honderd diefstallen gepleegd. De anderen hebben reeds een aantal vonnissen achter der rug. Een hunner is zelfs dertig raaien veroordeeld. Het nasporen van de gestolen voorwerpen in de registers der banken van leening en de banken der kooplieden zal verscheidene dagen in beslag nemen. Het is deze bendedie indertijd in het Bois de Boulogne een villa leegplunderde en de meu belen op wagens vervoerde. Uil Urupinsk, in het gebied der Donsche kozakken wordt medegedeeld dat bij de ge vangenen in de gevangenis aldaar eene aan zienlijke hoeveelheid kruit is ontdektwelke moest dienen om de gevangenis in de lucht te doen springen. Reeds was er een onderaardsche gang gegraven van G voet breedte en ld voet lengte. Ér bestond een zamenzwering op uit gebreide schaaleen der gevangenendie van daar naar Siberie gezonden werdheeft het gansche plan verraden. Het biergebruik in Duitschland in een jaar wordt geschal op 3090 railliocn liter of 90 liter per hoofdDie bierzec moet tennaastebij een milliard marken kosten. De Graslei te Gent bood den 20n in den morgen een zonderling schouwspel aan. Een zwerm muggenzoo digt dat hij als ondoor dringbaar washing tusschen de huizen en de kade. Aleer dan honderd zwaluwen doorkruisten gedurig de massa met open bek. Verscheidene hujzen der Gras- en Recollettenleijen zijn zoo digi door muggen bezet, dat men nauwelijks de kleur der muren kan zien. Kenuis^eviugeo. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente dat de door den provincialen Inspecteur van 's rijks dirtecte belastingen enz. in Noord- Holland en Utrecht executoor verklaarde kohie ren Nos. 9 en 10 van de Personeela Belasting over het dienstjaar 1879/80 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier zijn ter hand gesteldaan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden 22. Mei. 1880 De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 184), Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de laatslverloopen week een sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 24. Mei 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. terugkomst afwachtte. Het wederzien van broe der en zuster laat zich niet beschrijven. Een oogenblik vergat Adrienne alle zorgen en ang sten omtrent haar kind toen zij den beminden broeder aan 't hart drukte. Daarna echter weende zij en herhaalde telkens den naam van haar geliefd kind. Clairnot wist door verstandige redeneringen Adrienne's angst te bedaren en vertrouwde nadat hij haar in korte trekken zijn weder varen der laatste dagen had medegedeeld dat de hemeldie tot nu toe alles ten goede geleid had, haar ook verder zou bijstaan. Daarop ver zocht hij zijne zuster zich met hem naar dat gedeelte der stad te begevenalwaar de stede lijke autoriteiten voorzorgen tot huisvesting van een groot aantal der ongelukkigen hadden ge nomen. Daarmeende hijzou fnen wel een en ander omtrent de aanwezigheid der familie Cruchy kunnen vernemen. Adrienne steinde daarmede in. Aanvankelijk waren alle naspo ringen te vergeefs. De zorg voor levensbehoud was bij eenieder zoo grootdat niemand ge negen scheen zich om de smart van vreeraden te bekommeren. In de straat lagen meubelen bedden en huisraad van allerlei aard hier en daar opeengehoopt, elders verward dooreen. Weenende moeders, jammerende vaders en kin deren die den geheelen omvang van hun ver lies nog r.iet konden overzien, stonden naast, of zaten op het overschot hunner bezittingen. Reeds zou Adrienne opnieuw hare vertwijfeling door klagen lucht geventoen zij eene ladetafel ontwaardedie zij eenigen lijd geleden aan hare vriendin Madeleine ten geschenke had ge geten. Zij deelde dit haren broeder mede en deze wendde zich lot een jong meisjedat het I toezicht over de goederen scheen te hebbenj opdat niets zou worden ontvreemd. Nog vóór dal het meisje de barones kon antwoorden, AMERSFOORT, 24 Mei 1880. Dingsdag, den 25 Mei 1880, des namiddags halflwee zal de Raad der gemeente Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Advies van Burg. en Weth. op het rekest van A. de Breeom ontslagen te wordei\ van de pacht der straal vuilnis. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop ven een stuk grond nabij de Slijkpoortbrug aan den heer P. A. Huet. 8. Onlwerp-reglementen met betrekking tot het hooger- en middelbaar onderwijs. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Baarn c. a. den heer A. de Reusthans te Schagen c. a. Ter vervanging der heeren P. Schuijt en J. Heringdiewegens gevorderden leeftijd ontslag hebben genomenen van den heer YV. P. A. van Werkhoven die Amersfoort met terwoon heeft verlatenzijn door heeren Burg. en Weth. van Amersfoort benoemd tot leden der Districtscommissie van het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewapenden Dienst in de Nederlanden, de heeren Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van YsseltMr. D. A. Camer- ling Helmolt en A. 11. Drijfhout van ilootl'. Dezer dagen heeft een meisje uit Amersfoort, van ongeveer 17 jaren, zich schuldig gemaakt aan brandstichting en diefstal in het huis van den Heer R. Heeck, landbouwer aan dcnSoesterstraal- weg. Zij is in hechtenis genomen en naar de cellulaire gevangenis te Utrecht overgebragt. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De luijermand voor den verwachten jongen prins ol de prinses die moet inderdaad «koninklijk" zijn. Het schijnt vast te staan dat HH. MM. de koning en de koningin in de eerste dagen in Augustus van het Loo naar den Haag zullen terugkeeren. Alles wordt intusschen reeds tegen Julij in gereedheid gebragt voor den mo gelijken vroegeren terugkeer. Hoe zonderling het ook klinken mogeis de vroegere kinder kamer in het paleis reeds gerestaureerd. Een aantal gasten van een onzer voornaamste hotels keerden wat laat van de kermis terug. Een halfuur stonden ze te schellen, zonder gehoor te vinden. Eindelijk moest incn door 't verbrijzelen van een vensterruit met een steen een der dienstboden wekken om toegang te verkrijgen lot 't hotel. Toen bleek dat de portier, die in zijn loge kermis had gehoudenwezen loos onder een tafel lag In de Jodenbreestraat en aangrenzende straten te Amsterdam ontstond vrijdag een hevig tumult. De aanleiding daartoe was het raadsbesluit, volgens hetwelk de venters met hun wagens niet meer langs de Breestraat en zijstraten mogen staan. Geruimen tijd te voren wisten de was het antwoord geheel onnoodig geworden, want Adrienne ontdekte haar knaapjedat met het hoofd op een matras liggendestil en zacht sluimerde. Zij vergat alles om haar heen ijlde op het kind toe en drukte het onder vurig kussen aan haar kloppend hart. De heer en Mevrouw Cruchy waren naar het stadhuis gegaan om te vernemenof er elders niet een betere huisvesiing was te vinden, dan de schuur van een korenhandelaarwaarin zij de eerste der twee ongelukkige dagen hij gemis aan betere woning hadden moeten door brengen. Zij keerden niet een gunstig resultaat terug, kort nadat Adrienne en haar broeder hun voorloopig verblijf hadden vernomen. Hoe verbaasd en verheugd waren zy de lieve vrienden zoo onverwacht te ontmoeten. Onder liet storten van hcete vreugdetranen zonken Adrienne en Madeleine in elkanders armen; de mannen, die hunne ontroering niet konden verbergendruk ten elkander de hand en konden geruimen lijd geen woorden vinden om 'tgeen zij ondervonden hadden met elkander te bespreken. Eenige weken later waren allen tcTrionville bijeen. Ook de jonge Beaurnont, die Adrienne vroeger niet hau gekend kwam op Clairnot's verzoek van Tarascon over cn was spoedig zijne nicht steeds welkomdieom zijnentwilde krenking vergat, van zijne moeder ondervonden. Nauwelijks zes weken waren sedert dien tijd vcrloopen toen graaf Beaumont Adrienne naar het trouwaltaar voerde. De geestelijke van Nizza werd nu ten tweeden male naar Trionville ont boden ditmaal tot een schooner doel dan den eersten keerdaar Adrienne van niemand anders als van hem den zegen voor haar echtverbintenis met haren verloofde wilde ontvangen. Van Solvent hoorde men nooit iets meer. Men geloofde dat hij in de golven der Rhone j den (lood heeft gezocht betrokken kooplieden, dal dit besluit den 15den dezer maand in uilvoering zou geworden maai toen de politie, nu eenige dagen ue ervaring had opgedaan dat een algemeen lijdelijk verzet toegepast werdach te zij zich verpligt dc heden op krachtdadige wijze met hunne winkels op wielen te doen verhuizen. Een geweldig tumult ontstond toen de hand geslagen werd aan een wagen met kruidenierswarentoen een koopman in dadelsvijgen en cocosnoteri evenals een andere in gekookte lever en zuur genoodzaakt werd voorliet ijden. Van alle kanten drong dc opgewon den menigte scheldende op de geregisdienaars in en in een ommezien lagen zuureijerendadels, kruidenierswaren enz. door elkander en werd op het terrein zeil slag geleveid aan de politie. Er werd gesmeten niet pannen en planken politie dienaars werden mishandeld en 4 agenten niet een inspecteur werden in een kelder gedrongen. De politie was herhaaldelijk genoodzaakt ge bruik te maken van de blanke sabel. Verscheidene weerspannigen bekwamen kneuzingen bij deze gevechtenterwijl eenigen van hen door do poli tie werden ingerukt. De politie liet ook nog na 4 uurtoen geen en kele uilstalling meer ziglbaar was en de volks menigte zich rustig voortbewoog patrocljcs rondtrekkenwelke tegen zeven uur hier en daar inet steenenplanken manden werden begroet en liet lieve leventje begon weer. Dertien perso nen werden in arrest gebragt. Hoewel burgers bij deze verschillende ontmoetingen houwen, schrammen en kneuzingen hebben bekomen, is inoeijclijk uit te maken. Slechts twee personen een knaap van 14 en een jongeling van 19 jaar, deden in het gasthuis in de Weesporkerkstraat hunne hoofdwonden verbinden. Een der ge kwetste agenten heelt een zeer gevaarlijke schedehvondde ander zal misschien het ver lies van een oog hebben te betreuren. Het bedrag der schulden van de gemeente Amsterdam was op 1 Januarij 144.208.959.55. Wie en wat staan daarvoor als borgen 1 Toen George Nevil in 1470 als Aartsbisschop van York geïnstalleerd werdgal hij een gast maal, waaraan 1UUU knechts, G2 koks en515 helpers in de keuken te pas kwamen te pas kwamen. De nog bestaande spijskaart wijst een bijna ontzettend cijfer aan, van wal er zoo al ge bruikt is, namelijk 1004 schapen80 vette ossen6 wilde slieren800 zwijnen even veel kalveren, speenvarken lies, 200 geilebokkcn 400 hertenhinden en reebokken en ongeveer 200 recen100 paauwen200 kraanvogels, 2000 jonge boenders4000 duiven204 roer dompen 4000 eenden200 fazanten500 patrijzen4000 snippen400 waterhoenders 100 kromsnavels1U0 kwartels1000 reigers 800 snoeken800 brasems8 robben en 4 dolfijnen 1400 schaaltjes lieele gelei in stukken, en 4000 schaaltjes heele gelei4000 koude en 2000 warme Custards (een geregt van inelk eijerdooijersuiker cn kruiden) en 1500 wild- braadpasleijen. Voor gebak waren er 800 sche pels tarwe gebruikten om al die ontzaglijke hoeveelheden door te spoelen niet minder dan 880 tonnen ale 104 tonnen wijnbenevens eene pijp kruidewijn. Tot hoeveel Katzenjaramcr dit alles wel aan leiding heeft gegevenwordt erhelaas l niet bijgevoegd. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd G. A. DEURVORST van Terborgh en A E. M. LAGERWEIJ. Amersfoort 21 Mei 1880. Op 14 Mei 1880 overleed ten huize van Jhr. G. F. VAN TETS, lot diepe droefheid van hare betrekkingen, Vrouwe SLZANNA MARIA PETRONELLA IJSSKL DE SCHEPPER geb. TEDING VAN BERKHOUT, in den ouder dom van 78 jaren. Uil aller naam D. BIERENS DE HAAN. Heemstede. AIgemeene kennisgeving. V l)c Heer en Mevrouw VAN BOKTZKLAER betuigen hunnen dank voor dc vele bewijzen van belangstellingondervonden hij hei over lijden van hunnen Zwager Jonkheer Mr. L. VAN SCHUIJLKNBURCII VAN BOM MEN EDE. Een jongmens! lides avonds wUvaiJ** eenige uren disponibel hebbende zag zich gaarne met eenig SCHRIJFW fclRK belast. Belanghebbenden vervoegen zich Bureau Amorsfoortscho Courant

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2