B. E. Herschel. halve leeg en vertrokken daarna weder; in plaats van echter het huis te verlaten, slopen zij stil letjes langs een trap in 'l voorportaal naar boven en verscholen zich daar in een bedstede. Kort te voren was een Rolterdamscbe aan nemer C. 11. genaamd, de heiberg binnenge komen. Deze knoopte na 't vertrek van de beiden een gespiek aan met Van Galen en vroeg hem een antieke kast, die hij wist dat in diens be- cit waste mogen zien. Daartoe moesten zij de trap opdie naar de bovenkamer leidt. U, ging vooruit, terwijl Van Galen hem met de lamp in de hand op den voel volgde. Zoodra H. boven op den overloop was, moet hij Van Galen on verwachts aan de borst vastgegrepen en hem met geweld achterover de trappen afgesmeten hebben. Dit was het sein voor de twee anderen die in de bedstede verborgen waren althans zij kwamen dadelijk te voorschijn, wierpen ver schillende porceleinen voorwerpen en al wat hun verder voor de hand kwam naar het hoofd van den armen herbergier, en sleurden eindelijk een goed gevulde waschmand daar aanwezig naar de trap, die zij mede op den aangevallene lieten neervallen. Toen zij beneden kwamen en zagen dal bun slagtofFer nog teekeneu van leven gafsleepten zij hem naar een naastbij zijnde kamer en dienden hem daar nog eenige trappen op de borst toezoodat hem het bloed uit neus en mond sprong. Daarna verlieten de booswiglen in allerijl hel huis. De buren, op het ramoer toegeschotenvon den den ongelukkigen man in deerniswaardigen toestand. Geneeskundige hulp werd ingeroepen maar mogt niet baten de man is aan de ge volgen overleden. Vóór zijn dood was hij echter nog in staal aan den gemeenteveldwachter en aan den docter een omstandig verhaal te doen van 'tgeen was voorgevallen. De drie verdachten als schnldig aan gepleegde mishandeling en daarop gevoigden dood van deu kastelein te Drimmelen zijn allen op vrije voeten gesteld. Ei loopt een geruchtdat van Galen niet vrij te pleiten was van bigamie, namelijk dat hij gehuwd was met twee vrouwen. Waar de N. Veend. Cu verneemt, moet te Wildervank een fabrieksarbeider, L. F., de echtelijke woning heimelijk hebben verlaten met achterlating van vrouw eu kinderen. De bekende luchtschipper professor King heeft thans het voornemen opgeval per ballon van Amerika naar Europa te rijzen. Als medegezel is kapitein Boyton aangenomen die reeds sedert lang door zijn zwemkunst zekere vermaardheid heeft gekregen en voor het geval de reizigers te water geraken, zeker goede diensten zal kun nen bewijzen. Bovendien is nog een bootje aan den ballon bevestigd, waarmede men, indien deze wordt ^brnield de reis zal kunnen voort zetten. De beriglen luiden trenrig omtrent de over- stroomingen waarmede een gedeelte van België bedreigd is. Tusscheo Schaerbeek en Haren staan de beemden en de velden gedeeltelijk onder water tusschen Haren en Vilvoorde schijnt het veld in een over groot meer veranderd waarin men noch wegen noch eigendommen onderscheidt; de boomen alleen loonen nog de wegen aan. Te Vilvoorde nabij het huis van correctie is een steenbakkerij ernstig door de overstroomiog bedreigd. Te Eppeghem heeft bet water alles overrom peld. De Senne loopt aldaar op bondeid meters afstand van bet station de dijk is op eene lengte van ongeveer dertig meters doorgespoeld en de rivier beeft de omliggende veldeneen mijl ver in den omtrek overstroomd. De geheele oogst is verloren. De overstrooming breidt zich tot Elewijt, Weerde en verder uit. Boven Brussel tot Hal hebben de velden ins gelijks veel te lijden van de overstroomingen. Van Voist naar Ruysbroeck is het land in eén watervlakte herschapen de oogst is geheel ver nield, talrijke boomen zijn door het water uit den grond gerukt en wordeu door den stroom meègealeepu De inwoners nemen de vlugt voor de overstroomiog, die elk oogenblik meer uit breiding neemtde meeste huizen tusscheo de bovengenoemde gemeenten zijn reeds verlaten. Ta Vorst is de gasfabriek door het water geheel omringd verscheidene groote fabrieken te Ruys broeck sijn overstroomd. De stad Brussel is van de eigenlijke over strooming der rivier bevrijd geblevenmaar de kelders der meeste woningen zijn roet water gevuld. De velden en beemden langs de Haas syn overstroomd en het hooi is geheel vernield. De Samber beeft op verschillende plaatsen Loven en beneden Charleroide omliggende weiden overstroomd. Het grasdat reeds aige- I maaid wasis weggespoeldhet andere is geheel bedorven door het slijkachtig water der rivier. De oogst is insgelijks erg beschadigd. Al de schoone weiden en de prachtige tarwe velden tusschen Laudrecies en Marchienne zijn overstroomdde oogst moet als verloren be schouwd worden. De schade is overgroot. Te Charleroi slaan bijna al de kelders onder water. Be Samber en de daarheen stroomeude rivieren stijgen van uur tot uur, en overrom pelen de omliggende velden en beemden alwaar zij groote schade aan den oogst veroorzaken. De stad Berge.: is letterlijk door 't water om ringd. De omliggende beemden zijn geheel over stroomd; het vee waadt in het water tot aan den buik. De groote weg van Bergen naar Jem- mappes is op drie verschillende plaatsen door- gebioken. In de omstreken van Bergen, ter plaatse ge naamd Bassin des Anglais hebben een aantal familien in allerijl hunne woningen moeten verlatenwaarin het water reeds eene hoogte van 1 meter had bereikt. Te. Bergen, nabij de Porte du Rivage vreest men dat een aantal nieuwe buizen zullen in storten ten gevolge der overstrooming. Het Organe de Mons meldt dat Fransche soldaten aan de redding hebben moeten werken der inwoners van een Belgisch dorp, nabij Gondédat geheel overstroomd is. In de omstreken van Dooi nik hoort men in verschillende gemeenten de noodklok luiden. De tijdingen uil West-Vlaanderen zijn zeer bedroevendvan alle kanten meldt men van overstroomingen. Het gedeelte der provincie dat het meest zal te lijden hebbenis Veurne- Ambacht. Een nog jonge vrouwmoeder van 7 kinde ren oveileed deze week te Gersweiler tengevolge van het eten *an kersepitten die ze tegelijk met de kersen inslikte. Het voorval mogen ter waarschuwing strekken voor hen die zonder de pitten te verwijderenkersen etenin de meening op die wijze de maag te kunnen zuive ren. Wanneer de pitten in de darmen blijven zitten kan dit eene ontsteking en ten slotte den dood tengevolge hebben. In het Engelsche tijdschrift «Land en Water" deelt een liefhebher van visscben mede, dat hij zijn goudvisschen die erg aan de schimmel ziekte leden en schijnbaar spoedig zonden ster ven daardoor reddedal hij de dieren nit het water nam en te in zwavelbloem omwen telde, waarna zij weder te water gingen. Zij zouden allen volkomen hersteld zijn. Zooals men weetwordt bloem van zwavel reeds sedert lang met goed gevolg tegen de schimmel op den wijnstok en op rozenstruiken gebruikt. Men schrijft uit Nieuwediepdd. 22 Julij Acht marinematrozen van een der oorlogsche pen in deze haven braglen voor eenige dagen het vreedzame en rustige dorp Anna Paulowna in rep en roer. Van een uitstapje «op den pol" naar Amsterdam terugkeerendestapten zij aan bet station te Anna Paulowna afmet hel plan om de verdere reis naar hier pei apostelpaarden af te leggen want zij vreesden met regtdat zij naar hier doorsloomendeaan hel station door de rijksveldwachters zouden worden verwelkomd die hun tegen een vaste fooi vao f 3 den man (vast tariel) den weg naar boord zouden wijzen. Zij hadden echter buiten den veldwachter van Anna Paulowna gerekend. Deze die de lucht van hun avontuurlijk plan scheen te hebben vroeg hun naar hunne verlofpassen. Daar had bijnaar hun oordeel niet tnèe noodig. «Dan," zeide hij, «verklaar ik jelui allen voor mijne arrestanten en de daad bij het woord voegende greep hij er een uit den hoop aanzeker mee- nende dat dan de anderen wel gewillig zouden volgen. Dat bekwam echter onzen dorpsveld wachter zeer slechtzij grepen hem aan plukten hem de kleederen van het lijfgaven hem een Ïak slaag en zetten hat toen op een loopen. immer dat zij in hunne vlugtden verkeerden weg naar Veerbutg insloegen. De kantonregter die met hetzelfde spoor was aangekomen en de schermutseling had gezienpreste terstond een 20 dorpelingen om de vlugtelingen op te vangen de veldwachter, zoo geplukt als hij wasrende hen, met zijn sabel gewapend achterna, maar de man moest spoedig den wedloop opgeven. Gelukkiger waren de andere vervolgers die door den kantonregter, io zijn rijtuig gezetenwer den aangevoerd. Zij werden weldra iogehaald op een boerenwagen geladen onder surveillance van eenige mannen en den spekslager van het dorp, die met zijne attributen, slagt- en hak mes gewapendden gevangen buil naar zijne bestemming bragteo. W ij vreezen voor janmaat dat hier de zuinigheid de wijsheid zal hebben I bedrogen voor een enkel driegulden toch waren ze, lot hier doorgereden zijndefatsoenlijk aan boord gebragt. IN u kooien zy cr zoo goedkoop niet af, want desertie, feitelijk verzet tegen een veldwachteren men weel hoe eej krijgsraad gewoonlijk de meest mogelijke amplialie in het proces-verbaal aan zulke overtredingen wee', te geven zullen zeer waarschijnlijk uitloopen op eene zeer gevoelige afrekening, behalve vergoe ding van alle mogelijke onkosten. Voorzeker zeer onaangename gevolgen van tulk een uitstapje. AMERSFOORT 28 Julij 1879~ In ons vorig nummer werd de morgen Dingsdagle geschieden herstemming voor de keuze van een lid voor den gemeenteraad van Amersfoort behandeld en mag de verwachting worden gevoed, dat het daarin vermelde in de welwillende herinnering der kiezers blijft om hunne stemmen in groot getal op het aftredend Raadslid den Heer B. Herschel te vcreenigen. Tevens zij opgemerktdat bij eene herstemming - vooral, de uilslag soms kan afhangen van ééne stem. Inzonderheid thans is getrouw opkomen ter stembus tot bevordering der herkiezing van het aftredend Raadslid hoogst wenschelijk. Dicnsvolgens worden de kiezers verzocht morgen, Dingsdag, tusschen 9 en 5 uren, ter stembus aanwezig te zijn en alsdan hunne stemmen uittebrengen op het aftredend Raadslid den Heer Ds. J. A. Ruijs te Op en Neder Andel heeft het beroep naar Bunschoten aangenomen. Ds. J. J. Richard Jr. le Hoogland is beroepen naar Dedemsvaart. Zaturdagochlend jl. is tusschen Nijkcrk en Amersfoort een kind van vier jaren onder den trein van Kampen naar Utrecht geraakt. Terwijl de moeder op het veld aan het werk was liep het kind spelende op den weg. Een der armen werd verbrijzeld en ook het hoofd is zwaar gekneusd. Uit 's Hage wordt gemeld Geduld overwint immers alles behalve de nadeelendie een zomer als de tegenwoordige na zich sleept. De landbouwers mogen nu misschien met meer reden dan gewoonlijk klagen ook de neringdoenden te Schev'eningen zitten niet ten onregte met de handen in het haar. Verbeeld u dat de gahrie bijna dage lijks urenlang ledig is; aan 'l strand is het zoo stil als op een Octobers vond de badgas ten houden hun kamer alsof ze onder uitzon dering door een zware vei koudheid zijn aange tast. Gisteren werd de muziekuitvoering op 't terras bijgewoond door twaalf personen. Gis teren ontmoette ik op het badhuis-terras twee heeren in zware bonte pelsjassen gehuld Dat was nu wel een al le krasse parodie op den zomermaar geheel onverdiend is deze bespot ting van de waieiachlige en winderige Julij- maand dei; jaars on tea Heeren 1879 niet. Door den jager A. van der Wansen te Waals dorp onder Wassenaar, is donderdagavond, omstreeks 10 ure, op de goederen van graal van Bylandteen visch-oller van de grootste soort gescholen. Door het geregtshof te Arnhem is uitspraak gedaan in zake L. Goedhartkoopman en zijn huisvrouw E. Schleisnerbeiden wonende le Enschedé, beschuldigd van opzettelijke brand stichting in een gebouw waardoor te voorzien was dal menschenlevens konden worden in gevaar gebragt. De eerste is veroordeeld lol 8 jaar tucht huisstrafde tweede vrijgesproken. De New-York Herald brengt eene zeer slechte tijding. Het metercologisch bureel van dat blad is van meeningdaldit jaarde heele zomer zich door regen eu onbestendig weèr zal ken merken. ADVERTENTIE N. *it* lieden overleed te Ameronüen na een langdurig lijden onze geachte Bchuwdbrocder en Broederde lleer GIJSRERTUS JOHANNES DE RIDDER, in den leeftijd van bijna AG jaren. Amersfoort, R. CRU IJ EE, U Juli 1879. J. W. CRUIJEF de Ridder. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Eenige Kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN ESVELD— Collard betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij dc geboorte hunner Dochter ondervonden. Breda 25 Juli 1879.

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 4