had gevonden is hel slagtoffer van den wraak zijns broeders. Deze een adjudant van den Sul tan is daarop in hechtenis genomenen daar gebleken is, aal hij een der vele hofbeambten wasdie later tot den Islam overgingen heeft de Sultan met zgne gewone overdnjving alle andere bekeerlingen het vertrouwen ontzegd en hen van hun post ontzet. Men is te Petersburg over 't geheel tevreden met de instelling van een veiligheidscomilé on der generaal Loris Melikoff, van wien men de beste verwachtingen heeft. Omtrent den gene raal worden in Engelsche bladen allerlei vreemde dingen verteld. Volgens de Standard is hij een natuurlijke zoon van den czaarvolgens de Pali Mall Gaz. zou hij spoedig als dictator worden opgevolgd door den czarewitschzoodat zijne benoeming zou neerkomen op abdicatie van den czaar en regeling van de auaeslie der troons opvolging volgens verschillende bladen maar dit wordt in andere ontkend zou Loris Me likoff den grootvorst Konstantijn hebben doen gevangen nemen. Het Regeringsjubilé van den Keizer van Rus land is üingsdag jl.zonder stoornisgevierd. Te 10 uren werd den Czar een aubade voor hel Winterpaleis gebraglzacht weder, waarbij de zon nu en dan doorbrakbegunstigde de plegtighcid van den dag. Even na 10 uren verschenen voor hel Winterpaleis de deputation van de garderegeiuenien. De Czar kwam op het balkon en werd met een onbeschrijfelijk gejuich door de soldaten en de volksmenigte ontvangen. Hij bleef ongeveer een half uur op hel balkon en werd onophoudelijk door de blijde kreten en zegenwenschen der ontelbare menigte begroet. Na de godsdienst-oefening ontving de Czar alle leden van den Rijksraad en de ministers, vervolgens het voltallige corps diplomatique. De receptie in hel winterpaleis is best afge- loopen. Tusschen 2 en 3 uur maakte de Keizer een rijtoer door verscheidene stratenoveral werd hij door eene ontelbare volksmenigte met een eindeloos gejuich begroet De feestviering werd ongestoord voortgezet Op verscheidene plaatsen deden militaire mu ziekcorpsen zich hooren. In de beurszaal is een plechtige dankstond gehouden. Des avonds was leeslvoorslelling in de schouwburgen. Gisteren Woensdagmiddagheeft een onbe kend 30 jarig persoon van nabij op Graal Louis Melikoff "een revolverschol gelosttoen hij voor zijn huis uil zijn rijtuig stapte. Melikoff bleef ongekwetst, doch zijne uniform is door den kogel beschadigd. Hij zelf greep den dader. Allerlei. In den hofsehouwhurg te Gera trok het op een avond in de vorige weekeven vóór het begin van dc voorstelling, de aandacht van het in 't parket gezeten publiek dat een heer, die daar gezeten wasniet de beleefdheid had op te slaanom eenc damedie hem passeeren moest, om bare plaats te bereiken, door te laten. De dame was eindelijk genoodzaakt den onbelecfden heer te vragen, waarom hg in 't geheel geen notitie van haar nam maar zij ontving geen antwoordde manbleef onbewe gelijk. Het bleekdal een beroerte hem had getroffenen dc geneesheerdie terstond ge roepen werd, kon slechts zijn dood constateeren. Voor den krijgsraad te Antwerpen stond Zaterdag II. een soldaat terectdie ziinen officier een zijner laarzen naar het noofd had geworpen. Het feit was bewezen en de man werd tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. Terwijl hem Meunier loochende alles met de meest moge lijke onbeschaamdheid, zag zich echter door de vertoonde bewijzen spoedig in verlegenheid ge bracht waarvan de nieuwe rechter van instruc tie zeer scherpzinnig partij wist te trekken. De jury sprak eenstemmig het «schuldig" over Mcunier uiL AUeen het onmiddellijk ge volg van deze uit spraak het doodvonnis van het gerechtshof, brak den trots van den misdadiger en legde hij eerst voor den geestelijkedie hem tol den dood voorbereidde en vervolgens voor den rechter van instructie eene volledige bekentenis zijner daad af. Meunier was altijd een minnaar van een goed leven en een vijand van werkenzijne uitgaven overschreden steeds zijne inkomsten. Hij geraakte aldus in schulden en gebruikte dan de gelden zijner cliënten om zijne schulden te betalen, lig zocht door valsche bewijsstukken zulke ver biezen te bedekkenkwam evenwel steeds dieper in schuld en verlegenheid, zoodat hem ten laatste geen uitweg meer open stond. Toen vernam hg, dal Louise Dorat, die hij vroeger in Dupaty's huis had leeren kennen, zich het terugtreden van den door hare ouders voor haar bestemden bruidegom zeer aantrok. Hij wist dat het meisje een niet onbeduidend het vonnis voorgelezen werd maakte hu gebruik van een onbewaakt oogenblik en vóór iemand zijn opzet kon verijdelenhad hg opnieuw een laars uitgetrokken, die hjj thans met zooveel kracht naar hel hoofd van den auditeur militair wierpdal deze bloedend neerstortte. Onmid dellijk werd de zaak weer geopend en de straf verzwaard tot zes jaren gevangenisthans had men echter beter net oog op hem gehouden zoodat hij niet nogmaals de hoofden zgner rech ters met zgne schoenen kon streelen. De jongste aanslag op het leven vin den czaar geeft aan den Londensche Globe aanleiding won deren tc verhalen van de uitgestrektheid van het winterpaleis tè St. Petersburg. Zoo bijv. vertelt ze dat ten tijde van den vorigen czaar een aantal schildwachten op de platte daken van het gebouw waren geposteerd. De tempe ratuur was op die vervaarlijke hoogte echter niet van de aangenaamste reden waarom de wachten hout naar boven bragten en vuren aanlegden. Nu eerst werd het aangenaam op de daken en om hel geluk te volmaken bragten die schildwachtenwelke gehuwd waren ook hunne vrouwen naar boven. Zelfs waren er onder hunne ongehuwde makkers, die opzettelijk gingen trouwenomdat hun het denkbeeld toelachte met hunne echlgenooten te kunnen zitten bij hetzelfde vuur. Vervolgens bragten de zonen van Mars ook de kleinzonen van den krijgsgod naar boven alsmede huisdieren van allerlei aard hondenkippengeiten en ten laatste een koe. Maar die koe bragt rampspoed. Op een goede keer brulde namelijk het dier zoo luid, dat een derhofdignitarissen opmerk zaam werd, op het dak klom en de gansche kolonie ontdekte. Nabij Bradford reden onlangs twee mannen op eene slede 100 pond nitro-glvcerinein tien kruiken toen de slede op den hobbeligen weg omsloeg en de vloeistof ontplofte. Een der man nen die het paard bestuurde werd in de lucht geslingerd en viel een eind verder, ont zettend verminkt, levenloos neder. De ander was, zoodia hij bemerkte dat de slede omsloeg plat op zgn buik gaan liggen. Hij werd wel bezeerdmaar toch nog levend teruggevonden in den vijf voel diepen kuil, door de ontplof fing in den grond gemaakt. Van drie huizen, die op eenigen afstand van de plaats des onheils stonden werden murenvensters en daken vernieldwaarbij verscheidene personen ernstige wonden bekwamen. Te Napels is een fabriek van valsche doctor diploma's ontdekt. Het hoofd der fabricage, zekere Luigi Carbonebevindt zieh reeds in handen der justitie; zijne medepligtigon zijn aan de politie bekend. Op tweeërlei wijze werd te werk gegaaner werden diploma's vervaar digd maar ook werden van de universiteils- kanselarij certificaten van zoogenaamde diplo ma's verkregen, die natuurlijk feitelijk geen de minste waarde hadden maar toch zeer geschikt waren om het publiek te verblinden. Bij de faculteit wordt namelijk een register van ge promoveerden gehouden, in dal register wisten de bedriegers op behendige wijze naar willekeur namen te doen inschrijven. Iets later werd dan van de faculteit een nieuw diploma gevraagd naar hel heetteomdat het oude in het onge- reede was gerdakL Een strijd even dwaas als betreurenswaardig. vermogen bezat, hetwelk disponibel was, daar haar vaderlijk erfgoed juist was verkocht. Hij hoopte dat hare teleurstelling omtrent Cecile, haar in zijne armen zou voeren en hij maakte zich vroegere verhoudingen ten nutte om zich in het huis der familie Petigny weder toegang te verschaffenofschoon hem deze vroeger was verboden. Bg de familie Petigny sprak hij van zijne betrekking tol Mej. Dorat en bij deze van zijne verwantschap met de familie Petigny. Hg wis: door zijne inblazingen en lastertaal de bovendien gekrenkte Louise steeds meer te stemmen om hem gehoor te verleenen en nadat hg overtuigd was, dat alle overeenstemming tusschen Louise en de familie van haren voogd geheel verbroken was en hij haar had doen gelooveo dat door het gebeurde haar goede naam had geleden, bood hg haar zijne hand aanterwijl hij zich den schijn gaf zulks te doenom het voor haren naam nadeelige ge rucht te stuitenvermits haar voormalige brui degom op eene voor haar ongunstige wijze zijn terugtreden van de vroeger besloten verbinte nis overal bekend had gemaakt /i 'l volgend No. (In hel No. van Vrgdag 12 Maan vangt een nieuw feuilleton aangetiteldDE SPECULANT viel 7 Febr. II. voor to Quancock in Virginia tusschen Iwe. jongedames, M.ss Wise (iTnw.se ware beter naam voor haar geweesl) en Miss Downing, die krakeel hadden daarover dat zekere jonkman Benjamin Young bjj den dans op den vorigen avond aan miss Wise meer en bijzonder saltentiën" had bewezen welke miss Downing zeker als haar bepaald toekomende beschouwde. Reeds in de balzaal had de laatste het niet zonder hysterische bezwijming kunnen afdoen. Den volgenden morgen schreef zij een brielje aan Miss Wiseom ten harent te komen en de zaak uitteuiaken. Toen deze verscheen zat Miss Downing in peinzende houdinginet de handen onder het hoofdnabij een ver warmingstoestel. Partij ziende, vloog zij op met een pook in de hand en duwde haar voort naar een binnenplaats. Miss Wise greep inlus- schen een groote vleeschvorkzoo eenewaar mede men het vleesch uit den ketel neemten zeide nu ook dal ze 't maar wilde uitvechten. En alzoo deden zij. Zij vochtentol ze beide bewusteloos op den grond lagen. Er kwam nu geneeskundige hulp bg, en bleek dal miss Downing niet minder dan veertien wonden met de vleeschvolk had gekregen terwijl miss Wise schromelijks! gebeukt en gehavend was, vooral aan het hoofd. Latere bengten meldden dat beide ijlende en stervende waren. In hel dere oogenblikken riepen beide jainmeiïgk om Benjamin Young, die gezegd wordt zeer aan gedaan te zijn door hel voorgevallene, doch we! zeer blij mag zijn van een paar Amazonen- liefjes verlost te wezendie toch geen van beiden als vrouw verkieslijk zouden zijn geweesL K e ii it i s g v i n De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht, d.d. 26. Februari 1880No. 1 Az. (Provinciaal blad No. 22) en arL 228 der gemeentewet; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat ingevolge de wet van 8 November 181 (Staats blad No. 51), alle vorderingen ten laste van bet Rijk over het jaar 1879, vóór den 1. Juli c. k. moeten worden ingediend bij de autoriteiten door wie de bevelen tol het doen van leverantiën zijn gegeven; en dat de belanghebbendendie hiertoe van de tusschenkomst des gemeente- bestuurs wenschen gebruik te makenhunne declaration vóór den 30. Juni aanstaande ter Secretarie behooren inleleveren; terwijl voorts in herinnering wordt gebrachtdat Je vorderingen over 1879. ten laste van deze Gemeentevóór laatstgemeld tijdstip ter Secretarie moeten zijn ingediend. Amersfoort, den 5. Maart 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN PEHSIJN. W. L SCHELTUS. AMERSFOORT,~4 Maart 1880. Het Handbl. behelst: «Naar wij vernemen, zal de verbuiging van den Noorder-Lekdijk, welke volgens het Kon. besluit van 1 Fehruarij «geen uitstel kan lijden," in den aanstaanden zomer geschieden onder toezigt van hel dijkscollegiedat zich natuur lijk zijne regten wat de kosten aangaatvoor behoudt. De aanbesteding zal binnen eenige maanden volgen. De regering wensclit de ge- heele verhooging in één jaar voltooid te heb ben maar er bestaat twijfel omtrent de moge lijkheid daarvan. «De toepassing van arL 11 der waterstaats- wet van 1855, gelijk die bij het besluit van 1 Febr. heelt plaats gehad, heeft tengevolge, dat de uitvoering der werken«die geen uit stel kan lijden," van rijkswege geschiedt. Op den minister van waterstaat rust dus thans dc verantwoordelijkheid voor de spoedige be veiliging van een groot gedeelte des lands. Het is te hopendal eene aanbesteding over ecmge maanden en een begin van hel werk in den aanstaanden zomer, met die verant woordelijkheid zijn overeen te brengen." Aan de Diakonie der Hervormde Gemeente te Amersioort is een legaalvrij van successie- reglenvermaakt door den Heer JR C. Sickesz oud-kapitein der Infanterieop 23 Januarij jb te Apeldoorn overleden en te Amersfoort in den familiegrafkelder bijgezet. Uit Amersfoort werden door de firma Hamers van Beek een vloerkleed en door den heer van.Lecr een bouclétapijl als prijsvooi werpen gezonden ten behoeve der algemeene verloting voor de watersnoodlijdendea Naar wg ernemen wordt voor de betrekking van Commissaris des Konings in de provincie

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2