hem vreemd ia. Men gaf hem een bedenktijd van 24 uren, en toen hij na afloop van dit uitstel zijn antwoord niet introkkreeg hij ontalaghet telegramwaarin de minister de alzetling van desen aflas uwe" ambtenaar gelastte, werd ontvangenterwijl hg besig was te doceren; hij moeat aijne lea staken. Een inspecteur van het lager onderwijs, In het departement Paa-de-Calais werd ontslagenomdat hij zich niet met de candidaluur wilde inlaten; de prefect moet hem woordelijk hebben toegevoegd: «Gij syt een aecr verdienstelijk man, maar wij weten, dat gij u niet met de verkiesingen wilt bemoeijen en op de ondetwijsers geen invloed wilt uiioe- fenen wy moeten iemand hebben, die krach tiger aan onxe sijde slaat." Een commissaris van politie in hetzelfde departement, die dertig jaien in staatsdienst was geweest en sich, juist in de vier jaren, geduiende welke bij sijne tegenwoordige betrekking vervulde, bij het op sporen van gevaarlijke misdadigers teer ver dienstelijk had gemaakt, is ontslagen oin geene andere ledenen dan dat hij te gematigd van karakter was. Een brievenbesteller is geschorst en wacht sijn ontslag, omdat hij onvooisigtig genoeg is geweest redevoeringen van republie- keinsche algevaardigden van een sijner vrienden mede naar huis te nemen. Een ontvanger der registratie is ontslagen omdat een algevaar digde der reglerzijdehem bezoekendeeen teekeuing op tafel vond liggendie leden der regering belagchelyk trachtte te maken. Zoo is sells bet huiselijk leven, segt bet Journal des Débais, voor de spionnen der mannen van 16 Mei niet meer veilig. Drie beambten van den spoorweg Parijs Lyon sijn door een inspecteur der spoor wegmaatochappy tol 1 frank boete veroordeeldomdat zy in de kantoren der maatschappij betrapt waren.... op bet lesen van hei dagblad Jeune Republique. De Amerikaansche consul te Jeruzalem heeft Pbineas Fogs nog overtroffen en een reis om de wereld gemaakt in 68 dagen zoo meldt hij althans zelf aan de Omaha Republican. Hij rekent het oponthoud op verschillende plaatsen dal vermeden had kunnen worden, niet mede, maar legde de reis van Alexandria over Brindisi en Parijs naar Londen en van daar naar New- York en San Francisco in 20 dagen af, en van daar had hij ook 20 dagen noodig om naar Yokohama te stoomen. Van bier kwam hij in 6 dagen te Kanton. Een vaart van 10 dagen door de Chinesche zee en de «trast van Malakka bragt hem te Ceylonen van daar kwam hy in 12 dagen te Sues en een paar uur later per spoor te Alexandria terug. Hy had dus 16000 Engelsche mijlen te water en 9000 le land al- gelegd zonder dat hem eenig ongeluk over kwam. Als hij beier weder in den Stillen Oceaan gehad bad zon hij nog 6 dagen gewonnen en Aus de reis in 62 dagen hebben kunoen afleggen. De redacteur van het Haagsche Dagblad zegt «Wij zyn overtuigd dat honderden met ons sich geërgerd hebben, toen sygisteravond bet Dagblad in banden nemendede onafzienbare reeks namen sagen van personen, op wie, bij de jongste Raadsverkiezing alhier, een of twee stemmen waren uitgebragt. 't Is ons dan ook onmogalijk, een openlijk woord van protest te gen die kinderachtige handelwijze in te houden, terwijl wy er dan wensch bijvoegen dal burge meester en wethouders termen mogen vinden om voortaan als regel aan te nemendat die aeriên van één- en tweestemmigen worden weg gelaten, opdat de officieel* proces-verbalen niet langer worden misbruikt voor lathedenof, wat ook wel vooikomt voor hatelijkheden en grof heden. De ernst der verkiesingen soa er tevens door winnen want 't buisblijven van die «gees tige" kiezers zou geen ramp kuuneu heeteu." De ongunstige toestand, waarin een groot ge deelte der bevolking van Duitschland zich be vindt ten gevolge van den achteruitgang van handel en nijverheid, ia door de Duilscbe Re gering nog verhoogd door het verbod tol uit voer van pa'ardeu. Ernstige klagten worden daar omtrent uit Ooit Pruissen vernomen, alwaar de paard' "teelt een van de voornaamste bron nen »sn bestaan is. Na veracheidene mislukte oogsten is bet vooruiuigt voor den oogst in dit jaar in die provincie ook weder ongunstigen na werdt nog de krachtigste levensbron alge- sneden. Voor twee jaren heelt de provincie ook soovecl geleden door hetzelfde verboden zooals teregl wordt opgemerkt, Frankrijk had toch ruimschoou gelegenheid om ia zijne be hoefte sea paarden te voorzien terwijl ernstig wordt hetwyfeld of in de behoefte aan paarden in het Duilscbe leger niet behoorlyk zou kunnen worden voorzien, indien de nil voer vrij bleef. In Duitschland is thans sprake van het kweeken van eco hondenias, dat in oorlogstijd ten nutte van de geneeskundige dienst kan aangewend worden en wel lot het opzoeken van gewonden en stervenden. Deze zaak is een voornaam doel van de vereeniging tot bevordering der teelt van rashonden Hector, waai in wetenschap pelijke autoriteiten van naam invloed hebben. De vereeniging is al lang met de zaak bezig maar kwam er niet hard mede vooruitomdzt er geen groote belangstelling voor bestond. Zy beeft nu bet ministerie van oorlog verzocht om de veigaderingen om een gedelegeeide te doen bijwonen. Bij deskundigen beslaat geeu twijfel aan de mogelijkheid om den hond UK dat doel af le rigten. De bekende zoöloog dr. Brehms verklaart zich in dien geest en houdt het voor ontwijfelbaardat bonden zich niet alleen aan bepaalde personon maar ook aan geheele corp sen hechten. De practische oplossing, de keuze van het ras de inrigting der hondenparken enz. leveren echter nog vele zwarigheden op. Officieel is geconstateerd, dat verleden jaar te Londen niet minder dan 44 personen den hongerdood zijn gestorven. Dezer dagen ia in hel Necker-hospitaal le Parija met goed gevolg een soldaatzekeren Teuoneen kogel uit den wang gehaalddie hemnu zeven jaar geleden in den veldslag bij Saint-Frivatin den linkerslaap van bet hoold getroffen had. De wond was destijds goed genezen en bij bad altijd in de meening ver keerd dat de kogel toen er reeds uitgenomen was, doch al die jaren aanhoudend hevige pijnen geledentotdat nu door een gezwel in de wang de ware toedragt der zaak zich openbaarde. Bij een brand onder Benthuizen in Zuidholland heelt eene vechtpartij plaats gehad tusschen de dorpelingen en de spuitgasten van Hazerswoude, die kwamen blusschen. Een der brandmeesters kwam in 't water teregt en de rijksveldwachter die de twistenden wilde scheidenwas hem bijna gevolgd. Onderwijl was 't buis afgebrand. Eenige Heldersche vletterlieden hebben eene goede vangst gedaan. Zij hebben een groot prachtig Noordscb drieuiastschip «gevonden," dat door de bemanning was verlaten. Bij de verkiezing te den Ham beeft iemand de stembus herhaaldelijk van de talel genomen en geïnspecteerdterwijl bij den burgemeester, die hem daarover eene opmerking maakte toevoegde, dal deze lang genoeg den baas ge speeld bad. Iu 't procesverbaal is bet relaas van dit incident opgenomen. Het praalgraf van hertog Karei van Brunswiik, den bekenden «diamantenkoningtot welks oprigling hij zelf zijn universele erfgenaam de stad Genève bij testament verpligtle zal weldra vervaardigd worden. Het zal verrijzen in den Alpentuin te Geuève en 1,400.000 Ir. kosten. Neger bier. Dezer dagen moest in een der brouwerijen van Londen een ontzaglijk bier vat worden gerepareerd. Toen men er liet bier uit bad laten loopen vond men op den bodem bet in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een vermisten neger een gewezen knecht der firma, wien wanhopige liefde er toe gedre ven bad in het bier te springen. Tochin weerwil dezer minder smakelijke gebeurtenis vindt men te Londen drinkers die thans van aegeibier" spreken als van een lekkerny. Bij gelegenheid der Rubensfeesten te Antwer pen zal op de Place Verte een monster-concert gegeven wordenuitvoering van een oratorium van Peter Benoit, gelegenheidswoorden van de Geyter, door duizend dames en heeren en instrnmenlisten. In dit oratorium worden o. a. de zangers ook geaccompagneerd door het klokkenspel van den Lieve Vrouwe toren en Thebaansche bazuinen geblazen op den eersten omgang. Een onderwijzer schrijft aan het Handelsblad «Hei haaldelijk komen de jongens tegenwoor dig bij hunne onderwijzers met exemplaren van allerlei soort van kevers veel gelijkende op den zoo gevreesden colorado-kever. Misschien zou het wenschelijk zijn dat zoowel de hooge rege ring als de gemeentebesturen een prijs op bet opbrengen dier diertjes steldenonze jongens zouden ze spoedig genoeg vindenals ze zich vertoonden en krachtig medewerken om den vijand, die ons meest gebruikt voedingsmiddel ernstig bedreigtte weren. Wenschelijk zou hel zeker zijn dat alle hoofden van scholen dit dier eens konden zienzij souden dan even tueel als deskundigen kunnen optreden en zyn tocb bet meest met de kinderen in aanraking. Het eenvoudigste zou zijn de aanwezige exem plaren al vooreerst ler bezigtiging te stellen op de gewestelijke vergaderingen der onderwijzers, ooitte daarna aan de verschillende onder wijzers- gez Iscliappen te zenden." Als er iemand isdie zeggen kan een ont roering gehad te hebben die door merg en been ging dan is dal voorzeker de Parijscbe koetsier Martin l'éiand. Om twaalf uur nadert een Engeischman den koetsier en buurt zijn karreije bij hei uur. Na Parijs voor een groot deel doorgereden te zijn, beveelt de Engeischman den koetsier naar Clichy te rijdener. wel naar de plaatswaar voor acht maanden het verminkte lijk van de vrouw La Mannach ontdekt werd. De lezer zal zich herinneren hoe de ongelukkige het slagtoffer werd van den gewezen soldaat Billoirdie, na haai vermoord te hebben het lijk in stukken sneed en die bij Clichy in de Seine wietp. De koetsier voldoet aan hel bevel en heeft spoedig hel beruchte vlot bereiki. De Engeisch man beveelt ben» bier stil le houden om liet landschap te bezigligen. Een kwartier, een half uur vei loopt, doch de vreemdeling verroert geen vin. Kijk maar toe, mijn jongen, mompelt de koetsier opgeruimd in zicli zeivenkijk maar zoo lang je wilt legen 2,5U fr. per uur, noch bruintje, noch ik zullen ons er over beklagen. Maar plotseling geelt bij van schrik een ge- smoorden gilwant de Lngelscbman opent op eens met een tuk het portier en de koetsier ziet hen» moedei naakt naar den oever snellen en hals over kon le water gaan. De verbaasde koetsiervooral verschrikt door de gedachtedat zijn zuur verdiend daggeld met den stroom zou worden meegenomen, begon wanhopig om hulp te roepen. Eenige w.tndclaars snelden toe en uier ging reeds een boot los maken, toen de Engeischman wederom opliet drooge kwamin bet rijtuig steeguit zijn overjas een handdoek nam en daarop met vol doening uitriep: ik voel mij gelukkig, dal ik mij gebaad heb op de plaats der misdaad. Het mag zijn hoe bet wil de koelsiei is nog niet van zijn schrik bekomen. Zondag herdacht een viervoetige «burgeres" van Antwerpen, de olifant Miss Jacqueline, den dag, waarop r.ij vijl cn twintig jaren geleden, na hare spceisclic kinderjaren in haar gebootu— land Indië le hebben doorgebragt een der meest gelietdc bewoonsters werd van den Ant- werpschen dierentuin. Niets was verzuimd om het feest luisterrijk te maken. De ingang der kooi was versierd met het stedelijke wapen, omgeven door vaandels cn banieren, Veider waicn testoenen van Irisch groen aangehragl. V< or bel hek der kleine weide verdrongen zich reeds uien vóór de verschijning der jubelares digle drommen van kinderen. Ten 3 uur trad de feestvierende Miss Jacqueline voorwaarts. Aanvankelijk verschrikte zij bij de baar gebragte hulde, doch door haar oppassers aangemoedigdbegal zij zich te midden der jubelende menigte. Bij het hek werden der jubelaris door dailies een prachtige ruiker cn haar uitstekend gelijkend phoiographiscli oli- lantgeziglje aangeboden. Daarna hadden de ge wone exercitiën plaats, en vervolgens de voor die gelegenheid geiesei veerde oefeningen van de hooge school. Daar elk jubilé met een fees'maal moet ein digen had ook Jacqueline hel haic. Temidden der weide, op eene met een helderwit laken overdekte talelstonden twee ontzaglijke ruikeis, *Waartusschen zich een ontzettende koek verhief een ware toren, zarueogesteld uil 10 koeken, gevuld met wortelen. I)<: ju bi la res die met liet oog op wat baar wachtte twee dagen vooruit scheen gevast te hebben verslond den eenen koek na den anderen en bovendientot toe spijs, een schepel wortelen. Wal is er onaangenamer voor hen die door hun beroep verpligt zijn veel le spreken zooals advocaten, onderwijzers, redenaars, predikanten, dan keelpijn verkoudheid of een overblijfsel van bronchites Men gebruikt biervoor in over daad, doch zonder groote uitkomst, eene menigte pales siropen drankjes enz. welke meestal de ziekle vreedzaam zijnen weg laat gaan. De leer alleen kan hieraan ecnö spoedige verligting geven, men kan zeggen oogenblikkclijk als de zelve bij eene genoegzame hoeveelheid wordt toegediend. Om deze uilkomst le verkrijgen bchoell men bij elke maallijd slechts vier zes teereapsules van Guyot te gebruiken. De flacon van fl. 1.25 be\at 00 capsules, zoodat deze behandeling slechts op eenige ccnlen daags komt le staan en men kan verzekerd zijn dat van tien personen die hel beproefd hebben, negen zich aan deze geneeswijze houden. De teereapsules van Guyot hebben door hun

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2