beesten onder daverende toejuichingen tan de overige toeschouwers. Ferdinand de Lesseps heeft het plan van den onderzeeschen tunnel tusschen Engeland en Frankrijk up de vergadering van hel Aardrijks kundig Genootschapeenigen lijd geleden te Parijs gehouden besproken. Vooreerst deelde hij mede, dat Thome de Gamondde man, die 25 jaren achtereen dat plan had bestudeerd en aangeprezentoo arm was, dat bij van de leasen door zijn dochter gegeven moest leven. Na het lot van hemdie de gedachtewelke men thans gaat uitvoeren het eerst heeft op gevat aan de zorg der uitvoerders te hebben aanbevolen sprak hij over de gedane peilingen en de gevonden diepte. Als men de torens van de Nótre Dame in het Kanaal dompelde, zouden zij er nog 12 meter boven uitsteken en zouden de klokken nog kunnen spelen. Voorts deelde hij mededat een zeker aantal personen het geld reeds btjeengebragt hadden om met de voor- loopige studiën voort te gaan. bij elk uitgangs punt zullen putten geboord worden van 150 meter diepte en 8 meter middellijnvan den bodem van ieder dezer uitgaande, zal men horizontale onderzeesche gangen gravenom zich te verzekeren oi de onderstellingen aan gaande de gesteldneid van den bodem juist zijn. Dan zal andermaal geld bijeengebragl worden om een zeer smal nroetkanaal te graven in de volle uitgestrektheid, welke de tunnel later zal verkrijgen. Dan eerst zullen de definitive werken beginnen. Daar er in den laalsten tijd herhaaldelijk is geklaagd over de vervalsching van het Reijersch biet door middel van schadelijke surrogaten ter vervanging van hop en mout, hebben een aantal Noordduitsche brouwers eene vereeniging opgerigi, uitsluitend ten doel hebbende alle dergelijke verdachtmakingen te bestrijden zoo lang zij niet bewezen zijn. De vereeniging heeft reeds haren eersten stap gedaan met dr. Löwe te sommeren nadere inlichtingen te geven om trent hetgeen hij in December II. in den rijks dag over dj biervervalsching heeft gezegd en ronduit de brouwers te noemen die schadelijke ingrediënten gebruiken. Hetzelfde verzoek heeft zij vervolgens gerigt aan den schrijver van een artikel over dit onderwerp in het blad Daheim. Mu.sclkanaal 51 Maart. Even als elders wor» den in deze streken de 2de Kerst-Paasch- en Pinksterdag door velen als uitspanningsdagen doorgebragt jammer dat dit veelal in drink gelagen ontaardt. Geen jaar gaat er dan ook voorbij of op die dagen vallen ergerlijke toonee- len vuor of ze zijn de oorzaak dat jonge men- schen op eene treurige wijze om hei leven komen. Ook de j.l. Paaschmaandagnacht kostte twee jongelingen het zoo dierbare leven. Dings- dag haaide men te Valthermond een lijk uit bet water, gisteren een te ter Apelerkanaal beiden waren op bovengenoemden feestdag ge zond en wel van huis gegaan om zich te ver maken. Mtsbtuik van sterken drank zal zeker ook hier de oorzaak zijn. Woensdag nacht te half twee uur ontstond brand in een perceel op de Pijpenmarkt te Am sterdam en w«-i in het gebouw grenzende aan dat, waarin de drukkerij van de heeren Rocloffien Hubner is gevestigd. Het vuur schijnt lang te hebben gesmeuld althans de vlammen, eenmaal uitgebarsten grepen met zulk een woede om zich heen dat de brandweèr hoe spoedig, hoe krachtig ook werkzaam, het vernielend element «liet dan na langdurige pogingen kon meester worden. Eerst verschenen 6 handspuiten en 2 atoomspuilen op hei terrein maar aldra bleek heldat er versterking noodig was te meer toen een der twee stoomspuiten defect werd. Eenderde rukte aan en later verscheen ook de drijvende stoomspuit bij het terrein, om hare goe de en magtige diensten tot blussching te leenen. Dij hel aanbreken van den dag was de brand weer de vlammen meester. Twee kolossale ge bouwen waren in eene ruïne herschapen. Het huis waarin zooals algemeen wordt ver zekerd het onheil ontstond slaat op den hoek vaa de Melkmeisjessteegde 14 buisgezinnen, die in dit straatje wonenmoesten in aller ijl met have en goed een heenkomen zoeken. Niet alleen is de materieële schade hoogst aanzienlijk, die door dezen braad is veroor zaakt, maar de ramp is te grooter omdat in bet gebouw der heeren Roeloffun en llübner on geveer een 70tal personen werkzaam waren. Zij toch zrjn de drukkers van hel Nieuws van den l>ajhei Puds'an Justitie het Amsterdamsek effectenblad J«; ll.iheraut. E'-n aantal boeken ea papiVen b nde lot de administratie van bet Sien bureaux van redactie en «u adm» is- ;ci- mw gevestigd waren, zijn ge». J «1 'I v L>rloopig gedrukt ter stoomdrukkerij van de firma H. de Hoogh Sie. Een brandwacht, Oorter genaamdia door het neèrstorten van een voorgevel ernstig ge wond. Zijn toestand schijnt gelukkig niet levens gevaarlijk te zijn. Men meldt uit Overschie, van 31 Maart. Dingsdag had hier een voorval plaats, dat nog nooit in deze gemeente was gebeurd, namelijk een verkoop bij executie van een inboedel welke behooide aan zekeren Van Ddie zijn aanslag in 's Rijks belastingen over 1874, groot 3,475nog moest voldoen. Die man behoorde tot de zeer goed gezeten burgers en beweerde alleen dat hij te hoog was aangeslagen Daaruit sproot zijn weigering voort en zelts scheen hij geheel zeker dat die verkoop niets zou opbrengen bij gebrek aan koopers en de zaak te zijnen voordeele zou afloopen. Het eerste bod was 2 centen, maar werd dadelijk overschreeuwd door een ander van f 2. Alles liep geheel anders af dan Van had verwacht, want behalve zijn aanslag betaald hij nog p. m. ƒ20 aan onkosten. Te Hull is een sigarenverkooper voor den regter gedaagd omdat hij in zijn winkel sigaren had die vervalscht waren. Men vond in zijn werkplaatsen tal van lindenbladeren. Hij werd veroordeeld tol 200 p. sl. boete voor elke over treding. Sommige sigaren door hem ten ver koop aangeboden, bestonden uil 74 percent lindenbladeren, 4 percent buskruid, 11,87 per cent tabak en de rest uit als tabak gekleurd papier. Dij een brand in een kleederen-magazijn te Preston zijn drie zoons vaa den eigenaar gestikt, ten gevolge van den hevigeu rookdie in hun slaapvertrek doordrong. Te Parijs is B^cquetde moordenaar van den agent in manufacturen Roschergeguillo tineerd. Slechts drie- k vierhonderd nieuwsgie rigen woonden dat schouwspel bij. Te Gorinchem werd door eene 80jarige we duwe sinds eenigen tijd bet beroep van kaart legster uitgeoefend. Zij kreeg druk bezoek van burgers en buitenluimaar is thans door een verkleeden politieagentdie voorgaf ook iets van de toekomst te willen weten op heeter- daad betrapt en heeft teregtgeslaan. De eisch is vijf dagen gevangenisstraf. De dagbladen van New-York meldden het overlijden van den zwaarsien persoon der Ver- eenigde Stalende heer Hassard Betleydie 360 pond woog. Hij is bezweken a&n eene ader breuk, veroorzaakt door den val van zijn paard op de baan van Goshen die met ijzel bedekt was. Zijne doodkist was 31 duim breed en men had 15 man noodig om hem naar zijn laatste rustplaats te dragen. Ter uitvoering van zijn laatsten wil, is zijn graf in steen opgemetseld en met een gewelf overdekt, ten einde zijn ligchaam te beviijdeu voor den regen en de vochtigheid. Te Steenbergen is een boerenarbeider op een vreeselijke wijze om het leven gekomen. Terwijl hij in den stal een losgebroken jonge vaars wilde vangen, kwam hij in de nabijheid van een driejarige stier. Dit dier, woeden ge worden greep den man aan en wierp hem viermaal met de hoorns in de hoogtewaar door hem inwendig zware verwondingen werden veroorzaaktwaaraan hij reeds des avonds be zweek. Er zijn Zuurdag jl. onderscheidene afdeelings- verslagen der Eerste Kamer verschenen. Bij het onderzoek van de ooiwerp-begrooting voor het vestingstelsel gaven schier alle leden te kennen dat zij deze begrooling beschouwden afgescheiden van de kwestie van vertrouwen in het regeeringsbeleid van den Min. van Oorlog. Verschillende leden kwam het voor dat men weder voortarbeidde zonder vost plan en dat uil de handelingen van den Minister zekere weifelmoedigheid bleek. Verschillende leden wezen nogmaals op hel hooge gewigt der Lands verdediging. Het onthaal, dat het amortisatie-ontwerp in de afdeelingen ontmoette, was niet onverdeeld gunstig. De meerderheid was echter voor deze schulddelging. Over 't algemeen kon men in de thans gedane voordrag! omtrent de Kanaalmaatschappij be rusten. De wetsvoordragt tot aanleg van spoorwegen op Java maakte over 't algemeen in de afdee lingen een vrij gunstigen indruk. De meeBlc leden keurden goeddat de Regeering besloten heeft met dien aanleg te beginnen en alzoo blijk te geven, dal Nederland bereid is voor de wel vaart van Indie offers te brengen. Atoliin. De thans met de mjil uit Indie ontvangen dagbladenloopende tot 27 Februarij deelen mededat er omtrent den stand van zaken in Atchin gunstige berigten in omloop zijn. De vijand zoo zegt men zou geheel ontmoedigd wezen en de kleine man in Groot-Alcbin den strijd willen opgeven. Zelfs de Pinang Gaiette erkentdat de oorlog ten einde schijnt te loopen en nog slechts gevoerd wordt door huurlingen bij wie de ware strijdlust ontbreekt. «Nog wat inspanning onzerzijdszegt bel Bat. Handbl. en mogelijk is na eenige maanden een veiblijdend berigt omtrent dezen oorlog naar Nederland te zenden." Volgens de Sumatra Cl. tou genei aal Pel de troepen gedurende eenige maanden rust willen geven en den vijanddie weldra uileen zou moeten gaan aan zijn lot willen overlaten. De berigten uit Java zijn minder bemoedi gend. De toestand van een deel der bevolking van Kediri., Solo, MadioenSamarang en Rembang is depaald treurig; de particuliere liefdadigheid wordt dan ook met nadruk inge roepen ten behoeve van de noodlijdenden ten gevolge van den moddervloed uit de Kloet. AMERSFOORT, 5 April 1875. Dingsdag, den April 1875, des namiddags te één uur zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Ontwerpen-besluit tot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting over 1874 2. Voordracht tot af- en overschrijving op de begrooting van het burger Weeshuis over 1874 3. Aangehouden voorstel van de Isteraadsaf- deeling, aangaande de spoorwegwerken buiten de kleine Koppel. 4 Benoeming der Commissie bedoeld bij artt, 11 en 45 der wet op de Schutterijen. In de morgen te houden raadsvergadering zal de Heer E. L. Visserna het afleggen van de gevorderde eeden, als lid van den gemeen teraad zitting nemen. Te Amersfoort zijn 8 processenverbaa! opge maakt en 3 honden opgevangen, omdat zij niet voorzien van muilkorf, of niet behoorlijk met touwen of kettingen vastgehouden waren. De huishoudelijke vergadering van het Depar tement Amersfoort der Maatschappij »tot Nut van 't Algemeen" is uitgesteld van Donderdag 8 tot Donderdag 15 April e. k. Op de Donderdag jl. te Amersfoort gehouden Paasch-markt waren 210 paarden, waaronder 15 veulens, aan de lijn of in nabij gelegen stallen aanwezig. Bij zeer levendigen handel liep de koopprijs tot f 550 voor paarden en voor veulens tot ƒ315. uit bet buitenland waren geen kooplieden tegenwoordig. Sinds geruimen lijd verkeerde men te Am sterdam in groote ongerustheid omtrent het schip «Santa Rosa", kapitein de Waard12 November 1874 uit Nieuwediep naar Cura9ao vertrokken. Met elke mail werd met spanning uitgezien maar telkens ontbraken de Deriglen uil Cura9ao. Tengevolge daarvan bleven de be langhebbenden geslingeid tusschen hoop en vreestot dal nu dezer dagen de zoo lang ge- wenschle berigten aankwamen maar belaas zonder berigt van gemeld schip. Deze tijdingen loopen tot 21 Februarij zoodat het als zeker is aan te nemen dat de «Santé Rosa" met man en muis vergaan is. Het was een brikschip gebouwd in 1856, groot 104 lasten en varende onder reederij van den heer A. L. Klinkhamer te Amsterdam. Hel was bevragt met stukgoe deren en bemand roet acht manterwijl zich als passagiers aan boord bevonden de heer Meilink met zijne echtgenoot en drie kinderen. Men meldt uit Breda van 31 Maart Maandagnamiddag, omstreeks 2 ure, had bij de Oude Vest alhier het volgend tragi-comisch voorval plaats. Zekere D. A., wonende in de Vingerhoedslraatkreeg met haren minnaar, een gewezen militair, eenige woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat zij het besluit nameen einde aan haar leven te maken en dan ook werkelijk in de achter baar woning zijnde gracht sprong. De oud-krijger volgde zijne Dulcinea op den voet en wierp zich mede in de gracht. Spoedig echter kwamen beiden tot andere ge dachten en kroopen geheel bemodderd tegen den kant op, alwaar zij door eene joelende en steeds aangroeijende menigte werden opge wacht. Dat het volgende geval nogmaals tot voor beeld dieneaan die pachters, welke de onvoor zichtigheid begaan zich van petroleumlampen in

Amersfoortsche Courant | 1875 | | pagina 2