DE ROOSTER. Jhr. G. K. van den Santheuyel Werkmeid. WHEEL T4N_ HAITVFACTTTSEN. GIGAREN-GUILLOTINE derd tijdperk een flinke en algeheele reorganisa tie mogen te gemoel zien. B. v. S. Vele menschen beklagen zich, dat ze des morgens bij 't wakker worden eene groote be lemmering gevoelen in de broncheseen zeker Svoel van benaauwdheid in het achterste ge- elte van de keelveroorzaakt door min of meer dikke slijmdeeltjes. Men wendt dan dikwijls heftige pogingen aan om ze kwijt te geraken waarvan hoesten en soms misselijkheid dan dikwijls het gevolg isterwijl men er menig maal eerst na veel moeite en eenige uren van onpasselijkheid in slaagtom de stofjes te ver wijderen die de ademhaling belemmeren. Allen die aan deze onaangename kwaal lijden bewijst men een waarachtigen dienst door hun 't middel aan te wijzen om er van verlost te wor den. Dit middel nu is de teerwaarvan het ge bruik zoo heilzaam werkt op alle aandoeningen van de bronches. Het is voldoende om bij eiken maaltijd twee of drie kapsules te nemenom spoedig een gevoel van verlichting te krijgen, dat men dikwijls te vergeefs zocht in een menigte zeer samenge stelde en dure geneesmiddelen. Tienmaal van de twaalf gevallen zal dat ge voel van onpasselijkheid des morgens geheel verdwijnen wanneer men geregeld gedurende eenigen tijd de teerkapsules gebruikt. Het is genoeg om te herinneren dat elke flacon zestig teerkapsules bevat om de goedkoopte van dit geneesmiddel te bewijzen. Deze behan deling kost den geringen prijs van zes aan acht centen daags. Heeft dit geneesmiddel, door zijn verbazend succes en debiet talryke namaaksels in 't leven geroepen, de Heer Guyot kan echter alleen in staan voor de goede werking der kapsules in die flaconsop wier etiquette zijne handtee- kening in drie kleuren gedrukt is, te verkrijgen te Amersfoort bij SANDERS en in de voor naamste apotheken. AMERSFOORT, 22 Maart 1877. Blijkens nevensstaande advertentiën zijn er thans voor de plaats in den gemeenteraad aftreding 4 Sept. dezes jaars 1877gekleurd stembriefjediverse candidatenzullende de Red.evenals meermalen geschieddethans daaruit geen keuze doenzulks liever bij deze gelegenheid geheel aan de kiezers overlatende, terwijl hoogstwaarschijnlijk voor deze plaals herslemming zal intredenwaarbij zulks alsdan wel nader zal kunnen worden behandeld. Voor de plaats in den gemeenteraadaftre ding Sept. 1879, wit stembriefjedoet ons de eenstemmige keuze der beide kiesvereeni- gingen veel genoegen en te meer omdat zij zich vereenigae op een candidaat, die zich door zijne voortdurende warme belangstelling in hetgeen tot algemeen nut en den bloei der gemeente kan strekkendoor zijne minzaam heid en verdere loffelijke hoedanigheden veler genegenheid verwierf. Men mag diensvolgens de hoop voedsel geven, dat op aansL. Dingsdag 27 Maart een zeer groot getal kiezersvan des morgens 9 lot 's namid dags vier urenter stembus opkomtom op hel wit slembriefje hunne stemmen uiltebrengen op den Heer Majoor-Commandant der d.d. Schutterij; en om op het gekleurde slembriefjenaar hunne beste overtuiging, hunne stemmen op een der daarvoor gestelde candidaten uitlebrengen. Ter vergadering der kiesvereeniging Amers foort eergisterenavond in Amicilia gehouden zijn tol candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad gesteld voor hel witte stem briefje, aftreding in 1879, de Heer Jhr. G. K. van den bantheuvel, en voor het gekleurde stembriefje, aftreding in 1877, de Heer ML Celosse, die de candidatuur hebben aangenomen. De Heer J. Zandtjk Jr.die met de verko- zenen een gelijk aantal stemmen verkreeg, had een der leden des Bestuurs gemagtigd, namens hem te verklaren, dat hij voor deze verkiezing buiten aanmerking wenschte te blijven. De kiesvereeniging Vooruit gang heeft tot can didaten voor het lidmaatschap van den gemeen teraad gesteldvoor het witte stembriefje, af treding in 1879, den Heer Jhr. GK. van den Santheuvelen voor het gekleurde slembriefje den Heer C. L. deDeverendie de candidatuur hebben aangenomen. Eeo spoorneg-beambte in Oost Pruisenge raakte onlangs door liet spelen eener loterij in het bezit van 60,000 M. Nochtans bracht het hem weinig geluk aan, daar hij door dezen on verwachten rijkdom zijn versland heelt verlo ren. Nadat hij reeds eenige duizenden t^"'er# aan geldswaardig papier in de kachel had ge worpen de kleederen van ticheel ve co tijnor hui&geuüoleo had vernield en daarop uanving zijue viouw te mishandelen, heelt deze zich met het overgeschoten geld, ten bedrage van 60,000 M.naar elders begeven. Wanneer de wet op de regterlijke organisatie tot stand komt, zijo zeven verkiezingen voor Kamerleden in uiizigt, namelijk wanneer de volgende teven leden in de regterlijke betrek king, die tij thans bekleedenherbenoemd worden: van Harinxma, DockumLenting, ZulphenIE. Mackay Amerstoorlvan der Kaay, Alkmaar; van Baar en SinitzEind hoven en van <len HeuvelBoxmeer. Vrouw R. te Arnhem stond met haar kindje oud 9. maanden, op- den arm, voor hare woning ie pratedtoen zijweder in huis terug willende keerentot bare ontsteltenis bemerkte, dal de kleine plotselingwaarschijn lijk ten gevolge eener beklemming iu den mond was gestorven. De Amsterdamsche Courant wenscht in plaats den heer mr. de Vries, die ophoudt lid dei Tweede Kamer te zijn, verkozen hebben mi. E. 's Jacob. Ann het examen van onder-officieren din gende naar den rang van 2e luitenant der in fanterie, kavalerie en artillerie, zoowel hier te lande als inde Oost, eerstdaags te's Graven hag e te houden zullen ongeveer honderd aspiranten deelnemen. Voor de corr. regtbank te Clermont-Forrand staan twee gewezen maires en de gewezen on der-prefect teregtverdacht van verduistering van geldendie hun waren toevertrouwd voor de slagtoflers der overstrooming van 1876. Naar men uit New-York telegrafeert, is Zon dag II. de ketel van eene stoomzagerij te Wor- thington in Indiana gesprongen tengevolge waarvan twaalf personen omgekomen en zeven andere gekwetst zijn. Ook door de veelvuldig in de straat van Mes sina voorkomende haaijen heelt kapitein Boyton zich niet laten afschrikken onlangs deze zeeëngte over te steken. Schoon het weder zeer onstui mig was kwam hij nogthans behouden te Mes sina aan, terwijl hij op zijn overtogt slechts met één haai heelt te strijden gehad, waarlegen hij zich met goed succes heeft verweerd. Ten gevolge van herhaalde klsgten over het gemis van closet-inrigtingen op de spoortreinen heeft de duitsche regering de spoorwegdirecliën uitgenoodigdbinnen zes weken haar opgave te doen bij welke treinen dusdanige inrigtingnn aanwezig en hoe zij aangebragt zijn. Tevens is verzocht opgave te doen op welke meest doel matige wijze zulke inrigtingen zouden zijn aan te brengen voornamelijk op door verren afstand dóórloopende snel- en expres-treinenzoomede van de kosten vermoedelijk daarvoor gevorderd. Niet alleen tot de staatsbanen maar ook lot die van bijzondere maatschappijen is de aanvrage betrekkelijk. Zeker is hel eene behoefte, die dringend voorziening eischt. Burgerlijke Stand rau Amersfoort. GEBOREN 15 Maart, Gerrit, z. van Willem Gouw en Elizabet Hoefsloot. Evert, z. van Jan van 't Hoenderdaal en Antonia van den Berg. 16 Maart, Maria Margarethad. van Cornelia van Beek en Geertruida Johanna Heilz. Gerrit, z. van Evert Kraaikamp en Catharina Adriana ColleL Francina Wilhelmina, d. van Willem Uuijgen en Maria Willemina Dijkman. Willerninad. van Jacob Gouw en Adriana Elisabetha Johanna Korndewal. 17 Maart, Theodoor Johannes, z. van Abraham Stegehuis en Jolianna Christina Stokkers. 18 Maart, Wilhelmina, d. van Everhardus Dirkse en Tijuie- tie Mi -res. Abraham Lubertusz. van Dirk Verbeek en Diderika Catharina Kroon. Wil helmina, d. van Nicolaas van Schendelen en Maria Otte. Johannes Adrianusz. van Hen- drikus Albertus van der Pol en llennina van Kempen. Arie, z. van Hermanus van den Hengel en Antonia den Ouden. 19 Maart, Marinus z. van Pieter Grocnewoud en Albertha van Nieënburg. 20 MaartSalomon Eduard, z van Jacob Cappel on Susanna van Nierop. - Elisabeth Gerard*. d. van Antonius Brouwer en Elisabeth Maria van den Berg. —21 Maart, Hijmen, z. van Anthonie van den Brink en Aartje Mol. Hendrik Fredcrik, z. van Karei Meijer en Gijsberla Vink. Maria Clasina, d. van Theodoras Waltherus Beitels en Wilhel mina Sophia Kennedij. 22 Maart, Marcus, z. van Petrus Leonards cn Johanna Materman. Johannes, z. van Hendrik van Wandelen en Hendrika van de Kooij. GEHUWD21 Maart, Aaron Davids en Eva de Zoete. OVERLEDEN: 19 Maart, Jan Blom, 63 j. ongeil. Gerrit van Rottenburg85 j. wedr. van Cornelia van Kesteren. 20 Maart, Alijda Geenhuizen, 21 m. 21 Maart, Wouter Kroon, 54 j. ongeil. Johannes van der Linden66 j. echtg. van Evcrarda Dreuning. Alijda Snijders, 5 in. 22 Maart, Anna van Bin nendijk 43 j. echtg. van Jan Jehaes. Wegens plaatsgebrekveroorzaakt door hel laat ontvangen van advertentiëninoet veel in houd achterwege blijven, of lol een volgend nummer worden verschoven. ADVERTENTIE N. Heden overleed in den ouderdom van ruim 61 jarenmijne geliefde Echlgenóote Mevrouw SARA A RON NOVAdiep betreurd door mijmijne Kinderen Behuwdkinderen hare Zusters en Broeders. B. E. HERSCHEL Wegens betrekkingen in het buitenland eerst heden geplaatst. Heden overleed in den ouderdom van 75 jaren de lieer MOZES WOLFFlid van den Gemeenteraad, Chef der firma Gkbr. Wolff, diep betreurd door zijne Echtgenoole, Kinderen en Behuwdkinderen. Elburg, Namens de familie, 19 Maart 1877. Wed. M WOLFF -Prins. Eenige Kennisgeving. Aan de openbare tusschenschool en-de open bare armenschool te Amersfoort, wordt gevraagd een HULPONDERWIJZERop eene jaarwedde van f 600 en f 50 meer voor de akte als hoofdonderwijzer. Toezending van stukken vóór 15 April 1 8 7 7 franco aan den Burgemeester. Gepatenteerde selfwerkende voor het gebruik zeer aan te bevelen aan □GARENHANDELAARSHóTELS, KOFFIJ- HUIZEN en SOCIËTEITENterwijl dit nieuwe artikel op iedere ROOK- en SCHRIJFTAFEL eene goede plaals zal vinden. Ze zijn in 4 soorten verkrijgbaar hij Ph. MEIJER3. Mevrouw CROOCKEWIT—van der Hoop te Amersfoort verlangt tegen Mei of Juni e. k. eene Franco brieven Lett. C. bij den Boekhan delaar A. M. SLOTHOUWER te Amersfoort. Be ""óergctMken^bcrirht zijne geëerde bminstigers, zoowel binnen als buiten de stad dal door VERTIMMERINO van de» WINKEL, en gebrek aen rulmte van al heden bij hem vele voorradige stukgoederen en leppen teaon SAf,?s7ofa!iIJZEN WORDEN OPGERUIMD. dü Maar. 1877.' J. G. THIES.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2