wonen, had de winkeljufvrouw van gemeld magazijn ten huwelijk gevraagd doch het meisje had hem hare hand geweigerd Uil wanhoop had hg een revolver gekocht en 's morgens ten 8 ure toen hg uit de mis kwambegaf hij zich naar het magazijn en vroeg er een halsdoek aan een der winkeljufvrouwen, Terwijl deze een doos namtrok Piasmans zijn jas uithaalde zijn revolver te voorschijn en schoot zich voor het hoofd. De dood volgde oogenblikkelijk. De winner van den eersten prijs groot 150,000 frs. in de Fransche loterij Paris-Murcie is een Belg en wel een opzigler van de kolenmijn du Manbourg in Henegouwenzekere Voiluron. Hel was hel eenigste lot dat de gelukkige bezat en dat hg van een zgner kameraden had gekocht Voiluron is gehuwd en vader van 5 kinderen. Haltern in Pruisen is een der gelukkigste plaatsen op de aarde. De inwoners betalen er geen gemeente-belastingzij ontvangen integen deel jaarlijks een dee' van het overblijvende van de opbrengsten der gem.-eigendomraen. Te Insin het Zwitsersche kanton Bern zijn dezer dagen zeven huizen afgebrand waar bij twee vrouwen en twee kinderen in de vlam men omkwamen. Dc oorzaak van den brand is onbekendheigeen niet hel geval is met een in het kanion Schwijz voorgekomen brandte Wollerau. Daar kwamen drie personen om het levendie niet meer uil hel huis gered konden wordenwelks overblijfselen maar al te duide lijk verriedendat het huis met petroleum bestreken en opzettelijk in brand gesloken was. De brandstichterstwee personen uil den om trek, zijn in hechtenis genomen. Aan de militaire school te Fontaincbleau had het volgende onheil plaats. De luitenant-instruc teur Roussel leidde te paard gezeten de exer citiën der cadets, toen plotseling een groote houthukkershond tegen het dier opsprong. Het paard werd schichtig en wierp zijn bereider met zóóveel geweld tegen een nabijstaanden boom, dat lig met verbrijzelden schedel naar hel hospitaal moest worden vervoerd, waar hij koiten lijd daarna overleed. In den nacht van Dingsdag op Woensdag heeft een Brusselsche jonge dame haren minnaar, eer. jong officier, door wien zij verlaten was, een volf-n pot vitriool in het aangezigt geworpen. De schuldige heeft zich gevangen gegeven. Wat de gekwetste betreft, zijn toestand boezemt niet de minste vrees indoch zijn aangezigt zal voor altijd geschonden big ven. In strijd met een vroeger berigt wordt thans' gemelddal de Golhard-lunnel eerst over een jaar en de gehcele Gothard-spoorweg over 2 jaren voor de exploitatie gereed zal zgn. De trein zal den afstand van Luzern tot Milaan (340 kilometer) in 11 uur afleggen, dien van Bern naar Milaan in 14 uur; de vrachtprijs voor de Ie kl. zal 40 en die voor de 2e kL 30 francs bedragen. De Golhardspoorweg is van alle spoorwegen de kostbaarstedaar de aanleg op 1 millioen francs per kilometer te staan komt. Een kiezer te Ramsgale een independent en onpartijdigebeschilderde zijn hond over hel heete lichaam met twee kleurenvoor de libe ralen en voor de conservatieven. Als te begrijpen ishad de hond geenerlei belangstelling in «len kiesstrijd en vond zijn verfkleed zeer lastig. Geen ander middel hebbende dan zijne tong ©ra het te verwijderen gebruikte hij die gverig «n stierf vergiftigd. De Regter te Rarasgate Adrienne opgevoed isin geen bizonder goed blaadje. Door argwaan gekweld, verloor zit het gevoel van zekerheid 3l meer en meer en telkens werd het verlangen sterker bij haar near iemand wien zij zich geheel kon toevertrouwenbij wien zij raad en zedelijke hulp kon vinden. Toen vernam zij eensklaps van hare vriendin Madeleine Cruchy die haar zoontje opvoedde dat haar broeder Alfonse uit New-York werd terugverwacht. Zij schreef dezen in de teedersle termen om het haar te vergeven, dat zij zich van hare familie had teruggetrokkenzij wilde alles doenwat zij konzich met hem te ver zoenen alleen mocht hij niet langer aarzelen haar weder als zuster aanlenemen; zij ver wachtte hem zoo spoedig mogelijk te Tarascon. Op dit schrijven ontving zij geen antwoord en beslootna eenigen tijdecne tweede po ging te doen om haren broeder tot eene ver zoening te bewegen. Hel vermoeden kwam bij haar opdat de eerste brief wellicht was onder schept geworden. Het was een droevige lentemorgen toon Adri enne haar brief schreef Gedurende aciit dagen heeft den meester veroordeeld tol G weken gevangenis bg handenarbeidals mishandelaar en moordenaar van zijn hond. De man heeft bg zgn hooceren rechter geappelleerden het vonnis kan aus nog gewijzigd wordenmaar zijne handeling was in alles zeer ongepast; 't is genoeg dat in Engeland zooveel mensche- lijke wezens in hel politieke krijt worden ge lrokken waarom er nu nog de stomme dieren bij in te slepen? Middel tegen verzwakt geziglvermogen. Een Italiaansch geneesheer, Macano vdn Nizza beveelt het volgende recept dengenen aandie een verzwakt of vermoeid gezigi hebben. De buitengewone eenvoudigheid van dit middel brengt het onder aller bereikzoodat men een niet onverdienstelijk werk meent te verrigten met dat recept meer bekend te doen worden. Bij een kan water voegt men een eetlepel goeden brandewijn en een greepje keukenzout, hetgeen men te zamen laat oplossen. Vóór de betting schudt men de flesch goed om. Een herhaald gebruik van dit aldus bereide water versterkt weldra liet gezigt en geeft aan de oogen de vroegere kracnl terug De avond is het gunstige tijdstipmaar men noodigl de lezervooral de letterzettersdie aan gezigtsaandocningen zoo zeer onderhevig zijn, uil, oin zich van het heilzame water zoowel des morgens als des avonds te bedienen. de l#coraolief teruggevonden ven den trein die in den nacht van 28 Dec. van deTaybrug in de rivier gevallen is. De waopons waren verschrikkelijk bescha digd een rijtuig 2e klasse schijnt liet meest geleden Ie hebben. Een w aggon 1e klasse is daar entegen bijna geheel gebleven. De fourgon der conducteurs was geheel verbrijzeld en men heeft er slechts stukken van gevonden. Do locomotief is verwrongen en verbroken. Men heeft geen spoor ineer van de reizigers in de waggons gevonden. k e ii li i k v i ii g. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134), Brengt ter kennis van de ingezetenendat in de laalslverloopen week geen sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 12. April 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. AMERSFOORT, 12 April 1880. Voor hel aan generaal van der Heijden, den held van den Alchinoorlogaantebieden nationaal huldeblijk is beschikbaar gesteld door Z. M. den Koning f500.II. M. de Koningin 1 250.— Z K. H. Prins F redelik 150011. K. II. Prinses Marianne f250. Weer heeft een waaghalsdie beweerde het middel gevonden te hebben om een luchtballon te besturenzgne pogingen bijna met den dood bekocht. De heer Baumgarlen te Leipzig had een ballon laten vervaardigen, waaraan drie bakken hingen, elk voorzien van 10 of 12 wieken, die door een hefboom in beweging gebragl werden. De uilvinder zette zich in de middelste bak en twee helpers namen plaats in de anderen. Naauwelijks was de ballon ech ter op de hoogte der dakenof hij begon te slingeren en de twee helpers sprongen ver schrikt op de daken der nabijgelegen huizen. Als een pijl uil den boog vloog nu de zooveel ligter geworden ballon omhoogom kort daarna uit duizelingwekkende hoogte weder te dalen. Hel omhulsel was gescheurd en zoodra het gas voor een groot gedeelte was ontsnapt, hield het rijzen op en begon de valdie al sneller en sneller werd. Door een wonder is de lucht reiziger van dien ontzetlenden val met den schrik vrij gekomen. Niettemin denkt hij zijne proef binnen kort te herhalen. Het kanaal te Berlijn had Woensdag een lijk van een schoon smaakvol gekleedtwintigjarig meisje aangespoeld. Terwijl men wachtte op den lijkwagen van de politiedrong eene ar moedig gekleede oude vrouw door de omstan ders rukte het kleed wegwaarmede het ligchaam was bedekt, en viel toen met een kreet van smart bewusteloos neer. Een moeder had daar baar eenig kind teruggevonden. Het huis Rothschild te Weenen is door zijn kassier, Slrasser, voor 550,000 fl. bestolen. De kassier genoot om zijne bekwaamheid het volle vertrouwen zijner principalen waarvan hij misbruik heeft gemaakt door allerlei sommen te verduisteren. Hij speculeerde met het weg genomen geldin de hoop groote winsten te maken en het later te reslilueeren. Hij was evenwel ongelukkig in het beursspelverloor steeds meer en meer en heeft eindelijkgeen uitweg ziende, zelfs zijn schuld geopenbaard. Na meer dan drie maanden gverig gezocht te hebbenheeft men eindelijk de waggons en had hel reeds onophoudelijk geregend. De Rhone was uil hare oevers getreoen en overstroomde het land en zijne vruchtbare velden. Hel onheil werd steeds dreigender en de heer Solvent had haar reeds te kennen gegeven, dat een groot deel der Trionvilsche goederen door de water massa zou kunnen worden verwoest De heer Solvent was voor Adrienne eene ont zettende verschijning. Hij kon slechts klagen, niets als klagen. Hij kwam bijna nooit zonder eene Jobstijding te brengen over de veel te geringe opbrengst van deze of gene kolenmijn, over ingestorte mijngangenverongelukte spe culaties, mislukte ondernemingen, grootere con currentie over weerspannigheid der arbeiders en over allerlei kibbelarijen. Adrienne was nadenkend aan 't venster ge treden. De regen had opgehouden maar 'l land stond diep onder water. Niels kwarn uit de plotseling ontstane landzee fe voorschijn als de machinegebouwen van hare kolenmijnenmet de hooge schoorsteenen en de toppen der raoer- beziënboomenwelke in groot aantal aanwezig waren en voor de Trionvilsche op groote schaal De 1e luit. J. K. J. van Son, vanhet4ereg. huzaren, gedetacheerd bij de krijgsschool te 's llagezal van 1 Mei tot 1 October a. s. dienst doen bij het regiment rijdende artillerie te Amersfoort Reeds in No. 2814 van 23 Maart jl. publi ceerden wijdal morgenDingsdagavond 13 April, het «Oostenrijksche Damcsquartett" in Amicitia te Amersfoort een concert geeftzoo als thans in nevenssL adv. is omschreven en beval het reeds verschenen programma 12 ge liefde zangnummers van gevierde componisten. Deze vier zangeressen zijn voor concerten te Rotterdam, Arnhem en vele andere sleden geëngageerden is het gelukt te bewerken dat zij te Amersfoort optreden reeds kort na hare aankomst in Nederland welk land zij thans voor het eerst bezoeken. Wij meenen het publiek omtrent haar 't best inlelicliten door het resumeeren der verslagen uil het «Wiener Fremdenblatt" omtrent haar concert te Weenen, luidende als volgt: «Het gisteren hier door de dames Fanny, Marie en Amalie Tschainpa en Marianne Gallo- witz gegeven concert heeft werkelijk de ver wachting en den grooten roep die van deze jonge dames uitgaat, overtroffen. Terstond na het bekoorlijke lrisches volkslied «Lang ist's her" dat met wonderbare «Anmuth" werd voor gedragen brak een storm van toejuichingen losdien wij hier maar zelden gehoord hebben en die van nummer lot nummer van het pro gramma toenam. Hoe voortreffelijk vereenigt zich de eenvoud van dat Oostenrijksche volkslied met den beminnenswaardigen eenvoud en be scheidenheid, waarmede de zangeressen het publiek weten in te nemen en te betooveren. In de onberispelijke ronding van de voordrag' is het alsof men de zachtste accoorden van een harmonium verneemt, ware het niet dat de gevoelvolle modulatie er aan herinnerde dat de loon uil damesborsten ontspringt Mendelssohn's «RubethaP' en Kreutzer's «Nachlgesang" waren het inzonderheiddie het publiek tot jube lenden bijval drongen en toen de liefelijke toonen van den Bröliopsmarsch het concert besloten, was de algemeene uitspraak dat een zoo voor gedreven zijdeteelt van beduidend belang waren. Aan de andere zijde van de hoekkamer welke Adrienne bewoondezag men in ge wone tijden op een riviertjedat de zwanen en eenden tot zwemplaats diende. Nu was het aanmerkelijk grooter en in eenige in de nabij heid liggende magazijnen was reeds het water binnengedrongenzoodal men spoedig moest beginnen deze uitleruiinen. Twee schuitjes roei den daarom heen en weder en brachten den voorraad naar de hooger gelegene fabrieksge bouwen. Adrienne zag dit alles met kalmen blik aan. De geldelijke verliezen schenen voor haar van geen groote beteekenis. Aan haar hart knaagde eene diepere smart dan de vrees om honderd duizend francs armer te zijn. Het moet anders worden," riep zij uit, zich van het venster verwijderende, en in het net en met smaak ingerichte vertrek op en neder gaande. «Dal kan niet langer zoo blijven. Ellendelingen bespieden mij en Solvent is een der grootste schavuitenSlechts moed gehouden!" {Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2