moeien hebben. De hofmaarschalk von Bassewilz, die in den laalsten lijd zoo brutaal was geweest om zijn baard te laten slaankreeg kort daarop de aanzeggingdat hy zich binnen drie dagen moest laten scherenof zijn ontslag zou krijgen, liet mannelijk voorkomendat zijn baard hem verleendebeviel den hofinaarschalk echter zoo dal hij zijn ontslag liever nam. Den Islen Mei zijn de Amsterdamsche politie agenten in zomerlenue gekleed. Nu dus van poliliowege de zomer gedecreteerd is, mogen wij zeker een zachte Mei verwachten. Inlusschen schijnt een van de politieagenten bij wijze van afscheid aan den winter, zich nog eens in de lange jas in een goot <e slapen te hebben ge legd en in dezen toestand gevonden te zijn door andoren. De man is toen in kennelijk beschon ken toestandtusschen twee confratersnaar het bureau van politie der 4e sectie gebragt waar hom zeker wel de gelegenheid is verschaft verder uilteslapen en hij voormeld'zomerlenue niet meer zal mogen aantrekken. De Parijsche bladen melden dat in 1872 bij den bouw van het nieuw paleis voor het Legiyen van Eeraanzienlijke sommen aan hare bestem ming onttrokken zijn gewordenen dat dien tengevolge op last van den minister van justitie ile woning van generaal Yinoy verzegelt werd. De generaal, gewezen grootkanselier der orde is overleden. De dame, die haar vroegoren minnaar, een officier-betaalmeesterwelke haar met hare 2 kinderen verlaten had, vitriool in het gelaat heeft geworpenis daarvoor door de Brussel- schc reglbank gestraft met 2 maanden gevan genisstraf en 50 fr. boete. Te Smilde is dezer dagen een lOjarig meisje door een adder in den arm gebeten waardoor dat ligchaarasdeel geweldig opzwol. De vader riep de hulp in van een mandie voorgaf adder beten te kunnen bezweren. Zijn kunst baatte echter niet en toen daarna een geneesheer omboden werdwas het te laathel kind is onder de hevigste pijnen bezweken. Te UrdenbachBenrath een fraai gelegen plaatsje aan den spoorweg tusschen Dusseldorf en Keulen, is een gesticht geopend voor dames uil den beschaafden standdie aan drank ver slaafd zijn. In dat asyl worden dames die deze slechte gewoonte wenschen af te leerenopge nomen en aan een geregelde, aangename leef wijze onderworpenterwijl sterke drank haar geheel onthouden wordt. De patiënten zullen minstens een jaar in dit toevlugtsoord moeien vertoeven, om daar in stille rust een nieuw leven te beginnen. Volgens een prospectus door den directeurden heer lier-enüallverspreid is dit de eerste inrigling van dien aard in Üuitschland. Men mag wel wenschendat zij de eenige in dit gedeelte der wereld moge blijven en dat onder de (beschaafde datnes" -slechts weinige gevonden wordenvoor wie zulk een gesticht reden van beslaan heefL Een Engelsch dagblad kondigt de invoering van donkergroenen letterdruk aanals zijnde heilzaam voor de oogen. Te Philadelphia ver schijnt reeds zulk een groene courant. toen de weg aan de hoeven der paarden begon te ontzinken. Tred na tred drongen de wielen dieper in 't natte element en de paarden hadden groole moeite om den wagen van zijne plaats te trekken. Op de brug ontwaarde Pierre per sonen, die zijne aandacht trachtten te wekken door teekens en wenkenwelke hij echter wegens de schemering niet kon onderscheiden. Hij wist nietof hij zou voortrijden of terugkeerenen wendde zich toen deswegens tot zijne meesteres. «Gebeure wat er wilrijd voortrijd voort Pierreriep zij hem toe en Pierre zette de paarden aan. Toen zij gelukkig op 20 schreden afstand de brug waren genaderd vermaanden hen de per sonen die zich daarop bevonden om toch ten spoedigste lerugleker "enwant een boog was .ingestort en het vei.er rijden daardoor ge vaarlijk geworden. Echter aan terugkeeren was niet meer te denken. De paarden waren doodelijk vermoeid én de nacht trad in. Er was geen anderen uitweg dan vasten grond te winnen en geduldig aftewachten wat verder zou gebeuren. Pierre liet zijne paarden verder rijden en korten tijd daarna bevond zich de wagen in het midden van de brug. Hier was eene menigte troostelooze personen bijeendeels bewoners van Cavaillon deels landlieden der omstreken, door de Durance, welke de dijken had doorgebrokenovervallen, die in wilde vlugl nergens als op de brugwelke verscheidene voeten boven hel terrein uitkwam redding konden vinden. Allen waren doornat tol op het hemd en wachtten te vergeefs op K e n ïi i s k e t I u g. SCHOUW. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art 22 van het reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht, d. d. 8 November 1853 (Provinciaal- blad No. 102)alsmede arL 104 van het algeyieen politie-reglement voor de gemeente Amersfoort; Doen te wetendat de bij voormelde artikelen bedoelde voorjaars-schouw over de wegen, slooten en waterleidingenaan bun toezicht of beheer onderworpenzal gehouden woruen op Donderdagden 26. Mei aanstaande en vol gende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht Amersfoort, den 3. Mei 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERS1JN. W. L. SCHELTUS. AMERSFOORT, 5 Mei 1880. Aanst. Dingsdag 11 Mei zal in het hoofdkies- dislrict Amersfoort de verkiezing geschieden van 4 leden voor de Prov. Staten van Utrecht. Gemeenten. Getal kiezers in 1880. Amersfoort410 Baarn167 Bunschoten82 Eerames64 Hoogland86 Leusden53 Renswoude26 Soest121 Stoulenburg21 1030 De stembus is geopend van 's voormiddags 9 tot 5 uren des namiddags. Naar wij vernemen is het Muziekcorps van het Regiment Rijdende Artillerie geëngageerd om behoudens 's Konings goedkeuringin deze maand Mei 15 concerten te Berlijn te geven, alsdan tijdelijk nog onder leiding van den Heer Nürnberger zullende plaats hebben. Hel le concert is alsdan bepaald op den 1en Pinksterdag. Ter gelegenheid der gouden bruiloft op heden, Woensdagvan den heer W. Putman en zijne echtgenootbeiden nog zeer kras en vrij fiksch ter beenhebben zijne buren en verdere inge zetenen, wonende op den Arnersfoortschen Hof (marktplaats) de vlaggen uitgestoken. Sedert 50 jaren als barbier werkzaam zwaait hij nog, als met jeugdige vlugheid, tot volkomen tevre denheid zijner scheerklantenhet mes langs hunne wangenkinnen en kelen. Tot bestuursleden van het Dep. Amersfoort der Maatsch. (Tot Nut van 't Algemeen" zijn, in plaats van de niet herkiesbare leden gekozen de heeren A. II. Drijfhout van llooff en 11. W. A. van den Wall Bake. Wijders werden de altre dende leden der Ziekenbus, Spaarbank, Volks bibliotheek en Hulpbank herkozen en is de heer S. C. van de Gumsler tot volksbibliotheek-com missaris benoemd in plaats van den gep. luit.- kol. F. van Ketwich, naar elders vertrokken. redding uit hun vreeselijken toestand. De stroom drong echter met onzellend geweld tegen de steenmassa'sdie zijnen loop belemmerden en had reeds een pijler naar den afgrond gerukt, zoodat de verbinding met Cavaillon was verbro ken. Adrienne gevoelde toen berouw over hare stoutheid en begon te jammeren omtrent het geen haar te wachten stond. Inlusschen hoopten de in nood verkeerenden steeds op hulp en reikhalzend wendden allen hunne blikken land waarts. Echter te vergeefs was hunne hoop. De golven van den stroom bruisten brullend door de nauwe brugbogen. Het bouwwerk scheen te wankelen. Geen punt daarvan bood meer zekerheid dan andere punten aan. De angst voor meerdere instortingen werd van minuut totminiul heviger. Adrienne kon zich niet meer staande houden en werd door Pierre ondersteund, opdat zij niet zou vallen. Middelerwijl begon de brug heviger le schuddenhier en daar te kraken en de buitenste steenmuur schijnt los- legaan. Pierre rigt zich opom met zijne mees teres in de armen den overstroomden oever te bereikendien hij nog de eenige redding acht. In hetzelfde oogenblik worden hevige angstkreten om hem heen aangeheven. De naaste regterboog stort ineen. Hij wendt zich i:aar den linkerboog doch ook daar scheurt de boog bijna in hetzelfde oogenblik. De pijler, waarop hij zich bevindt zinkt steeds dieper nog eene seconde en de wilde vloed zal hem zijne meesteres paaiden en wagen in den vreeselijken afgrond begraven. Wordt vervohjd.) Hel Bestuur der Gewestelijke Vereeniging Utrecht van het Nederlandsch Onderwijzers-Ge nootschap heelt alle kwcekelingcnzoowel vrouwelijke als mannelijkein deze provincie werkzaamuitgenoodigd tot deelneming aan een' wedstrijd, beslaande «in liet oplossen van zes rekenkundige voorstellen." Hij zal gehouden worden Zaterdag 15 Mei te tien ure in de school van den Heer H. W. dc Heus te Amersfoort. De opening der naambriefjes, dc bekend making van den uitslag en de uitreiking der prijzen zullen plaats hebben op de jaarlijksche Vergadering van dit jaar. De prijzen zijn f 10.f7.50; f5.f 2.o0. Aan elk der prijzen wordtnamens hel Bestuur der Gewestelijke Vereeniging, een Getuigschrift toegevoegd. Het gemeentebestuur van Leusden heeft gis teren, den 4 Mei, een nieuw te bouwen Gemeen tehuis aanbesteed. Vijf inschrijvings-biljetten zijn ingekoiüen. als: W. van derKooijte Amersfoort, voor f 9995. J. Posle Maarssen9999. F. J. Gerritsen, te Doorn, s1046b. T. van Slooten, le Amersfoort, #11950. F. de Bruin, te Hoogland, #12500. Den derden inschrijver, den lieer F. J. Ger ritsen, is het werk toegewezen. Vrijdagavond jl. ruim halflien is te Spaken burg, gemeente Bunschoten, brand ontstaan in het huis eigendom van, en bewoond door Abr. de Graal. De te huis zijnde visschers en verdere ingezetenen hebben veel toegebragt dat de brand zich tot éón perceel bepaalde zoodattoen men met de brandspuit van Bun schoten zeer ver van Spakenburg verwijderd kwam aanloopenmenden brand spoedig meester was; terwijl de brandspuit van Spakenburg, een oudeafgedankte van Bunschotengeen nut kon doen, zijnde een onbruikbaar model. Huis en inboedel waren verzekerd. Uit het kamp bij Oldebrock wordt gemeld Het is een waar genoegen te zienwelke flinke gebouwen hier reeds zijn verrezen en welke inriglingen al reeds tot stand gekomen of in aanbouw zijn. Het scliictterrcin wordt zoo doelmatig mogelijk ingerigt en steeds ver beterd. Voor de officieren der schietschool is een nieuw paviljoen gebouwd dal meerdere ruimte bevatwaardoor alzoo gelegenheid be staat om de officierendie een der beide cur sussen zullen bijwonenin het oude paviljoen te huisvesten. Voor het vervaardigen van ernst- vuurwerken is een flink stcenen laboratorium gebouwddat reeds dadelijk in gebruik zal worden gesteld. In de canlines zijn veel verbete ringen aangebraglwaardoor het verblijf der troepen wordt veraangenaamd zoo is b. v. in de nabijheid der manschappen-canline een kegel baan gelegdde cantincs der officieren en die der onderofficieren zijn voorzien van biljarts pianino's, bibliotheek, schilderijen enz. Zeldzaam geval in onze dagenMen ver zoekt ons mee te deelenAnna Cornelia Mulders, herdenkt Donderdag 6 Mei hare vijfentwintig jarige dienstvervulling bij den lieer A. P. Santen Singel bij de Oude Spiegelstraat." Hel is goed, dat het adres er bij wordt vermeldopdat hare zuslers-dienslboilen consult bij haar kunnen nemen, hoe Anna 't heeft aangelegd om 25 jaren lang tevreden te zijn in dezelfde dienst en trouw en flink dezelfde meesters te dienen. Ainst. Ct. Nog zeldzamer is hel gevaldat Maria llen- drika llillcbrandinede, 6 Mei, Hemelvaartsdag, hare 40jarige dienstvervulling herdenkt bij den heer E. Borel te Amsterdam en deze derhalve nog beter aan andere dienstmaagden advies kan geven om lang in dezelfde dienst te blijven. De beide jubilarisen zullen zeker wel uit Amsterdam en elders vele lëlicilatiekaartjes en welligt ca deautjes ontvangen en misschien doen zijnu haar adres alzoo algemeen bekend wordtop haar ouden dag nog een paar vrijers opdie er warmpjes inzitten en gaarne vrouwen wenschen, die bestendig en niet wispelturig zijn. Burgerlijke Stuud run Amersfoort. GEBOREN: 30 April, Johanna, d. van Jan Hendrik Keizer en Johanna Vet. Gcrardus Arnoldus Catrinad. van Johannes dc Groot en Johanna Maria Reijn. 1 Mei, Aradina, d. van Teunis van Üoik en Rikie Veenseholen. 2 MeiEvcrardad. van Lvorardus ter Beek en Alijda Snijders. Frederika Lambcrlad. van Anton Frederik Volmer cn Wijndelina El- bertha Hendriks. 3 Mei, CtOo Hartog, d. van Hartoe Abraham de Vries en Heintje Conson- heim, -Woiilerusz. van Boudewijn Gijsbcrtsc en Wilhelmiha Pothoven. 4 MeiMariad. van Gijsberius Kaspers en Aartje Ronsel. VVil- helinina Victoria Franziska d. van Mr. Johannes lleijligers en Mathilde Josephine Rcinhoudt. 5 MeiMatlhijsz. van Hendrik Priem en Fran-

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2