AANKONDIGING. GOUD EN ZILVER dei ««nen «mrooid en de doo. brek in eer- Kbeidene lukken. Uier werden ecbter, door de bemeeijmgen ren merronw Campus de orer- blguelen ven de lo.lb.re relionie ren.meld eu in orde jebr.ji. Ne bur dood kwem hel in benden ren den uitgever ren de gedenk- •cbnl'en der eer.le kamenier ren «erin Anfcni- Mtti. üete uitgever Fringe if Barrier.werd "Ier redacteur van de 0<4al« en overleed in 1898. AMERSFOORT, 10 December 1874. Ter anting van den gemeenteraad van Amera- j "h ?'d'! Jeboudengepreaideerd door den Heer Burgemeealer Mr. A. C. Wjerr, waren aanweaig 13 leden en alweaig de Heeren L E. Lagenvcü en Mr. F. U. van Parrjiniaautgenoemde met kennisgeving. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige sitting was aan de orde i. Benoeming van eenen hoofdonder wijier aan de openbare armenschooluit de voordragt van Burgemeester en Wethouders, bestaande nil de Heer n S. de Gut, te 's Gravenhage 4- C. W. Hoenkampte Utrecht; 3. J. van der Hont, te Weesp; A.J. F. Berk, te Loenen a/d Vechtl't. J. F. Orbainte Amsterdamen 6. W. Haaring te Amsterdam met het lol tegen Ca M. van Woer kom te Dordrecht. Met 9 stemmen werd daaitoe benoemd de Heer J. san der Horilhootdonderwijser te V* cesp. Op den Heer S. de Gutte 's Graven hage waren 4 stemmen uilgebragt. 4. Derde aanvullings-kohier van den hoofde- lijken omslag over 1874. Met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens is mededeeling geschied 1*. dat door Heeren Gedep. Staten is goed gekeurd het 4e aanvullingskohier van den hoof- delgken omslag over 1874. Aangenomen voor kennisgeving. 1*. dat ingekomen is het rapport der com missie, ter take eener betere regeling van den afvoer der foecale stoffen binnen dese gemeente. Gedeponeerd ter secretarie om door de leden te kunnen worden geleien en het in eene vol gende vergadering te behandelen. Daarna is de silting gesloten. Maandag jl. heeft ten Raadhuise te Amers- loort de openbare aanbesteding plaats gehad van de levering naar gelang van de behoefte ge durende het jaar 1875 van t. Bureau-Behoeften der Secretarie. Aan nemers Pk. Megeri en C. E. Huétink. 4. Metselsteenen, Straatklinkers, Dakpannen, Baantegels, Kalk, Cement, ens. Aannemers J. WiedenbruggeT. van Daal en G. B. Ggi- hertien. 3. Spijkers. Aannemer B. A. ra* Bugven. 4. Het Aan- en Wegrijden van materialen voor werken die van gemeentewege worden uit gevoerd over drie jaren (18751877.)—-Aan nemer Af. Hoekman. Z. M. heeft herbenoemd tot burgemeester van Sclierpenseel den Heer D. Poolsecretaris dier gemeente en lol burgemeester van Zelhem den Heer 0. P. Bennewitisecretaris dier gemeente. Aan een aantal opper-, hoofd- en verdere officieren is magtiging verleend om het vroeger aan hen uitgereikt onderscheidingsteeken voor langdurige dieost als officier te doen verwisselen, waaronder bij het regiment rijdende artillerie te Amersfoort in gar nisoen aan den kapitein- administrateur van kleeding en wapening H. van Rijswijk de Jongen is bij gemeld regiment het onderscheidingsteeken voor 15jarige Nederl. dienst als officier toegekend aan de kapiteins Jhr. W. C. Godin de PeiteriJ. F. Diemer B. Dutry van Hoef'ten en Jhr. A. D. J. Calkoen laatstgenoemde adjudant van het corps, alsmede aan den paardenarts 1® klasse W. F. Schroder. De verkiesing van een lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort in de plaats van de Heer E. E. Viueroverleden sal ten Raadhuise geschieden Dingsdagden 44 December e. k., des voormiddags tusschen 10 en 14 uren. Wegens onvoldoende inteekening op de lijst welke alhier heeft gecirculeerd voor het door den Heet F. J. Schweiniberg geprojecteerde concert te geven door musici van het Parkorchest des heeren W. Stumpff van Amsterdamsal dit con cert niet doorgaan. Voor saken, bp het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland fkamer van burgerlijke ap- pellen) aanhangig aie in de vorige week vatbaar waren om bepleit en beslist te worden heeft hel hof de pleitdagen gesteld in de laatste week van de maand September 18751! Wan- neer men in aanmerking neemtdat er slechts éénmaal 's weeks gelegenheid wordt gegeten tot het bepleiten der aanhangige civiele appelleni dan behoeft dese toestand geen verwondering te wekken. p. v. J. De heer Roiling heeft in eene vergadering der Amsterdamsche afdeeling van 't Ned. toonecl- verbond verklaard dat jufvr. Mina Knueman is opgetreden met een harp in de borsteen kruis in 't hart en een swaard in de hand. Dat is een heele inventarisen de revolver ont breekt nog I Te Inusbruck heeft jl. Woensdag, 'snachts ongeveer te half tweeeen vrij hevige aard beving plaats gehad de schokken herbaalden sich in verticale rigting, gedurende IJ seconde in het snelste tempo, 's Morgens te 6 uren wer den nogmaals eenige schokkenmaar in een veel ligteren graadbespeurd. Gedurende de aardschokken vernam men een dof geluid dat naar het rommelen van den donder geleek. Dr. Kuyper schetste in de Tweede Kamer op deze wijse de gedragslijn van de heeren Ministers TkorbeckeFockt Geerltemaen Heemskerkinzake onderwijs de heer Tkorbecke wees de bezoekers af met het antwoord: komt te gelegener tijdl de heer Fock hield deuren en vensters digt de heer Geertiema liet zelfs den klepel uit de bel nemen, uit vrees voor burengerucht, en de heer Heemskerk laat de bezoekers zoo lang in de anti-cbambre wachten totdat de professoren, die hg 't eerst wil helpenvertrokken sgn. Te Nieuw-Orleans heeft een haarkundige een etablissement geopend tot aanplant van haar. Het haarzegt hij is een plant en kan als een plant gepoot worden. De bewerking is nog al pijnlijk. Hij steekt gaatjes in de huid en zet daarin haarspieren met wortelen. Er zijo vele negers die het noodige goedgewortelde haar leverenechter valt de keus meer op asch-blond dan op zwart. De Nature berigtdat er weder een nieuw voorstel is om Engeland met Frankrijk te ver binden. Dit is nu niet door een tunnel of door overbrugging, maar de uitvinder wil aan de Engelsche en Franscbe kusten hoofden of land- longen in zee brengen die elkander tot op een kleinen afstand naderen en slechts een kleine ruimte overlaten voor hel passeren van schepen. Hoe op dit gedeelte de communicatie zal ge schieden wordt niet vermeld. Alleen wordt er bijgevoegd dat de kosten niet hooger sullen wezen dan van een tunnel. Correspondentie. Het ingezonden stuk eerlijke wapenen van den hooggeachlen Inzender plaatsende omdat het zeer bezadigd en gemoedelijk is geschrevenen tevens het verslag der verga dering «Volksonderwijs" plaatsende naar de eischen der publiciteit omtrent openbare vergaderingen, zoo gevoelen wij ons echter genoopt te kennen te geven, dat enkel bij hooge noodzakelijkheid door ons iets over godsdiens tige of kerkelyke zaken wordt geplaatst of ge schreven zoodat wij hopen dat direct of indirect over zulke onderwerpen ons zoo weinig moge lijk zal worden gezonden. Gaarne stellen wij ons bereid voor doelmatige en gepaste publiciteit omtrent alles wat betrek king kan hebben op den intelleclueelen wed strijd ingevolge uitdaging van den Heer Esser en geaccepteerd door den Heer Kollewijn tusschen 10 leerlingen der secleschoot en 10 leerlingen der ooenbare school. Men begrijpt nopens deze uitdaging dat dit leerlingen zullen zijn te Amersfoort ter school gaande en men verwacht dat deze uitdaging geen bluf van den Heer Esser is, maar dal hij, of iemand van zijnentwege, de voorwaarden enz. van dit in tellectueel ge vecht weldra zal inzenden, teneinde eerlang deze wenschelijke wedstrijd kan plaats hebbendie gewis door gansch Nederland met groote belangstelling zal worden opgemerkt en alsdan zelfs de attentie van Ministerie en Parle ment kan boeyen. Burgerlijke slnnd van Amersfoort. GEBOREN 3 Dec. Hcndtika, d. van Hendrik* van den Hengel. Barluss. van Teunia Epakamp en Jacoba Smal. 4 Dec. Maria Johanna Elita d. van George Albert van Werk hoven en Joaephina Catharina Wilhelmina van Zinnicq Bergmann. 5 Dec. Willem, s. van Arie Fonlijn en Cornelia Wilhelmina Mulder. 6 Dec. Joannea Pablua s. van Alyda de Boer. Barta, d. van Hendrik van Keken en Maria van Goor. 8 Dec. Adrianua, s. van Adrianua Langraa en Jacoba Williams. 10 Dcc. Arno!- dus Hendrik, z. van Bernardus Ai noldus van Ruijven en Marragreta Everdina de Haan. Heintje,' d. van Reyer Gij* bert se en Reintjd van Beek. ONDERTROUWD3 Dec. Johan F reder ik C oen raad Schlimme en Elisabeth Catharina van der Nagel. Gerhardua Wilhelmus Heimerika en Gerritje Bosachenstein. GEHUWD: 9 Dec. Aalbert Veenendaal en Hendrikje Slokker. OVERLEDEN 3 Dec. Johannes Blok, 3 m. 5 Dec. Hermanus Nicolaas Tonus2 j. 8 m. Maria van Hoevelaken, 79 j. wed. Cornelia van de Klashorst. 7 Dec. Johanna Dislelhorsi, 76 j. 9 Dec. Adolf Herman Kampert66 j.wedr. van Jacobje Vastenburg. Margarelha vnn Doornik, 53j. echlg. van Willem Kreikamp. Johannes van Wandelen, 1j. 4 m.Cornelia Renes, 49 j. eebtg. van Gerarda van Nieuwen- huizen. Pieler Krijgsman, 60 j.echlg. van Aaltje Lim de Vrie*. 10 Dec. Frederikavau Boge tijen6 j. t Kenu isgeving. De burgBMEV.STKR tab AMERSFOORT Brengt ter kenni» ne de iaffetetenèn drier gemeente dut de door dm prariaeuJea Importeur run rijk» directe belnetiagen en*, in Noord-Hollnnd en Utrecht eiecutoor verklaard kohier ran het PATENTRECHT over het Sde kwartaal rua het dieoutjaar 1874/75 aan den Ontvanger via rijk» directe beladingen ulhier i» ter hand geeteld, aaa wiea ieder verplicht i» fijnen aanilag op dea bij da wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op do daarvoor gebruikelijke planteen aangeplakt te Amtrtfaorlden 10. December 1874. De Burgemeeeier A. O. WUERS. ADVERTENTIE N Bevallen van eene DOCHTERJ. C. W. VAN ZINNICQ BERGMANNgeliefde echtge- noole van G. A. VAN WERKHOVEN. Amersfoort, 4 December 1874. Bevallen van eenen ZOONM. E. VAN RUIJVEN—DB HAAN. Amersfoort, 10 December 1874. Heden overleedna eene korte onge steldheid in den gezegenden ouderdom van ruim 78 jarenonze hartelijk geliefde Vader en Behuwd-Vader P. DE HEUS. Amersfoort, H. W. DE HEUS, 8 Dec. '74. E. DE HEUS— van Enter. V Ovc.leden te Atjeh de Heer J. NOOMEN Tzn. echtgenoot van E. E. VAN SWEDEN. Voor de talrijke blijken van belang stelling en genegenheid, bij de viering onzer 25jarige Echtvereniging ondervonden, betuigen wijmede namens onze kinderen en behuwd- kinderen, harteliiken dank. Amersfoort, 10 Decèmber 1874. li. W. STOL en Echtgenoot. De SPIJSCOMMISSIE alhier her- «l»k innert bij dezen den Inschrijvers dat de uitdoe ling der Spijzen aan be- hoeftigen Maandag 14 Dee. a. s. een aanvang zal nemen Ieder, die iets van den ondergetee- kende te vorderen heeftwordt verzocht on middellijk zijne rekening intczendcn bij den lieer G. H. ZWIER. 8. J. A DE QUERTENMONT In het bij de Arrondissements-Rcgtbank te Amersfoort aanhangig geding tegen Mcjufvrouw THEODORA LAGERWEIJweduwe van den Heer ALBERTUS VAN BEEK Rzn. wonende te Amersfoorttot onteigening voor den aanleg van de HOLLANDSCHE IJZEREN SPOORWEG MAATSCHAPPIJ van Amersfoort naar Z u t p h e nisdoor den bij vonnis der Regtbank van 25 November 1874, benoemden Heer Regler Commissarisbepaalddat het onderzoek der deskundigen zal plaats hebben op Dingsdag den 29 December 1874 des mid dags ten 12 ure, op de te onteigenen perceeten te Amersfoort, kadaster sectic A. Ns. 157,155, 154, 153, 152 en 139, te beginnen inet eerstgenoemd perceel. Amersfoort den 10 December 1874. De Officier van Justitie by voor noemde Regtbank M. W C. DE JONGE. subsi. De gewone 3 maandelijksche VERK00PING van uit de Bank van leening te Amersfoort, zal aldaar plaats hebben op den 17 dezer inaand I des morgens 10 ure; één uur vóór den verkoop te bozigtigen in het Burger-Weeshuis.

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 3