eeï' ïïïïe met tuintje Een dito met dito I lillt van af f6.-- tot f 20.-- Dienstbode, de mobilisatie van het gansche russische leger wordt door den minister van oorlog olliciëel voor ongegrond verklaard. Bucharest 15 Aug. Russische batterijen te blobozie hebben gisteren avond Rustschuk be schoten. hen in die stad uitgebarsten brand duurde tot middernacht. Sedert heden ochtend 5 ure bombarderen de Turken Giurgewo. De Russen beantwoorden het vuur nieL AMERSFOORT, 16 Augustus 1877. Door den voorzitter der feestcommissie uit de burgerij ismet bestemming voor het ge- meente-archief, ten raadhuize overgebragt de aan s rijks munt vervaardigde stempelmet een bronzen exemplaar der zilveren medaille, den lieer Mr. A. G. WijersRidder in de orde van den Nederl. Leeuwdoor Amersföort's in gezetenen aangeboden ter herinnering aan zijn üSOjarig burgemeesterschap op den 8. Maart 1877. Heden donderdagavondaanvang halfacht heelt een groot concert van hel Parkorkesl uit Amsterdam plaats in den verlichten tuin van het Slation Baarn, zullende na atloop van hel concert een extra-trein naar HilversumWaar den, Weesp en Amsterdam vertrekken. Het concertprogramma bevat eene keur van zeer attractieve coinposiliën. De Heer M.stukadoor te 's Gravenhage verkocht een paar dagen geledeneen geheel lot in de thans trekkende staatsloterij aan twee andere ingezeteneneen koffijhuishouder en een vleeschhouwer. Gisteren viel op hun lot, No. 367de hoogste prijs f 100,000.ten deeL Men meldt uit Nieuwediep 12 Aug. Vooraan In het N oord-Hol Undache kanaal zijn heden morgen door een touw aan elkander verbonden opgevischl de lijken van een man en vrouw van ongeveer 36jarigcn leeitijd. Beiden waren zeer goed gekleedhel halsboord van hel mannelijk lijk was gemerkt N. de vrouw had een gouden ring aan den vinger waarop de letters F. W.N. Verdere kenmeiken dragen zij niet; bij beide lijken werd cenig geld gevonden. De man draagt een dikken knevel. Zij zijn op last van het ge meentebestuur gekist en met de teraardebestel ling zal gewacht worden tot dat men eenige inlormatiën omtrent beide personen heelt. Te Nieuwediep is later een lelegraGsch berigt gekomen,dal de oplossing geelt van het raad selachtig geval van daar meègedeeld. De man gehuwddie zich met eene pndere vrouw heelt verdronken behoorde te Rotterdam thuis. Eene advertentie in de N. Rolt. Cl. waarbij wordt kennis gegeven dat zekere S. N. uit zijne betrekking is ontslagen in verband met de initialen op enkele der kleedingslukken, heeft lol de treurige ontdekking geleid. Uil Overijsels waterrijke streken meldt men ons dal de onlangs geopende jacht op waterwild voorloopig bevredigende uitkomsten oplevert. Eendvogels worden reeds in betrekkelijk ruime mate geschoten watersnippen zijn nog te wild en vliegen in groote vlugten. Wel zijn de eend vogels nog jong en dun doch de smaak is reeds gunstig en 't vleesch malsch. De prijzen zijn nog lang40 k 50 cent per stuk daar de verzen ding eerst later begintlegen dat de kooikers los komen. Te Assen heelt een man uit Hoogeveen, die onlangs werd gearresteerd, beschuldigd van ie mand tot het afleggen van valsche getuigenis te hebben willen overhalen, gettachl aan den rijksveldwachter, die hem naar den officier van justitie had geleid, te ontvlugten. Hij holde over sliaal, liep een hotel binnen en trachtte door den tuin over eene schutting te ontkomen. De rijksveldwachter was hem echter gevolgd, greep hem bij de beenen en hield zijn man nu goed vast. Het stoomschip Eten, van de Pacific Steam Company, is den lÜden Julij zeventig mijlen ten noorden van Valparaiso, vergaan. Ongeveer honderd menschen zijn daarbij omgekomen. Een Berlynsch beursspeculant had aan een bankier voor 84.000 Mk. tondseu verkochtdie den 31 sten Julij zouden worden geleverd. Te 14 uur begal hij zich met een getuige naar de woning van den bankier hij meende hem op dat uur niet thuis te vinden en kon hem in dat geval tot betaling dwingen van het vrij groote koersverschilmaar hij had buiten den »»«rd getekend. De bankier had een geynlniag- tigde achtergelatendie de beide verzegelde pakketten onderzochtwelke de speculant had nicdegcbragt. Deze bleken nu in plaats van fondsen misdruk te bevatten. Hoe maakt men de rupsen weg die ons door de thans zoo druk rondzwevende «koolwitjes" sullen bezorgd worden Door vrij sterke zeepl oogbijvoorbeeld: 4 kilo gewone zeepgekookt op 30 liter water. Daarmede begiete men de van rupsen aan getaste kool. Zoodra de vloeistof de rupsen treft, krimpen ze ineenvallen op den grond en sterven. Op een school in Noordbrabant is door den hulponderwijzer een zonderlinge straf in prac- lijk gebragt. Een leerling werd opgelegd om binnen een bepaalden tijd 600 vliegen [zegge zeshonderd vliegen] te vangen. Zou men deze straf in verband moeten breogeu mei den zoo gevreesden colorado-kever om zoodoende de schooljongens af te rigten op het vangen vau den aardappelvijand vraagt de 's Hert. Cl. Dat ze te huis met zulke «traliën niet erg ingeno men waren, laat zich beier begrijpen dan be schrijven. Misschien wilde deze geniale hulponderwijzer dien jongen tol een tweede Nero opleiden. Te Boston worden thans Europeesche ordes, titels en adclijke diploma's verkocht tegen fabrieksprijsl Voor f 25,000 heeft men een graven-titel en dien van jonkheer voor f 750. Men kan ook adel ij ke titels huren bv. zoo lang men op reis is ot bij publieke feesten. Dal kost weinig en nieu kan in den vreemde menige kromme rug voor zich zien. Een bekendmaking van een waarnemenden burgemeester in zekere gemeente van Zuid- Holland, bij gelegenheid van de feestelijke in stallatie van den nieuw benoemden burgemeester, luidde letterlijk aldus: «Er word bekend gemaakt dal bij de plegtige hulding en leest van den burgemeester hel ten strengste verboden zal zijnvolstrekt niet te mogen schietenmet geweeren pestolen als an- deis, ter voorkoming van verdere ongelukken." Cetywayo, de Zulukoning in Zuid-Afrika zegt een correspondent van de Cape Marcury is woedend uit vrees en toorn. Hij heelt vijf der inlandsche Christenen gedood en bijna al de andere Christelijke bekeetliugen uit zijn land verdreven. Hel berigt in een Natalsch blad dat ook een zendeling werd gedoodis niet waar maar een der Lurhersche zendelingen de heer Fröhling, die één der Crislenen trachtte te redden werd mishandeld. Een der bekeerlingen werd opgehangen aan een boom digi bij de deur vau den zendeling en twee uren lang ge pijnigd totdat de dood een einde aan zijn lijden maakte. Het lijk werd voor de krokodillen ge worpen. De zendeling en zijne familie waren verpligl het slation te verlaten en zijn thans te Hermannsburgnabij Grey Town in Natal. Men weet dal Cetywayo door sir Th. Shepstooe den tegenwoordigen administrateur der Trans vaal, is gekroond, op vootwaarde dal hij met zijn moorden zou ophouden, doch ons is ter oore gekomen dal de «gekroonde" dadelijk na het vertrek van zijn «krooner" zijn Raad ver telde dat hij die belolte slechts «met den mond had gedaan en er evenmin kans was dat de blanken hun Zondag zouden alschafien, als hij zijn regt om met zijn onderdanen te doen wal hij verkoos. Men meldt dat de stempels voor de bronzen pasmunt sinds geruimen tijd gereed zijnde proeven zijn aan de betrokken autoriteiten ver toond en na volkomen goedkeuring door be voegden zou met den muntslag worden aangevan gen. Doch toen hield hel Hijksloezigt op de stoomwerktuigen inspectie over het in '«Rijks Munt aanwezig stoomwerktuig en bevonddat de toestand der ketels van dien aard wasdat zij geheel ol gedeeltelijk vernieuwd moeten wor den ieder, die geen «onbekende" is, weet dat dit groote vertraging geeti en geruimen tijd vordert. OVERLEDEN: 10Aug. CornelisPol, 8w.= Maria Klarenbeek21 j. echlg. van Fredricus Wisselink. Hendrik Schreur, 59 j. echtg. van Hendrica Hoefsloot. 11 Aug. Grietje Ha- geman4 m. Ida van der Velden20 j. ongeh. 14 Aug. Evert Ruizendaal, 9 m. Maria van Colmjon, 21 m. 15 Aug. Peter Martinus Wanten, 19 j. ongeh. Herroanus Wisselink6 rn. Margarelha van den Huijsen, Heden beviel zeer voorspoedig van een welgeschapen ZOONC. T. L H. SANDERS geb. HERFST. Amersfoort, 15 Aug. '77. Strekkende deze tot algemeene en bijzondere kennisgeving. Burgerlijke Stuud vitn Amersfoort. GEBOREN: 11 Aug. Tij menz. van Bart van Loenen en Cornelia Blom. Charles Wil helm, z. van Nicolaas Arnoldus van Wouden berg en Catrina Johanna van Wijland. 12 Aug. Jacobad. van Aalt van Putten en Peetje van SchoonhorsL 13 Aug. Jannetjed. van Latnberlus Koenen en Catrina de Wilde. Alijdad. van Bijk Bakker en Willemina Kib bel. Alexander Martinus, z. van Johannes Meijer en Maria Jacobs. Johannesz. van Aalberl Achterkamp en Cornelia Renes. ONDERTROUWD: 16 Aug. Willen» Renes Gerritje Klaver. Elbert Roewendal en Sophia van de Wetering. GEHUWD: 14Aug. JohannesHarmanus Leh man en Laura Dcggeller. ADVERTENTIE N. Gcetrouwd: J. 11. LELI 1 AN L. DEGGELLER. Amersfoort 14 Augustus 1877. De Heer en Mevrouw LELIMANDeg- geller betuigen oprechten dank voor de be langstelling hun betoond. van AMERSFOORT. ADMISSIE-EXAMEN op Maandag 3 September, des namiddags te 5.30, in het Schoolgebouw. D. BURGER, reet. De Notaris Mr. J. DE LOUTER zal op Zaterdag 18 Augustus 1877, des avonds, in het koffijhui» «HET VALKJE", le Amersfoort o. m. op de Braedestraat Wijk F No. 156. naast het vorige perceel Wijk F No. 157. berigten de ontvangst eener groote partij jLiefst te Amersfoort en als ril* lip MEID ALLEEN in een klein gezin biedt zich aan tegen primo November eene 23jarige DIENSTBODE P. G.kunnende goede getuigen overleggen. Adres franco brieven letter S. Bureau Amersfoortsche Courant. Er wordt gevraagd te Amersfoort, met primo November, eene P. G. voor meid alleen, goed kunnende koken en huiswerk verrichten. Loon f80.Brieven franco onder letters A. Z. bij den Boekhandelaar B. H. DE RONDEN, Utrechtschestraat 54 Amsterdam. MEVROUW BROUWER te üp Maarssen bij Utrecht verlangt tegen half September eene alleszins als meid alleen, f80,— loon, met ruim vervaL Onnoodig zich aan le melden zonder goede getuigen.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 3