AMERSFOORTSCHE COURANT KENNISGEVING. No. 2490 van 20 February 1877. ■riüft. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan AMERS FOORT doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 21. November 1876 zijn vast gesteld de navolgende verordeningen: VERORDENING tot heffing van eene plaat- selijke directe belasting te Amersfoort. De RAAD der GEMEENTE AMERSFOORT, Gezien de art. 232 240 en 243 der gemeentewet Besluit vasttestellen de navolgende verordening Artikel 1. Te beginnen met den 1. Januari 1877 wordt jaarlijks in de gemeente Amersfoort eene plaatselijke directe belasting geheven. Art. 2. Tot grondslagen dezer belasting worden genomen 1°. de huurwaarde der pcrceelen door de belastingschul digen ter bewoning in deze gemeente in gebruik. 2°. de talrijkheid van het gezin. Art. 3. Als huurwaarde der perceelen wordt aangenomen de belastbare opbrengstzooals die voor de heffing der grond belasting van de gebouwde eigendommen bij het Rijk krachtens de wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad N°. 82), in verband met de wet van 22 Juli 1873 (Staatsblad N°. 116),, is aangenomen. Indien de belastbare opbrengst bij den aanvang van het belastingjaarof ten tijde waarop de belasting verschuldigd wordtnog niet is vastgesteldof wanneer tengevolge van verandering, krachtens art 7 n*. 1 der eerstgemelde wet, hare vermindering of vermeerdering niet door de kadastrale leggers is aangewezen, wordt de huurwaarde van wege en ten koste der gemeente geschat. ant. 4. Bij gemeenschappelijke bewoning van een perceelof een gedeelte daarvandoor twee of meer belastingschuldigen zonderdat van onderhuring of verhuring in gedeelten blijkt wordt het aandeel van ieder hunner in de huurwaarde van het geheel van wege en ten koste der gemeente geschat Art. 5. Inrichtingen van verzorging, verpleging of huisvesting van zieken, armen of hehocfligenzoomede inrichtingen van algemeen nut en schoollocalen worden als zoodanig niet als bewoonde perceelen of als gedeelten daarvan beschouwd onverminderd de belastingschuldigheid van de in die inrich tingen wonende niet verzorgdeverpleegde of gehuisveste personenzoo daartoe naar de gewone regelen termen zijn. Art. 6. Van wege en ten koste der gemeente worden geschat-, de door belastingschuldigen bewoonde gedeelten van per- ceelenin het vorig artikel genoemden van die welke niet uitsluitend ter bewoning strekken. Als niet tot de bewoonde gedeelten van pcrceelen be- hoorende worden geacht de fabrieken en frafiekenuit geoefend in perceelenwaarvan de huurwaarde van het geheel de soin van 200 tcbovengaat. Art. 7. Door de huurders van kamers of een gedeelte van per- art. 4 wordt bedoeld, heeft geen aanslag plaats voor zoo ver de gedeelten beneden de f 40 huurwaarde worden Art. 10. Ingeval van overlijden van den belastingschuldige is de belasting verschuldigd over den tijdgedurende welken het huishouden na diens dood wordt aangehouden. Wanneer het huishouden wordt opgehevenkunnen des- verlangd de erven of rechtverkrijgenden restitutie van be lasting erlangente rekenen van den eersten dag der maand volgende op die waarin de opheffing plaats vond. Art. 11. Aan hoofdbewoners van huizen, welke daarvan een ge deelte verhuren aan personen die deswege afzonderlijk op de kohieren der plaatselijke directe belasting voorkomen, zal mede op hunne aanslagen eene korting worden verleend naar den volgenden maatstaf: voor een achtstezoo zij ééne kamer verhuren zonder afzonderlijke slaapplaats voor een zesde, zoo zij eene kamer met afzonderlijke slaapplaats of twee kamers verhuren voor een vierdezoo zij meer dan twee kamers verhuren. Eene verhuring van kamer of kamers, gedurende een minder tijdperk dan drie maanden in het dienstjaar, zal echter op deze korting geene aanspraak geven. Art. 12. De belasting is verschuldigd door de hoofden van huisge zinnen of door hen diehetzij meerder- of minderjarig zelf eene woning geheel of ten deele in gebruik hebben. Art. 13. Veranderingen in den loop van het jaartengevolge van verhuizing, van nieuwe bestemming of verandering der woningen of gebouwenvan geboorten of overlijdengeven geene reden tot vermeerdering of vermindering van den aanslag. Art. 14. Het jaarwaarover de belasting geheven wordtloopt van 1 Januari tot 31 December. Art. 15. llijdie in den loop van het jaar in de termen van be lastbaarheid valtis gehouden de beLsting van den eersten dag der maand afwaarin hij belastbaar werdte voldoen. Art. 16. De aanslag heeft percentsgewijze plaats en wel in dier voege dat van de hunrwaarde in art. 2 vermeldals maxi mum verschuldigd is 407. van f1000 en hooger. 387. 800 tot /1000. 367. 700 i 800. 347. i 600 700. 327 500 600. 30°/. t 400 500. 287. 300 400. 267. 250 300. 247. i 200 i 250. 22% 150 i 200. «Ik zweer (beloof)dat ik bij de schattingen der gebouwen «overeenkomstig de bepalingen der verordening tot heffing «van de plaatselijke directe belasting te Amersfoort, met «nauwgezetheid en onpartijdigheid en volgens mijn geweten «zal te werk gaan." De schattingen geschieden steeds door twee personen ge zamenlijk. Ingeval de twee schattersten aanzien van de waarde der door hen te schatten perceelenin gevoelen verschillen wordt door Burgemeester en Wethouders een derde schatter aangewezen, die, gezamenlijk met hen belast wordt met de schatting; indien deze drie schatters alsdan nog niet bij meerderheid beslissengeldt de schattingwelke noch de hoogste noch de laagste is. Art. 18. Bij de schattingen worden de volgende regelen in acht genomen 1°. Voor de perceelen bedoeld in art 3alinea 2wordt als maatstaf der huurwaarde aangenomen de door het Rijk voor de heffing der grondbelasting vastgestelde huurwaarde der perceelen, welke in dezelfde buurt het meest met het te schatten perceel overeenkomen. 2<>. Voor gedeelten van perceelenin arf, 4 bedoeldwordt de huurwaarde van het gedeelte in evenredigheid gesteld met die van het geheele perceelovereenkom stig de bepaling der laatste alinea van dat artikel. 3°. Voor gedeelten van perceelen in art. 6 bedoeld wordt de huurwaarde van het gedeelte in evenredigheid gesteld met die van het geheele perceel, of wanneer het geldt de bewoonde gedeelten van de inrichtingen in art 5 vermeldals maatstaf de uitgestrektheid van het bewoonde gedeelte. Van de uitkomst der bedoelde schattingen wordt door Burgemeester en Wethouders kennisgegeven aan de belang hebbenden. Deze zijn bevoegd binnen 14 dagen na de dagteekening dier kennisgeving eene nadere schatting te verzoeken, welke door andere, mede door Burgemeester en Wethouders te benoemen en Üoor den Burgemeester te beëedigen schatters, wordt verricht en ten hunnen koste komt, indien de huurwaarde bij de schatting op hetzelfde of op een hooger bedrag wordt vastgesteld. De kosten der schattingen en herschaltingenvoor zoover zij voor rekening zijn van de belastingschuldigenbedragen Vïoo der geschatte waarde. Zij kunnen echter in geen geval meer dan /3 of minder dan 50 cents bedragen. Art. 19. Een iegelijk is verplicht aan de schatters tot het doen van de visitatiën wegens schattingen op iederen werkdag, van 's morgens 8 uur tot zonsondergang, den vrijen toegang tot de panden, weswege de schatting moet plaats hebben, te verleenen ter verrichting van den hun opgedragen ar beid, zoomede om hun daartoe de noodige aanwijzing te doen. Bij weigering of verhindering wordt daarvan door de schatters proces-verbaal opgemaakt. Art. 20. Van de uitkomsten der gedane schattingen en herschat tingen worden lysten opgemaakt, welke met de kohieren ter visie worden gelegd. VERORDENING op de invordering der plaatselijke directe belasting. De RAAD der GEMEENTE AMERSFOORT Gezien art. 257 der gemeentewet, Besluit vasttestellen de navolgende verordeiling op de invordering der plaatselijke directe belasting. Artikel 1. Het kohier der belasting wordt zoo spoedig mogelijk na den aanvang van het dienstjaar opggpaakt. Daarmede wordt gehandeld overeenkomstig de artt 264 tot 266 der gemeentewet ArT. 2. Het kohier wordt na de definitieve goedkeuring gesteld in handen van den gemeente-ontvanger, die binnen 14 dagen na de ontvangst de aanslagbiljetten opmaakt en aan de belastingschuldigen doet bezorgen. Art. 3. In de aanslagbiljetten worden vermeldde dagteekening der afgiftede naam van den belastingschuldigehet bedrag van den aanslag, de tijd en de plaats van betaling, de dagen en uren waarop de ontvanger zitting houdtmet uit- noodiging tot betaling vóór of op de vervaldagen op straffe van vervolging. De betaling moet geschieden in tien termijnen, waarvan de vervaldagen worden bepaald op den laatsten dag van iedere maand, aanvang nemende met den laatsten dag der maand Maart van het dienstjaar. Art. 4. Voor hendie na de opmaking van het primitief kohier in de gemeente zich metterwoon vestigen of belastingschuldig geworden zijn, worden aanvullings-kohieren opgemaakt In die kohieren worden tevens opgenomen zij die door eenig verzuim niet of niet behoorlijk zijn gebracht in de primitieve kohierenof daarin niet konden worden opgeno men doordien de .schatting van de door hen bewoonde perceelen nog niet was afgeloopen. De termijnen van betaling der aanslagen naar tijdsgclang worden door den gemeenteraad bij de vaststelling der ko hieren bepaald. Art. 5. Teneinde het genot der korting volgens art 11 van de ver ordening tot heffing der plaatselijke directe belasting te er langen moeten de hoofdbewoners van huizendie kamers verhuurd hebben, vóór het einde van elk dienstjaar zich schriftelijk wenden tot Burgemeester en Wethouders, met opgaaf van het aantal en van de namen der personen aan wie die kamers zijn verhuurd geworden. De reclame gegrond bevonden zijnde, wordt door deze machtiging tot teruggave verstrakt. Art. 6. De aanvragen om teruggave of afschrijving van belasting op grond van art 245 der gemeentewet, moeten vóór of op den 1. December van het jaar, waarover de belasting loopt, bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Art. 7. De aanvragen om teruggave of afschrijving volgens art 10 der verordening tot heffing der plaatselijke directe be lasting moeten worden ingediend bij Burgemeester en Wet houders binnen ééne maand nó den termijnwaarop de teruggave of afschryving kan worden verkregen. Art. 8. De artikelen 258 tot en met 262 der gemeentewet zijn ten deze van toepassing.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2