vorst in den vrcfemdc gestorven. (Rott. Cl.) Allerlei. Voor de reglbank te Aken stonden dezer dagen een man en vrouw uil Stolberg teregt, beschuldigd van een natuurlijk kind der vrouw 4 jaren ouddoor onthouding van voedsel en verzorging den dood berokkend ie hebben. De jury oordeelde de vrouw schuldig aan betten laste gelegde, cn den man als aan medeplig- tigheid door grove onachtzaamheid. De vrouw werd tot 6 jaren tuchthuisstraf, de man tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het vcrvalschen neemt toenu reeds maakt men melding van eene voor de helft vervalschle vrouwZekere Bradford eischt in Amerika van zijn schoonvader, een rijk geworden var kenskoopman, f12,500schadevergoeding, om dat de schoonvaderMac Grath hem in miss Grath een voor de helft vervalschte vrouw heeft gegeven I De rijke miss liep een beetje mank en Brad ford wilde wel wetenwal daar de reden van was. Ochantwoordde de aanstaande schoon papa een beetje stijf 'n de knie GoedBrad ford deed zijne liefdesverklaringkreeg van de blozende schoone het jawoord en ontdekte na het huwelijk dal zijne vrouw voor een deel uil kurk bestond. Het trekbeen was een kurken kunstbeendat 's avonds losgegespt en voor het bed op tafel neergelegd werd. In de afgeloopen week werd voor de Queens- bench een proces wegens laster behandelddat in hooge mate de belangstelling van hel publiek trok. Labouchérede uilgever van het aagblad Truthhad de Londenscne speelhellen en de valsche spelers aan de kaak gesteld en hierbij een Griekmet name Lambrials hoofd van de bende aangeduid. Deze Lambridie tegen La bouchére een aanklagl indiende, is een ware roman-liguiir. Zoon van een Griekschen boer zonder eenige opvoeding, volgde hij op zijn 16de jaar als bediende zijn meestereen paclia naar Perzië en begon daar zijden cocons te koopen cn te vprkoopenwaardoor hij in twee jaren tijds een vermogen van 600,000 mark won. Bij het uitbreken der cholera verliet hij Perzië, gin"' naar Turkije cn verdiende daar ras nog 330,000 mark. Op een leeftijd van 22 jaren, wanneer een ander er eerst aan denkt om zaken te beginnen dacht Lambri er over ze aan kant te doen en voor zijn genoegen te gaan leven. Hij doet dit ook en vindt hij- zonder veel smaak in het kaartspel. In korten tijd is hij een zoo gesignaleerd speler, dat hem op last der politie het verblijf te Parijs Brussel en Wiesbaden wordt ontzegd. Hij komt te Londen cn vindt terstond als Lambripacha toegang tol de aanzienlijkste kringen. Uit het proces bleek hoe welig de speelwoede in deze kringen t; hoe vrouwen uit de Engelsche aristocratie geheele nachten aan de speeltafels in gezelschap van mannen zittenwier verleden twijfelachtig is. Eenige duizende ponden in een nacht te verliezen, 100U pd. st. op een kaart te zettenis iels zeer gewoons. De uitspraak van den jury brandmerkte Lambri als valsche speler cn sprak Labouchére vrij. wacht een schok, die zich aan den geheelen trein mededeelde. Na gestopt te hebbenvond men onder den wagen een os, die overreden was; het openthoud duurde geen minuut. De Keizer sliep zoo vastdal hij het voorgevallene eerst den volgenden morgen van zijne omgeving vernam. De Javabode verzekert nog nader, dat het berigt dat de gouverneur-generaal Van Lansberge niet langer dan zes jaren zal aanblijven, af komstig isniet uit den mondmaar van de hand van den heer Van Lansberge zelf, die hel aan familieleden en vrienden in Nederland mededeelde. Waarom gouverneur-generaal niet langer dan 4 of 6 jaren in functie gehouden? Een goed hoofd van landen of zaken dient men zoo lang mogelijk op zijn post te laten en zelfs veel daarvoor veil te hebben. Men meldt uit Vlissingen van 18 Mei jl.Een vreesulijk ongeluk is gisteren alhier bekend feworden. De op deze standplaats thuis be- oorende Nederlandsche loods schoener no. 1 is in het Engelsche kanaal aangevaren en ge zonken. Vijf der opvarenden zijn verdronken. De overigen weiden gered. «Ge zijt een kwajongen!" en vermoedelijk om Ie bewijzen hoe waar die minder vriendelijke toevoeging was, werd besloten te duelleeren. Twee onderofficieren van het Belgische leger hadden Zaterdag te Antwerpen een kleine twist gehaddie met bovenstaande woorden eindigde, 's Middags zou men elkander nader sprekende ontmoeting had plaats, het wapen was de sabe! en weinige oogenblikken later lag een der helden zieltogende op den grond, een sabelslag had hem den buik letterlijk opengescheurd. Hij werd naar hel hospitaal vervoerdde ander marcheer de onder geleide naar de gevangenis. In Frankrijk zijn wijsneuzen, die eene belasting op de leegloopcis willen zien icgevoerd. Wanneer iemand den leeftijd van een-en-twin tig jaren zal hebben bereiktmoet de Staat hem zeggen: Mijnheer, welke betrekking hebt gij gekozen Wat doet gij voor de andere men- schen Nietsmijnheer. Zoo Wilt gij werken Neenmijnheer. Ik wil niels-doen. Zeer goed. Gij hebt dus vermo gen? Ja, mijnheer. «Welnu, mijnheer, hei slaat u vrij niets te doen maar in dit geval inoel gij een remplapant nemen. Gij geeft ons dus zóóveel per jaarom de liedendie geen fortuin hebbenin uwe plaats te laten werken wij zullen u een bewijs van luiheid geven, waardoor gij ongehinderd kunt rontloopen." Die wijsneuzen moesten echter billijk zijn en ook eene belasting op de leegloopsters invoeren. Naar men verneemt stelt de heer H. W. van Marle pogingen in het werk om gedurende den a. s. winter openbare en particuliere huizen in Arnhem uit één centraalpunt te verwarmen evenals dit in den afgeloopen winter in Amerika is geschied. Hij heelt zich met een adres tot den gemeenteraad gewend om vergunning tot het leggen van een buizennet door de straten. De trein w aarmede de Keizer van Oostenrijk voor eenige dagen van Pest naar Weenen reisde is ter naauwernood aan hel gevaar van een dé raillement ontsnapt. De locomotief kreeg onver- Na vele mislukte pogingen van de zijde der jiolitie te Helder is hel den rijksveldwachter 'hemmen gelukt, de hand te leggen op eene oude en zeer listige kaartlegster, van wie gezegd 1 werddat zij uit de kaart en uit koffijdik on feilbaar de toekomst kon voorspellenOok by diefstal en liefdes-avonturen was zij voor velen een onmisbare vraagbaak. Zij wist met zeld- zamen tact de liglgeloovigheid en domheid in haar voordeel te exploiteeren. Vooral in de winteravonden had ze vele bezoekers. Zelfs hecren en dames gingen de priesterresse van het lleldersche Delphi raadplegen. AMERSFOORT20 Mei 1880. Volgens door ms ontvangen mededeeling, wordt de benoeming tot regtcr in de Arr.- Regtbank te Leeuwarden door den heer Mr. F. II. van Pcrsijn niet aangenomen. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Renswoude de heer J. K. baron Taets van Amerongen van Renswoude. De sterke drank heeft in een der jongste avonden te Amersfoort weder een offer gecischL Een man had zich daaraan zóó te goed gedaan dat hij is gestikt. Hij laat eene weduwe met kinderen achter. Door den Raad der gemeente Soest is Ier vervanging van Dr. S. Greidanus, die met in gang 1 April 1.1. van de verdere waarneming dier betrekking was ontheven, benoemd lot Gcnieente-geneesheer den Med. Dr. en Arts J. A. G. Batenburg, sedert 1874 als zoodanig gevestigd te Groenlo (Gelderland.) De Hoofdcommissie der Algemeene Verloting ten behoeve der Watersnoodlijdendenonder bescherming van 1111. MM. den Koning en de Koninginmaakt bekenddat de Prijzen kunnen worden afgehaald in de Golhische ZaalNoord einde te 's Gravenhagevan Donderdag 2D Mei 1880 tot en met ultimo Junij daaraanvol gende dagelijks de Zondagen uitgezonderd des morgens tusschen 10 en 12 ure. Een treurig geval heeft Zaturdag te Nijkerk Slaats gehad. Een inwoner van Bunschoten, I. Vedderwas met kar en paard naar deze plaats geweest, toen hel paard op den terug weg aan het hollen ging en V. voorover viel en in bewusteloozen toestand in de woning van G. Hoonhorst op llolk gedragen werd. Niettegenstaande spoedig aangebragte genees kundige hulp was de ongelukkige reeds 1 uur daarna overleden. Zijne kinderen verliezen in hem eenen zorgvollen vader. Zaturdagmiddag is in de buurtschap Koot wijkerbroek gemeente Barneveldde kapitale hofstede «Middendorp" en schuur met de bouw gereedschappen enz. geheel afgebrand. Door de windrigting bleven graan- en hooibergen en het bakhuis gespaard. Het vee werd gered. Van hel huisraad konden slechts een paar voor werpen worden geborgen. De hofstede is tot thans ongeveer 250 jaren door de van Midden- dorp'sin de regie lijn afstammendbewoond. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Politiek nieuws is er niet. Men verzekert dat de minister van financiën sommigen zeggen: naar aanleiding van de beschouwing des heeren Van Houten in de Vragen des Tijds van Mei een gewijzigd ontwerp renlebelasting voor de tweede kamer gereed maakten voor nemens is tegenóver de nieuwe belasting afschaf fing van de proportioneele regislraliereglen zij 't ook met verhooging van sommige zegel- regten, voor ie dragen. Het gevolg van deze wijzigingen in de financieele plannen der regee ring zal wel zjjn dat de kamer, vermoedelijk 21 of 22 Junij lerugkeercnde zich niet meer met deze quaeslie in 't publiek zal bezig houden maar een tweede sectieonderzoek zal aanvangen. De belastingvraag i? daardoor voor dit zitting jaar naar 't zich laat aanzienvan de baan t wordt hoe langer zoo waarschijnlijker dat de kamer zich in de zomerzilting uitsluitend zal bepalen tot de afdoening van de kanaal- en schoolwet-aanvragenwal trouwens van den beginne af in de bedoeling van vele leden heeft gelegen die meenden dat er een lijd van rus ten moet zijn, ook voor de wetgevende verga deringen en dat de maanden Julij en Augustus althans niet geschikt zijn voor parlementaire werkzaamheden. Holnieuws is er bijna niet. Men zegt dat de koning en koningin in 't begin van Augustus eerst hier terug zullen komen. 11. M. moet zeer welvarend zijn. Men meldt uit Amsterdam Een Pinkster zonder wind schijnt nu eenmaal sedert de dagen van den lameusen Pinkster- storm winderiger gedachtenis niet meer mogelijk. Hel is thansden tweeden dag van het feest, in onze goede stad een drukte en geluid der vreemde mannenstem uit hel aan grenzende vertrek opvingmeende zij den spreker te kennenriep de oude vrouw tot zich en vroeg wie de heer was, die zoo even had gesproken. «Een vreemde geestelijke heerantwoordde de oude vrouw, «dien ik niet ken." «Wees zoo goed hem te verzoeken hier te komenik geloof dal wij elkander kennen zeide Adrienne. De geestelijke trad binnen zonder de uitnoo- diging der oude vrouw aftewachlenwant bij had hel gesprek gehoord cn was nieuwsgierig om te vernemenwie de dame wasdie inccnde hem te herkennen. «Gij zijt hetgij zijt heteerwaarde heer riep Adrienne den binnentredende toe, terwijl zij zich verheugd in hel bed oprichtte; «welk eene wonderlijke beschikking des hemelsdat gij mij in mijn ongeluk ziet, gijdie mij vroeger op hel toppunt van mijn geluk hebt gezien. Reik mij de hand." De geestelijke gaf haar een handdruk en zag haar oplettend aan teneinde zich tc herinneren, waar hij haar vroeger kon hebben gezien. «Ik moet wel zeer veranderd zijnsedert de bruidkrans mij sierdeeerwaarde heer. Ik heb veel leed ondervonden, 'twelk mijn vroeger zoo frisch gelaat heeft veranderd en voor den tijd mijne wangen deed verbleeken." Plotseling scheen de geestelijke z<ch iels te herinneren. «Mevrouw de baronesriep hij en vatte op nieuw Adrienne's hand. «Hoe kon mijn geheugen mij zoo in de steek laten Neen neen gij zijt nog volkomen dezelfde, aan wien ik den hu welijkszegen gaf. Maar u hier te vindenonder een vreemd dak, waar mij het toeval bracht, nadat ik de onmogelijkheid had ingezien over de Durance naar Trionville te komen hoe zoude ik zoo iels hebben durven veronderstellen Reeds had ik den moed opgegeven u nogmaals te zienwant ik vernamdat uwe goederen gansch en al overstroomd waren maar de wegen des Heeren zijn wonderbaar!" «Hoe" antwoordde Adrienne, «gij kwaamt om mijnentwil van Nizza Ach daar gaal inij een licht op Ik vermoedwaarom men u liet overkomen. Daarna sprak zij fluisterend met hem. De gieslclijkc maakte een instemmend gebaar doch meende dat het beter voor haar zou zijn zich nu geen zorgen aan het hoofd te halen en zich niet op te winden, teneinde haren koorts- achligen toestand niet tc verergeren. Vervol gens nam hij afscheid en uitte den wensch Adrienne den '.olgenden dag tc Avignon te vinden. 11 {Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2