y r ij d a g 23 jjgEg April 1880. JVt 20SÜ. ifTTlMll FEUILLETON. B> FATALITEIT immsonniiii Uitgever: A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort Bureau: Huurhuizen hoek Kortegraqht. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95), Brengen ter kennis van het publiekdat een door JOHANNES HERMANUS VAN OEN BROEK ingediend verzoekmet bijlagenora vergunning tot het oprichten van eene Steenhouwerij in het perceel alhier gelegen builen de Slijkpoort, wijk J n°. 89bij hel kadaster bekend onder sectie Bn". 1061, op de Secretarie der gemeente ter visie ligten dal op Maandagden 3. Mei aanstaande des voormiddags te elf urengele genheid ten raadhuize wordt gegeven omten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 19. April 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, VAN PKRS1JN. W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT doet te wetendal aantevangen op Donderdagden 22. April e. k. door de Weerbaarheids-vereeni- ging dezer gemeente zal worden gevuurd op het terrein genaamd de Vlasakkers, nabij de Pira mide gelegen rechts van den straatweg tusschen Amersfoort en Utrecht, en dal daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 20. April 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERS1JN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op de arlL 308—310 van het algemeen politie-regleiuenl dezer gemeente, Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat eene algcmcenc keuring van de rijtuigen der voerlieden en huurkoetsiers door den heer Commissaris van politie alhierbijgestaan door twee deskundigenop het Zand zal ge houden worden op Donderdag, den 29. April aanstaande 's voormiddags halfelf, en dat op Woensdag, den 5. Hei daaraanvolgende's voor- middugs te elf urenterzellde plaatse eene naschouw zal geschieden van de rijtuigenaan voornoemden Commissaris tijdig optegeven, welke op eerstgemelden tijd niet kunnen ver toond worden. Amersfoort, den 20. April 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De SecretarisVAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Spaarbank. Het Bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden ep MAANDAG 26 APRIL e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. OF EEN SPEL VAN HET TOEVAL. Demoeder van den jongen graaf leunde tegen de met gras begroeide borstwering en zag over den vloed naar Avignon heenvanwaar eene stoomboot werd verwachtwelke de bewoners van Tarascon hulp zou verleenen. De gravin was eene vrouw van ongeveer vijftig jaarmaar scheen van verreof by 't lamplicht veel jonger, want zy verzuimde niets in de toiletkunst, om een jeugdig voorkomen te behouden. Zij droeg gaarne levendige kleureneen half ont- blooten boezemop wier blankheid zij trotsch was en zocht door blanketsel op de wangon te vergoedenwat de macht des lyds had ont nomen. Wanneer de gravin in den spiegel zag nadat de kamenier haar toilet voltooid hpd dan zeide zijmet welbehaaglijk zelfbewustzijn dat zij alle bekoorlijkheid nog niet verloren had en de verdwenen door hulpmiddelen weder waren hersteld. Een stoornis verbrak in derge Politieke Revue. De verlenging der socialistenwet is in den Duitschen Rijksdag in behandeling gekomen. De debatten bicven kalm. Slechts één afgevaar digde moest tot de orde geroepen worden, 't Is of er dat tegenwoordig zoo bijbehoorttrouwens men moest een ernstig protest van de zijde der vurige socialistische afgevaardigden ver wachten en op grond daarvan mogt het eenige verwondering verwekken, dat slechts één dier afgevaardigden zich een oogenblik vergat en eene1 uitdrukking bezigdedie de Rijksdag niet wensclile te hooren. De heer Liebknecht verweet de vergaderingdal zij onverschillig voor billijk heid en regtvaardigheid was. Daarbij bleef helechter; alle amendementen die door de socialisten waren voorgesteld, werden achtereenvolgens verworpen en daar de groote meerderheid der leden volkomen met de ziens wijze der Regering instemt, die de woelzieke partij nog voor veel te gevaarlijk houdt ora nu reeds de wet buiten werking te stellenzal de verlenging wel zonder veel oponthoud worden aangenomen. De Duilsche Rijksdag heeft maandag de tweede lezing der socialistenwet voorlgezeC Alle amen dementen van wijde strekking werden verwor pen doch aangenomen werd het voorstel der commissie: de wet tot 30 September 1884 van kracht te laten en de bepaling van arL 28 der wet betreffende het ontzeggen van verblijf niet toe te passen op leden van den Rijksdag en van andere wetgevende ligcharaen, gedurende den lijd dat deze bijeen zijn. Hel Turksch gouvernement beklaagt zich over den slechten wil der Bulgaarsche autori teiten, die duizende ongelukkigen zonder dak latenen van alle hulpmiddelen beroofdterwijl zij in het land aan welks poorten zij gelegerd zijn, hun have en goed bezitten. Het noemt deze handelingen een ernstige schending van hel Berlijnsch tractaat, een schending van alle wetten van menschelijkheid en beschaving. Het Turksche budget van inkomsten en uit gaven is ter wereld gekomen. 'lis een heel lief fantasiestuk. Hel Turksche parlement slaapt al 2 jaar. Als 't nieuwe Èngelsch liberale Ministerie op treedt, heeft het al dadelijk wat te doen, om in 't Rijk der Halve Maan de tering naar de nering te doen zetten. i 1 I e r I e i. Men is in Engeland zeer ongerust over het lot van het schoolschip Atalantawaarop zich niet minder dan 400 kadetien bevondeif en waarvan men sedert lang zonder nieuws was. Eenige bijzonderheden zijn door het engelsche gouvernement aan de dagbladen der hoofdstad verstrekt. De Atalanta heeft den 7 November 1879 Portsmouth verlaten in bestemming voor West-Indië, en met bepaald bevel, vóór den 4 lijke oogenblikken van zelfbeschouwing soms de vrolijke stemming der edele dame. Een jichtig beven overviel haartelkens vooral als zij opge wonden of slecht geluimd was. Iedere gemoeds beweging deed haar opgesmukt hoofd hevig schudden en 't gevolg wasdat zij zich over zich zelve ergerde en vervolgens zich weder kwaad maaktetotdat kramp of onmacht aan dien treurigen toestand een einde maakte. In den laalslen tijd had deze stoornis meermalen plaats gehad, en noch goéde voornemens, noen het verzoek van den geneesheer ora iedere gemoeds beweging te vermijden v hielpen iets. Als de gravin de Beaumont aan haren broeder Trion- villc dachtals haar Adriennehaar schoon zuster in de gedachte kwamalsmede de hard nekkigheid Waarmede deze elk voorstel tot eene minnelijke schikking afweesals zij zich herinnerdewelken smaad hare familie door de mesalliance van haren broeder had ondervonden en tegelijkertijd met welke oprechte loftuitingen de menschendie Adrienne. kendenzich uil- lieten, nog meer over hare goede hoedanig heden dan over haar schoonheid spraken dan was zy bijna geen meesteres over zich zelve. April laatst!, in Engeland terug te zijn. Daar zich twee gevallen van gele koorts aan boord voordedendacht kapitein Stirlingbe velhebber van de Atalanta naar de Bermudas eilanden te moeten stevenen en hij kwam aldaar ook den 29 Januari aan. Twee dagen later zeilde hij af naar Engeland, doch sedert dien datum heeft men van haar niets vernomen. Op een boelgoed te Akkrum kocht eene vrouw, zoo zij meende, een kabinet voor f 17. Toen zij echter het voorwerp zag, was het slechts eenkalf. Door een dienstbode te Amsterdam is bij een waschvrouw een pakje bezorgdmet verzoek den inhoud te wasschen. De vrouw liet het voor het oogenlilik liggen en eerst den volgenden morgen werd het geopend. Wie beschrijft echter haar schriktoen zijin plaats van waschgoed een kinderlijkje vond De daderes is in handen der justitie. Voor ongeveer 150 jaren verhuisde een te Stuttgart wonende Saks Springen genaamd naar Amerikawaar hij er in slaagde door arbeid en gelukkige speculaties zich een aan zienlijk kapitaal te verwervenwaarvoor hij gronden kocht en wel in de gelukkigste streek want een zeer aanzienlijk deel van het nieuwste kwartier van New-York is er sedert op gebouwd. Hij overleed in Amerika zonder directe erfge namen na te laten en zoo vervielvolgens de Amerikaansche wetzijn geheele erfenis aan den Staallol tijd en wijle zich erfgenamen moglen opdoen. Afstammelingen van den derden graad nl kleinkinderen van zijn broeder deden hunne, aanspraak geldenen hebben thans met hun vijven de nalatenschap benevens de rente op rente te deelen, wanneer alle formaliteiten voltrokken zijn. De erfenis wordt begroot op 10, 20, ja 25 millioen dollars. De uit den dood verrezen moordenaar Tacacs te Raabwaarvan wij melding maaktenis kort na zijn opstanding overleden. Zijn ligchaam hau te veel geledende geneesheeren hebben ten stelligste verklaarddat hij thans werkelijk dood is Een verschrikkelijk onweder heeft dezer dagen over New-York en omstreken gewoed en groote schade veroorzaakt. Booinen werden uitgerukt, daken en torens stortten in, en te Englishvillc werd een knaap door den wind opgenomen en tegen den grond doodgeslingerd. De Hudson eleek een ware zeezóó hoog stegen de golven er rivier. Verscheidene schepen strandden, andere konden hunne ankerplaatsen niet ver laten. Het Pruisische huzaren-regeraenl von Zicthen viert dit jaar eene 150-jarige gedachtenisnL Het was derhalve niet te verwonderen, dat zij naar het einde van het proces haakte dat hare zenuwen opwekte, nadeelingen invloed op hare gezondheid enwat voor haar nog meer woog op hare schoonheid uitoefende. De jonge graaf was van eene geheel andere natuur. Hy gaf weinig om uiterlijke praalja eene zekere degelijkheid kenmerkte zijn karakter. De revolutionnaire denkbeelden hadden zoodanig by hem getierd, dat hij geen groote waarde aan adel hechtte en zeker de praktische ver diensten van iemanddie deze door kennis en welgelukt werk erlangt, niet bij het toevallige voorregt van geboorté tenachterstelde. Hij liet zijne moeder echter niet bemerken hoe ver zijne principes en de hare uiteenliepen, er» trachtte toegevend omtrent dé dwaasheden en den wispeltungen aard den oude vrouwmet haar goede verstandhouding te behouden, liij haatte twist en onmin en liet zich liever een klein onrecht welgevallendun dat hy zich daartegen verzette en anders een hevig tooneel zou veroorzaken, dat dagen of weken langde stemming zoude verstoren. Zoo ver ging zijne toegevendheid jegens zijne

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1