uil den tegenwoordigcn tijd in niets ten ach teren. Middelen om 't haar in alle kleuren te verven (zelts geel en blaauwdoch alleen de* courtisanen van beroep verfden het haar in die kleuren)blanketselhel verven der wenk- braauwen en oogharenom den glans der oogen Ie verhoogen, rijstpoeder om schouders en armen blank te maken, tandpoeder, corsetten enz.al die toilet-artikelen waren aan de Ro- «neinsche dames bekend en werden toen even als thans gebezigdzoowel om gebreken te ver bergen als om de schoonheid te verhoogen. Nadat deze toovermiddelen waren aangewend ging de Romeinsche dame voor een monster achtig grooten spiegel slaan, waarin zy zich van hel hoofd tot de voeten kon bezien. Alles werd verzonnen om schoon te zijn. Dat voor het toilet veel lijd vercischl werdis daaruit op te maken, dat Ovidius spottend zegt:' «Dum moiiunturdum comunturannus est" (met aankleeden en 'thaar opmaken gaal een jaar heen). Ovidius heeft ook een werkelijk wetboek ten f;cbruike der vrouwen ontworpenwaarin hij laar aanbeveelt, geen middel te verzuimen otn haar schoonheid te verhoogen. «Hoe kan ik weten," zegt hij, «hoe de blankheid van uw vel is ontstaan Geen toeschouwer moet het bezien, vóórdat dit geheel gereed is, zoo ook moet gij niemand als getuige hebben, wanneer ge bezig zijt uw bekoorlijkheden door kunst le verhoogen." Hij geeft ook opmerkingen aan de vrouwen over de kunst en de wijze om te lagchen en le weencn Die Ovidius was zeker een extra-geroutineerd vrouwenkenner 1 Een zonderlinge ziekte werd onlangsnaar men uit Philadelphia meldt, bij een kind van 49 maanden waargenomen. Oorspronkelijk blank van kleur, veranderde de huid langzamerhand in grijs en bruinom eindelijk zoo zwart als ebbenhout te worden. Te Gretz, een dorpje dicht bij Melun, op «enige uren afstand van Parijs, is een alleen wonende dame met hare dienstbode vermoord gevonden. Men vond beiden met afgesneden hals op den vloer liggenterwijl met ruwe krijt- leltersdoch zeer in het oog loopendop een deur geschreven stond Wij zijn met ons driéën Parijzenaars en steken nog heden nacht naar Engeland over." In Pesth is een koorddanser opgetreden die een gevaarlijke mededinger voor Blondins roem scheen le zullen worden. Ook hij vertoonde het kunststukje om in duizelingwekkende hoogte op bet koord een diner gereed te maken. Nu eens wandelde of danste hij op het koord dan weer liet hij zich onverwacht vallenom aan de teenen te blijven hangen, kortom lal van die akeligheden, welke men van een koorddanser nu eenmaal verlangt. Donderdag echter deed hij een misstap, gillende viel hij naar beneden, kwam op den rand van hel net neer en van daar op den grondwaar men hem bloedend en bewusteloos kon wegdragendoch gelukkig is zijn toestand van dien aarddat hij denkelijk zal herstellen. Om proeven met de militaire telegraphie te nemen steeg in de vorige week, ondanks een sterken wind te Nantes een luchtballonde Gabrielop met vier reizigers. De togt ging zonder hindernissen, doch hel dalen stuitte op tal van bezwaren. De ballon werd 2000 meters ver langs een doornbosch gesleept. Ankers en touwen brakentelegraafpalen werden omge worpen. Een luitenant der artilleriedie mede opgestegen waswerd het eerst uit de schuit geslingerd, 200 meter verder volgde hem een ander en op dezelfde wijze bereikten ook de beide andere reizigerswaaronder een dame den grond. Toen bleef «ie gehavende ballon in de takken van een boom hangen. Een der rei zigers heeft een rib gebroken en verschillende wonden aan het hoofd en ligchaam gekregen de dame kneusde haar schouder en verloor een deel van hel vel van haar gelaat, de derde kreeg eenige ligle schrammenalleen de luite nant kwam met den schrik van het pieizier- togtje vrij. Het HEEREN- en KINDERKLÊEREN MAGA ZIJN van Ad. GODCHAU le PARIJSbekend als goedkooper dan eenig ander, zendt zijn geïllustreerd Album der Zomermodes in de Hollandsche taal, met aanduiding om zich teil de maal le nemenop aanvrage franco toe. Wanneer men die aanduidingen nauwkeurig volgtkan men zeker wezen even goed en veel goedkooper gekleed te zijndan wanneer men zich wendt tot de groote kleermakers. AMERSFOORT, 27 Mei 1880. De nieuw benoemde Commissaris des Konings in de prov. Gelderland, Mr. J. II. M. baron Mollerus van Weslkerke, heeft eergisteren in handen van Z. M. den Koning den eed afgelegd. Eergisteren was het 25 jaren geleden dat de heer \V. II. J. Vermolen tol secretaris-penning meester van het St. Elisabeths Gast- of Zieken huis te Amersfoort werd benoemd. Wegens den ijver en naauwgezetheid door hem in die betrek king aan den dag gelegdhebben dames Regen tessen en heeren Regenten hem een in zilver gemonteerden inktkoker met inscriptie aange boden, bij monde van den lieer Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van Ysseltpresident van dat collegie die eene toepasselijke toespraak hisld. De te Amersloort gevestigde «Weerbaarhcids- verceniging" zal met 40 a 15 leden deelnemen aan den Algemeenen Schietwedstrijd van het Leidsche Studentencorps op 789 en 10 Junij c. k. le 'sGravenhagc te houden. De Kiesvereeniging «Recht voor Allen" te Amersloort heelt tol candidaat voor het lid maatschap der Prov. Staten van Utrecht, voor de op 8 Junij te houden verkiezing, gesteld de heer Mr. P. F. A. Ketelaaroud -regter in de voormalige Arr.-Regtbank te Amersloort, die de Candida tuur heeft aanvaard. De Kicsvereeniging «Amersfoort" vergadert aansL Zaturdagavond te 8 uren in Ainicitia, ter zake de Provinciale verkiezing. De Kiesvereeniging «Vooruitgang" te Amers foort vergadert hedenavond ter zake de verkie zing van een lid voor de Prov. Staten. Gisterenavond halfticn is brand ontstaan op den deel bij den heer 11. Elbersen in de Teut- straat te Amersfoort, veroorzaakt door het sprin gen eener petroleumlamp. De vlam werd spoedig gebluscht door den heer Elbersen met bijstand van den politieagent J. P. de Jager en eenige toegeschoten personen. Het verbrande is van geen groote beleekcnisofschoon alles tegen brandschade was verzekerd. Door Heeren Burg. en Weth. van Amersfoort is bepaald dalevenals in diverse andere plaat sen ook op de markt te Amersfoort eene ar- zonderlijke plaats voor den verkoop van kunst boter zal worden bestemd. De vereeniging tot het verzamelen van oud heden uit Amersfoort en omstreken heeft hare collectie urnen door nieuwe opgravingen weder zien vermeerderea Weldra zal de reeds niet onaanzienlijke verzameling eene geschikte plaat sing ontvangen in een lokaalnaast het Raad huis te Amersfoorten alsdan voor het publiek ter bezigliging worden gesteld. Voor eene wekelijksche schroefstoomboot- dienst van Amersfoortlangs Haarlem, Leiden, Delft, Gouda, Rotterdam, Schiedam, enz., met bevoegdheid om schepen te sleepen is door den heer J. L van Oolmarsumbeurtschipper tusschen Amersfoort en Rotterdamconcessie aangevraagd. De heer M. J. Roumanpred. te Baambrugge is beroepen te Leusden (cl. Amersfoort.) De heer J. J. Richardpred. te Hoogland (cl. Amersfoort) heeft toezegging van beroep tot pred. bij de Ned. Ilerv. gem. te Soeslerberg (cl. Amersfoort) ontvangen. Dingsdag jl. had aan het bureau der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht plaats de verpachting van het bullet aan het station te Winschoten voor één jaar. Van de 6 inschrijvers was de heer P. Wolbers te Harlingcn de hoogste voor f962. Onder dagteekening van 4 dezer wordt door den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden gemeld «Nadere berigten aangaande den in de hoven- landen van Tenora geplcegden moord op de twee Fransche reizigers zijn sedert niet ont vangen. De controleur van Swieten, daartoe aangewezen, vertrok den 31 Maart inet den gouvernements-stoomer Siak naar de Westkust tot het overbrengen van mijn brief aan den Radja van Tenom en Panga Toekoe Iman Moeda. Het vertrek van de tweo compagniën infanterie en de bcnoodigdc artillerie naar genoemd Staatje, aanvankelijk door mij op 1 dezer bepaald, heb ik uitgesteld tot na de terugkomst van genoem den ambtenaarten einde zelf met het Gouver- neincnts-stoomschip Siak naar de Westkust te gaan. Komt gemelde ambtenaar'niet vóór den 6 dezer terugdan ga ik toch met de noodigo troepenmagt derwaarts. Van Noord-, Oost- en Westkust zijn geen berigten van eenig gewigt ontvangen. In grooi-Atjeh mag de toestand bevredigend genoemd wordennoch van het aanwezen van maraudeursnoch van diefstallen werd in den laatslen tijd iets vernomen." Aan H. M. Koningin Emma der Nederlanden is het Grootkruis der Spaansche orde «des dames nobles" geschonkenwaarvan de versierselen haar door den Spaanschen gezant hier te lande zullen worden aangeboden. De Willem Barents, liggende aan de land- werf te Amsterdam, is voor haar derde reis naar het noorden bijna gereed. Hoewel een deel dor bemanning reeds aan boord diensten doetwordt 31 Mei toch als de dag genoemdwaarop zij wordt aangemonsterd en is het vertrek naar zee op den 3 Junij bepaald. De werkzaamheden tot verzwaring van den Noorder-Lekdijk zijn in vollen gang. Onder de honderden werklieden heerscht eene goede orde. Vele neringdoenden worden zeer gebaat door het toegenomen zielental. Strekten vroeger bij dergelijken arbeid keten van stroo tot verblijf plaats der arbeidersthans zijn het groolcndeel» planken tentendie hun tot woning verstrekken. Veertig oud-kweekelingen van de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam hehben besloten dal het bestuur der commissie voor de reünie van oud-kweekelingen heeren commissarissen der Kweekschool zal verzoeken bij de feestelijke inwijding van het gebouw de oud-kweekelingen uittenoodigen daarbij tegenwoordig te zijn. Ter overweging bevelen zij ook aan «Een huldeblijk van oud-kweekelingen aan de Kweekschool bestaande in een beurs van plus minus f4000 met bestemming om daaruit een verdienstelijk maar onbemiddeld jongeling kosteloos in de kweekschool te doen opnemen en een of ander nader te bepalen gedenkstuk als blijvend aanden ken aan de reünie der oud-kweekelingen beide ter beschikking van heeren commissarissen." Volgens een in den Haag loopend gerucht wordt er bij het Ministerie van Oorlog onder handeld om bij alle regimenten de betrekking van luitenant-adjudant op te heffen en kapiteins adjudant aan le stellen. De officieren, die met deze gewigtige betrekking belast zijnzullen de daaraan verbonden vergoeding van f200 'sjaars moeten derven, terwijl de bevoorregte kapiteins er wel bij zullen varen. Tot het nemen van zoodanigen maatregel moeten zeker gewig tige redenen bestaan. Arnh. Ct. De muskieten in de Rielenlanden te Amster dam zijn Maandag jl. nagenoeg geheel verdwe nen en vermoedelijk door den zuidwestenwind weggewaaid. Burgerlijke Stand rati Amersfoort. GEBOREN 22 MeiGijsberla Cornelia d. van Karei Meijer en Gijsberta Vink. 23 Mei Johannes Tijmen, z. van Lambertus Verschuur en Elisabeth Sleeking. Richardusz. van Richardus van der Veen en Everarda Gijsberta van de Brug. 24 MeiWillem, z. van Nico- laas van Schendelen en Maria Otte. Anlonia d. van Fredrik Schoemaker en Antonia Priein. 25 Mei, Anton Wilhelm, z. van Johannes van de Brug en Maria Iliisken. Franciscusz. van Franciscus Spier en Johanna Tammer. 27 Mei, Johanna liendrika, d. van Hendrik van Keken en Maria van Goor. ONDERTROUWD: 21 Mei, Gerhardus Aloisius Deurvörst en Anna Elisabeth Maria Lagerweij. 27 MeiGerrit Bruno Hendrik Prins en Maria Catharina van Doesburg. Hermaiftfê Matthcus Doesburg en Engelina llermina Hillcgonda Wijn berg. - Marcus Abraham de Klein en Alcida Zilversmit. Antonie van Berghuizen en Geurtje Butselaar. GEHUWD: 20 Mei, Gijsbertus Theodorus Vonk cn Harmina van der Veer. OVERLEDEN20 MeiJohannes Gerardus Elbersen, 12 j. 21 Mei, Helena Barendina Hoogland, 17 j., ongch. Barta van Breuke- lenveen90 j.wed. van Willem Brizee. Abraham Ekkevcld, 4 j. —22 Mei, Hermanus Kraan, 4 m. Cornelis Johannes van der Logt, 1 m. Pctronella de Gorter63 i.wed. van Bonne Hendriks Viersen. 23 MeiHeintje van de Pol31 j.echtg. van Gerrit van de Pol. 24 MeiWilhelmus Giezen77 j. ongeh. Peter Borman74 j.wed. van Jannetje van Esveld. 26 MeiEen levcnl. aang. kind vr. gesl. van Johanna Gouw.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2