zoo aan de geabonnecrden bezorgddie hen eenvoudig op een phonograaf behoeven te span nen waarna liet toeslei in beweging gebragl wordt en de geheele courant voorleest. Onderwijl kan men, rustig met de oogen dicht, opeene sofa liggendezijn sigaar rooken. To nopen is, dat de nieuwtjes altijd zoo puntig en pittig zullen zijn, dat de toehoorder er niet bij in slaap valt, waartoe die gemak kelijke houding cene gercede aanleiding zou kuuuen zijn. Iets wat nog nimmer gebeurd isheeft zich thans voorgedaan. Ofschoon liet haast onge looflijk is, moet nl. toch hel teit zich hebben voorgedaandat de regeringskas van Sleeswijk wegens tijdelijk gebrek aan geld de uilbetaling van loonenpensioenen enz. heeft moeten uitstellen. Het Journal de Gand verhaalt, dat dezer dagen op den Staatsspoorweg tusschen Gent en Meirclbeke een beschonken man zich tusschen de rails te slapen legdewaarna een expresse- trein van Brussel over hem heen reed zonder dat hij het geringste leisel ondervond of er zelfs iels van bespeurde. 31 slagtoffers der ontploffing in Henegouwen, waarondereen meisje van 18 jaarzijn begraven. Op elke kist stond de naam van het slagtoffer. Op het kerkhof wachtte een gapende kuil van 1U meters lengte bij 4 breedte de 31 doodkisten. Deze wei den een voor een in het graf neergela ten. Hartverscheurende tooneelen hadden aldaar plaatshier hielp een grijze vader het lyk van zijn zoon tot auu den gapenden kuil dragen; daar hielden twee jonge meisjes de doodkist van hun vader omknelden wilden ze niet loslatenzoodat men ze haar met geweld moest ontrukken. Een meisje volgde het lijk van haren verloofdede hand op de doodkist houdende eene moeder drukte een vurigen kus op de kist van haren zoonvooraleer men ze in het graf neerliet. De laatste kist die op het kerkhof gebragt werdwas gevolgd door zeven kinderenzeven weezenwaarvan de oudsteeen meisje naau- welijks 14 jaar was. Tot nu toe is de oorzaak der ontploffing niet bekend. Bij eene verkiezings-redevoeringdie Woens dagavond te Glasgow gehouden werden die bijna 5000 toehoorders had getrokken, ont stond zoo'n gedrang op het balkondal dit eindelijk inzakte, waarbij meer dan 800 per sonen in de zaal vielen. De ontsteltenis was algemeenin een oogwenk was alle belang stelling verdwenen en zocht ieder zijn heil in de vlugt. Gelukkig waren de gevolgen minder ernstig dan men gevreesd had. Slechts 5 per sonen kregen belangrijke kwetsurende overi gen kwamen voor het meerendeel met den schrik vrij. Naast de chemische handschoenen-wasscherij krijgt men nu de Parysche maag-wasschenj. De heer Faucher aldaar heelt een toestel uit gedacht om mirabile dictu de maag te wasschenDe inwendig te reinigen persoon neemt een gutta pcrcha-slang van 1} M. lang en 11 ni.M dik in de keelen slokt er 50 cM. van in. Aan 't andere eind zit een trechter met de spoelstof, water o. a. gevuld. Houdt men den trechter hooger dan 't hoofdzoo loopt het water in, houdt men hem lager dan het middeluit de inaag. Wie lust heeft neme de proefBij vergiftiging kan de uitvinding dienst doen. sprakzonder gevraagd te wordenlispelde Suzelte halfluid. De schoone dame bedwong haar toorn en nam geen notitie van dit gezegde. «Waar is Pierre?'* vroeg zij met schijnbare bedaardheid. «De Heer Solvent heeft hem naar de stad gezonden." «En waarom is mij niets daarvan gezegd?" «Dat zal de heer Solvent beter weten dan ik antwoordde de kamenier. «Onbeschaamd sujet!" mompelde de mees teres en ontsloeg de kamerjuffer met een geme lijk «Vertrek Diepzuchtend en met samengeperste lippen zag zij de vertrekkende na. «Wie zal mij van dat schepsel verlossen 1" zeide zij op haren arm steunende en het lange blonde haai van het voorhoofd wegstrijkende. «Zij legt er zich slechts op toe mij te ergeren, mij te krenken en te pijnigen. Omijn broeder, mijn broeder, ik ben verloren, indien gij mij van u afslootindien gij mij niet redt 1 En uil de groote oogen der hevig ontroerde vrouw welde een traan en viel op den brief, welken AMERSFOORT, 8 Apt ill 880. Uitslag der verkiezing van twee Hoofdinge landen in hel 2a° district van hel heemraadschap de rivier de Eem op 5 April jl. In plaats van 1. G. J. Baron v. Hardenbroek van Aminerslul (benoemd tot watergraaf) is gekozen Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van \mjU te Amersfoort met285 st Verder verkregen de Ileeren: Th. Ten Brinks J. A. G. de JongJ 9 N. van Valkengoed G. J. Bar. v. Ilardenbroek v. Arnmerstol. Mr. van Asch van Wijck i 9 313 st- In plaats van 2. R. van de Hoef (overl.) is gekozen de Heer A. Lagemaat te Leusden met 22G st. Verder verkregen de Ileeren N. van Valkengoed77 Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van Ysselt 0 Th. Ten Brink 313 sL Gisterenis gepubliceerd, «dat te Amersfoort door de justitie de hand is gelegd op een uit Zwitserland herkomstigen militair 0.1. leger, die verschenen Donderdag in hot huwelijk gelreden en 'Maandag naar Utrecht getransporteerd is." Daaromtrent kunnen wijnaar ons is mede gedeeldmelden, dat de betrokkene hoogst waarschijnlijk reeds onschuldig werd bevonden aan hetgeen zijne arrestatie heeft veroorzaakt en hij denkelijk thans is of wordt in vrijheid gesteld. Het voorstel van het Afdeelingsbestuur omtrent de viering in 1881 van het 25jarig bestaan der Afd. Amersfoort van het Utr. Genootschap voor Landb. en Kruidk. wordt in de morgenVrijdag middag te 1 uur te houden algem. vergadering behandeld en vooral daarom is eene algemeene opkomst van afdeelingsledcn v/enschelijkwant daar vereenigen zich broederlijk landheeren landbouwers en burgers. Als nu allen of velen hier een belangstellend en hartelijk woordje meésprekendal die viering tot stand komtdan zullen genocgelijke festiviteiten worden in het leven geroepenwant het genootschap en de afdeeling hebben in dal 25jarig tijdvak veel ten nutte en voordeel van landbouwveeteelt enz. bijgedragen. Aan onzen voormaligen stadgenootden opper wachtmeester Schimmelvan de Ie 's liage in garnizoen liggende batterijen veldartillerie is door de lot onderofficier bevorderde korpo raals leerlingen van de regimentsschooldit jaar weder een Jraaije fauteuil aangeboden als blijk van dankbaarheid voor het van ge noemden opperwachtmeester genoten onderwijs. Naar aanleiding van de ook door ons in No. 2817 van 2 April jl. medegedeelde over eenkomst gesloten tusschen de dijksbesturen van den Lekdijk Bovendains en van Rijnland, omtrent eene gemeenschappelijke uitvoering der door de Regering bevolen verhooging van voormelden Lekdijkis de uitvoering van rijks wege op last van den Minister van Waterstaat gestaakten zalnu de indiening ter goedkeu ring van het plan dier werkzaamhedenhet betrekkelijk koninklijk besluit van 1 Fcbr. II. no. 11 worden ingetrokken. De aanbesteding van dit belangrijk werk, begroot op 1 millioen gulden, kan alsnu binnen zeer korten tijd worden te gemoel gezien en zal bet gewis algemeen ge noegen verschaffendat alzoo die zaak tot gun stig resultaat is gekomen. zij tusschen de vingers bijna verkreukelde. De barones van Trionville was eene weduwe van dertig jaren. Voor baar huwelijk heette zij Adrienne ClairnoL Zij was de dochter van een handwerksman te Lyon. Hare in het oog vallende schoonheid en de bekoorlijkheid barer bewegingen deden haar de gunst van den baron van Trionville verwerven, die in de nabijheid van Tarascon verscheidene kolenmijnen en groole landerijen bezat. Trionville had, onbezorgd omtrent het bestuur van zijne bezittingente Parijs geleefd, alwaar hij door herhaalde uit spattingen zijne gezondheid ondermijnde en gel den na gelden verkwistte. Van eene jarenlange kwaal genezenwelke hem tot eene geregelde levenswijze terugbracht, kwam hij op ongeveer veertigjarigen leeftijd te Lyon om van daar naar larascon te snellen, waar zijne zieke moeder hem met verlangen wachtte. Een toeval bracht hem met Adrienne Clairnot te zamen welke destijds vijftien jaar oud was. Het be minnenswaardigezachtzinnige meisje leerde hem voor de eerste maal het gevoel cener diepe toegenegenheid kennen. Na den dood zijner moeder vroeg hij om hare hand. Adrienne was Eergisterenavond had in Amicitia te Amers foort bijgewoond door een aanzienlijk audito rium', de uitvoering plaats van bet Oratorium «Die Schöpfung" van llaydndoor de leden van de Zangvkiieknioing der Afd. Amersfoort van de Manisch. «Ter bevordering der Toonkunst. De vertolking van dit beroemd Oratorium heell algemeen voldaan en leverde voldingende blijken op der uitmuntende leiding van den Lirecleur der Zangvercenigingden Heer Wintervan ^'llelxW.de hoogverdicnsteli.ike Solistedie de sopraanpartij ten gelioore hragtde eveneens verdienstelijke Ileeren Solisten, Tenor en Bas, zoomede de hoogst bekwame Dilettante, die welwillend de pianobegeleiding op zich had ge nomen hebben glansrijk tol hel welslagen der uitvoering medegewerkt. Naar wij vernemen bestaat bij Z. M. den Koning bet voornemen op bet lustslot liet Loo waarheen Z. M. en gemalin zich morgen, Vrij dag 9 April begeven te verblijven lot half Juni). Het Koninklijk Echtpaar zou dan naar de residentie lerugkeeren om aldaar liet gelukkig oogenblik der bevalling van Hare Majesteit te verbeiden. Voor hun vertrek zullen 11.11. M.M. de watcrsnoods-lentoonstelling in de Cothische zaal in oogenschouw neinen. Een huurkoetsier te Berlijn was beschuldigd de 18jarige frauloin Kcmmerich uit Hannover te gen haar wil te hebben omhelsd. Fr. Kcmmerich was in den vroegen morgen van 7 Nov. aan het Lelirlcrstation aldaar aangekomen en had uit spaarzaamheid besloten ie wachten tot de tijd der nachtdroschkes voorbij was en zij voor enkel geld haar logies kon bereiken. De stations-re stauratie was gesloten en zij zag zich genood zaakt, zoolang den tijd met wandelen door to brengen. Op haar wandeling ontmoette zij den koetsier; deze vraagt haar waar zij naar toe wilen toen hij vernamdat het station van den Lehrter-spoorweg haar doel wasnoodigde hij haar uit in te stappendaar hij juist daar heen ging. Fr. K. nam dit aanbod aan en ver heugde zichop zulk een gemakkelijke manier naar het station terug te keeren. Daar gekomen wilde zij uit hel rijtuig slappen Kinzei eisclile echter voor dat zij uitstapte als loon een kus. Daar wilde het meisje evenwel niets van welen en verweerde zich dapperzij liet echter loe dat hij hel portier wéér sloot en wegreed. In de Scharnhoretstraat maakte bij op een afgelegen plek halt en begon toen met geweld de jonge dame te omarmendie hem niet haar teederc nagels deerlijk in zijn gezigl krabde desniette min gaf hij haar de kus. Eindelijk gelukte het haar vrij te kornen en op haar hulpgeroep snelde een nachtwacht toedie proces-verbaal tegen den kuslievenden koetsier opmaaktedeze zal zijn geroofde kus met drie weken gevangenis straf boeten. Te Gijon (Engeland) is een heer overleden oud 112 jaar. llij is 5maal gehuwd geweest, 't Laatst trouwde hij op zijn 89slcn verjaardag een meisje van 17 jaar, die hein 2 zonen schonkbij de 20 die hij reeds had. üp zijn 15de jaar had hij aan koorts geleden, maar was sinds 1783 altijd gezond geweest: Heeds lang at hij maar éénmaal per dag. Burgerlijke Stuud vnn Amersfoort. GEBOREN: 1 April, Hester, d. van Jan van Eijs en Galharina Jagtenberg. 3April, Bcr- nardusz. van Bcrnardus Dieterink en Elisabeth Sophia Porton. P'cnna Sophia Johannad. van Teunis Willigcnburg en Calrina Barbara van der Heijden. 4 April, Elisabeth, d. van ijdel genoeg om een schillerend bestaan, een grooten naam en rijkdommen de voorkeur te geven boven het geluk des hartenshetwelk men ineer in nederige hutten dan in paleizen vindt. Wel viel hel haar zwaar om de voorwaarden aantenemen, welke de baron baar betreffende hare bloedverwanten stelde. Zij zou nooit meer noch met vadernoch moedernoch met broe der of wien ook, uit den kring harcr bloedver wanten omgang mogen houden en zij moest onder eenen valschen naam met den bruidegom huwen. Zij besloot eindelijk onder tranen den wil des barons te vervullen, reisde op diens last naar Geneve bij eeno familiewaarmede hij zeer bevriend wasbleef daar een jaar en werd vervolgens barones van Trionville. Haar echt genootdie cenige jaren na hun huwelijk zieke lijk werdstierf te Baden-Baden na eene 12jarige echtverceniging. Zes jtfar te voren was Adrienne moeder ge worden van een zoonen men zou hebben geloofd dat het kind cenigszins troost aanbragl voor hel lijden, in eenen echt met eenen man die grilligdan eens opgewonden vroolijk dan knorrig en ontstemd was. Wordt vervolgd

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2