WI1F.I.K oei TIN WONINO MET TUINTJE 3. Een DITO met DITO 4. Een Schuur of Bergplaats Te hour of fe koop WOEDT SEYEAASD FLINKE DIENSTBODE kunstig* bewerking was alle» wat we daar te ».ion kregen Waarlijk indien men niet wist dat men liier met marionnettcn te doeu had men «ou meermalen in twijfel geraken of men hier werkelijk poppen dan wel levonde dwergjes voor rich zag. Nimmer zagen we op dit gebied de natuur zoo prachtig nagebootst. Met welk een losheid en bevallig heid verrigten bijv. de «romieke atleeth" do «caoutchouc-man" en de «dronken clown op stelten" hunne toeren en hoe sierlijk worden de verschillende dansen door de marionnotten uitgevoerd I Ware dit alles wat Holden's Theater aanbiedtliet zou reeds een bezoek overwaardig zijn, doch er is meer dat ieders bewondering afdwingt Nimmer tooh zagen wij zoo prachtig met electrisch en Drummond* kalklielit werken dan hier. De origineele waterval van de Niagara, welke nadat het tooneel tnllooze veranderingen hoeft on dergaan de een al prachtiger dan de andere ten slotte zich aan ons vertoonde liet bij ons een blijvenden indruk schter. We duchten ons meermalen in het rijk dor feePn on nymphen verplaatst. Het Rotterd. Nieuwsblad vermeldt Het zij men de kunstvaardige comieke athleetof de caoutchoucman de dronkea clown het keurige magnetische geraamte de grappige Pacha van Turkije of Mama Shiptondie zooveel te stellen heeft met haar ondeugende bengels van jongens, zien werken, of de Londen comieken hun grappen «iet vertoonen stof voor bewondering van het geduld en dg bekwaam heid waarmede mr. Holden zijn troep vervaardigdevonden wij in alles en niet minder stof om te lagchen over de grappen die ver toond worden. Het balletdat ten slotte wordt opgevoerd is aller- aardigst en de decoratiita zien er fraai en friseh uit vooral de slot- decoratie en apotheose van Arlequin en zijne Colombine een paartje dat van tijd tot tijd een allerliefste pas de deuz gedanst heelt uitnemend bijgestaan door het corps de ballet. Aan kluchtige scènes ontbreekt het overigens nietevenmin aan afwisseling. Na hel voorgaande raag met grond belang rijke deelneming voor de inleekening op de hierbovcnbedoelde voorstelling te Amersfoort worden tegemoelgezien. Vrijdag jl. is de Generaal-majoor van Diepen- brugge te Amersfoort aangekomen en heeft in spectie over 't regiment rijdende artillerie ge houden. Zaturdag jl. is voor hem met de bat terijen geëxerceerd en vertrok hij gisteren weder naar 's Gravenhage. De paardenarts 3e kl J. J. F. Dhontvan het regiment rijdende artillerieis bij de aanst. manoeuvres der troepen van de 2e divisie in Zuid-Holland tol het waarnemen der veteri naire'dienst aangewezen. Begunstigd door goed weder had Donderdag avond jl. de zomeruitvoering der Rederijkers kamer «Ontwikkeling" plaats, die talrijk was bezocht. De programma-nummers van 't.concert zijn voor troffel ijk door 't artillerie muziekcorps ten gehoore gebragL liet tooneelstukjedat uitmunt door interessante verwikkeling en aar dige scèneswerd flink opgevoerd en een bal 'twclk mede veel genoegen verschafte, besloot deze zomeruitvoering, die welgeslaagd is, en daarom alleszins aanleiding mag gevendat hel ijverig bestuur der Kamer meerdere dusda nige uitvoeringenals gepaste uilspanning voor velentot stand tracht te brengen. Volgens achterstaande advertentie zal op Oud- Lcusden hedenmaandagnamiddageene mu ziekuitvoering plaats hebben en is ons verzocht nog daarbij te voegen: bij gunstig weder. In No. 2627 van 14 Junij jl. zijn de namen vermeld derheeren, waaruit de feestcommissie te Baarn bestaatwelke zich aldaar heeft ge constitueerd tol leiding der feestviering bij de ontvangst van Z. K. 11. Prins Hendrik te Soest dijk. Daaraan is nog toegevoegd de Heer F. van Taack Trakranen als eerelid. De harddraverijte Hilversum op Woensdag 11 September te houden en in No. 2645 van 16 Augustus jl. als onderdeel van 't feestpro gramma vermeld, is, naar ons thans werd medegedeelddaaruit vervallen. Tc Baarn is de aanbesteding geschied van het illuminceren van het gemeentehuis met annex post- en telegraafkantoor bij gelegenheid van de op 9 en 10 September aldaar te houden feesten bij de komst van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden met gemalin op het lustslot Soestdijk aldaar. De minste inschrijver was de heer W. van Doornik voor f300. Zoo als bekend iszal het Nationale Hulde blijk aan Z. K. II. prins Hendrik der Neder landen aan «te bicden ter gelegenheid van zijn huwelijk met prinses Maria van Pruissenbe staan in twee sierlijke fonteinen op HD. lust slot te Soestdijk. Naar wij vernemen zullen deze fonteinen op zinnebeeldige en artistieke wijze het denkbeeld van een Nationaal Huldeblijk moeten uitdrukken. De fonteinen moeten aan den voet ieder minstens 10 M. middellijn heb ben. Beide fonteinenwaarvan de vorm aan de keus van den ontwerper is overgelaten, moeten in hoofdlijnen gelijk en geheel in over eenstemming met de omgeving zijn. De kosten der beide fonteinen zullen de som van f 35.000 en die van de stoommachine enz. de som van f25.000 niet te boven mogen gaan. Voor deze fonleineo wordt eene prijs uilgeschrcven waar voor 4 premiën zullen worden beschikbaar ge steld. Te Barneveld is onlangs een kerkkroon naar de raadzaal van het Raadhuis overgebragt alwaar zich 't museum bevindt door den Heer Mr. C. A. Nairac, burgemeester, bijeengebrogt. Deze kroon werdvolgens oude aariteokening in 't archief te 's Bosch bij. de belegering van die stad in 1029 uit de St. Janskerk geroofd en naar Barneveld overgebragL Te vergeefs werd er reeds f1500 voor geboden; niet minder dan f4000 wordt gevraagd. Uil 's Hagc meldt mendat de Minister van Binnenl. Zaken eene regeling der bezoldigingen van de ambtenaren ter provinciale griffien heeft ontworpen en het betrekkelijk Kon. besluit eerstdaags in hel Staatsblad zal verschijnen, terwijl op de onlwcrp-slaalsbegrooting voor 1879 een belangrijk hooger cijfer daarvoor is uitgetrokken. Hierdoor is aan een sedert jaren door de Staten der verschillende provinciën geuilcn wensch voldaan en het lot ook van die amb tenaren op beteren voet gebragl. Regerings-Telegram. Een telegram dd. 14 Augustus, behelst het berigt, dat de radja van Pasangan (van wien sprake was in de Nederl. Staatsct. van 28 Julij jl.) door de hoofden van dat landschap is afgezet en dat zijn opvolger te Kotla Radja de acte van onderwerping aan het Nederlandsche gezag geteekend en beëedigd heeft. In het vorige jaar zijn op de Nederlandsche spoorwegen 23 personen gedood en 23 gewond; onder die 46 personen waren er 9 die zich op den weg bevonden en gedood werden, 3 reizigers, van welke 1. buiten zijn schuld en de twee anderen door eigen schuld gewond werden. De overige 34 waren beambten der maatschappijen14 daarvan werden gedood. Op den Centraalspoorweg is geen enkel on geluk gebeurdop de Staats-sjpoorwegen wer den 1 reiziger gewond buiten zijn schuld1 ge wond door eigen schuld en 3 personen over reden; 7 beambten werden gedood 14 gewond. Op den Hollandschen spoorweg werden 1 rei ziger gewond door eigen schuld4 personen overreden, 3 beambten gedood en 3 gewond. Op den Rijnspoorweg en de lijnen van den Central Beige kreeg geen enkel reiziger letsel; op elk werd echter één persoon, die zich op den weg bevondgedooden twee beambten edoodbij de eerste werd 1bij de laatste beambten gewond. Op het Rokin te Amsterdam vroeg Maandag avond een wandelaar aan een voorbijganger om juiste inlichtingen aangaande den lijdtoen hem die werden gegevennam de vrager de vrijheid, waarschijnlijk om zelf den tijd te kun nen zien of te weten hoe hel horlogieer uitzag, hel uurwerk met gouden ketting van den eige naar af eu ging er mede op de vlugt. Op het Damrak hield de nieuwsgierige vrager met een paar kameraden stand onder het aanbod den eigenaar in hel water te werpen. Deze had daarin weinig luststaakte zijn vervolging en deed bij de policie aangifte van een eu ander. Sedert geruitnen tijd reeds was de Diergaarde te Rotterdam in het bezit van twee vrouwelijke exemplaren ursus arctos (de gewone Russische bruine beer). De Diergaarde te Gent had van dezelfde diersoort twee mannetjes. Met onder ling goedvinden nu ruilde meu een der wijfjes tegen een der mannetjes zoodal beide diergaai- den in het bezit kwamen van een paar. De wijfjes van de Rotterdamsche diergaarde echter waren zeer kwaadaardig en toen men te Gent onlangs beproeven wilde mannetje en wijfje te laten samenwonen bleek het reeds spoedig dal de huiselijke vrede veel te wenschen overliet daar het wijfje den baas wilde spelen in de echterlijke woning. Dit begon het tot dusver geduldige mannetje te vervelen en een achttal dagen geleden maakte hij daaraan een einde dooi haar te verscheuren. Iets dergelijks is thans ook te Rotterdam ge beurd. Viijdagmiddag werd het wijfje bij het man netje in hetzelfde hok geplaatst. Aanvankelijk ging alles goed, dank zij de genomen maatie- gelenmaar na weinige uren verloor ook dit overigens goedaardige mannetje zijn geduld en na eenige uitdagingen en bedreigingen van de zijde van het wijfje, viel hij op haar aan. Men slaagde er in hel slagtoffer te ontzetten maar het was reeds te laat. Een paar uur later blies het den laatslen adem uit. Bij den lijkopening bleekdat in weinige minuten het wijfje als hei ware was doodgedrukt. Drie ribben zaten geheel los aau den wervelkolom. De op de Parijsche wereldtentoonstelling be haalde prijzen zullen, even als in ISQ7, plcg- tig in hel industriepaleis in de Champa Elysées aan de bekroonden uitgereikt worden en wel op den 18den September a.s. De tegeiitig kan voor dit feest over een crediet van een halt millioen fis. beschikken, Natuuilijk rekent men er op dat de Parijzenaars zelf bij deze gelegen heid even als op den 30slen Junij jf. behoor lijk zullen medewerken om aan de plegiigheid bijzonderen luister bij te zetten. Alle reactio naire partijen hebben hun best gedaan om tc bewerken dat het feest in October d. i. na het vertrek der meeste vorstelijke gasten zon plaats hebben doclr de minister van landbouwr en koophandel heelt zicli niet van zijn een maal genomen besluit laten afbrengen. ADVERTENTIE N. Getrouwd A. M. RE IJN, van Amersfoort, en T. J. VISSER, van Joure welke tevensook namens wederzijdse lie fa milie hunnen hartelijken dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Jouns, 17 Augustus 1878. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden b(j bel overlijden van ons kindje betuigen wij onzen hartelijken dank. AmersfoortR. DE HAAS, 19 Augustus 1878. A. A. DE HAAS Schimmel. De Notaris Mr. J. DE LOUTER zal op Zaterdag, 7 September e. k. des avonds 71/s urein het Valkje te Amersfoort in het openbaar Verkoopen 1. Een zeer goed ter nering staand op den Hof hoek Peperstraatjeuitkomende in de Krommeslraat. - - Laatst bewoond door den Heer apotheker HOUWINK VAN NES. Dadelijk te aanvaarden. 2. Een onlangs nieuwgebouwde in de Wolkersteeg. Verhuurd aan PEEN om fl.per week. daarnaast. - Verhuurd aan KRIJB0LDER om f 1.10 per week. met TUINTJE naast het vorige. In eigen gebruikspoedig te aanvaarden. Breeder bij biljetten. Tcgun November of Mei aanslaande ia ol' onmiddellijk bij Amersfoort: Een solied HEERENHUIS (met ruimen tuin)bevattende minstens acht kamers en verdere gemakken. Adres, franco met opgaaf van huur-of koop prijs benevens nauwkeurige besobrijving van huistuin en siandonder lelt. B. G.hij den boekhandelaar A. M. SLOTHOUWER te Amersfoort. WORDT GEVRAAGD tegen goed loon een voor eene dame met twee kinderen. Zich te vervoegen Bureau Amersf. Courant De uitgever van het Geschiedkundig en Wetenschappelijk Weekblad voor hel Neder landsche volk onder redactie van P. Vergers maakt bekend dat nog slechts 5ÜÜ bladen van de reeds \crscbencn nominees overig zijn. Dewijl de geringe prijs van het blad geen herdruk toe laat strekke dit lol aanbeveling van hendie zich nog op genoemd blad wenschen te uben- neeren. De uilgever, W. G. L. DJE NOBEL.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 3