üe Calcutta Pioneer meldt de merkwaardige bijzonderheiddal thans bij het garnizoen van Kabul zich een Kngelsclie majoor bevindt, welke in Kabul is geboren als de zoon van een officier die veertig jaar geleden de stad hielp bezetten. Hij den verschrikkelijken teruglegt droeg de moeder het kind mede naar Indië. Nog opmer kelijker is het feit dat de Afghaan die destijds de bewaker der gevangen genomen moeder is Sewccstthans weder in Kabul is gekomen om en zoon te begroeten van de vrouw, die eens aan zijne hoede toevertrouwd was. Te 's llertogenbosch heeft zich een letterzetter door een pistoolschot van het leven beroofd na eerst zijne vrouw, met wie hij nog kort geleden in den echt was getredeneen schot door het hoofd te hebben gejaagd. De vrouw, naar het gasthuis overgebragtverkeert in zeer bëdenkelijken toestand men vreest dal haar leven gevaar loopt. Huiselijke oneenigheid schijnt tot deze afschuwelijke daad aanleiding te hebben gegeven. Een landbouwer te Billenhausen in Reijeren heeltbij het uitgraven van zyn meslkuilonder dien schal een tweeden schat gevonden nl. 5000 zilveren munten uit de 14e en 15e eeuw. Regt in zijn schik droeg hij zijn vondst naar huis want geld riekt nietnon oletzei Keizer Vetpa- siunus. Uit Napels wordt gemelddat de Vcsuvius- spoorwegvan het observatorium naar den krater, in April zal geopend wordea Een zeer zonderling bewijs van moed is dezer dagen door twee Russische officieren in hel stadje Krassnoslaw gegeven. In een gezel schap van officieren werd namelijk over moed gesproken en twee der aanwezigende luite nants Bogdanow en Anitschkowbeweerden daarbijdat zij in waarheid niet wistenwat vrees was en beloofden daarvan een bewijs te geven. Eenige oogenblikken later stonden beiden op en kort daarna hoorde men twee pistool schoten. De haastig toesnellende personen von den de twee moedigen in hun bloed badende de een was kort daarna een lijk de ander kon nog vertellen dat zij om hun moed te bewijzen op korten afstand hunne pistolen op elkaar ge- ngl en gelijktijdig afgeschoten hadden. De eerste opstijging van den ballon captif te Berlijndie Zondag onder leiding van den bekenden luchtreiziger Opitz bij heerlijk weder plaats vondhad duizenden op de been ge- bragl De geheel nieuwe peervormige ballon, die eerst in dezen winter door den heer Opitz ver vaardigd is en met den naam Adler door hem gedoopt werdheeft een hoogte van 75 voelbij een doorsnede van 45 voet, met een kubiek- inhoud van 900 meter 30,000 kubieke voeten. Hij beslaat uit 32 strooken en is van een zeer stevigehelder geele slof vervaardigd die voor meerdere digtheid met een oplossing caoutchouk terpentijn cn vernis werd verzadigd. Aangezien voorloopig het luchtreizen aan de passagiers op last van de politie verboden is zoo deed de heer Opitz 10 minuten over vieren geheel gllecn zijn eerste proefvaart tot een hoogte van circa 200 voeten. Toen deze gelukkig was af- geloopen en de ballon ten volle voor 't gebruik Alzoo dit zou «Eene gezondheidsbron zijnviel Hewes in. 4 De regeeringsraad heeft heimelijk eenige kruiken daaruit gevuld en door mijnen vriendden apotheker Blaltripp, het water laten onderzoeken. Nu koopt Orf van u de weide en richt hier eene badplaats op voor zieke menschenevenals in Karls- Wild-SchlangenWies- en Baden-Baden." Bij deze woorden dook de bakker in zijn stoel terug en zag den man met den groenen rok in sprakelooze verbazing aar.. «Waarde heer Heweszeide hij eindelijk«gij zijt toch iemand die goed onderricht is. Ik dank u zeer voor den wenkdien gij mij daar geeft. Ik weet nu reedswat mij te doen slaat. Wat denkt gijging hij na eene pauze voort 4zal ik twintig duizend gulden voor de weide vragen 4 Vraag dertig duizend," antwoordde Hewes, terwijl hij zijne pijp uitklopte; 4later kan er gepraat en gehandeld worden." 4 Ik zal eens goed over de zaak nadenken zeide Kurz; «voorloopig dank ik u voor uwen goeden raad. Als de affaire er door is nu.gii begrijpt me wel! Gij kent mij ei zult wel tevreden over mij zijn Hewes stopte zijne tabakspijpstak haar aan en nam afscheid van den bakkerdie hem trouw hartig de hand schudde. Vervolg in volgend N9. geschikt gebleken waswerd het publiek scha deloos gesleid door een tweede opsl.Jging U"- maal was een trapéze aan hel schuitje bevestig Toen de ballon ongeveer 400 voelen van uen grond was, begon Benno Maningode bekend gymnasticusdo verwonderlijkste evoluties uit te voeren. Ook deze vaarteven als een latere waarbij de bekende trapéze-heldin ralle. Nisa Bonnet hare halsbrekende kunsten verrigte liep allergelukkigst af en onder de emdelooze toejuichingen van de opeengedrongen menigte. Moglen de autoriteiten de overtuiging hebben van het volstrekt ongevaarlijke van deze lucht reizen dan zal men zoo veel mogelijk dagelijks en in ieder geval des Zondags tot een hoogte van 1000 voetenin gezelschap van 5 personen kunnen opstijgen. Ter waarschuwing. Te Scheveningen kreeg een oude vrouwdie naar een vechtpartij stond te kijkeneen slag van een der vechtenden zoodat zy* tegen de straat viel en een been brak. De regeerende graaf Elberhard van Erbach- Erbach zal een tweede huwelijk aangaan met de dochter van zijn hovenierfrl Luck. Kievitseijeronzoekers op Texel, mits specia liteiten in die kunstkunnen met die bezigheid tot 1 Mei, f60 a f100 verdienen. Te Gouda kreeg een 19-jarig jongeling van een dronken soldaat een slag tegen de borst zoodat hij voor dood ter aarde viel en eerst na langdurige geneeskundige behandeling bij kwam. De slag was eigenlijk gemeend op een sergeantdie den beschonkene naar de kazerne wilde brengen, maar trof den jongelingdie uit nieuwsgierigheid bij het standje was blijven kijken. Te Antwerpen waren jl. Zondagavond ver scheiden kinderen aan het spelen en dansen toen eensklaps onder hen een twist ontstond. De 1 ojarige Jan Timmermans viel de 11 jarige Francisca Tani aan en bragt haar met de vuist zulke hevige stompen aan het hoofd toedst het meisjebij liet binnentreden van de ou derlijke woning in zwijm viel en den volgenden ochtend overleed. AMERSFOORT1 April 1880. Naar wij vernemen, is het Landgoed «Nim- merdor," nabij Amersfoort, uit de hand verkocht. Hel nabij de Utrechtsche barrière tc Amers foort staande huis en groote schuur met tuinen benevens daarnaast gelegen perceel bouwterrein, Zaturdagavond jl. in veiling opgehoudenzooals in ons vorig nummer werd vermeldzijn later aan den regts daarnaast gevestigden grondeige naar verkocht. Het Gemeentebestuur van Amersfoort heeft benoemdtot brandmeester den heer J. H. Brom en tot onderbrandmeester bij dc groote spuit No. 3 den heer A. Otte; tot tegcnschatlers voor de personeele belasting 1880/81 de hecren J. B. F. LensingVV. Stol en I). Verbeek. Zondag 4 Aprilzal de godsdienstoefening in de Reiuonslrantsche kerk te Amersfoort, worden geleid door den Heer J. A. Böhringer predikant te Arasterdam. De gunslig bekende heel- en verloskundige, de heer A. Hoekdie zich tol veler leedwezen uit de practijk terugtrokzal II. M. de Koningin als accoucheur bijstaan. De vereenigde vergadering van Rijnland heeft het gewigtig besluit genomen om een aanzienlijk deel der kosten te waarborgen van eene afdoende verhooging en verzwaring aan dc Lekdijk Boven- daras. De versterking tochdie aan het hoog heemraadschap van den Lekdijk üovendains door Gedep. Staten van Utrecht bevolen en door den Koninjr bekrachtigd was, werd volgens het oordeel van de deskundigen en van de waterschaps-colleges geheel onvoldoende geacht. De gcheele verhooging van den Lekdijk Boven dams zal nu een uilgaaf vorderendie op een niillioen gulden is geraamdhet hoogheem raadschap V3n den Lekdijk Bovendams zal zelf daarin de helft dragen voor de wederhelft stelt Rijnland zich borg en heeft reeds de toezegging van Gedep. Staten van Noord-Holland cn van de dagelijksche besturen van Amstelland en Schieland zoomede van den dijkgraaf van het grootwaterschap van Woerden, om hel vcrleenen van krachtigen gcldelijken steun hij dc Provin ciale Stalen en bij de algeraeene vergadoringen dier waterschappen te bevorderen. Het uitzigt beslaatdatwanneer Gedepu- leerde Stalen van Utrechtvoor jooveel hot collecie van den Lekdijk Bovendams betreft de gesloten overeenkomst goedkeuren de Minis ter van Waterstaat bereid zal worden bevonden aan den Koning het voorstel te doenom het gegeven bevel in Ie trekken. Het werk zal zóó worden aangelegddat de arbeidbehoudens overmagtreeds vóór den volgenden winter gereed en de dijk in voldoenden staat van tegenweer zij gebragt. Hierdoor zal het gevaar, dat in de laatste jaren op nieuw sterk dreigde, bijna zeker in de toekomst zijn afgewend en duizenden zullen met vreugde den maatregel begroeten ontheven als zij zullen zijn van de bange zorg voor leven have en goeden de waterschapsbesturen dank weten voor de onbekromjien wijze, waarop zy de belangen hunner ingelanden bevorderden. De districls-veearls te Roermond heeft aan 's Konings commis aris in Limburg voorgesteld alle vergunningen rat invoer van slagtvee uit België in te trekken, wegens liet gevaar van overbrenging der in dat rijk heerschende long ziekte, voornamelijk uit Hasselt, en wegens de misbruikendie bij dien invoer gebleken zijn waardoor het gevaar vermeerderd wordt. De minister van binnenlandsche zaken heeft dientengevolge last gegevenallo reeds ver leende vergunningen tot invoer van slagtvee uit België in te trekken, en voorloopig geenc nieuwe vergunning meer le vcrleenen. Gisterenochtend droeg een koopman te Zwolle zijn zoon een boodschap op. Deze weigerde en toen daarop de vader zich driftig maakte en den zoon een klap gaf, liet tie zoon zich op den grond vallen cn hield zich alsof hij dood was. Do vader, hevig ontsteld, liep wan hopend de deur uit cn verdronk zich in het Almcloschc Kanaal. Later bleekdal den zoon niets scheelde. Een man die eergisterenavond te 8 uur nog den spoorweg nabij het voormalige Ooslcrstation te Amsterdam dacht over te stekenterwijl een trein in zijn nabijheid in mnlogt was werd door dezen overreden. Hij was onmid dellijk dood zijn lijk werd naar de Oostcr- begraafplaats vervoerd. Zekere v. G. en zijne huisvrouw te Leiden die sedert lang in onmin leefdenhebben met wederzijsch goedvinden hun inboedel verdeeld. Dit vond echter bij de medebewoners dier straat zoodanige tegenkanting dat het noodig werd geoordeeld den man nadat de verdeeling had plaats gehad, onder politieloezigt, de stad uiltegcleidcnhetgeen dan ookmaar steeds onder toeloop van vele personen, vooral kra- keelendc buurvrouwengewap nd met sloffer en blikgeschieddezoodat van hem wel kan gezegd worden dat hij «de stad werd uitge trommeld." Hel hoogste reglscollegie heeft bij arrest be slist dat de verkoop van hanen voor hennen als bedrog in den aard der koopwaar moet worden aangemerkt Het bekrachtigde op dien grond een arrest van het gcregtshof le Amster dam waarhij de koopman .1. v. R. in hcoger beroep is veroordeeld tot 45 dagen celstraf, ter zake van zich aan zoodanigen bedriegelijken verkoop te hebben schuldig gemaakt. De 20jarige spoorwegconduteur D. J. K., die zich in een trein onbehoorlijke handelingen ver oorloofde omtrent eene alleen reizende vrouw is daarvoor door het geregtshof te 's-Bosch gestraft met 8 maanden celstraf. Omtrent hel noodlottige geval le Winschoten schrijft het Pharm. weekblad Wij zijn in slaat gesteld het volgende uittreksel rnede tedeclcn van een brief van een geneeskundige naar aan leiding dfr mededeeling van een deskundige ooggetuige «Docler C. Meyer schreef 14 Maart1880het volgende recept voor RAconilin. nitric. 0,200. Tinct chenopod. ambrosioïd. 100. Signetur Nu t-n dan 20 droppels, langzaam klimmen tot 60, tot de pijn bedaart. Dit aconilin. nitric, is een pijnstillend middel en werd door den overledene zeer veel voorge schreven altijd evenwel onder vermelding dat het praeparaat afkomstig moest zijn uit Fried- lands apotheek le Berlijn. De apotheker, die het treurig recept praepareerde had daar niet meer van cn gebruikte een engelsch praeparaat dat ontzettend veel sterker in werking is. Dingsdag daaropvolgende komt de vrouw van den patientdie hel recept gebruiktehij Mcyer en zegt dat patient het niet verdragen kan. llij had 5 X 20 droppels met tussehen-

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2