Te Huur Tweede Meid, verwondingen zich zoo krachtig mogelijk ver dedigde en om hulp liepwerd nog in tyds ontzet door een paar bewoners van een nabij gelegen padterwijl zijn aanvallers op de vlugt ging- ii. Over bel geheele ligchaain pijnlijk ge kneusd en ook waarschijnlijk inwendig belee- digddaar bij telkens bloed opgeeltmoest de man naar zijn woning gebragl worden. Later is bij ter verpleging in Iftl gasthuis op genomen. De verwonde schijnt te zwak te wezen om aanwijzingen te kunnen dben. Hel schijnt even wel dal bij zijn aanvallers niet kende en deze lieden 's nachts had nagespeurd. Dr. Tanner heeft aangeboden ook in Londen te komen vasten. Als dit gebeurt, zegt de Echo, hopen wij dat dit gebeuren zal in de duikerklok op den bodem der put van hot Polytechnische instituutof op den top der üuko of York- kolomof ergens anders waar niemand hem zien kan. om zoodoende de raededeeling Ie Ver mijden der onaangename en walgelijke ver schijnselen die men bij zijn vasten in Amerika vernam. Zijn doel is echter thans oin aan te toonen dat zijne bespotters en de ongeloovigen die meendendal hij liet op zuiver water zoo lang niet kon uithouden, groote weetnieten zijn en dal het juist bij gebruik van wijn, bier enz. niet mogelijk zou zijn geweest 40 dagen te vasten. Dr. Tanner daagt zes krach tige mannen uit eens de proef le nemen. Zij mogen drinken wal zij willenhij zal alleen water drinken en dan zullen ze eens zien wie hel langst zonder voedsel blijft Kennisgeving. De BURGEMEESTER'en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet on arL G der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 96) Brengen ter kennis van het publiekdat een door CORNELIS DKKNIK handelende onder de firma GEBRs. DEENIK ingediend verzoek, met bijlagenoin vergunning lol het oprichten van eene drogerij van Sigaren in het perceel alhier gelegen aan het Havik wijk F, N°. -449 bij hel kadaster bekend onder sectie EN'. 659 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandagden 29. November aan staande des voormiddags te elf uregelegen heid ten raadhuize wordt gegeven omten overstaan van hel gemeentebestuur of vaneen ol inecr zijner leden bezwaren tegen hel op richten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 15. November 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris VAN PEHS1JN. W. L SCilELTUS. AMERSFOORT15 November 1880. Op den 9 November promoveerden aan de Universiteit le Freiburg in Badentot Doctor in de genees-, heel- en verloskunde de heeren A. A. Gersen en L. J. de Rochemonl, artsen, officieren van gezondheid 2e kl. Oost-lnd. leger met proefschriften «l'cber die Krankheiten der Sclileimbeutel mil besonderer Berücksichtigung der Bursa subiliaca," en «Ueber die galvano- kauslische Behandlung der narbigeo oder cal- lösen Reclalslricluren." Bij het prijsschieten op Dingsdag jl. door hel kader onderofficieren der d.d. Schutterij te Amersfoort werden behaald, in de 1e serie, d-'or d<*n korporaal J. C. Huélink de le prijs, 2 bronzen heelden; door den fourier G. Nieuwen- huis de 2e prijseen gesneden sigarenkistje door den sergeant-majoor J. K. van Wijlaud de Se prij«een presse-papier met sneeuwgezigt in de 2e serie door den sergeant J. M. Boode de le prijseen prijs in geld door den sergeant C. Prin<de 2e prijseen prijs in geld. Daarna werd door heeren officieren naar de schijf geschotenwaaraan deelnam de adjud. Oflder-officier i. Bmqual, die den prijs, be staande uit een sigarunpijp behaalde. Bij de gisleren gehouden herstemming van een lid voor den Kerkcraad der Ned. Israël, gemeente te Amersfoort is herkozen de heer Jacques Visser dieconsequent blijvende de benoeming niet kan aannemenwaardoor dan eerlang eene nieuwe vrije verkiezing voor deze plaats geschiedt. Men meldt uit Amsterdam «Waar moet het in 'shemels naam heen? Wij schrijven pas even November, cn reeds hebben de he,eren paneelzagers en ruilsnijders hun bedenkelijk emplooi met vollen ijver hervat. In den lijd van acht of veertien dagen: een inbraak op de Vondelkadeeen inbraak op het Westeindeen twee inbrakenbyna vlak naast elkaar, in huizen van de Sarpliatislraal. De heeren schijnen dus bij voorkeur de nieuwe wijken voor het terrein hunner operation ge kozen te hebben. Wat de oorzaak is van die plotselinge onvei ligheid zoo vroeg in den winternu sneeuw of ijs toch nog geen stremming hebben le weeg gebragl in handel en scheepvaartlaat zich wel eenigszins gissen. Er zijn op dit oogenblik in Amsterdam heel wat handen broodeloos en de klachten over gebrek aan werk nemen overal toe. Nu is het zeker opmerkelijk dal die herhaalde inbrakenin een tijd dal de winter zich nog bijna niet doet geldenjuist zamcnvallen met het veelvuldig afdanken van werkvolk. Alleen aan de bekende Koninklijke fabriek van stoom werktuigen (firma van der Made) alhier hebben gister weer 120, zegge honderdtwintig man tegelijk «gedaan" gekregen. En daar waren er bij, die dertig jarenen langer nogonafge broken aan de fabriek waren werkzaam geweest. Deze groolsche inrigling de grootste misschien van dien aard in ons vaderlanddie een jaar geleden nog 1800 man in dienst hadbezigt er nu nog slechts een kleine 600. En niet alleen omdat er weinigmaar omdat er zoo goed als in 'l geheel geen werk is. Op een paar onbe- teekenende bestellingen na is er in de uitge breide werkplaatsen der firma van der Made letterlijk niets te doen. De concurrentie met het buitenland blijkt haar op den duur te zwaar. Bij elke inschrijving voor belangrijke werken is de Koninklijke fabriekin plaats van de laagste, veeleer een der hoogsten. De reden is niet ver te zoeken. Door de algemeene malaise op industrieel gebiedis ook de buitenlander gedwongen tegen de laagste en allerlaagste prijzen te werkenwaarbij deze dan nog het voordeel heef)dat twee voorname artikelen ijzer en steenkolenin zijn onmiddellijke na bijheid zijnterwijl de Nedferlandsche indus trieel al zijn grondstoffen legen aanzienlijke transportkosten uit den vreemde moet laten aanvoeren." Men meldt uit 's Gravcnhage «De koning en koningin blijven tot na Jverst- mis op hel Loo. Den 25*len dezer wordt het personeel van dienstdoende kamerheeren door anderen vervangendie tot de terugkomst van hel koninklijk paar tegen nieuwjaar op het Loo zullen vertoeven. De eerste kamer komt nog in deze maand bijeen men zegt den 23en om het straf wetboek te behandelen. De tweede zal vermoe delijk na afdoening der Indische begrooting een receszij het ook slechts van eenige dagen nemen om zich te prepareeren voor de behan deling der slaatsbegrooling." Te NVageningen is iemand voor 60 gulden opgeligt, langs den meer en meer gebruikc- lijken weg, als inet een sigarenbon in den vorin van een bankbiljet. In de Amsterd. bladen vindt men eene an noncewaarbij f25 bclooning uil gelooid wordt aan den jongen die Maandag 8 November tus- schen 9 en Ói uur aan het adres Amstelvcld een brief bezorgd heefl. Zou hier weer aan een bedreigingsbrief moeten gedacht worden Het nummer van het huiswaar de brief bezorgd is wordt niet genoemd. Naar wij vernemen zal door de Rederijkers kamer «Ontwikkeling" alhier, ter gelegenheid van haar Gjarig bestaaneene uitvoering met Dames worden gehouden, op Donderdag 18 November c. k. Alsdan zal onder de werkende Leden een wedstrijd in voordragten en impro visatie n plaats hebben als commissie van be oordeling daartoe door liet Bestuur uitgeooo- dig.ihebben zich welwillend bereid verklaard heeren H. W. 4e Amm, Ik II. W. Kalll cn V M. Kollewijn Nz.alhier. Vervolgens wordt een Tooneelslnk opgevoerd en daarna is er bal zoo l il den leden met hunne dames een zeer gcTariëerden avond wachL In de stoomboot Merweda Ivan Gorinchem naar Botterdam, zalen eenige heeren bij elkander en hielden zich, bij gebrek aan betere tijdkorting, met de oplossing van rekenkunstige voorstellen bezig. Een heer was bijzonder vlug in zijn ant woorden en wekte aller bewondering op. Nadat iedereen hem zeer geprezen en op onderschei dene wijzen rekenkundige vragen had gedaan die hij dadelijk beantwoorddeschoot een fat met groote roode snorren uil den hoek en zei heel geestig; «Meneer! Ik bewonder u; maar zeg mij nu eenshoeveel is driemaal vier f* De rekenaar antwoordde: «Honderd twintig wanneer ik er u bij mag rekenen." Ta Roermond sprong een 75jarig vreemde ling van de hooge brug in de volle Maas. Meer dan drie honderd meter ver dreef hij stroom af zonder onder te gaanzoodat men hem in een bootje kon navaren cn bijtijds uil zijn hagclie- lijken toestand redde. Nu bleek liet echterdat hij de ieneverflesch geducht had aangesproken. Waarschijnlijk heelt hij hel aan dc omstandig heid dal zijn inaagdie opgevuld was met spiritus welke ligler is dan waterte danken dat hij bleef bovendrijven en niet verdronk. De jenever, die doorgaans zooveel mensclien ongelukkig maakt naar ziel en ligchaainheelt dit keer dus eens hij uitzondering con goed werk verrigt en een dronkaard van den dood gered. Het Hof van assises van Namen heelt baron de Minckwith schuldig vei klaard aan vrywilligen moord op den boschwachler Arnoldvan het domein des Koningsen hem tol levenslange dwangarbeid veroordeeld. Dingsdag had te Parijs de begrafenis plaats van een fruilverkooper; toen men de doodkist uil den lijkwagen nam, riep een der bedienden eensklaps uit: «De doodc heelt gesproken!" Men dacht eerst, dat de inan krankzinnig, of dronken wasdoch toen men dc kist in liet graf nederliet hoorde men er doffe kreten uil opstij gen «Hulp! Hulp!" Men deed de kist open: de fruilverkooper was levend. Te Parijs is een man aangekomendie zich een Patagoniër noemt en voornemens is voor stellingen te geven. Zijne kunst bestaat in het verslinden van levende dieren Te Londen al hij iederen avond heelhuids een konijn en een kip op. Men verhaalt zelfs dal hij een weddenschap heelt willen aangaan om een levend kalf in den lijd van 48 uren iniczwclgcn. Niemand is daartoe bereid gevonden. Hel vonnis is uitgesproken in het nihilisten- proces te Petersburg. Vijf beschuldigden zijn veroordeeld om gehangen te worden. De andere elf beschuldigden onder welke drie vrouwen werden veroordeeld lot dwangarbeid voor den tijd van 15 jaar ol langer. Het gcreglshof be sloot tevens verzachting van slral aan le vragen voor eenige beschuldigdenvan welke drie vrouwen zijn. Die verzachting zal, woidt zij toegestaan, bestaan in verkorting van den straf tijd of in verbanning naar Siberië. Dezer dagen is te Weimar een barbier over leden Niebling genaamdin den ouderdom van 79 jaren, die Goethe gedurende de laatste jaren zijns levens dagelijks bediend had en onuitput telijk was in verhalen omtrent den grooten dichter, die hem meermalen geschenken ver eerde welke de harbier altijd gaarne aan zijn bezoekers liet zienevennis door hem verza melde reliquiën b. v. een door hein zelf afge- kniplen nagel van Goethe, d<e niet mooi is. Verkooping van Vaste Goederen. Notarisde heer Mr. J. DE LOUT E R. Zatifrdag 18 November 1880 bij VOSKUILEN aan «le Brand te Hoogland. 1. Ken huis met achterhuisschuurtje, tuin en bouwlandf830.— 2. Een perceeltje bouwland. »160. f490.— ADVERTENTIE W. Amersfoort, 18 November 1880. Bevallen van een MEISJE, MARIE S1NNIGEQuant. Mevrouw de Wed. IIASSKLAER—van Idsinua betuigt bij deze haren dankvoor de betoonde belangstellingondervonden bij hel overlijden van den lieer M. J. VAN IDSINGA. Amersfoort, 15 November 1880. 2 GESTOFFEERDE KAMERS, voorzien van gas en gebruik van TUIN des verkiezende met volle voeding. Brieven onder letter G. Bureau Ainersloortscho Courant. Mevrouw VAN CLEEFF vraagt met 1 February 1881 een goed kunnende werken en naaijen.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2