AMERSFOORT, 10 Mei 1880. Morgen, Dingsdag 11 Mei, heell in de ge meenten AmersfoortBaarnBunschotenEein- nesHoogland LeusdenRenswoude Soest en Stoutenburg de verkiezing plaats van leden voor de rrov. Staten van Utrecht, afte- vaardigen door het Kiesdistrict Amersfoort. De stembussen zijn geopend van des morgens 9 tot 5 uren 's namiddags en worden de Kiezers dringend uilgenoodigd trouw lot inlevering hunner stembriefjes present te zijn. Bij verkiezingen blonk de gemeente Bun schoten hel waarom wordt in 'l midden gelaten boven andere gemeenten door tal rijke opkomst uit en wordt dit thans aangestipt opdat de kiezers in andere plaatsen dat voor beeld volgen. Moge derhalve morgen een zachte, lieve, zonrijke Meidag, zoomode een luisterrijke wedstrijddag in 't kiezen zijn 1 Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersloort is heden aanbesteed het bouwen van twee schoollocalen aan tie Meisjesschool op het Singel hij de lleorcnslraal Daarvoor waren 2 inschrijvingsbiljettenals van de heeren J. C. van Eybergen 1536U, J. G. van der Geest f5800. En is dit werk aan den minsten inschrijver gegund. Uit Rotterdam wordt ons gemelddat de heer J. G. Leinweber door de Botterdamsche Bank is aangesteld tot haar Correspondent te Amersfoort. Naar wij vernemen, bestaat bij de Weer- baariieidsverebniging te Amersfoort het plan in den aanstaanden zomer een Schietwedstrijd te organiseereneene feestviering met dames zal daaraan verbonden zijn. Dientengevolge hebben zich bereids eenige jonge dames tot eene voor- loopige commissie gevormdom te dier gelegen heid bovengenoemde verecniging een vaandel te vereeren. Wij kunnen niet nalaten deze dames tot dit eigenaardig doel aantesporen en wenschen haar benevens genoemde verecniging goed succès. De Minister van Oorlog heeft bepaalddat bij de regimenten veld- en rijdende artillerie en bij het corps pontonniers gehuwd mogen zijn alle wachtmeesterssergeanten en fouriers, die langer dan 6 jaren onafgebroken in den graad van onderofheier hebben gediend. De Heer J. A. Hoksbergen is benoemd tot Schatter van huurwaarde der gebouwen voor de plaatselijke directe belasting (hoofdelijke om slag) ter vervanging van den naar elders ver trokken Heer J. 11. van Boeckholt. Bij het Zaturdag jl. te Utrecht gehouden examen zijn aan den Minister van Üinncnl. Zaken voorgedragen voor de 2 rijksbeurzen aan de Rijks-Normaalschool te Utrecht Johanna Gerarda Smit Ie Voorburg en Jan Chr. Zegers te Wad- dinxveenen voor de "2 rijksbeurzen aan de Rijks-Normaalschool «o Amersloort Piclor Willem van Tiiijl te Odijk en Johannes Wijnand 't Hart te Woerden. Er waren 5 vrouwelijke en 11 mannelijke candidaten voor de 4 rijksbeurzen. Naar men ons meldt komt de eerste trein uit Kampen ten 9.45 te Utrecht aan, zoodat het reizend publiek hij deze zomerdienslregeling de zoozeer gewenschte aansluiting zal vinden op den Rhijnspoorweglieinwelke ten 9.50 naar Driebergen en Arnhem vertrekt en verder regtstrecksclie aansluiting vindt met Duilschland. Deze trein is alzoo te beschouwen als de beste, voor tourislen die dezen zomer een uilslapje naar den RhijnMidden-DuitschlandZwitser land of Italië willen doen. Tot Keulen en lot Frankfort a/m kan men van Utrecht af in het zelfde rijtuig blijven zitten, terwijl, onderhan delingen geopend zijn met de Duitsche spoor wegen om directe biljetten uit te geven van AmersloortHarderwijk Zwolle en Kampen naar Keulen, BonnCoblenzMainz, Ems, Wiesbaden, Frankfort, Crcuznach, Baden-Baden en Basel. Zoolang zulke biljetten aan die stations echter niet verkrijgbaar zijnbehoeven de rei zigers bij bet plaats nemen tol Utrecht slechts kennis te geven aan den stationchef welke ver dere bestemming wordt verlangd. Deze zorgt dan dat de biljetten bij aankomst te Utrecht gereed liggen en overschrijving van bagage zal hebben plaats gehad. Uit 'sGravcnhagc wordt gemeld: We gaan thans gelukkig naar een seizoen waarin de opera de dames 't hoofd niet op hol brengt. Maar de badkuur dan7 In alle ge val daar heeft men stortbaden hij de hand. Er zijn reeds nu lal van kamers in de hoLcts en garmes te Scheveningcn besproken er wordt op een druk bezoek gerekend. Uitstekend mits men dan ook zorgedat 't publiek er afwisse ling genoeg vindtmeer dan lol hiertoe daaraan ontbreekt 't nog altoos. Men beeft wel in het vorig jaar een zeer lage kurtax ingesteld docli deze is niet voldoendemen kan er door komen in sociëteiten en leeszalenin do con- versnlie-localen der hotels en in den zoülogi- schcn tuin in den Haagmaar dal zoekt de vreemdeling niet. En zij die juist dit middel te haat nemen om (want ook dal geschiedt ik vestig er de aandacht der besturen van de sociëteiten op) langs een omweg te komen waar men hen anders niet duldt zij zijn de ware badgasten niet. 15 Junijgeheel gereed worden geopend. Eene commissie wordt georganiseerd om aan de vreemdelingendie hierheen zullen komen goedkoope huisvesting te verschaffen. Men wil nl. tegengaan het misbruik dat de hólelhouders van de gelegenheid zullen maken om de gasten buitengewoon hooge prijzen tc doen betalen. Brussel moet bewaard blijven van schandalen, waarover het publiek zich 'e beklagen had hij dc tentoonstelling te Parijs en vooral bij die te Weeneu. Een Hagenaar hoeft zich in het Dbld. be klaagd over nachtelijk rumoer in zekere straat. Hij schreef het toe aan «het bespelen van een soort van huisorgel." Een lotgenoot vertelt thans, dat het huisorgel niets ander is dan een circu- leetv.aag in eene stooinhoulzagerij. Een muzikale vergissing 1 Officieel is bekend gemaakt dat het zoeken naar de Atalantadoor Engelsche oorlogsche pen in de Azorenvruchteloos gebleven is. Vele betrekkingen van de 320 mannen en jon gens die er aan boord warenhebben zich reeds in rouwgewaad gestoken. De admiraliteit wil echter den naam van het schip niet schrap pen alvorens er iets bepaalds omtrent het lot van den bodem zal aan hel licht gekomen zijn. Te Radoraysiin het gouvernement Kiew is den 27n April een brand uitgebarsten die 65 woonhuizen. 50 winkels, de school en de synagoge vernield heeft. Den volgenden dag werd de stad N'omirolT bijna geheel in den asch gelegd meer dan 200 gezinnen waren van alle have en goed beroofd. En den 29n kwam uit Tiftis het berigt, dut de stad Ozourghetti dien dag voor de helft door brand vernield was terwijl niets verzekerd was. Als een bijzonderheid meldt men uit Maasland dat op morgendingsdagdcor vier paren een goudentwee zilveren en een groene bruiloft zal worden gevierd door leden eenerzelfde familie. In New-York had men weder een bewijs van dc nalatigheid waarmede de stedelijke wetten worden nageleefd. In een politiek gebouw, eerst onlangs voltooidhielden de homoeopaten eene fair op de eerste verdiepingop de tweede had men eene dansschool waar een veertigtal per sonen danslentoen de zolderingen begonnen tc kraken. Men vluchtte zoo spoedig mogelijk maar de voormuur stortte indit onheil kostte vier personen het leven en verwondde meer of min eenige anderen. In Charleston woont een manWilliam Smoakdieofschoon nog niet ouder dan 70 jarendezer dagen zijn honderdste kleinkind Kreeg. Zelf heeft Je man 18 kinderen; voorts heeft hij 891 achter-kleinkinderen en 70 achter achter-kleinkinderen. Kennisgeving;. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 184) Brengt ter kennis van de ingezetenendat in de laatstvcrloopen week geen sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoortden 10. Mei 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. rusttete ontsluieren. Echter gelukte het de diplomatie van den waard nietzijn doel te bereiken. Toert de vreemdeling bemerkte dat de nieuwsgierigheid omtrent hem was opgewektdacht hij cr geens zins aan deze te bevredigen. Hij won daaren tegen inlichtingen in omtrent dc plaatsendie in den omtrek van Beaucairc lagen, welke be richten men over de daar heerschendc toestanden had, welke aanstalten gemaakt warenornhulp te verleenenenz. De waard gaf, geholpen door eenige gasten die hunne w oningen op het land waren ontwe ken, rncer of mindci nauwkeurige inlichtingen. «Het ergste" zeide hij, «ziet heler te Trion- ville uit." «In Trionville?" vroeg dc vreemdeling haastig en daarop tegelijkertijd rondziende als vreesde hij dat de haastigheid zijner vraag opgemerkt wasvoegde hij er op onverschilligen toon bij «ligt Trionville hier dan in de nabijheid 7" «Zeker, Mijnheer, van Tarascon af hebt gij nog een uurtje te rijden namelijkindien het paard goed beslagen is." «Och," antwoordde de vreemdeling, «ik ben niet verlangend daarheen tc gaan en al was dan mijn paard nog zoo goed beslagenzou het mij toch niet door het water voeren. Trionville 7 Trionville 7 Ik moetgeloof ikergens iets van Gisteren heelt Dr. C. 11. van Rhijn, predikant te Lcusdenin het kerkgebouw aldaardat geheel gevuld met hoorderessen en hoorders was, zijne afscheidsrede gehouden en had tot tekst Efeze 3 vers 1417. Op 23 dezer doet ZwE. zijne intrede bij de Nea. Herv. gemeenle te Gouda. Naar men ons meldt is door een groot aan tal mannelijke leden der Ned. Herv. Gemeente te Amersloort een adres ven adhaesie gericht aan den Dordtschen Korkeraad en instemming be tuigd met zijn houding in de zoogenaamde Dordtsche kwestie. die verwcnschte plaats gehoord of gelezen hebben." «Waarschijnlijk over dat beroemde proces, Mijnheer," merkte de waard aan. «Nu dat zal door het water wel weggespoeld worden indien het weder nog een paar dagen aanhoudt." «Zoo slecht is het niet," zeide een oudachtig heer, die toen iri de kamer was gekomen en zich tot den waard wendde. «Goeden avond, Mijnheer Solvent," zoo be groette deze den binnentredende. «Gij komt juist van pas om ons te vertellen hoe hot incl uwe goederen staat. Het ongeluk heelt U sterk getroffenmaar gij zijl een voorzichtig man. Gij zorgt er wel voor dat alles goed geborgen is en uwe papieren zou zelfs dc zondvloed niet kunnen hereikenwant daartoe staan zij te hoog. Maar neem toch plaats Mijnheer Solvent naast den heer kapitein uit New-York. De graal zal spoedig van een bezoek hij zijne moedor tcrugkecrcn. Janeen couvert voor mijnheer Solvent." Solvent weigerde daar plaats te nemenliet de andere gezegden ook onopgemerkt en trachtte zooveel mogelijk het gesprek van Trionville aftcleiden. Toen de jonge Beaumont weder de kamer binnentrad ontweek Solvent hern en vertrok, nadat hij den waard iets in't oor had gefluisterd. Deze hield zich zooveel mogelijk In de mijn Graf Schwerin bij Gastrop heeft een mijnwerker door onvoorzigtigheid eene gas ontploffing doen ontstaandie den dood van een zijner makkers cn dc verwonding van zeven andere tengevolge had. Te Uston klopte een berenleider bij een pachter aan en vroeg om nachtverblijf. De boer, wilde eerst «mijnheer wel binnen laten, maar niet zijn medgezel «Bruintje;" doch na lang smceken werd beslotenhet varken uit zijn hok in een anderen stal over te brengen en den beer in hel varkenshok te laten overnachten. in dc nabijheid van den graal en den kapitein en persoonlijk bediende hij hen aan tafel. «Gij schijnt ontstemd zeide de vreemdeling toen het gesprek niet wilde vlotten. «Schijn ik dat?" antwoordde Beaumont, «dan hen ik een slecht speler. Ik ben ontstemd maar hoopte zulks niet te schijnenteneinde U dc reden mijner ontevredenheid niet niedetedeelen." «Is U dan iets onaangenaams wedervaren, mijnheerdan hoop ik slechtsdat ik daartoe de aanleiding niet was." Mijne moeder is zoo onverstandig geweest om onpasselijk le worden en heelt daardoor ver goten te zeggen dat men een kamer voor U openhield." «En om zulk een kleinigheid «Vrees echter niet dat gij daardoor slechter zult slapenals gij mij als kamercollcga wilt duldenverschoon evenwol mij en mijne moe der die helaas ziekelijk is en luimen heeft." «Om vergeving cn verontschuldiging te vragen, daarvan houd ik niet. Wij zullen elkander van nacht gezelschap houdengoedik stel als voorwaardedal gi j mij in den slaap evenzoo vriendschappelijk zult behandelen als wakende, en wat mij aangaat, kunt gij verzekerd zijn dat ik wanneer ik in bed lig, de verdragelijkste aller mcnscticn zal zijn." Wordt vervobjd.)

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2