DAGMEISJE vervangen. Dit was reeds in eene missive van de commissie aan het bestuur des depat tements in de maand April 1.1. te kennen gegeven; doch thans is het met meer aandrang herhaald, dewijl de school zonder deze verbetering niet aan de eischen kan beantwoorden welke tegenwoordig aan eene lagere school gedaan worden. Het is te hopen, dat hiertoe middelen te vinden zijn, daar de Nulschool anders niet kan blijven bestaan. Kroningsfeest, Verkiezingen, enz. hebben belet voldoendeonze belangstellende aandacht te wijden aan de tentoonstelling enz. einde Augustus te Amersfoort zullende worden gehouden. Overtuigd dat het Bestuuren vooral zijn ijverige en werkzame uitvoerende Magt, de geachte President en Secretaris der A/deeling Amersfoort van het Ulrechtsch Genootschap van Landbouw en Kruidkunde en verdere leden en be langstellenden onze door drang der opgemelde prioriteitsaangelegenheden gewettigde verschui ving van attentie welwillend zullen gelieven te verontschuldigen laten wij nu de revue passeren, van hetgeen alhier alsdan zal plaats hebben en juist in in een allerliefelijkst tijdperk daj. allergunstigst en alleraangenaamst voor allen zonder onderscheid van rang of standof positie is uilgekozen. Diensvolgens vermelden wij met groot genoegen dat hel volgende is bepaald Donderdag 27 Augustus 1874 te elf uren ope ning op hei Kalfsveld der tentoongestelde ver zamelingen Werktuigen van de Heeren J. Peignat C°. te Amsterdam en G. Stout te Tiel, inge zonden ter opluistei ing. Hel muziekcorps van het regiment rijdende artillerie zal van een tot drie uren 's middags eene uitvoering op het terrein geven. Te twee uren Algemeens Vergaderingin de groole zaal van de sociëteit Amiciliawaarop de Heer Wouter Sluis te Beemster zeer belang wekkende tnededeelingen aangaande hel Vee en de Veeteelt zal doen. Het Bestuur is zoo gelukkig geweest om bij de reeds zoo menigvuldige nilnoodigingen welke de Heer Wouter Sluis uil alle deelen des lands ontvangt zijne toezegging te mogen erlangen om te Amersloort zijne zeer belangrijke mede- deelingen omtrent Veeteelt (tnelkspiegel der koeijen enz.) te komen doen terwijl ook alsdan discussie» zullen kunnen worden gevoerd. Aan landbouwers en belangstellenden wijst het der halve in het bijzonder op deze vergadering, welke ook voor niel-leden toegankelijk is. Te zeven uren Soiree musicale bij den Heer Malers in de Arend builen de Slijkpoort. Vrijdag 28 Augustus 1874 te elf uren opening der Vee- en Werktuigententoonstelling op hel Kalfsveld opgeluisterd door het muziek corps van het regiment rijdende artillerie van een tot drie uren. Te hallvijf gemeenschappelijken maal tijd in Amicilia k f 2,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij den secretaris den Heer J. Keijser vóór 21 Augustus eerstkomende. Te acht uren Soirée musical© en na afloop Bal. Het terras der sociëteit Amicilia zal fraai door gas verlicht worden. Leden van Landbouw-Maatschappijen hebben vrij entree, op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap, op het Kalfsveld, op de soirée musicale Honderdagavond in de Arend en Vrijdag avond in Amicilia en lot de Sociëteiten Amicilia en Concordia. Niel-leden betalen 25 cents toegang op het Kalfsveld en op de soirée musicale in de Arend. Vrijdagavond kunnen in Amicilia niel-leden geïntroduceerd worden tegen betaling van 50 cents. De Arnhemsche Courant constateertin een ar tikel aan den polilieken toestand van het oogen- blik gewijd 1° dat de heer Geertsema als minister, een veroordeeld man is 2®. dal de heer van Delden wel overtuigd zal zijn geworden, dat een zóó voorzichtig financier als hij noch de Kamer, noch het land op zijn hand heeft 3°. dat, wanneer de heer de Vries te regl gemeend had, dal het nu voor hem de geschiktste tijd was om heeu te gaan het niemand zou hebben kunnen verwonderendat de heer de Vries, noch als specialiteit voor justitie noch als politiek man heeft beantwoord aan den roep die van hem uitging dal nooit op iemand meer dan op hem de regel toepasselijk was: tel brille au second rang qui s'éclipse au premier 4". dat aan een vierde opvolgend liberaal ministerie niemand gelooft die éénig begrip van politiek en parlementaiie regering heeft, omdat elk nieuw aftreksel van liberalisme, nadat het beste gedeelte der partij opgebruikt is, slapper zal zijn en minder voldoen 5°. dat alzoo de éénige kans die nog te wagen ware, zou zijn de reconstrnctie van hef tegen woordig kabinet, na verwijdering van de zwakste elementen; dat de liberale partij daartoe kracht en het liberaal ministerie daartoe moed zou behoeven; doch dat, na&r de uitingen van den Minister van Koloniën in de Eerste Kamer te oordeelenhet vertrouwen op de kracht gering en de moed weinig is. In Wurtemberg isde uitvinding geoctroijeerd van een toestelom bij het schuw worden en aau het hollen slaan der paarden door een enkele handgreep eensklaps van den wagen te scheiden en tegelijkertijd de beide achterste wielen zoo vast te zetten dat zij niet meer draaijen kunnen en de wageu bijgevolg blijft stilstaan. Men schrijft uit Antwerpen aan de Eioile Beige Sedert eenige dagen hoort men algemeen spreken van opligterijendie aan het handels station van de Antwerpsche dokken hebben plaats gehad. Het schijnt dat de hoofdadmini stratie zeer naauwkcurige onderzoekingen in 'l werk wil stellen en lot in het geringste de camptabiliteit van dat station zal nagaan. De feiten moeten bijzonder ernstig en van veel om vang zijn; de hoofdambtenaren van de conlröle voor de ontvangst van den Slaatspoorweg heb ben zich naar de bureaux begeven. Verscheidene ambtenaren zijn in de zaak be trokken. Een hunner is geschorsteen tweede is voortvluchtig, een derde ontslagen, nadat zijne familie een tekort van 1500 2000 fres. in zijne kas had aaogevuld terwijl een vierde eene straf zal ondergaan. Verscheiden geruchten zijn in omloop, maar tot nog toe is niets met zekerheid bekendhel onderzoek wordt voortgezet. Een continental banker berigt aan de Times dat een nieuw bondgenootschap van valsche wissel- fabriekanten zich gevormd heeftwier grootste bedrog bestaat in zeer slecht nagemaakte cre- dietbrieven met de valsche teekeuing van bet huis Baring Brothers C°' Deze werden in verschillende Rijn-steden en in het zuiden van Frankrijk aangeboden en ook betaald dewijl het watermerk dat zóó veilig werd geacht (wat namaking betrof) zóó echt scheen. De schrijver aan de Times wenscht dal eene vereeniging van bankiers moge tot stand komen met een centralen zetel te Parij* b. v. en met agentschappen in alle koopsteden, bijgestaan door eene soort van politie. Genoemd blad merkt echter aan dat reed» eenigen tijd geleden hetzelde denkbeeld geopperd werd ter bescherming tegen diefstal van staatsfondsen banknoten en andere gelds- waaiden doch dal hel plan geen bijval vond. Voor de dienst in Ned.-Indië zijn alsnog benoodigd eenige onderwijzers, bij voorkeur ongehuwd, die in het bezit zijn eener acte van bekwaamheid als hoofd- of als hulponder wijzer, en van eene aanteekening voor eene vreemde taal bij voorkeur de fansche. Hoofd onderwijzers beneden den leeftijd van vier-en- twintig jaren die genegen zijn zich op den voet, genot der voordeelen en onder de vei- pligtingen omschreveu in de koninklijke beslui ten van 22 Februarij 1865 n*' 128 en 30 November 1870, n°. 19, en in de bepalingen tot regeling van de klassen en de bezoldigingen der undei wijzeis aan de openbare lagere scholen in Ned.-Indië, als onderwijzer der derde klasse aan 's lands dienst in Ned.-Indië te verbinden, kunnen zich tot nader berigt aanmelden by een op zegel geschreven aan het departement van koloniën geriglen aan Dr. M. P. Lindo, inspecteur van het lager onderwijs in Zuid- IIolland, te 's Gravenhage, franco in te zenden request, onder overlegging van de stukken opgegeven in de Slaals-Couraul vau heden n°. 185, waartevens alle andere mededeelingen met betrekking tol het solliciteren vermeld zijn. De jaatlijksclie bijeenkomst van notarissen in Nederland zal op 4 Aug. e. k. te Breda gehouden worden. LENDEPIJN. AAMBORSTIGHEID. Vele personen lijden aan lendepijn en aam* borsligheid, deze kwalen komen dikwyla voort uit groote vermoeijenisscn van werken boven zijn krachten, van zwakte, van koude waaraan men is blootgesteld geweest. Indien deze per sonen een goede raad willeo volgen zullen zij er zich goed bij bevinden. Stort een weinig Eau d'Anvers (Royale) of double in de hand en wrijft daarmede het pijndoende gedeelte in, dit herhaalt men 3 of 4 malen telkens nadat het vocht door de poriën van de huid gedrongen is. Men bedekt dan het gekwetste deel met een stuk flanelen men gevoelt zich na eenige oogenblikken veel betermen doet dal twee- of driemaal per dag en men zal zien dat de kwalen na eenige dagen of opgehouden of veel verminderd zullen zijnniets versterkt meer de wrijvingen met het Eau d'Anvers van Aug. Marbaix niets herstelt beter de bloedsomloop. Duizende personen zijn hel leven verschuldigd aan hei Eau d'Anvers van Aug. Maibaix gestookt op Aromatische planten. Burgerlijke stand van Amersfoort. GEBOREN 1 Julij Willem zoon van Wil lem van de Logt en Maria Epskamp. 2 Julij, Theodora dochter van Izak van Kalleveen en Jacoba van Doorn. 3 Julij, Bernardus, zoon van Antonie van Leusden en Johanna Wilhel- mina Thien. 5 July, Antje, dochter van Jan Kolkman en Magteltje Baijer. 6 July Gerrit, zoon van Willem Kraan en Everarda Verschuur. Johannes Christiaan en Cornelis beide zoons van Johannes Chjistiaan Kreuzer en Hendrika van Lummel. 7 Junij, Gerardus Theodorus, zoon van Johannes Marlinus van Munster en Wilhelmina van Loo. ONDERTROUWD: Willem Jaglenberg en Jaantje van Ecden. OVERLEDEN: 2 Julij, Jacobus van Ootmar- sum 80 j. wedr. van Lamberta Vonk. 4 Julij, Roelof Cotnelis van Minnen, 40j. echtgen. van Gerarda van Rouendal. Johannes Musman 6 m. 5 JulijOtte Wilhelmus Heeren, 5 m. 6 Julij, Tijmcu vau Geenhuizen, 3 m. Belans;ryk voor veleu In alle branehen in het bjnonder echter met betrekking tot de algemeen reel getochte origineele loten regtvsariigt lich bet ver trouwen eeneriTdl door de bekende soliditeit der firmaandenvda door den hieruit van teil» voortspr uitenden enormen verkoop der loten, liet door ryne nauwkeurigheid bekeude bankienhuia Adolph Haas iu Hamburg kan deswegen iedereen sterk aanbevolen worden en doen wy op de heden in onze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. ADVERTENTIE N Op den 6* Juli jl. overleed te Wageningen, in den ouderdom vau ruim 86 jarenouze waarde broeder en behuwdbroeder de WelEerw. ZeeiGel. Heer H. HER1NG Emer. Predikant der Evang. Luth. Gemeente van Middelburg. Amersfoort, 8 Juli 1874. J. HERING, J A. C. HERING— Wensen Voskuijl. VAN SCHAICK C AMSTERDAM beiigten dal zij een DÉPÖT hunner THEE SOORTEN in origineele Japansche Ver pakking gevestigd hebben bij den Heer D. C. HETTERSCHIJ Bloemendalsche binnenpoort Amersfoort, bij wien mede zijn te bekomen puike N. H. HARING a 15 Cents. Men verlangt in een stil gezin niet ouder dan 13 k 14 jaar, van de P. G. voor ligt huiswerk te verrigten eu kunnende mazen en naaijen Adres aan hei Bureau dezer Courant. De DIRECTIÈN berichten, dat met 10 Juli a. 8. een geheel nieuw tarief in werking treedt voor hol rechtstreekse!» verkeer van van en naar al de stations harer lijnen, legen verlaagde viacbtcn welk laiief aan de Stations en Factorijen der beide Maatschappijen tegen 0 30 per stuk verkrijgbaar is. Utrbciit 8 Juli 1874. DE DIRECTIËN. bijeenkomst 1 op 4 Aug.

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 3