Een elegante amazonede jeugdige vicomtessc deC..., wier familie te Versailles woont, beproefde een prachtig Engolsch paard. Waar schijnlijk ten gevolge van een Ie harden slag met de karwats begon het dier te slijgerenen wierp Mme de C.uit den zadel. Haar voel was in den stijgbeugel beklemd geblevenzoodat zij door het paard in dolle vaart werd mede- gesleurd. De talrijke wandelaars snelden toe om hel paard te grijpendal zich vervolgd ziende zijn vaart nog meer versnelde. Een oogenblik gelukte het der ongelukkige vrouw den riem van den stijgbeugel te grijpenen reeds was zij op 'l punt zich weder in den zadel te zetten, toen een kniestoot van het paard haar opnieuw op den grond wierp Weldra vertoonde het lichaam der ongelukkige niets meer dan een vonnelooze vaneengereien massa. De hoeve van liet schuimbekkende dier verbrijzelden weldra don schedelzoodat de hersens over den weg fpallen. Eindelijk, stuitte het dier, bij den kromming van een laan, op een kar, struikelde en viel. Toen men het slagtoffer opnam zag inen dat aan den hloedigen romp het hoofd geheel ontbrak. De armen waren op verschillende plaatsen gekneusd en de vingers waren afge sleten tot op de handpalmen tengevolge van het schuren over den grond. De beenen warqn gebroken en ontwricht, en van een was al net vel tot op de knie afgestroopt. Het overschot werd op een wagen geplaatst, met een laken bedekten zoo naar Versailles vervoerd. Door de rijkspolitie te Roosendaal is een scherp onderzoek ingesteld naar de in den laalslen tijd plaats gehad hebbende spoorweg- diefstallen. Nadat bij vier personen huiszoeking gedaan was zijn P. S. en P. A.beide embal- leurs aan het stationbij welke personen ontvreemde goederen gevonden werdenin hechtenis genomen terwijl nog tegen een derde persoon als medepligtigeproces-verbaal is opgemaakt. Te Arnhem zal in de eerste dagen van Mei een man van #3 jaar in het huwelijk treden. Bij arrest van den Hoogen Raad is verwerpen de voorziening in cassatie van W. Joostendoor het Geregtshof te Amsterdamlot een tucht huisstraf van 20 jarenter zake van moedvvilligen manslag (moord op een veldwachter) veroordeeld. De wetgevende'vergadering in den staat Wis consin der Noord-Amer. Unie heeft met alg. stemmen besloten aan alle gehuwde vrouwen het stemregt toe te kennen en haar verkiesbaar te verklaren. Wordt dit besluit door het volk bij stemming bekrachtigddan zullen Wisconsin en lowa de eenige staten zijn, waarde vrouw politieke burgerregten bezit. In 6 of 8 andere statenNew-York er onder begrepen mogen de vrouwen alleen aan hel kiezen van school bestuurders deelnemen. Het Women's Journal orgaan voor de emancipatie der vrouwver wacht echterdat de «regten der vrouw" weldra overal zullen erkend worden. Ook in Mississippi heeft de wetgever blijk gegeven van geneigdheid de zaak der vrouw te willen begunstigen. Krachtens een dezer dagen vastgestelde wet moeten alle ongehuwde mannen boven de 25 jaar oud een poll tax (verkiezingsbchsling) van drie dollars betalen voor de gehuwde inanncn blijft de belasting van een dollar gehandhaafd. water niet meer te herkennen was en de kracht van 'l water licht een onheil kon veroorzaken. Gelukkigerwijs bezit ik eenige kennis van de dienst op de stoombooten. Mijn loopbaan in de nieuwe wereldwaarheen ik tien jaar geleden heenloogbegon ik namelijk met den post van stoker bij de Hudson steam-navigation Company welke mijne hulpbehoevendheid mij dwong aan te nemen. De kenniswelke ik gelegenheid had gedurende den korten duur van deze on aangename dienst door studie op te doenkwam mij nu te pas. Ik verklaarde met eene mij zeiven onbegrijpelijke koenheid, slechts door den drang der omstandigheden in mij ontstaan bereid het bestuur van hel schip op mij te nemen. Mijn voorbeeld vond navolging. Er kwam zich een stuurman aanbieden en er kwamen zich ook eenige werklieden aandienen, wien ik een hoog loon beloofde, om de dienst op het schip te verrichten. Zco zijn wij met Gods hulp gelukkig geslaagd onze gewaagde onderneming ten uitvoer te brengen en het doel mij bizonder veel genoegen dadelijk .bij mijn terugkeer in mijn geliefd vaderland gelegenheid te hebben gevonden mij met mijne zwakke krachten nuttig te toonen." Graaf Beaumont was even verrast over de wonderbareals getroffen over de mensch- lievcnde edelmoedigheid van den vreemdeling. (Wordt vervolgd.) Zaturdagavondte 10 uren ongeveer, ont plofte in het Casino Monte Carlo te Mentone een hoeveelheid buskruitwelke gelegd was onder den schoorsteenmantel in de speelzaal. Eenige personen in de nabijheid werden door den schok op den grond geworpenen kregen letsel in het aangezigt en aan ae handendoor de glasscherven van de gesprongen ruilen. Eenige der lichten gingen uiten de verwarring en ontsteltenis waren onbeschrijfelijk. De dames jammerden de meeste der aanwezigen vluglten uit het vertrek en lieten in hunne overijling hun geld op de tafel liggen. Men verneemt dal de bedrijvers van de misdaad het stelen van de kas der bank zich ten doel hadden gestelddoch dit is hun mislukt. Gelukkig dat de hoeveelheid buskruit niet grooler is geweest. Volgens de Times zijn er onder de 257 nieuw Eekozene leden in het aanstaande Engelsche agerhuis 150 kooplieden en fabrikanten. Verder zijn er 52 advocaten en juristen 6 journalisten 7 ingenieurs5 bankiers3 artsen6 pacht boeren 4 uitgevers of boekdrukkers 3 geeste lijken 30 officieren van de landmagl en 2 officieren van de zeemagL Journalisten zullen er in het geheel 14 zitting hebben. In de zitting der regeringscommissie van 'enquête voor het ongeval op de Tuy-brug heeft de heer Albert Grollie civiel-ingenieurver klaard dat de pilarenwaarop de brug steunde niet sterk genoeg waren om de treinendie de brug passeerden te dragen. Deze verklaring ontving nog meer kracht door die van den beer Laween ander civiel-ingenieurwelke als zijne overtuiging te kennen gaf, dal men zich vergissen zouwanneer men het instorten der bogen toeschreef aan de werking van den wind en dat men inogl aannemendat de brug zwakke punten bad gehad. In berigten uit Melbourne wordt medegedeeld dal men thans in Australië geen raad weel met hel veeen dat men daarom ernstig bedacht is op middelen tot uitvoer op groote schaal. In Queenland alleen zijn thans 0,000,000 schapen en 3,000,000runderen, latende, na aftrek van het verbruik in de kolonie zelve eene hoeveel heid van 2000 ton 's weeks beschikbaar tot uitvoer. De Berliner Nachtrichten schrijft over een zanger, die vermoedelijk eenigszins zonderling gekleed wasde volgende curieuse woorden «Het op zich zelf zoo schoone orgaan van den heer N. werd door een onmogélijkcn pantalon in zijn effect bepaald gestoord." In Londen is men bezig met het veranderen van hel plaveisel in verschillende straten. Bondstreet en Jamesstreet zijn reeds met houten blokken bestraat; andere straten zullen met asphalt worden bedekt, en algemeen is men met die nieuwe bestrating die veel zindelijker is en aanmerkelijk het geraas der rijtuigen vermindertzeer ingenomen. De bewoners der andere wijken hebben zelfs aangeboden eene hoogere belasting te betalen als ook in hunne stralen het plaveisel veranderd wordt. Hoe vreemde affaires ook de lieden soms ter hand neinen om aan den kost te komenblijkt uit het volgende. Voor eenige dagen werd een man te Woolwich door den politic- regter ver oordeeld tot tien shilling boetewijl hij door hel graven met een spade de Theemskade ont redderd had. Bij het geregtelyk verhoor kwamen de volgende feilen aan t licht. Wanneer het hoofdkanaal van Londen in de Theems werd afgetapt, werden groote hoeveelheden brood en vetstoffen raeê afgevoerd. Tot vóór een jaar zag men daar steeds een aantal personen bezig met de vetstoffen op te vangen die dan in stad terug werden gebragt, gereinigd en weder, zelfs voor boter, verkocht werden. De wet tegen de vervalsching van levensmiddelen riglte dien tak van nijverheid ten gronde. Toen de menschen nu verjaagd waren, kwamen honderd duizenden waterratten (mus amphibius) er azen en geneerden zich eerlijk en ruimelijk. Geen nieuwe wet verjoeg henmaar beviel het eenige der ralten niet meer in Londendan klauterden zij langs ankerkettingen of langs boord der schepen op en lieten zich als vrij passagier naar andere klimaten overbrengen. Maar het menschdom kwam terug in de personen der Londensche Rattenvangersdien deze nieuwe jachlgrond dra onder de opmerking was ge vallen en zij vonden hier een rijk veld. De Ratten worden levend gevangendoor ontgraving in hun domiciliën verrastom voor 4 shillings per dozijn Verkocht te worden. De ratlenvelïen namelijk worden verwerkt voorde fijnste glacé handschoenen. De man, die als bovengezegd veroordeeld werdwas in llngrant délit betrapt on had reeds eon dozijn rallen in zyne kevie. AMERSFOORT, 29 April 1880. Gislernatniddag is door den heer Burgemeester Mr. F. H. van Fersijn met eene toepasselijke rede de eerste steen gelegd aan het nieuw te bouwen Progymnasium te Amersfoort, waarbij tegen woordig waren leden van het gemeentebestuur den gemeenteraad curatorenleeraren enz. Naar wij met genoegen vernemen, zullen aan de nieuw opgerigle, van gemeentewege gesubsidiëerde school voor meisjes van de hoofdonderwijzeres Mejufvr. G. J. Mingelen aanst. Maandag 3 Mei de lessen aanvangen met 75 leerlingen. In de op gisterenavond gehouden vergadering van de Kiesvereeniging «Amersfoort" is, na de meriedeeling dat de lieer W. A. Croockewit gemeend heeft ditmaal de candidatuur voor hel lidmaatschap van de Prov. Stalen niet te moeien aanvaardeneen nieuw candidatengros opge maakt waarop voorkwamen de lleeren Mr. F. H. van Fersijn Mr. 11. Croockewit Jr. en W. Beukers en waaruil laatstgenoemdebij meerderheid van stemmen, tol candidaat is verkozen. Bij de stemming voor het Kiescollegie der Hervormde geracjnte te Amersfoort op Dings- dag 27 April jl. zijn lot leden van dat collegia verkozen de heeren C. de Bree (394 stemmen) G. v. d. Biezenhos Utr. str. (389). VV. Smit Hz. (376). D. Klerk (340), J. Verweij (323), C. J. van der Nagel (253), VV. Fröger ^245), C. Prins (244), 11. Versloot (240) cn (L Brocdelet (231), terwijl er ter voorziening in de elfde vacature op 11 Mei a. s. eene herstemming zal moeten plaats hebben lussclicn de heeren S. Knoppers en C. L. de Beveren. Bij Kon. besluit van 26 April 1880, No. .'10, is aan den heer Mr. M. J. L. Baron Taets van Amerongen van Renswoude, met ingang van 1 Mei a. s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Renswoude. Zondag den 2. Mei e. k. zal de godsdienst oefening in de Remonslrantsche kerk te Amers foort worden geleid door Dr. G. van Gorkom predikant te Amsterdam. Tot onderbrandmoester bij de groote spuit No. 1 is benoemd de Heer \V. van Esvcld Rzn. Burgerlijke SIhimI van Amersfoort. GEBOREN 22 AprilHermanns Adrianus z. van Arnoldus Gijsbertus van Sloolen en Hendrika van SeijL 24 AprilTheodora Corneliad. van Hendrik van Ramselaar en Cornelia Wilhelmina van der Logt. 25 April, Jacobus, z. van llctmanus Smit en Niesje de Boer. 26 April, Johanna, d. van Arnoldus van Doornik en Antonia de Vos. Martinusz. van Evert van Leijenhorst en Geertje Kamerbeek. Gijsbertus Aioijsius, z. van Johannes van Loo en Pelronella Schimmel. 27 April, Geertruida, d. van Peter van den Heuvel en Calharina Korndewal. Elisabeth, d. van Jacobus Cornelis Kleber en Boudewijna Johanna van Meeleren. 28 AprilEverdina Cornelia d. van Antonius Brouwer en Elisabeth Maria van den Berg. 29 April, Gerrit, t. van Aartje Meerveld. Johanna Maria d. van Jan Buijs en Willemina Hoefsloot. ONDERTROUWD 29 AprilA.ie Lambrechts en Grietje Veldkamp. Dirk Hendrik Hoog land en Elisabeth van Nimwegen. Petrus Boks en Aukjen Veenstra. GEHUWD: 28 AprilJan Mannesse en Chris tina Johanna Barbonus. Jan de Regt en Gijs- berla Maria Kleinman. Coenraad van Nus en Hendrika Kroes. OVERLEDEN: 21 April, Jannetje Visser, 38 j. echtg. van Hendrik Hulst. 25 April Catnarina Jonker84 j. ongehuwd. 27 April Martha Groenhuizen, 7 m. Clasina van Barlingen79 j. weduwe van Anlhonie van Nimwegen. 28 April, Jacob Breehaart24 j. echtg. van Aaltje Kikkert. Johanna Catharina van Munster, 61 j. echtg. vsn Lamberlus Jo hannes Matthieu. ROTTERDAMSCHE VEER. Vertrek van AMERSFOORTMaandagavond 3 Mei over Haaelbm, Lridzm, 's Hage Dklvt Schiedam naar ROTTERDAM. Vertrek van ROTTERDAM Woensdag tl Mei over Gouda naar AMERSFOORT. EK* De Commissaris van dit veer houdt zitting in het wachlkantoor aan de groote koppel. De Veerschipper, J L. VAN OOTMARSUM.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2