in elk ander land zou men hem een liberaal misschien wel een radicaal noemen. «Ik wilde, zeide hij o. a.«Spanje behoeden voor de dwa lingen waarin andere volken zijn vervallen. Ik raad de republikeinsclie partij zich die eigen schappen te verwervenzonder welke geen regeringspartij kan bestaan eigenschappen, die even ver van de reactie als van de revolutio naire droomerij verwijderd zijn. Alles wat wij verdedigd hebben is door de conservatieven ver wezenlijkt. Wie heeft gestreden voor de zelf standigheid van Hongarije? Een republikein, Kostulh. Wie heeft haar tot stand gebragt Een conservatief, Deuk. Wie verdedigde het denkbeeld van de afschaffing der lijfeigenschap in Rusland? Een republikein Henen. Wie heeit de lijfeige nen viij gemaakt? Een keizer, Alexander. Wie heeft het denkbeeld der Iialiaanscbe eenheid verdedigd Een republikein, Mazzini. Wie bragt het ten uitvoer Een conservatief, Cavour. Wie verdedigden de Duilsche eenheid De republi keinen te Frankfort. Wie bragt die eenheid Een keizersgezindeBitmarck. Wie hebben in Frankrijk tot driemaal toe de republiek gewekt uit haar graf Victor Hugo, Jules Faire, Gambetta. Wie bevestigde haar zoodat noch de monar chale meerderheid te Versaillesnoch de degen van Mac-Mahon haar zal kunnen vernietigen Een conservatief, Thiers. Wat ik wil is de repu bliek stutten door en met de republikeinen en voor altijd. Meent gij echter (intransigenten) dat uwe houding, uwe militaire oproeren, uwe demogagie ons zullen redden Neen duizend maal neen I Met uwe misdadige dwaasheid, uwen strafbaren waanzin kunnen wij slechts één ding verwachten de vernietiging en de niet te delgen schande der republiek. «Neen, mijne heeren, de republiek moet door de oude, de ware, de historische republi keinen worden geredniet door dien zwerm van onbekende militaire avonturieis, kazerne- zamenzweerdersdomooren en eerzuchligen. Men zegt, dat deze menschen niet zouden op gestaan zijn als wij dadelijk de kantons hadden geproclameerd. Maar wal weten zij van kantons? Zij begrijpen niet eens de beteckenis van dal woord. Gij hadt bun de meest iocderatieve re publiek kunnen geven, gij hadt alle socialistische droomeryen kunnen ten uitvoer brengen en nog zouden zij opgestaan zijn, want ze willen vis- schen in het troebele water van schandelijke opstanden. «Neen! in eenen afgevaardigde, die deze ver laat om het vaderland vaneen te scheuren, om eene afschuwelijken vlag te hijschen op eene vloot, weleer gekomrnandeerd door een man als don Juan van Oostenrijk in zulk eenen afgevaardigde erken ik geenen patriot: ik erken dien in den vrijwilliger vau Estella, die met zijne vrouw, eene brandende lont in de hand de aankomst der Carlistische bandieten verwacht om den dood der helden te sterven, Republi keinen I stemt voor hel voorstel en gij stemt voor uwe vrijheid, voor het vaderland, voor de republiek, voor uwe eigene waardigheid." Waarom wordt dan Castelar niet tol piesidcnt der Spaansche republiek gekozen Dan zal hij zijne theoricn kunnen in pruclijk brengen. De Parijsche Presse bevat een telegram uit Weenen waarin gezegd wordt, dat het antwoord van Chambord op de woorden van den graaf van Parijs vooral eene hartelijken cn vriend schappelijke verwelkoming is geweest. In twee zamenkomsten heeft men zich berrjr gehouden met den algemeen politieken toestand van Frank rijk, maar verdei is men niet gegaan. legerplaats bij milligen. In de Legerplaats bij Milligen zullen van Dingsdag f2 Augustus to| Woeusdag 10 Sep. tem her vereer.igd zijn 308 opper- hoofd- en verdere officieren 8033 oniler-olficieren en manschappen 1087 paarden 36 stukken geschut. Het getal tenten bedraagt 1127. gemetselde veld-keukens bedraagt 78. De staf der kamperende troepen bestaat uit; Opperbevelhebber de Generaal-majoor P. G. J van der Schrieckkomtnandanl der le divisie infanterie. Chef van den Staf: de luitenant-kolonel IV. Boloff, van den generalen staf, aan wien zijn toegevoegd de kapitein VV. K. L. van Helden mede van den generalen staf en de kapitein IV. Rooseboom van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs. De militaire intendant der Ie klasse F. C. R. Boers, belast met de administratieve dienst in het kampaan wien zijn toegevoegd de onder- intendanten der 2e klasse J. S. L. Frantzmann en F. J. Hinrichs. De fe officier van gezondheid der le klasse C. J. van Heeschef van de geueeskundigc dienst in hel kamp. De 2e luitenant-kwartiermeester Ten Klooster directeur der kamp-ambulance. De kapitein plaatselijke adjudant F. R. can Naeruen, belast met de politie en het houdeu plaalsbureau in het kauip. De infanterie wordt ingedeeld in 3 brigades. De bataillons infanterie zullen gemiddeld sterk zijn 19 officieren cn 585 manschappen. De le brigade infanterie staal onder bevel van den luitenant-kolonel C. M. H. Pel. De 2e brigade infanterie staat onder bevel van den kolonel J. A. K. IV Beeckman. De reserve-brigade infanterie staat onder bevel van den luitenant-kolonel S. L. J. Queijsen. De cavalerie «taat onder bevel van den kolo nel IV. A. A. B. van Toll. De gezamenlijke artillerie staat onder bevel van den luitenant-kolonel J. C. van Gheel Roell. Chef van den Staf der le brigade infanterie is de kapitein .1 Knol, van den genet.den staf, aan wien is toegevoegd de Ie luitenant .4. J. Prins, van het instructic-bataillon. Chef van den Staf der 2e brigade infanterie is de kapitein Jhr. Laman Tripvan den generalen staf, aan wien is toegevocgl de le luitenant IV. G. F. Snijders, van het 6e regiment infanterie. Chef van den Staf der reserve-brigade inlan- terieis de kapitein//. F. C. Hardenberg van den generalen stafaan wien is toegevoegd de le luitenant F. J. Haver Dronevan het corps, ingenieurs mineurs cn sappeurs. In de legerplaats bij Milligen tullen aankomen Maandag 11 Augustus: het regiment grenadiers en jagers; het le en 3e bataillon van bet 6e regiment infanterie Dingsdag 12 Augustus: het 3c regiment infan terie hel 2e en 4e bataillon van het 6e regiment infanterie het le regiment hussaren de le, 7e, 8e, 9e en 10e batterij van het regiment veld-artillerie de le batterij van het regiment rijdende ar tillerie de 2e compagnie artillerie-transporttrein«n de compagnie transporttrein. De onbereden detachementen van de cavalerie en artillerie, bestemd om de stallen in orde le maken, zijn Woensdag jl. in het kamp aange komen cn Dingsdag jl. arriveerden aldaar een detachement van 18 onderofficieren, korporaals cn manschappen met 30 paarden vAn de 2e compagnie artillerie-transporttreinonder het bevel van den 2cn luitenant voa Moock tol het doen van transporten ten dienste van de Intendance. AMERSFOORT II Augustus 1873. Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden heelt den Heer Majoor-kommandmt der dd. schutterij van Amerstooil Jlir. G. K. van den Santheuvel uitgenoodigd tol het diner op heden Maandagmiddagten paleizc te Soest lijk. Bij Koninklijk besluit van 3 Augustus 1873, n*. 7, is aan den heer J. P. Schluilerop zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van ontvanger der directe belastingen, in- cn uitgaande region en accijnscn lo Ameis- foorl c. a.behoudens aanspraak op pensioen en is de heer J. P. Ilelmolt, thans controleur der directe belastingen, in- en uitgaande region

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 2