De andere agent, Nitard en de voorbijgangers wierpen zich op den moordenaar en ontwapen den nem met veel moeitewant iiij bood een hardnekkigcn tegenstand. l)e brigadier overleed na eenige oogcnhlikken. Zijn trouw was in een oogenblik op de plaats. In wanhoop wierp zij zich snikkend op hel lijk van haar man. liet was een hartverscheurend looaeel. Rouxin was een braaf menscli en goed dienaarbij was versierd met de Krim-inedaille zijn huwelijk was zeer gelukkigbij was matig en ordelijk. In de rue Marie-Stuartwaar hij woonde was hij aller bui en vriend. Zijn moor denaar een krankzinnigeis zekere Emile Demontiers een-en-veertig jaren oud en vod denraper. Hij is verstaald aan den dranken men gelooft dal hg in een vlaag van dronken schap den moord gepleegd heelt. Bij zijn ver hoor voor den commissarisantwoordde hij dat hij het in het hoofd had gezetiemand te vermoorden zonder te weten waaroinuit be hoefte om te moorden. Ten bewijze dat de stemming van het volk op het groote feest van 14 dezer te Parijs uit muntend wasbevat de Temps de opgave der betreurenswaardige voorvallen welke dien dag geconstateerd zijn. Deze opgave luidt als volgt De heer Pouflaridie in een boom in het Bois de Boulogne geklommen wasom de revue te zienviel er uit en bleef op de plaats dood. Een zakkenrollerBelg van geboorte werd te Longchamps op heeterdaad betrapt en in hech tenis genomen. Eene dame die de jas gescheurd had van een voor haar staand heer, hij haar pogingen oin hem te doen zitten, werd opge pakt cn naar de politiewacht gebragtdoch weder op vrije voeten gesteld. Een heer, die zand wierp op de parasols van eenige dames welke het uitzicht belemmerdenwerd naar de wacht gebragtdoch ook weder spoedig losge laten. Drie zakkenrollers werden aan het station Orleans betrapt op het bestelen der aankomende reizigers en in het bezit gevonden van 15 porlemonnaics. Anders niets. De kapitein van de paketbool Bullionva rende tussclien Amerika en Japanheeft een hevel tot echtscheiding in zijn scheepsregister ingeschreven vervat in de volgende termen Dun 0 Februarylo zeven uren des morgens op 40 graden zuiderbreedte en 15 graden ooster lengte zijn Charles Brownkok en Harriet Brown, kamermeisje, gescheiden als man en vrouw, volgens hun begeerte en met gemeen overleg. Na de klecderen en huishoudelijke voorwerpen te hebben verdeeldhebben zij schriftelijk verklaard voortaan onalhankelijk van elkander te willen levenen bij gevolg hebben zij opgehouden dezelfde hut te bewonen. Heden zal voor het Hof van Assises te Parijs de bakkersknecht leregl staan die hij zijn voor- maligen patroon te Saint-Denis uit liefhebberij arsenicum in het deeg kneedde om de klanten te vergiftigen en daardoor de zaak te doen verioopen. Hartverscheurend zijn de bijzonderhedendie men uit Newport aan de bladen meldt over de gasontploffing in de groote steenkolenmijn «Hisca." Olschoon men weet, dal 'taantal mannen en jongensdie zich op het oogenblik van de ramp in de mijn bevonden 110 bedraagt, heeft men tot Vrijdagavond niet meer da" 14 lijken gevonden. Er zijn ook een zeventigtal paarden omgekomen. De chaotische verwarring in de mijn teweeggebragt en de ondragelijke slank die er heerschtmaakten 't werk der opdelving zeer moeilijk. De verslagenheid te Newport is grenzeloos35ü 400 vrouwen en hinderen zijn broodeloos door de ramp. Uit Veenliuizen meldt men Een paar dagen geleden verwijderden zich heimelijk eenige verpleegden van hun werk op het veldom uit het naburige Westervelde sterken drank te halen. Teruggekeerdmaak ten zij van den drank een zóó rijkelijk gebruik dal zij spoedig in volslagen staal van dronken schap verkeerdenzoodal zij door de politie per as naar het gesticht moesten worden terug gevoerd. 's Avonds hij het houden van appèl ontdekte mendal één hunner nog ontbrak en weldra werd bij gerucht vernomendat men hen had zien worstelenen zelfs dat zij een hunner kameraden in hel water hadden gewor pen. Na eenig zoeken werd werkelijk hel lij1' van den vermiste gevonden. De brigadier K. 11. de Huiter hield zich terstond ijverig bezig omzoo mogelijkgegevens te verkrijgen en slaagde daarin ook. In den laten avond van dien dag is een der verpleegden gevankelijk naar Assen overgebragt. Op het perron van het station te Arnhem is II. Zaterdag de dief in hechtenis genomen die inbraak gepleegd heeft bij de heeren van Tuyll onder Heemstede en Van den Brink te Vclp; de meeste gestolen voorwerpen werden in zijn bezit gevonden. Hij is een oude bekende der justitie en ge routineerd artist in zijn genre. Hij heeft zich reeds 5 jaren in 't tuchthuis te Leeuwarden en 1 jaar in de gevangenis te Arnhem geamuseerd. Uit Scheveningen wordt gemeld Vooral tegenwoordignu de dames door haar j pompadour-costumes en gekleurde balayeuses en parasols met rood en blaauw en andere schelle kleuren zooveel teekening brengen in 't woelig tooneelis het te Scheveningen althans g*yttk Donderdag kon men er tegen den middag een gecostuineerden optogt zien. Een groot aantal theeren" roden langs den strandweg oin 't badhuisdoor honderden Scheveningers en vreemdelingen achtervolgd. Zij hadden zich met gekleurde mutsen, strikken en linten op jassen en hoedendoor valsche neuzen en andere vermommingen het air van gecostumeerden gegeveneen afdecling reed op muilezels daar achter kwam een groep in rijtuigen en tot sluiting van den trein een «escodron te ezel." 'I Was eön potsierlijke veitooni»g maar van verre had ze werkelijk den schijn van iets moois en menigeen liep dan ook ondanks de warmte zoo hard mogelijk van 't strand naar den weg tot groot genoegen van den pachter der strand stoelen die daardoor gelegenheid kreeg om zijn stoelen aan anderen te verhuren. Mevr. X. die gewoonlijk te Neuilly een dei- bekoorlijkste villa's bewoondwas den winter gaan doorbrengen te Monaco in gezelschap van haar dochtereen allerliefst meisje. Een jonge Hollandsche graaf Zus of baron Zoo had zich de gunst van mevr. X. weten te verwerven zoodat zijn aanzoek om de hand van mej. X. weldra een gunstig onthaal vond die overge lukkig was in het vooruitzicht van dit huwelijk. De zaken waren reeds vergevorderd toen mevr. X.die dit vroeger had moeten doener aan dacht om inlichtingen in te winnen aangaande haar toekomsligen schoonzoon. Zij schreef aan verschillende personen, die wel in staat waren haar die te kunnen geven en uit de ontvangen antwoorden bleek al te duidelijk de waarheid dat de pretendent geen regt had op eenigen adellijken titel en bovendien onvermogend was. Zijn eenig middel van bestaan was het spel althans wanneer de kans hem begunstigde. Men kan wel hegrijpen dat na zulke inlichtingen mevr. X. zich haastte om alle betrekkingen al te breken. Weldra was zij te Parijs terug. Maai de villa te Neuilly was treurig geworden. Mej. X. die ontroostbaar was over het verlies van haar minnaaronderhield brief wisseling met hem waaruit iets verkeerds broeide. Mevr. X. moest zich tot dén commissaris van politie wenden om door agenten den omtrek der villa te doen bewa ken tegen de bezoeken van den llollandschen graaf die daar telkens rondsloop. Omstreeks middernacht van den 14den bespeurden de agenten een schaduwdie door het kleine tuinhek der villa sloop. Zij naderden behoed zaam en zagen een jong meisje zorgvuldig in een waterproof gehuldhet gelaat met een voile bedekt, dat in de hand een reiszak hield. Zij sloeg den zijweg indie naar het Bois de Boulogne voert. Daar werd zij opgewacht door een jonkman aan wien zij haar valies overgaf. De agentenin de overtuiging dat zij hier mot den llollandschen graaf te doen haddenmaak ten zich van zijn persoon meesterterwijl het meisje de vlugl nam. De agenten bragten den onbekende naar het bureau van politie. Hij bekende zonder achter houdendheid dat hij het meisjeom wier hand hij te vergeefs aanzoek had gedaan, te willen ontvoeren. Minder vlot was hij met zyn ant woorden over den inhoud van den reiszak, die hem door het meisje was overhandigd. Daarin had men een pakje bankbiljetten en kleinooden van waarde gevondenbenevens enkele rente- gevende papieren. De Hollandsche graaf zwoer dat hij niets wist van den diefstal door hel meisjo begaanmaar op den bodem van den zak was ook een pakje brieven, van zijne handdie allen een dringende aanbeveling aan liet meisje bevatten om toch maar alles mede te nemen wat zij kon. Terwijl de commissaris zijn onderzoek ver volgde, had mevr. X, in grootcn angst over het lot van haar kind haar overal doen zoeken. Zij kreeg weldra tijding van haar. Hel meisjena den ganschcn nacht rondge zworven te hebbenhad te 6 uren des morgens Poinl-du-Jour bereikt. Op hel gezigt van het water had zij geen weerstand kunnen bieden aan de aantrekkings kracht die hel op haar uiioefende en was zij er ingesprongen. Een marinier die haar nage sprongen was bragt haar na driemaal gedoken te hebben weder boven water. Bewusteloos bragt men haar naar een naaslbijzijndcn post. Na herhaalde ijverige pogingen slaagde men er in de levensgeesten van liet ongelukkige meisje wéér op te wekkenmaar zij bragt niets als onzainenhangende woorden uit. Men vreest voor haar verstandelijke vermogens. In Kursk had een dievenbendedie uil zes personen bestondonlangs hel plan beraamd om de woning van een rijken koopman die dikwijls uit de stad wasgedurende zijn af wezigheid 's nachts met een bezoek te ver eeren en tot dat einde de dienstboden uit het huis voor zich trachten te winnen. De afspraak werd gemaakt, dal een bepaalde deur met op hel nachtslot zou worden gedaanzoodat de dieven zonder gedruisch binnen konden komen. Verder behoefden de boden zich niet met de zaak te bemoeijenzij zouden toch hun aan deel in de buit bekomen. De bedienden waren echter eerlijke lieden zij hadden de plannen der dieven slechts gebil lijkt om beter achter de geheimen te komen en waarschuwden nu hun heer. Deze kon onmoge lijk in de stad blijvendoch nam de politie in den arm en vier agenten zouden dien nacht in zijne woning doorbrengenterwijl de dienst boden hevel kregen zich stipt aan de afspraak der dieven te houden en verder rustig te blijven. Üp den bepaalden tijd was alles gereed. De politieagenten vatten in een kamer digi bij den ingang post en hielden zich doodstil. Uit voor zorg had de eigenaar echter het grootste deel zijner kostbaarheden toch maar in veiligheid gebragt en later had hij geen reden om zich over die voorzigtigheid te beklagen. Werkelijk verschenen de dieven tegen middernacht en maakten zichzonder den valstrik te vermoe den die men hun had gospandgereed om twee kasten, waarin zij hoopten een aanzien lijken buit le vindenweg te dragen. In dit oogenblik stortten natuurlijk de die naren der heilige Hermandad te voorschijn en overvielen de roovers. Zoo meent mei» weliigt maar alles bleef doodstil en de dieven konden ongestoord hun werk volbrengen. Den vol genden morgen vond men het huis leeggedra- gen de dieven verdwenen en de politie agenten nog bezig hun roes uit te slapen. Zij hadden nog nooit zoo'n rusligen nacht door- gebragt. Wel kwamen de dieven later door de voor zigtigheid van den bewoner toch bedrogen uit wel zullen zij zeker lange geziglen gezel heb ben (oen zij tot de ontdekking kwamendat zij slechts ledige koffers en kisten weggedragen haddenmaar een politiewachtdie met eene bijzondere zending is belast en dan rustig in slaapt zonder gebruik te maken van de gelegen heid om een troep brutale inbrekers in hechtenis te nemenmaakt toch een allerzonderlingsten indruk en kan alweder dienen om eenig licht le verspreiden over de nog in vele opzigten zoo verdorven Russische toestanden. «Wonder boven wonder!" riep een Neder lander uit, die op 14 jl. le Parijs was, «hoe ik zoekik vind nergens een man of vrouw die dronken is Hij had expressclijk gezocht, opdat zijn vader land niet al te zeer in de schaduw zou vallen. De Parijsche politie had vrij af en in de kazerne was geen enkele soldaat. De militaire inagl had uitgaansdag. Zelfs de Kransche zakkenrollers hielden werk staking en hielpen Engelsche dito, die bieren daar ergens inlastten, arresteeren. Daar echter de wachtposten ook leeg warenliepen zij onmiddelijk weer weg, en zoo aangedaan wer den zij hij zooveel edelmoedigheiddat zij wat ontfutseld waszoo spoedig mogelijk een ander weer in den zak staken Een der pleinen was geheel bezet melmen- sciien. Geen muis kon er tusschen. «Quadrille I" riep de orkestmeester uit de muziektent en in 5 minuten waren er drie opene plaatsenwaar gedanst kon worden. Er waren heeren die dames op den rug namenoin plaats le winnen. Zij kenden ze nietmaar 'l waren lieve kinderen. Omtrent den moord op dc moeder van gene raal SkobelefT wordt thans nog gemeldDe moordenaar was Russisch luitenantthans in Rumenischen dienstOezalisdie mevrouw SkobelefT op hare togten dikwijls had begeleid. Mevrouw SkobelefT had een aantal voorwerpen van waarde hij zich. De moordenaar werd geval in eene rotskloof Desdemerc. De personendie als verdacht gearresteerd werdenzijn Kroelen.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2