M 2748. V r ij d a g 8 Augustus 1879. tmSFDOtlSCBI E0D11II. Uitgever: A. H. VAN CLEEFF, te Amersfoort Ketiui9geTiii£cn. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dal liet door den provincialen Inspec teur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 2 van de personeel© belasting over het dienstjaar 1879/80, voor de wijken FGII en 1aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden 2. Augustus 1879. De Burgemeester voornoemd VAN PERSIJN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der wel van den 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van het publiekdat een door JACOB VAN APELDOORN ingediend ver zoek met bijlagenom vergunning tot het oprichten van eene door stoom gedreven grutterij in het perceel alhier gelegen aan de Varkensmarktwijk AN'. 79bij het kadaster bekend onder sectie En°. 8496op de Sercetarie der gemeente ter visie ligten dat op Maandag, den 18. Augustus aanstaandedes voormiddags te elf ure, gelegenheid ten raad- huize wordt gegeven omten overstaan van het gemeentebestuur ol van een of meer zijner le den bezwarer. tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 4. Augustus 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris VAN PERSIJN. W. L SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten, dat de raad dier gemeente de navolgende verordeningen heeft vastgesteld VERORDENING tot heffing van schoolgeld voor het genot van onderwijs aan de hoogere bur gerschool met vijfjarigen cursus en de burger avondschool te Amersfoort. De RAAD der gemeente AMERSFOORT Overwegende dat het wenschelijk ismet in trekking van de verordening tot heffing van schoolgeld aan de hoogere burgerschool en de burger-avondschool te Amersfoort van den 'zl. Maart 1871 goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 3. Mei 1871No. 16, nieuwe bepa lingen daarvoor vasllestellen Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 (Staats blad No. 50) Besluit: Art 1. Voor iederen leerling aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Amersfoort wordt ter gemoetkoming in de kosten der scholen voor middelbaar onderwijs aldaar, gevorderd een schoolgeld van f50 in het jaar. Art 2. Voor iederen leerling die slechts de les sen in enkele vakken aan de hoogere burgerschool bijwoont, wordt daartoe gevorderd voor elk vak f5 's jaars indien eenmaal 's weeks 7.50 tweemaal >10 driemaal >12.50 vier- of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak wordt gegeven. Art. 3. Voor iederen leerling aan de burger avondschool wordt daartoe gevorderd f2 per jaar. Art. 4. De voormelde schoolgelden zijn verschul digd door de ouders of voogden der leerlingen zoo die ouders of voogden niet in de gemeente Amersfoort wonendoor de verzorgers der leerlingen. Voor de toepassing dezer bepalingen zijn de leerlingen van elders verplicht een binnen deze gemeente wonenden verzorger, die zulks op zich neemtaantewijzen. Art 5. De schoolgelden zijn verschuldigd bij vooruitbetaling in drie vicrmaandelijksche ter mijnen, aanvang nemende 1 September, 1 Janu ari en 1 Mei van elk jaar, voorzooveel de hoogere burgerschool betrell, en in twee termijnen, ver vallende op den 1. October en 1 Januari van elk jaarten aanzien van de burger-avondschool. De leerling die in den loop van het tijdvak wordt toegelaten of de school verlaatbetaalt den geheelen loopenden termijn. Art. 6. Leerlingen van bijzonderen aanleg die en wier ouders of voogden onvermogend zijnkunnen op voordracht van den Directeur de Commissie van toezicht gehoord door Bur gemeester en Wethouders van het schoolgeld worden vrijgesteld. Art. 7. Deze verordening treedt in werking op den 1. September 1879, met welk tijdstip die van den 21. Maart 1871 wordtingetrokken: Gedaan te Amersfoort ter openbare verga deringen van den Tfju"/ 1879. De Voorzitter, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het ko ninklijk besluit van den 14. Juli 1879 No. 16. VERORDENING op de invordering van het schoolgeld voor het genot van onderwijs aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus, en aan de burger-avondschool te Amersfoort. De RAAD der gemeente AMERSFOORT Gezien zijn besluit tot helling van schoolgelden aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cur sus en de burger-avondschool te Amersfoort van heden Gezien art. 37 der wet van 2 Mei 1863 (Staats blad No. 50); Besluit: Art. 1. De Directeur der hoogere burgerschool zendt bij den aanvang van den cursus aan de hoogere burgerschoolen voorts met 1 Januari en 1 Mei van elk jaar, aan Burgemeester en Wethouders eene lijst van de leerlingen die als zoodanig aan de hoogere burgerschool zijn in geschreven, met aanwijzing van de namen en woonplaatsen der ouders, voogden of verzor gers welke die leerlingen hebben aangegeven er. met opgave van de voor hen verschuldigde schoolgelden over het alsdan ingetreden tijdvak. Gelijke lijst wordt op 1 October en 1 Januari van elk jaar aan Burgemeester en Wethouders ingezonden door den Directeur betrekkelijk de burgeravondschool. De eventueel van schoolgeld vrijgestelden wor den op die lijsten «voor memorie" vermeld. Art. 2. De leerlingen die na het indienen der lijsten en vóór het indienen der volgende lijsten worden toegelatenmoeten door den Directeur inet de in art. 1 vermelde aanwijzingen, terstond aan Burgemeester en Wethouders worden op gegeven. Art. 3. Binnen veertien dagen na ontvangst der lijsten of opgaven, worden deze door Bur gemeester en Wethouders onderzochtna goed keuring vastgestelden ter invordering aan den gemeente-onlvaMger gezonden. Art. 4. De gemeente-ontvanger vordert de verschuldigde schoolgelden binnen acht dagen daarna van de belastingschuldigen in. ArL 5. Aan den leerling voor wien niet be taald is, wordt het verder bijwonen van het onr derwijs ontzegd totdat het schoolgeld is voldaan. ArL 6. Teruggave van betaald of afschrijving van verschuldigd schoolgeld heeft nimmer plaats. Ait. 7. De bepalingen van de arlt. 258 en vol gende der gemeentewetbetrekkelijk de invor- dening der plaatselijke belastingenzijn verder van toepassing. ArL 8. Deze verordening treedt in werking, ge lijk met die tolheffing, op den 1. September 1879, met welk tijdstip de vorige van 21 Maart 1871 wordt ingetrokken. Gedaan te Amersfoort ter openbare verga deringen van den 1879. De Voorzitter De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Gedaan te Amersfoortden 4. Augustus 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Politieke Revue. In Frankrijk zijn zooals men verwachtte, Zaterdag de beide Kamers op recès gegaan ditmaal geschudde dit echter niet op de gewone wijze door eene eenvoudige kennisgeving van de presidenten der wetgevende ligchamenmaar door een officieel decreet van den President den Republiek. De regte reden, waarom dit op deze wijze is geschied, weet men niet; men vermoedt echter dat het is om sommige leden die men niet regt vertrouwt, te beletten zich achter hunne onschendbaarheid als afgevaardig den te verschuilen, ten einde ongestraft weik- zaam te kunnen zijn Ier ondermijning der Re publiek. Het sluiten der zittingbij decreet van den President, staat gelijk met eene tijde lijke ontbinding en de leden hebben dus voor hel oogenblik hun qualiteit en dus ook hunne onschendbaarheid verloren. Ol deze voorzorg door het een of ander feil uitgelokt isweet men niet, als voorzigligheidsmaalregel kau zij echter in geen geval kwaad. In de kamer heeft Gambetla vóór de sluiting der ailling eenige wooiden van afscheid tot de stad Versailles en Laar ma ire gerigtwelke attentie door de ganscbe vergadering met dave rend applaus werd begroet. Waar velen met vreugde het oogeublik zul len begroeten dat de president van Kamer en Senaat de eerste zitting binnen Parijs zal ge opend verklaren zien anderen niet zonder vrees dit oogenblik tegemoet, het beschouwende als den eersten stap op den weg, welke hierin on vermijdelijk weder tot de revolutie zal leiden die het pas weder in opkomst zijnde Frankrijk op nieuw in een poel van ellende zal dompelen. Rusland is voornemens aaH de mogendheden een ciiculaire te zenden houdende 1. kennisge ving datter uitvoering vao hei tractaat van Berlijn de Russische troepen Bulgarije ontruimd hebben 2. uiinuodiging te zorgen dal aan alle andere bepalingen van dit traetaat uitvoering gegeven worde. Het feit dat in Bulgarije en in Rumeliëgeen enkele soldaat meer is beschouwt de Times als een der groote uitkomsten door het Beilijnsche congres vei kregen en allestius ge schikt om Europa tevreden te stellenmaar tevens als een aauleidii g om erkentelijkheid te be tuigen aan prins Bismarck die in zekeren zin in de diplomatieke geschillen als scheidsregier ge handeld heeft. Inderdaad is hel, zegt het blad opmerkelijk, dal tijdens de beraadsla gingen telken keert* wanneer een verschil ont stond over de eischen der Westersche mogend heden en de daainiedë strijdige eischen van Ruslaud betieikude bet Oosten, Duiuchland

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 1