8000 Turken slechts op twee uur afstand ge- bivouacceerd waren. Deten lieten hen met on verklaarbare zorgeloosheid rustig begaan. Toen de Russen echter van hun brug gebruik be gonnen te maken en met gcheele bootladingen aan den anderen oever aankwamenbegonnen de Baschi-Bazoeks zich eindelijk te verzetten. De Russen eenmaal over den bonau gekomen moeiten verscheidene kilometers ver door moe rassig land gaan om tot aan den weg te komen welke achter het gebergte loopt. Malchin ligt op een smalle landtongaan den bonauen achter de stad verrijzen hooge bergen welke de stad en de rivier bestrijken. Stellig hadden de Turken niet verwacht, aan dien kant te worden aangevallen, liet gevecht was hardnekkig en bloedig, be Russen moesten verscheidene union deu aiuval op de steile hoogten herhalen, b - Russische en de Turksche tirailleurs nader den elkander zoo dichtdal zij bijna man tegen man vochten. Zoodia een Russisch officier viel aderden de iiaschi-Bazoeks, naar men beweert tot onder de Russische bajonettenom uem neus en ooren at te snijden. Des nachts kam peerden de Russen op de hoogtenhun werd door de Bul0aren medegedeeld dat de Turksche troepen Malchin verlaten hadden, be Kussen ontstaken toen een groot vuur, dat van Braila gezien werd. Op dit teeken verlieten de russische troepen van Braila hun legerplaats om zich in te schepen, terwijl de troepen die de rivier waren overgetrokken naar Malchin atdaalden. De Bul garen die te Matchin waren gebleven, ontvingen ue Russen met geestdrift. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenigs- zins gevorderde teering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelenzoowel van wege zijn uits'ekende uitwerking als out zijn goedkoopen leder flacon toch der teerkapsules bevat 60 kapsules. De geheele behandeling kost dus slechts zes 4 acht centen per dag en ontslaat van het gebruik van afkookselspatés en siroopen. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot, op het etiquette letten. Te verkrijgen te Amersfoort bij SANDERS en in de voornaamste apotheken. Allerlei Op de Oldebroeksche beide doet men in den laatsien tijd boringen om voor de daar te kam peren troepen goed drinkwater te vinden. Men zegt maar hei Ulr. D. acht hel ongelooflijk dat de resultaten tol dusver ongunstig zouden zijn. Het Utr. D- meent nL dat toch wel vooral zal zijn onderzocht of dat water te vinden is, eer men de plaats voor een kamp aanwees. De ontslagen hoofdonderwijzer der school voor christelijk nationaal onderwijs te Beekbergen gemeente ApeldoornJan Stapoud 40 jaren, zal den 4 Julij e. k. voor de regtbank te Zutphen teregt slaan beschuldigd van onzedelijke han delingen tegenover meisjes van 10 11 jaren, tijdens zij aan zijne zorgen als onderwijzer waren toevertrouwd. Omtrent den brand van St. John's, Nieuw- Brunswijk |N.-Amerika)seint men Dader aan den Times, dat men gelooft dan 60 menschen zijn omgekomen. 30 lijken beeft men reeds gevonden. De brand woedde over eene uitge- schrik die echter met het eerste borreltje wel wéér weggespoeld zal wezen. Vooral dat prestige moet aanzienlijk verhoogd worden. De lijd waarin een diender, als hij een wijnhuis binnenkwam, bediend werd met een glaasje zonder voelmoge reeds ver achter ons Itggentoch is hij bij weinigen nog maar in eerewordt hij door velen voortdurend nog over den schouder aangezien en heeft hij telkens te kampen legen een stelselmatig verzet, niet zelden van rnenschen van wie men beter mocht verwachten. Inderdaad, het zoo weinig .aanzienlijke dien ders-ambt is moeielijker en gewichtiger dan ••renigeen denkt. Eene goede politie, die nauw keurig haar plicht betracht, voor strenge na leving van wetten en verordeningen zorgt zonder het publiek noodeloos te kwellenis van het hoogste gewicht voor de rust en veiligheid eener burgerijmaar daarentegen is hel ook crue eerste plicht dier burgerij om zulk eene poiitie bij voorkomende gelegenheden steeds de faano boven het hoofd te houden. strektheid van G00 acres of by na de halve stad. Uit bel zuidelijk gedeelte moesten duizende personen in booten ontsnappen en tal van men schen zijn in schepen op de reede gehuisvest. De schepen zijn allen behouden gebleven door op de reede te gaan liggen. Een jonge dame meju'vroun Anna Dahms, heelt met veel succèa aan de universiteit te Parijs baar examen in de geneeskunde afgelegd. Naar wij vernemen zijn de f 1 000, toegezegd aan de ontdekkers van de moordenaars van mevrouw Van der Kouwen, tol heden nog niet door de belangbebbenden ontvangenterwijl reeds zeer belangrijke onkosten zijn gemaakt om die som meester te woideti. Hier is het rijk van den straatbezem voorbij" wordt uit Rotterdam gemeld. Des nachts worden er alle straten door bezeinwageni, door paarden getrokkeuschoongeveegd. In eene schuur nabij Sluis, waarin Vrijdag een dertigtal personen voor bel onweèr gevlugt waren, is de bliksem geslagen. Vier personen werden getroffen en bleven op de plaats dood. Aan P. H. Bruijn vroeger secretaris der Amsterdamsche Kanaalmaatschappijwordt te last gelegd dat hij op velschillende tijdstippen tusschen 16 Juli 18G9 ea 5 February 1877 terwijl hij tegen een jaailijkscbe bezoldiging van 1 4000 als secretaris in dienst was der Amster damsche Kanaal-Maatschappij lo. aebteteen- volgens een groot aantal aandeden aan toon der tot een gezamenlijk bedrag van minstens 1276,400 nominaal, ten kantore dier vennoot schap, arglistig ontvreemd en zich toegeëigend heelt, waarna hij bedoelde aandeelen ten eigen bale heelt doen verkoopen, deels voor zich beeft behouden 2o. gelden tot een bedrag van min stens t"20Ó0, welke hem ais secretaris der Maat schappij door verschillende personen, hetzij ten behoeve der Amsterdamsche Kanaal-Maatschap pij hetzij ten behoeve der directie dier ven nootschap, waren ter bami gesteld, aan die directeuren niet heelt verantwoord, maar be- driegel ijk ten eigen bate aangewend. Gisleien is deze zaak voor de Arr. Regtbank te Amsterdam aangevangen. Men hoort en leest wel eens van wonderlijke weddingschappen omtient het gewigt van eene koe enz. enz. Ken eenig* geval in zijn soort had eer gisteren te Groningen plaats. Eenige slagers gingen met een boer, die een levend varken ter markt bragtde weddingschap aan dat zoo het beest bet gewigt had van 140 kilo, zij hel dubhe! betalen en anders het varken voor niets zouden hebben. De boer, die naar zijne meening zeker was van zijn zaak nam dit aanbod aan maar op de groote schaal gewogenbleek bet juiste gewigt 139, kilo te zijn. De slagers namen het hun toekomende varken mede en braglen het huiswaarts. De boer kon zich er echter niet zoo bij neerleggen en begaf zich naar het politiebureau, maar aangezien het eene paiti- kulieie onderneming was, kon de politie zicb er niet mede bemoeijen. AMERSFOORT, 28 Junii 1877. Ter heden namiddag gehouden zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort, gepresideerd door den Heer Burgemeester Mr. A. G. .Wijers waren aanwezig 11 leden (1 vacature) en af wezig de Heeren van Walchren en Jhr. van den Santheuvel met kennisgeving en Celosse zonder kennisgeving. De lieer W. A. Croockewitweihouderfe- In de laatste dagen heeft zich hier een geval voorgedaan waaruit blijkt, dat men toch niet aUes meer voor zoete koek wil opeten. Dat was in eene algeraeene vergadering van de Nederlardsche Suikerrafinaderyeene in dustrie die in de laatste jaren al meer en meer f;eblekcn is alle levensvatbaarheid bij ons ver- oren te hebben. Langzamerhand tochworden al onze suikerfabrieken opgedoekt; alle midde len tot dusverre beproeft! om eene internatio nale suikerconvcnlie in het Seven te roepen welke deze industrie voor ons van een wissen ondergang zoude reddenzijn vooralsnog vruch teloos geweest. Het was de Heer Joh. C. Zimmerinanneen specialiteit op het terrein der suiker-fabrikaadje die de kat de bel aanhing en zoowel de di rectie als de commissarissen duchtig de ooren wiesch. Er bleek namelijk dal niet alleen over het algeloopcn boekjaar een verlies van niet minder dan vier tonnen gouds te constaleeren vielmaar dat bovendien een groot deel van het kapitaal naar de maan was. liciteerl namens den gemeenteraad de Heeren Mr. A. G. Wijers burgemeester en B. E. Her- schel, ter gelegenheid van hun25jariglidmaat schap van den gemeenteraad. Beide heeren be tuigden daarvoor hunnen dank en eerstgenoem de bragt in herinnering dat de Heer W. L. Scheltus op den 17 dezer gedurende 25 jaren als Secretaris.der gemeente werkzaam was en bij de vele blijken van waardeering ook is be noemd tot Ridder der Orde van de Eikenkroon. 1. Ontwerp-besluilen en verordeningen met betrekking tot de oprichting eener herhalings school. Aangenomen met alg. stemmen. 2. Ontwerp-besluil tot verpachting der bank van leening over 1878. Een jaar verlenging op de beslaande voorwaarden, aangenomen met alg. stemme». 8. Voordracht tot af- en overschrijving van posten op de begrooting der schutterij over 1870. Aangenomen met alg. sleuitnen. 4. Verzoek van den hulponderwijzer A. van Nieuwcnhuizen oin ontslag. Eervol ontslag is verleendlegen 1 September e. k. 5. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht Of hel middelbaar onderwijs. Be noemd is do lieer NcdermcijerRidder van Rosenthal. 6. Benoeming van regenten en regentessen van het Burgerweeshuiswegens periodieke aftreding. Werden herbenoemd tot regenten de Heeren Mr. Wijers en P. Schuyl herbe noemd tot regentes Mevr. Fockgeb. Koek en benoemd in plpats van Mevr. Rurgerdie niet meer in aanmerking wenschte te komen, Mevr. Smiltgeb. Pulman Cramer. Ingekomen zijn: een adres van ingezetenen verzoekende oprigting eener school voor meisjes en een adres van de Vereeniging tot beslr. van Epidera. ziekten (in ons vorig No. geplaatst.) Nederlegging ter Secretarie; en verzoek schriften van elders wonende onderwijzeressen wenschendetegen toekenning van subsidie van gemeentewegevoormelde school oplci igten. Onder de onderwerpenwelke in de op aanstaanden Dingsdag 3 Julij aantcvangen zo- merzitting der Provinciale Staten van dit gewest in behandeling zullen komen behoort een voor stel van Gedeputeerde Stalen tol nadere regeling van het onderhoud van den Krommen llijn. Voorts zal de verkiezing plaats hebben voor een lid van de Eerste Kamer der Stalen-Gene- raaltengevolge van de periodieke aftreding van Jhr. Mr. J. lluijdccoper van Maarssei een en de vervulling der vacature van een lid van Gedeputeerde Stalen door het bedanken van baron van Tuijll van Zuijlen. De verkiezing voor een lid van de Prov. Stalen in het hoofdkiesdislrict Breukclenvoor welk lidmaatschap genoemde lieer ook heeft bedankt, is door Gedep. Staten bepaald op 17 Julij e. k. en de evenlucele herstemming op 31 Julij e. k. Door den Heer W. J. Visser te Watergraafs meer is aan den Minister van Binnenl. Zaken vergunning gevraagd lol aanleg en exploitatie van een paardenspoorweg tusschen Utrecht en Zeist. Men zal zich herinneren, dal reeds in 1868 zoodanige concessie werd verleend aan S. J. Graaf van Limburg Stirum, waaraan evenwel geen uitvoering is gegeven. Men twijfelt evenwel thans niet aan die uit voering waarvan de noodzakelijkheid meer en meer wordt erkend vooral wanneergelijk de verzoeker voornemens isdit vervoermiddel tot Doorn enz. wordt uitgestrekt. Naar men verneemt is de lieer Mr. N. P. J. Kien, burgemeester van Utrecht, tengevolge van herhaalde aanvallen van beroerteernstig ongesteld. Men meldt ons uit Soest dat de collecte aldar gehouden voor het Fonds tot aanmoediging en ondersleuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden bedraagt f35,5oj. Heden, Donderdag, geeft het concert- en operettengezelschap onder directie van den lieer Carl Pfldgingmet medewerking van den violist zonder armenUnlhanin Amicitia te Amers foort eene soiree iiiusicalc. Dit gezelschap trad drie achtereenvolgende avonden met grooten bijval te Utrecht op en hot Ulr. Dagbl. schrijft daarover hel volgende «De optreding van den violist zonder armen, den heer 11. l'nthnn had zooals te verwachten was, gisler avond weder velen naarTivolidoen opgaan. Thansnu men hem gezien en gehoord heeft zal ieder toestemmendat er niet te veel is gezegd van hel opmerkelijke van 'l vcr- sehijnseldat iemandvan wien uien zich een denkbeeld van groote hulpeloosheid moei maken, van zoo groote kunstvaardigheid blijk geeft, «n van zijne voelen als van handenvan zijne

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2