In Het Linnenmazijn Wintergoed. ttÏLLÏ sou m Langestraat F 32 oyer den Heer SCHOLMAN de Goudwinkel Van 1 tot 15 Maart OPRUIMING C. 1. S1E0LDERS. DIENSTBODE taaien en Peulvruchten Zalurdag 4 Jan. jl. heeft zekere D. S. te te Kampen in beschonken toestand, zijn vrouw met een schoenmakerstnes een ernstige verwon ding in hel onderlijf toegebragt, waardoor zij langer dau 20 dagen verhinderd is werk te veriigten en eerst voor eenigen tijd het zieken huis beeft mogen verlaten. Te dier zake werd S. door de regtbank te Zwolle veroordeeld tot 14 maanden celstraf. Te Gravenhage heelt zich eene commissie gevormd voor de stichting van een herinnerings- teeken aan den verdienstelijken volksdichter en industriëel W. J. van Zeggelen. Wie daarvoor eene bijdrage wil afzonderen zende ze aan de heeren A. Ising of A. van de Velde Az.te Gravenhage. Te Napels liet dezer dagen de luchtreiziger Blondeau een prachtige zijden ballon op. Zijn leerling Conti heeft de reis medegemaakthan gende aan eene trapeze en is te San Giovanni een voorstad van Napels neergekomen. De in woners waren zoo balddadig om ver volgens den kostbaren ballon stuk te snijden. De lappen zijde verdeelden ze onder elkander. Gelukkig zijn de belhamels van deze betreurenswaardige daad in arrest genomen. Uit eene advertentie in het Berliner Tageblatl blijktdat de heer Hansen de wereldberoemde magnetiseur" (I) zich thans te Berlijn bevindt, waarbij, in een soort van café-cbaniantvoor stellingen geeft. Verleden week heelt prins Bismarck weder zijn eerste paileinentaire soirée gegeven circa 300 personen (voor hel meerendeel leden der kamer van algevaardigden) waren tegenwoordig. Volgens het Deutsche Moniagsblall trok het bijzonder de aandacht der aanwezigen dit de kanselier met von Bennigsen in een afgelegen hoekje der buffelkatner aan een tnleltje plaats nam en daar langer dan een uur met den held der liberale compromissen in geheimzinnig druk gesprek bleet. Nadat, omstreeks II uur, de xneesle gasten zich reeds verwijderd hadden zette dc prins zich in gemakkelijke houding op een sola liet tabak en bier brengen en geraakte spoedig mei een hem omringende vertrouwelijke gioep van ciica 23 algevaardigden in levendig onderhoud over zijn plannen betreffende de in stil uitgaande regten. Hij wilde 25 pf. hellen van rogge en hel dubbele van de overige gianen. Misschien was een broodbelasting nog beter," zei een der omstanders. «Ga uw gang," was bet antwoord «als ge een daartoe strekkende petitie indient, zal ik meèteekcnen." Voor eiken os zei de kanselier verdei wilde hij 20 maik heffen; de apek-elende mindere man ton daar geen schade bij hebben. Over het algemeen zou hij zich steeds de bescherming van den boerenstand ten doel stellen en dat men daar onlangs in deu rijksdag over gespot had was hij nog niet vergelen hij zou er open- hjk de tribune op tepliceeren. Hij verkeerde veel met boeren en was door zijne uitgestrekte bezittingen de éénige ministerdie zelf niet alleen regeertmaar ook geregeerd wordt en be neden de louten kan zien welke boven gemaakt worden. Zoo was hij nog kortelings in Holstein persoonlijk betrokken geweest in een conflict tusschen den Gscus der domeinen en het minis terie van landbouw. Voorts sprak de prins nog «ver zjjn spoorwegen-politiek enz. Ten 12 uur wilden de gasten zich verwijderen maar Bis marck had juist zijn glas geledigd en vroeg een nieuw. Een bediende bragt hem gewoon ber- lijnsch bier. «Neen, ik wensch Hofbiaubier te hebben", zei de prins. «Durclilauchthet vat is leeg", was*hel antwoord. »Laat dan het tweede opsteken", hervatte de kanselier Üurch- lauchtdat is ook reeds ledig". Alle aan wezigen barstten in een schaterlach uit over hun eigen dorstighoid. Eenige dagen geleden werden de bewoners van een armoedig huisje in het Duitsche plaatsje Burgleld, uit den slaap gewekt door het geroep «Agnes, sta op. Uw man is in de herberg een on geluk overkomen." De verschrikte vrouw opent de deur maar werd dadelijk door drie personen met zwart gemaakte gezigien gekneveld. Daarop gaan de euveldaders over lot het doorzoeken van bet buisje eu nemen daaiuit alles mede wat maar eenige waarde heeft. Bij de politie is na tuurlijk een klagt ingediend. Men hoopt dal het ingestelde onderzoek tot eenig resultaat moge leideu. Twee kerels, te Parijs, hadden sedert eeni gen tijd helmiddel gevonden handel te drijven in sterken drank en 80 per honderd te winnen. Twee of driemaal kwamen de gasten een borrel drinken bij een koopman in likeuren. Zij spraken met den baasen vertelden hem zijn uilsluitend deze week alle onderstaande goederen voor den geringen prijs van f30. verkrijgbaar Z 0 0 A L s: 30 el zeer fijn en zwaar Madapolam. 1 geheel stuk (24 maal 69 c.Mecht linnen Vaatdoekgoed. 12 stuks fijne Tafelservetten. 12 stuks fijn linnen damasten Vingerdoekjes. 3 stuks zware Tafellakens. 1 stuk zwaar Keper, 20 els, voor Ondergoed. 12 geheel linnen Zakdoeken, le qualiteit. 12 stuks linnen Theedoeken 1 prachtige Ledikantsprei. Dit alles te zamen voor f30.— HET LINNENMAGAZMN, Langestraat F 32 over den Heer SCHULMAN de Goudwinkel. vertrouwelijk, dat zij smokkelaars waren, en hem besten cognac zouden kunnen bezorgen tot zeer billijken prijs. Na lang aarzelen aanvaardde de koopman. Hij betaalde den prijs en ontving hel stuk gevraagden drank. De cognac was inderdaad van de beste soort doch weldra hield het vat op te loopeoen wal er gedaan werd of niet, onmogelijk was bel nog iets er uit te krijgen. Eindelijk moest de koopman er toe overgaan le zien wat er gaande was, en toen bevond bij, dat het vat ten groote deele opgevuld was met blazen welke met water waren gevuld. Die nieuwe manier van handel drijven was des te gemakkelijker, daar de geiople geen aan- klagt bij de politie durfde neerleggen. Echter heelt deze laatste op een of ander manier van hel gebeurde kennis gekregen en thans zijn de zoogenaamde smokkelaars aangehouden. De sterke sneeuwval der vorige week heelt in Duitschland op verschillende plaatsen groote en kleine ongelukken tengevolge gehad. Onder anderen zijn de nachttreinen op de lijnen van den Berlijn-Potsdam-Maagdenburger spoor weg tusschen Werder en Kreulz en tusschen Ochtmersleben en Dreilebenin de sneeuw blijven steken. Eerst den volgenden dag slaagde men er in nadat de treinen ongeveet 6 uren door de sneeuw geblokkeerd geweest waren den weg weder in zooverre vrij te maken dal de treinen hun loop konden voortzetten. Ook de nachttrein van Keulen via Elberleld naar Berlijn, die ten 7 uur 20 miu 's ochtends had moeten aankomen heeft tengevolge van eene ophooping der sneeuw op den Biunswijkschen spoorweg gedurende eenige uren de reis moeten staken. Van ernstiger aard is een spoorwegongeluk bij Bremen. De personentrein uit Hannover bij het station Ettelsen is ontspoord, juist toen de trein van MaagdenburgHalberstadt uit Bremen aaokwacn De laatste stuitte op den locomoliet van den Hannoverschen trein die op de rails lag en derailleerde eveneens. De conducteur en de stoker werden ernstig gewond het verder personeel is er met ligte verwon dingen afgekomen van de teizigers werd nie mand gekwetst, maar de maierieele schade is zeer groot. Te Stokton in Californië deed men eenige dagen geleden, ten aanschouwe van een groote menigte menschen eene proefneming met eene nieuwe pompmachine geschikt om meren droog te leggen. De machine werd door een stoom werktuig gedreven. De drukking, die de sloom uitoefende, te zwak zijnde, trachtte de machi nist onvoorzigtig genoeg dit euvel te verhelpen door de veiligheidsklep digt te schroe ven. De gevolgen bleven niet uit. Een kwartier uurs later sprong de ketel en werd de machine 150 voet ver midden tusschen de menigte ge slingerd waardoor 16 personen gedood en 26 gewond werden. Ook de roekeiooze machinist moest er zijn leven bij inschieten. ADVERTENTIE N. De heer P. METHORST Senior betuigt ook namens zijne kinderen en behuwd kinderen zijn' hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelnemingontvangen bii het overlijden zijner zeer geliefde dochter Mevrouw R. A. NiERMEIJER te Uilwierde. van het nog overgebleven De AFD. AMERSFOORT van het N. 0. GENOOTSCHAP, daartoe in staat gesteld door het Dep. Amersfoort der Maatsch. «tot N. v. 't Alge meen," wenscht den 8. Maart 1879 een WEDSTRIJD te houden in het HANDTEEEENENvoor Onderwuzers-kweeïelingen in het 3« School district der Prov. UtrechL De Wedstrijd zal plaats hebben in het School lokaal van den Heer 11. W. DE HEUS, 's mid dags te 12 uur. Zijdie daaraan willen deelnemenworden uitgenoodigd zich aantemelden bij den Heer H. VERSLOOTSecr. der afdeeling voornoemd. ITfTi^y- De Heer VERMOLEN verlangt vbi1» Mei aaost eene van de R. C. Godsdienst, een Burgerpot kun nende koken goed werken en in staal het huis houden waarteneinenzonder goede getuigen behoeft men zich niet aantemelden. FATSOENLIJK BURGER WEE A)>. MEISJEP. G.voor haar werk bekwaamvan goede getuigen voorzienzag zich gaarne geplaatst tegen Mei a. s. in Amersfoort of omstreken, als 2e of3eMElD; ook is zij niet ongenegen met kinderen om te gaan. Adres met franco brieven onder letter H. Bureau Amersfoortsche Courant. Engelsch Rijgras (lolium penenne) Italiaansch Rijgras (lolium Ilaliane, alsmede eene groote en prachtige collectie BLOEIUZ ADEN en alle soorten van BLOEMPOTTEN in alle grootte bij G. PON Appelmarkt. Alsook voorhanden puik VOGELENZAAD a 14 cents de liter (kop)zoomede p u i k BLAAUW MAANZAADdienstig tol goeden zang der vogels.

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 3