I. H. PIEPER WINTERMANTELS St. Nicolaas-Cafax OPENBARE VERGADERING Rederijkers-Tereentging JOOST TIN DEN TONIIEL" Wie is 't? of «r ook trichinen in het vleesch van een varken zittenwordt door professor Daniel Sanders in de Montags-Zeitung medegedeeld. Een boer in Mecklenburg namelijk werd ge vraagd of hij ook zijn varkensvleesch in de naburige stad microscopisch liet onderzoeken vóórdat hij het gebiuikte. Wel neen antwoordde deze op zijn plat-duitschmet zooveel drukte houd ik mij niet opik heb bij mij op het dorp iemand die mij altijd spoedig helpt. Zoowie dan Welonze schoolmeester Als ik geslagl heb, stuur ik hem de eerste worst presenten daar hij hel niet breed heelt weet ik zeker, dat hij haar direct opeet. Hoor ik nu na een paar dagen van mijn jongens, dat de meester nog Iriscb en gezond isdan weet ik zeker dal hel varken niets mankeerde. Wat zal ik de menschen in de stad daarmede lastig vallen 1 De 89-jarige tolgaarder S. Sebus te Zutfen heelt zijn 5U-jarig tolgaarders-jubileum gevierd. In de maand Maart 1878 is de aid. Utrecht van hel Genootschap voor landbouw en Kruid kunde voornemens aldaar een bloemen ten toon» stelling te houden. Het rapportdoor den Gouverneur van Cu- racio nan den Minister van Koloniën gezonden over de vernieling, door den orkaan van 25 September aangerichtdeelt o. a. hel volgende mede Twee der beste schoenersop Curasao te huis behoorende, zijn de haven uitgedreven, zonder dal daarvan nog iels vernomen. De ftederlandsrhe brik Condor is in de haven stukgeslagen en gezonken. Twee te Bonaire te buis behoorende vaar tuigen zijn van hunne ankers weggeslagen en naar zee geJreven er is daarvan lot heden niet verder vernomen. Te Curasao zijn tot heden 10 lijken gevonden en 4 personen vermist. Aruba is van den storm verschoond geble ven alleen is een daar te huis behoorend vaattuig met 14 menschen, dat naar Curacao bestemd was tol heden vermist. Voorts worden alle schaden aan gebouwen ent. in bijzonderheden opgenoemd. Te Bodegraven zijn Dingsdag aan elkander gegroeide tweelingen geboren. De vereeniging is aan de halzen en de lichamen zijn in legen- oveigcstelde richting geplaatst, zoodat, indien ze blijven leven, het eene kind de beenen naar de hoogte zal richten terwijl het andere staat. Hel zijn twee gezonde meisjesdie goed zuigen. Het is gebcuid dal hel eene kindsliep, terwijl hel andere weende. De Parijsche Figaro verhaaltdat Vrijdagoch tend om 8 uur door werklieden die in de Seine boven de brug van Grenelle te Parijs baggerden, het lijk is opgehaald van eene jonge vrouwongeveer 20 jaar oud. Haar trekken waren heel niet verwrongen zij scheen nog te glimlagchen. Hare Iraaije kleeding bestond uit een japon van zware zijdeeen smaakvol hoedje keurig schoeisel kostbare kanten en nieuwe handschoenen. Haar prachtig zwart haar was inet bloemen versierdzij droeg een koralen halssnoer en oorringen, gouden armbanden en een trouwring met eene dagteekening van Aug. II. en letters. In hare regleihand had zij eenig geld. Tol vele gissingen leidde de omstandig heid, dal het ligchaam een heerenjas om de de schouders had door een knoop op de borst vastgehouden. Diefstal kon de aanleiding tot den moord niet zijnzoo er moord heelt plaats gehaddaar het lijk van tal van kleinodiën voorzien was en men bovendien eene beurs met 20 Ir», in een der zakken gevonden beeft. Het ia de hand gehouden geldde afgepaste vracht voor een huurrijtuig, geeft tot allerlei andere gissingen gelegenheid. Naar de Morgue gebragt is het lijk weldra herkend als dat van de vrouw van een kapper, die, ondervraagd zijnde, ver klaarde, met haar verleden Donderdag op een bruiloft geweest le ziju en tehuis komende woorden met haar gekregen te hebben. Dit liep zoo hoog, dal hij baar eindelijk beval naar hare ouders terug le keeren er bijvoegende dal hij deo volgenden dag de haar toekomende voor werpen zou nazenden. Eene vigelante werd aan geroepen voor de kou gaf hij zijne vrouw zijn overjas om en zij read heen. Den volgenden dag, volgens afsprask zijn vrouw'a eigendommen teraggezonden hebbende, kreeg hij een bezoek van zijnen schoonvader, van wien bij vernam, dat zijne dochter den geheelen nacht niet was opgedaagd. Terstond het ergste vrcezende, zond hij iemand naar de Morgue. De kap- p. r is in hechtenis genomen en men zoekt den koetsier der bovenbedoelde vigelante. AMERSFOORT, 10 November 1877. Z. M. heeft, hij besluit van den 10 Novem ber 1877, benoemd tot Burgemeester van Amersfoort den lieer Mr. F. 11. run Persijn, lid van den gemeenteraadvoormaals regtcr in de AiTondisscmenls-Regtbank te Amersfoort. De Chr. Jongelingsvereeniging te Amersfoort zal Vrijdagavond e. k. volgens de in dit num mer voorkomende adv. eene bijeenkomst houden en gewis zullen zij, die werden uitgenoodigd, gaarne aanwezig zijnzullende als sprekers op treden Ds. Gravenstein van de Bilt, l)s. Wesscls van AusterlitzDs. Wiersma van Schiedamde lieer Schlitt van Amsterdamen zijn toepasse lijke gezangen gecomponeerd door den Heer t. J. Schweinsbergonder wiens leiding deze zullen worden ten gehoorc gebragt. Wij herinneren alle Muziekliefhebbers dat volgens nevensstaande advertentieovermorgen Woensdag 21 dezer het Stolbergsche Concert in Amicitia alhier zal plaats hebben. De vermaarde kunstenaars zullen ongetwijfeld ook bier groolen bijval vinden, llunne portretten zijn sedert eenige dagen op verschillende plaatsen te zien. De photographie van Hitter en Signora Fiando trekken voornamelijk de algemeene aandacht. Het Handelsblad behelsde het volgende «Zondag avond gaf de Duilsche impressario Stollberg zijn concert in de parkzaal. De uitvoe ring der verschillende nommers was zeer ver dienstelijk en stelde het talent der medewerkende in een gunstig*daglicht. De zangeres Giuseppina Fiando is in het bezit van een zuiver, welluidend en omvangrijk orgaan en van eene goede methode. In haar voordrag! vindt men de operazangeres weder en menigmaal is het alsof zij op het punt is te vergelen, dat zij zich slechts op de estrade van een orkest beweegt. Bijzonderen lof oogstte zij in met de voordragt van Meijerbeer's aria en zoo aanhoudend waren de toejuichingen dat zij aanleiding vond in deze eeroewijzingen om een gedeelte te herhalen. «De violist Hermann beeft vele deugden en zijn talent wordt gekenmerkt door beschaafd geluid en een fraaije stokvoering. «De nieuwe alt-viool is grooter van omvang dan de gewone alt-viool en kenmerkt zich door een geluid van buitengewone volheid en kracht dat in de lage toonen aan de klanken der violoncel herinnert." Derhalve mag worden gehoopt dat de inge zetenen van Amersfoort in groot getal bij dit schoone concert zullen tegenwoordig zijn. Jfr. Julie Zweigle isnaar wij vernemen eene uitmuntende pianistehetwelk ongetwijfeld zal worden erkend bij hare voordracht der po lonaise brillantc van Chopin. De Salon-Bibliotheek, uitgever Hendrik Allmann le Rotterdamgedetailleerd in ach terstaande advertentieonderscheidt zich door eene keur attractieve werken van eminente schrijvers en schrijfsterswelke alle lezeressen en lezers onwederstaanbaar boeijen. De druk is charmant, 't Lief en aangenaam formaat maakt deze uitgave in iedere iectuurpositic zoomede op de wandeling en op reis bruikbaar. Niemand verzuime de reeds verschenen deeltjes te reflecteerenwant wel zelden zal men uit gaven aantreffen die zoo volmaakt aan aesthe- liekintellectualiteit en beschaving voldoen. Ook voor kinderen produceerde de uitgever eene brillantc verlokking door zijnmede in achterst, adv. vermeld en verschenen prachtig Kinderboek van AgathaEene Prettige Vacantie, Tooverboek. Wie zijne kinderen en pupillen een fraai, nuttig en prettig cadeau wil gevenver blijde ze met dit allerliefst boek. Men beschouwe het en gewis zal men er zich grootelijks door verlokt gevoelen. In den nacht van den 13 deeer brak te Polilz bij Keltsch io Oostenrijk een groole brand uit, waardoor 44 woonhuizen en werkplaatsen werden in de ascb gelegd slechts 6 huizen bleven staan, hen I3jarig meisje vond den dood io de vlammen. Als oorzaak van hel onheil meent men te mogen aanwijzen het onvoorzichtig omgaan meteen pijp tabak door een persoon die in een 6cbuur over nachtte. In Duilschland beslaat de gewoonte dat aan iedere dienstbode een dienstboekje wordt ter hand gesteld, waarin de heer of vrouw des huizes bij wie de eigenaresse van hel boekje gediend heeft de getuigenis over gedrag enz. schrijft. Eene dienstbode, die dergelijk boekje niet kan verloo- nen wordt niet aangenomen. Nu deed zich dezer dagen 'tgeval voor, dat een dienstmeisje zich aan diefstal schuldig maakte. Haar vorige dienstgever had in het boekje ge schreven dat zij trouw en eerlijk had gediend. Het bleek nu echter dat zij 'dien dienst ook wegens diefstal had verlaten, maar dal de dienst gever om haar niet ongelukkig te makenzich b.d laten verleiden een v.laebe getuigen!, te 8T.e eoogenanmile gocJl...ti»fceid ia Item tinne te slaan gekomen. Door de Begtb.nl 18 lllj ver oordeeld de acliade IC herstellen van tgeen In t mei-je in haar volgenden dienst gestolen had. Uambela aeidc in de l'renaehe Katner. lloor deac enquête aal do kamer niet bullen haar wet gevende bevoegdheid treden en beweert men, dal tii aicli toedoende in een Conventie verandert, dan wil men opacbtnnmv.lligen en onwetenden aiieculcien. liigei tou weten dal men den aeiiait boven 't algemeen atemregt plaalale, wanneer dal eollegic airb bel legt aanmatigde om lot een tweede ontbinding te besluiten. Dan werd de senaat een conventie, een witte conventie. «Hen dus eindigde de spreker die de consti tutie hebben vaslgeslcld als conservatieven en als liberalenhen bezweer ikzich op de bres te plaatsen voor de zaak der vrijheid en ein delijk eens al te rekenen met een kabinet dat niet de eerzucht, maar de vraatzucht van het gezag heelt Na de gewone scherpe opmerkingen tusschcn verschillende sprekers, het gewone «hevige tooneel" werd gestemd en 't voorstel tol het houden eener enquête met 320 legen 202 stemmen aangenomen. Hel ministerie is afgetreden. Mac-Mahon heeft hel gevraagde ontslag aangenomen. Welken weg hij thans zal gaan ADVERTENT I E N. Voor do vele bewijzen van deelneming ons betoond, bij het overlijden van onze geliefde Zuster en behuwd Zuster, betuigen wij onzen welgemeendcn dank. Amersfoort, J- J. KLEBER, 19 November 1877. II. II. KLEBER ScilLfSSLER. heeft nog voorradig eene FIKSCHE KEL'ZE in ESKIMO'S van af MO, MATTELASSf? van af f17.REGENMANTELS in de meest ver schillende grootten en modellen, benevens vele NIEL'WIGHEDEN voor in ZIJDE en WOLLEN HANDSCHOENEN ad f1.— zeer deugdzaam, PABAPLUIES en PEL TERIJEN alles zeer goedkoop van de CHRIST. jnNCKL.-VKIIKRMf.IMi. Vrijdag 23 Nov. a. s. in de St. Joriskers. Plaatsen voor begunstigers der Vereeniging, alsmede voor de leden des Kerkeraads zullen worden gereserveerd. De gewcnschtc belangstelling der gemeente moge zich uitspreken ook in verblijdende op komst. Toegang te f>'/2 ure; aanvang der rede te 0 ure. Namens het Bestuur JOHS. VAN OMMEN Jz. Pres. W. VEENEXDAAL, Se. r. AMEItSFOOKTSCIIK NEGENDE OPENBAItF, IJITVOKHING Woensdag 28 November 1877 in het gebouw «Amicitia" Blijspel in drie bedrijven uil het lloogduitsch Daarna Kluchtspel in twee bedrijven uit het lloogduitsch van R. BENEDIX. P r ij z e n der plaatsen: 1c Rang f 0,99 2e_ Rang f0,7ü, oe Rang f0,50. Kaartjes zijn tebekomenbijll.H. Leden, in den Boekhandel van P. S. DE GROOT en bij den den Heer W. BOTHOF in sAmicitia." Aanvang 7 uur. P. COENEN, pres. J. WOUDENBERGsocr.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2