vermelding er vanzou lalen. Het is telkens een evenèinenl, in den vollen zin des woords. Iedereen Srofiteert er vande heeren blijven wat langer an gewoonlijk in hel koffiehuis, de dienstmeisjes blijvenals ze boodschappen moeten doen een half uur langer aan 't vrijen; de kantoorbedienden komen over hun tijd op hun bureau en de kinde ren te laat op school. Allen hebben voor excuus dat «juist de koning voorbij kwam" en voor dit argument buigen huismoedersmeesters en meesteressenpatroons en onderwijzerskor tom allen. Wantwe zijn verbazend Koningsge zind wij AmsterdammersGa maar eensals de Vorstelijke familie inde stad is, naar den Dam. Ge zult daar dan van* den ochtend tol den avond eene massa menschen vinden, soms wel een paar honderd te gelijkdie niets anders doen dan uren lang het Paleis aangapenin de stille hoop dat ze door een of ander raam maar eens eventjes een schaduw zullen zien welke dan natuurlijk van niemand anders kan zijndan van den Koning de Koningin, of van een der Prinsen in eigen persoon en welke voldoende is om hen opgetogen van vreugde te maken. liet gezicht van een leêge hofkoets of van een koninklijken stalknecht doet den echten Amsterdammer al jubelen en juichen maakt hem al kinderlijk gelukkig. (Slot volgt.) Gedurende eenigen tijd achten wij ons ver plicht de aandacht der zieken te vestigen op de metkwaaidige eigenschappen der teerkapsules van Guyot ingeval van verkoudheid, cathairen, teeringen andere aandoeningen van de bron- ches en longen. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getroffen namelijk: dat vele personen, die in onze pharma- cie komenom dat geneesmiddel te vragenden naam zijn vergeten en het omschrijven met den naam van pillenglobules ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendtis het ons gemakkelijk hel geheugen van den kooper te hulp te komen, maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aanmeldt om genoemd ge neesmiddel te verkrijgen en dat kan tol nadeehge vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teerkapsules van Guyot wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomengelieve men zich vooral te herinneren dal de handteeke- ning Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op eiken flacon moet bevinden. AMERSFOORT, 12 April 1877. De Koning heeft maandag jl de regterlijke wetten bekrachtigd. Ter verkiezing, bij herstemming, op eergis teren Dingsdag 10 April, ter vervulling der plaats in den gemeenteraadwaarvoor de aftre ding op 4 September 1877 plaats heeft, zijn van de 613 kiezers327 ter stembus opgekomen. Hiervan verkreeg de Heer M. L. CELOSSE 230 stemmen en is diensvolgens tot lid van den gemeenteraad gekozea De Heer H. J. Wiedenbrugge erlangde 93 stemmen en 4 biljetten waren in blanco. Dingsdag 8 Mei e. k. geschiedt in hel hoofd-, kiesdistrict Amersfoort de verkiezing van drie leden der Prov. Staten van Utrecht, op3Julij 1877 aan de beurt van aftreding, zijnde de Heeren: Mr. J. de Louterte Amersfoort; Mr. J. H. M. baron MoUerus van Westkerke, te Baarn Mr. J. Cock Dlomhoffte Utrecht. In het hoofdkiesdistrict Utrecht: de Heeren Mr. N. P. J. Kien, Mr. W. H. M. Bosch, Jhr. Mr. J. L. B. de Muralt, A. C. J. van Eelde, Jhr. A. L. E. Ram, Mr. W. J. Rooijaards van den Ham, Mr. C. G. Berger van Hengst. In het hoofdkiesdistrict Araerongende Hee ren H. G. van der Poel, G. G. D. d'Aumale baron van Hardenbroek van Hardenbroek, J. van Mariënhoff, G. J. Roghair. in het hoofdkiesdistrict IJsselsteinde Hee ren Mr. G. J. VerLoren van ThemaatS. I. van Kooien, Dr. J. C. van Eelea in het hoofdkiesdistrict Breukelende Hee ren J. N. BastertMr. E. Huydecoper van Nig- tevechtJ. G. de YoogtMr. W. C. baron van Boetzelaer. Door Dames Regentessen van het SL Pieters- en Bloklands-gastnuis te Amersfoort isin plaats van Mevr. A. J. C. MethorstStoopendaal overleden, tot mederegentes benoemd Mevr. Wed. P O. H. B. de Haande Bochemont, die de benoeming heeft aangenomen. In eene onlangs gehouden vergadering van leden der Herv. gemeente te Amersfoortis be sloten tot oprigting ecner Orthodoxe Kiesveree niging die den naam zal dragen Orthodoxe Kiesvereeniging «Leer en Leven". Velen zijn reeds tol haar lidmaatschap toegetreden. Bij de godsdienstoefening Zondagmorgen jl. heeft Ds. D. P. M. Graswinckel den gever dank betuigd voor eene extra-gift van zestig guldens op het Paaschfeest voor de armen der Heiv. gemeente te Amersfoort ingekomen. Naar wij uit 't district Ticl vernemenverkrijgt de heer de Beaufort aldaar een groot getal stemmenvooral door den invloed zijner talrijke betrekkingenvrienden en andere groote grond eigenaren landbezitters enz. op dé plattelands- kiezers want het is de overgroote hoop kiezers onverschillig of zij een liberaal of anti-liberaal kiezenen wordt hij er aan de kiezers van alle kleuren smakelijk voorgesteldofschoon diverse inlelleclueele kiezers zeer goed weten dal hij vurig liberaal ismaar zijn liberalisme wordt thans gemaskeerdteneinde onder alle kleuren en geuren eene stemmenmeerderheid voor hem te verkrijgenwaardoor hij in dc Tweede Kamer kan treden I Zijne verklaring, dal hij zich in hoofdzaak met het programma der Centrale Kiesvereeniging vereenigt, bindt weinig «ook omdat dit program ma niet al te veel beteekentwant arL I van haar reglement luidt aldus: «Het doel der Vereeniging is, om door alle gepaste middelen mede te werken tot de be noeming van kundigeeerlijkezelfstandige Vertegenwoordigers in Rijks- en Provinciaal Be stuur van wie met grond de toepassing onzer Grondwetsbeginselen in vrijgevigen zin mag worden verwacht." De vlag of kleur der kiesvereeniging moet dus meest blijken uit het woord vrijgevig. In welk woordenboek vindt men dat woord Welke juiste beteekenis heeft hel? De meeste kiezers worden dus altermise- rabelst beet genomen. De conservatievecatholiekeönti-revolution- naire en verdere kiezers dienen derhalve hunne stemmen niet op hem uittebrengenmaar ge trouw ter stembus optekomen om op een ander candidaat te stemmen. Verzuim van opkomst ter stembus is eveneens eene groote foutwant door hunne afwezigheid helpen zij mede om den Heer de Bau/orl in de Tweede Kamer te tillen. Het Utr. Dagbl. schrijft in zijn Kamer- en Persnieuws het volgende «De Amersf. Ct.die met ijver en warmte en nu dan vrij kluchtig, tegen de regterlijke wetten te velde trok, geeft thans een schitterend voorbeeld van christelijke lankmoedigheid door haar berigt over den uitslag der behandeling van die wetten in de Eerste Kamer aldus te eindigen. ««Wij besluiten met den liefdevollen wenschmogen de voorstemmers op hunnen levensweg nooit worden behandeld, zooals zij de plaatsen en hare ingezetenen behandelden, die door de opheffing harer reglscollegies worden getroffen." 't Doet ons magtig veel plaisir dat onze aan minnige Utr. broeder onzen ijver, warmte en kluchtigheid reflecteerdemaar nog veel meer plaisir had hel ons gedaanzoo hij daarvan vroeger dan thans bewijs had gegeven, door nu en dan overtenemen wat wij tegen de regter lijke wetsvoorstellen aanvoerden. Echter, door dit natelaten en tevens niet oplenemen het degelijk stuk van Mr, H. van Ijoychem, maar wel telkens overnemingen te doen van stukken, waarin voor de aanneming dier voorstellen werd geijverd, gaf't Utr. Dagbl. een schitterend voor- >eeld van cheidensche eenzijdigheid." Zoodanige eenzijdigheid is toch waarlijk niet broederlijk of christelijken niet enkel nu maar zeer dikwijls werd opgemerkt, dat, zooals hij zijn rrtbriek Kamer- en Persnieuws exploi teert, deze veel gelijkt op de long in de fabelen van Esojtuszijnde de tong bij den mensch evenals t Kamer- en Persnieuws van onzen cor- pulenten Utr. broeder 'l beste of 't slechtste deel van zijn ligchaamnaar mate hij er een goed eerlijk en oneenzijdigof een slecht en eenzijdig gebruik van maakt I Nu de zwareonherstelbare slag op 54 plaat sen is gevallen, had 'l Utr. D., vóór den slag een zijdig onze opstellen verzwijgendestellig wijzer gedaan zijn vreugde te sluijeren door ook thans over de Amersf Cl. te zwijgen. Dit zwijgen had des te meer gepastaangezien de gemeente Utrecht door groote uitbreiding harer reglbank wordt verrijkt, omdat de gemeente Amersfoort hare reglbank verliest. Wij gevoelen zeker meer leedwezen bij de opheffing der Amersfoorlsche reglbank dan het Utr. gevoelde bij de opheffing van het Utr. prov. geregtshof. Toen zeiden wij niet dat de Bed. van 't Utr. D. wel reden kon hebben 's Hofs opheffing gaarne te zienmaar wy bewaarden dit voor t n a n s. Alles op zijn tijdlieve Utrechtsche buurman 1 te Goupiltières in het departement Eure is door haren zoon vermoord eu haar lijk daaropin stukken gehouwenin een nabijzijnden put geworpen. Hebzucht schijnt den onmenschelijken zoon tot moederiuooidenaar te hebben gemaakt. In de Courrier de Lyon leest men de vol-, gende advertentie: «A louer Deux Chambres sur le derrière d'un boulauger, qu'on peut couper en deux. Een gaslwien men verzocht had een ossen haas voor le snijden, vroeg aan den huisheer «Waar wilt ge, dat ik den haas aansnijd?" Waar ge maar wilt!" anlwoordde deze.Dan lielsl bij mij aan huis I" zei de gast, en hij liet den ossenhaas bij zich bezorgen. Een man in Nevada die 7 huwbare dochters had, liet door een dagblad het gerucht verbrei den dal hij zeven vaten uiel geld in zijn kelder had geboigen, en in 5 maanden waren alle 7 jonge datnes getrouwd In het Theatre Beaumaichais is Maandagavond eene figurante, in zeer dunne slof gekleed te digt bij een gaslicht gekomen. Eensklaps stond zij in vlatn; om hulp roepende en wegijlende, deelde zij hel vuur aan een der andeien mede. Eerst toen gelukte hel aan hel toesnellend personeel mét behulp van een tapijt de vlammen te blus- schen. Beide slagtoffers verkeerden in deernis- waardigen toestand zoodat men alihans voor het behoud van een, mile Rosseau vreest. Telegrammen. Parijs 11 April. Het wordt bevestigd, dal de Porte het protocol heeft verworpen en de ver klaring van Schouwalotf spreekt et niet van dal een gedelegeerde naar Petersburg zal worden gezonden. Zij zegt evenwel onk niet dat er geen gezonden zal worden. Er is beweging van rtrs- sische troepen gesignaleerd. De toestand is ernstig, maar nog niet wanhopig. Hei Jmn nal de Peters- bourg zegt dat ten gevolge van de beslissing van Turkije een nieuwe bcaa fslaging der mo gendheden noodzakelijk is. St.-Petersburg, 11 April. I)e Gulos zegt liet volgende: Ingevolge van her nieuw itu der vijan delijkheden tusschen de Poiie en Montenegro, heigeen gelijk zou slaan met eene bepaalde wei gering om de eischen van hel protocol te ver vullen zou aan Rusland niets overblijven dan de aan de lurksche grenzen bijeengetrokken troepen voorwaarts te doen rukken. W aaischijn- lijk reeds de volgende week zal Europa bewijzen erlangen van. Ruslands vast besluit om het doel te bereiken waarvoor de troepen aan de grenzen geconcentreerd worden. Verbetering. In een aantal der ecrstjfed rukte couranten »,m oni i bevindt.zich op de -2* blad», le kolom, eene fout in het berigt der jaarweddennamelijk in die couranten «taat f 2800 dit moet zijn f2200.-. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GF.BOREN5 AprilHcndrikusz. van Jan Jacobus Blaauw enJacoba Catharina Hendriks. Bernardus z. van Chrisliaan Christ en Hennina Ligt. 6 AprilMozes Lionz. van Lion Abraham de Vries en Saai tje Vecht7 April, Johannad. van Evert van Surksum en Geer- truida Johanna van Middendorp. Adrianus. z. van Adrianus van Nusen Carolina van Appe len. 8 AprilJan Frederikz. van Gerrit Huygen en Johanna Jacoba Helena Siddré. 10 April Maria Alijda Johanna, d. ven Simon Schouten en Maria Sprenkelaar. 11 April, Abrahamz. van Gerrit van Duinen cn Hendriks Collet. ONDERTROUWD: 6 April, Hormon Bruno Gieben en Anloinclta Christina Maria Schreiber. 12 April, Johannes van de Brug en Maria llüskcn. Wilhelm Heinz en Lucia Ulb. Aalbcrl Achlcrkatnp en Cornelia Renes. OVERLEDEN: 5 April, Zeger Verschuur, 24 j. ongeh. G AprilFrancijnlje Steenbeek, 78 i. wed. van Hendrik Boon. Hendrik van Beek 51 j. echlg. van Roenolda Verheuvel. Evertie Veen. 20 j. ongeh. 7 AprilDina van Apeldoorn 1U ongeh. 9 AprilJudik van der Mculen, 79 j. wed. van Jacobus van Nickerk. ADVERT EN TIEN. In Frankrijk heeft men al weder een afschu- I wel ijk misdryf ontdekt. De weduwe Loucbart 1 - 9 April" 1877. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden myncr geliefde Echtgenoolebetuig ikmede namens mijne Kinderen, Behuwdkinderen en verdere weder- zijdsrhe betrekkingen mijnen kartel ijken dank Amersfoort, B. E. HERSCHEL.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2