maar Jeanne P is dezer dagen in hechtenis genomen. Zij heelt hij h.tar verhoor voor den regter van instrm tic den li.*«»r Ragon, verklaarddal zij haar dochter voor eene som van rJUU.OOÜ IV. verkocht had aan de hleliedon H. dat de vroedvrouw haar hij dezen handel als lusschen- persoon had gediendwaarvoor zij eene som ven 50,000 Ir. ontvangen had Zij verzweeg echter de redenendie de echtelieden II lol de onderschuiving van hel kind hadden bewogen. Üe Gazelle des Tribuoaux meldt, dal de echtelieden 0. die zich uil den handel hadden teruggetrokken en een allerhelst eigendom ie Anleuil bewoondengevankelijk naar Parijs zijn gebragl. LI heeft bekend dat het kinddat in de mairic ingeschreven slaat als zijnde van hem en zijne vrouwinderdaad de dochter is van Jeanne P. Hot waszeide hijopdat zijn lor* tuin en die van zijne vrouwwelke te zarnen anderhall' millioen bedragenna hun dood niet zou overgaan aan de familie zijner vrouwdat zij hadden besloten tot het onderschuiven van een kind. liet kind is voorloopig naar een vondelingshuis gcbragt. Uit Agram wordt gemeld dat in het gebergte weder voortdurend ligle schokken worden waargenomen. Ook in de stad bemerkt men enkele schokkendie echter van weinig belee- kepis zijn. De Fransche regering schijnt overtegaan om het gedeelte der kroonjuweelendal hoege naamd geen kunstwaarde heeftte verkoopen. In hei geheel worden de kroonjuweelen op een waarde geschat van 25 millioende Regent alleen reeds op 12 millioen. De juweelen, die de Regering te gelde wil makenworden op 5 millioen geraamd. De opbrengst zal aange wend worden tot het aankoopen van kunslar- li kelen voor 's lands museums. Voor eenige dagen stond voor den krijgsraad te Straatsburg teregt M. Trisot, agent in assu rantiën en gewezen officier in het Fransche leger. Hij was van hoog verraad beschuldigd daar hij aan de Franschen het plan had geleverd van het lort van Diedenhoven en de noodige iniiglingen omtrent sterkte en uitgestrektheid der kasernatten had gegeven. Hij werd tol drie jaren opsluiting in een fort veroordeeld. Dezer dagen stond de pachter Dupont te Audregniesin Henegouwen, te 10 uren des avonds in zijne keukentoen hijplotseling ge rucht hoorcndezich omkeerde en twee ge maskerde mannen voor zich zag. De een hief dreigend het lemmer van een degenstok omhoog en de ander hield hem aan de punt van een sabel een stuk papier voorwaarop met groote Jettcis geschreven stond: «Vijfduizend franken ol het levenDoodelijk verschrikt en geheel ongewapend overhandigde Dupont, daar nie mand op zijn geroep te hulp kwam den boos wichten ciUOU Ir.waarop deze een goed heen komen zochten. De knecht van Dupontdoor zijn meester in een kist gedoken in een vertrek naast de keuken aangetroffenis wegens deze verdachte lafhartigheid in hechtenis genomen. Dezer dagen ontving een sigarenhandelaar een mooi geschenk. Ken kind hragt hem een kistje «n verwijderde zich snel. foen hij hel deksel opligtte zag hij een knaapje van ongeveer zes weken. Tevens was er een brief bij, waarinde milde geel-tcr verklaardedat het geschenk zijn eigen kind was«lat het haar onmogelijk was verder voor het kind te zorgen dus het nu aan zijne zorgen toevertrouwde. Tot nu heeft men de moeder van hel kind niet kunnen ontdekken. De heer de Mar, redacteur van het dagblad Ie Nuuvellisic te Algiersheeft Zondag een raadsheer bij de regtbank in een duel gedood. Tengevolge van eenige b leedigende artikelen in hel bladhad de raadsheer de uitsluiting zij is eene vrouwevenals de anderehare wacht heeft bepaalde, beperkte grenzen. Ik vrees haar niet. ik veracht haar. Verneemt gij iets bizondersdeel mij dit alsdan op de bewuste wijze mede. Maar geen brievenbeste gravin Een vertrouwde bode met hel afge sproken paroolis beier dan de voorzichtigste ingerichte depêche. Adieu, denk ma.ir ve< l aan aan mij en vergeel mijn verzoek nieL" De prins verliet met den majoor het vertrek. Geen der personen die in het vertrek warendacht er aan om achter hel gordijn te zien'twelk van hel plafond afhing en het groote, breede venster bedektedoch daartusschen genoeg ruimte toeliet voor iemand om zich daarachter te kunnen verbergen. Wvrdi vêi volyd. van den heer de Mar in enkele kringen verzocht. Door don heer de Mar tot een tweegevecht uilgedaagd nam de raadsheer hel aan hoewel hij een ongemak aan den arm had. Hij was in Algiers zeer gezien en eene algemeene veront waardiging is door dit gevecht hij de bevolking ontstaan. Maandag ochtend heeft een brand gewoed op de Bloemgracht te Amsterdam. Hoewel het vuur met twee handspuilen kon worden ae- bluschthad de brand treurige gevolgen, hen der brandwachls heeft met levensgevaar een dienstmeisje geredmaar A. J. Bornknecht van de hecren 11. H. en J. 1'. Rumlingwaagde zich ook in het brandend gebouw doch keerde helaas niet terug. Verkoold vond men zijn lijk in den puinhoop Een weduwe en twee kinderen betreuren den braven man en vader. Reeds dadelijk heelt zich een commissie gevormd om voor de in armoede achtergeblevenen de hulp der openbare liefdadigheid in te roepen. Een vrouw te Chatelaudrenbij St. Brieux verliet Zondag eenige oogenblikken haar woning, twee zeer jeugdige slapende kindertjes achter latende. Toen zij terugkwam vond zij de kinderen geheel verscheurd door een wild zwijn dat de woning was binnengedrongen. De lijkjes waren zelts niet meer te herkennen. Een koopman in worst te Berlijn had voor zijn glazen een aanbeveling van een fabricaat uitgestaldwaarin verzekerd werd dat dit was onder de worstenwat prins Bismarck was onder de vorsten. Die vergelijking was echter niet naar den smaak van de Berlijnsche politie en op hoog bevel moest hij zijne aankondiging wegnemen. Tubantia verneemt, dat een der brievenbe stellers van Lonneker door den inspectêur der posterijen te Zwolle voorloopig is geschorst tengevolge eener aanklagt aangaande een brief kaart die drie dagen te laat aan den geadres seerde bezorgd werd. Zondagavond omstreeks 6 uur ontstond te Slochteren brand in de Herv. kerkdie spoe dig zulk een hevigheid verkreeg, dat alles in lichte laaije vlam stond. Alles is verbrand alleen de muren staan nog. De nevenstaande gebouwen zijn gespaard, liet dorp is nu zender predikant en zonder kerk. Een ieder weetwelk een heerlijk geneesmid del de teer is in geval van bronchitisteringca- tan henverkoudheden en in 't algemeen tegen alle aandoeningen van branches en longen Vele zieken helaasvoor wie dit geneesmiddel uitstekend zou wezen, gebruiken de teer niet, hetzij uil tegenzin tegen den smaak, hetzij dat hel hun verveelde om hei teerwater klaar te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyot, Pharmaceut te Parijs, hebben al die min of meer rechtmatige grieven van de zieken opge houden te bestaan. Het is den lieer Guyot gelukt de teer te omge ven met een licht bedeksel van doorschijnende gelatine en er ronde capsules van te maken ter grootte \an een pil. Deze capsules kan men zeer gemakkelijk innemen op 'toogenblik dat men gaal eten, ze hebben volstrekt geen smaak. Zoodra ze in de maag komensmelt de gelatine en wordt de leer opgenomen. Deze capsules zijn zeer duurzaam, zóó zelfs, dat de capsules van een aangebroken Uacon nog na jaren te gebruiken zijn. De teercapsules van Güvot zijn een zeer ratio neel geneesmiddeldal niet meer kost dan vijf ol' zeven centen daags en tevens ontslaat van het ge bruik van alle borslkruiden. De teer is een zeer samengestelde zelfstandig heid waarvan de vervaardiging aanmerkelijk af hankelijk is van de wijze van bereiding en vooral van de bestanddeelen waaruit men ze trekt. Onder andere trekt men teer uil steenkolenbeuken-, pijn- en dennenhout enz.het spreekt vanzelf dat de geneeskrachtige eigenschappen van dit product afhankelijk zijn van zijn oorsprong en de wijze van bereiding. Met andere woorden iedere soort teer heelt haar bijzondere eigenschappen. Daarom is hel niet te verwonderen dat, uit een geneeskundig oogpunt beschouwd, alle voortbrengselen, die uien met den naain van teer bestempeltniet de zelfde uitkomst geven. Tot het vervaardigen zijner Teercapsules ge bruikt de heer Guyot niet anders dan de zooge naamde «Noorwcegsche teer," de ecnigsle die niet branderig is en hel gemakkelijkst verteerbaar. Hij kan slechts voor de qualileil en hij gevolg ook voorde deugdelijkheid inslaan van die flacons met capsuleswelke op het eliquet de driekleurige handtcekcning diagen. AMERSFOORT, 9 December 1880. De Tweede Kamer heeft gisteren het hoofd stuk van Ruilenlandsche Zaken aangenomen met 57 tegen 7 stemmen, terwijl de antirevo lutionaire leden zich Verwijderd hadden niet do beteekenis van protest legen den chef van het Kabinet, den Minister van Lyndondie hun den druk der schoolwet als een voorregt toe rekende. Hel hoofdstuk Justitie was nu aan do orde. Zondag 12 Dcc.zal de godsdienstoefening in de Reinonstrantsrhe kerk te Amurióorl worden geleid door den lieer VV. J. Manssen, predikant te Zaandam. Te Tilburg is, bij herslemming lusschen de heeren Bahlinan en Diepentol lid van de Tweede kamer «Ier Stalen Generaal gekozen de heer Mr. Uahhiianinel 1480 van de 25:52 uilgebragle stemmen. Na 1 Januarij 1881 zal de ochtendsoep bij het leger enkele dagen van do week worden vervangen door een ontbijtbeslaande in brood met kofGj cn kaas. De correspondent van den Locomotief schrijft uil AljehOm eindelijk ook dezen briel niet te eindigen zonder althans eenige woorden aan de olifanten te hebben gewijd: den 14. is een der drie volwassen olifanten gestorven, de eenige gewilligeniet schuwe. Men veron dersteld! dat de beide nu noc h levende wegens ongeschiktheid in de tinmijnen op Perak ver kocht zijn. Een was er vóór zijn komst op Aljeh al overledendeze was mogelijk van dezelfde kracht, en de jongen zijn van zoo weinig waardedat men ze in Eng.-Indië weggeeft om niet acht en dertig jaar zulke dure kostgangers op zijn dak te hebben zonder eenig profijt want tegen dien ouderdom mogen ze eerst gaan dragen en zijn ze volwassen. In Antwerpen heeft iemand dezer dagen inct een weddingschap duizer.d francs gewonnen. Hij moest in zes cn een half uur van Brussel naar Antwerpen loopen. De hardloop»!- kwam reeds na vijl uur en acht en vijftig minuten in Antwerpen aan. Spreekt men dikwijls in figuurlijken zin van «een wille raaf," bet aquarium te Berlijn is thans werkelijk in het bezit van zulk een vogel welke om zijne groote zeldzaamheid zeer de aandacht trekt. Zij is afkomstig uit een nest van zwarte ravendoch is zelf sneeuwwitheeft roode poolen en een sterken snavel. De andere vogels in de groote volière, waar haar eerst een plaats werd gegeven, waren zoo bevreesd voor haar dat zij eten en drinken weigerden waarna men de rustverstoorsler eene andere plaats heeft moeten aanwijzen. Het gehcele Chineesche kamp te Menado is door brand verwoest. De schade wordt begroot op 2 millioen gulden. Te Soissons heeft een grijsaard een revolver schot op zijne echigenoolc en schoondochter gelost. De kogel wondde het meisje lichtter wijl zijne echtgenoote doodelijk getroffen neer viel. De moordenaar loste daarna drie scholen op zichzclvon. Zwaar gewond werd hij naar hel gasthuis vervoerd waar men voor zijn leven vreest. Dc redenen tot deze misdaad Is men nog niet te welen kunnen komen. De Locomotief vestigt de aandacht op den «onhoudberen toestand" van hel Ned.-Indisch leger, van hetwelk niet minder dae 2700 man voor den krijgsraad en 400 in het detentie-huis en ettelijke anderenhier en in Nederland, in de gevangenissen zijn. Uitgebreide aanwerving van Indo-Europeanen wordt aanbevolenmet de belooning van voorkeur of uitsluitend voorregt bij de benoeming tot een ondergeschikte be trekking aan een der Departementen van Alge meen Bestuur. De Banque de Rruxelliseen der grootte Brusselschen iinaricieelc instellingen, en do Beurs zijn in opschudding gebracht door dc weigering van zekere administrateuren al de aandeelhouders te doen dealen in de Aanzienlijke winstendie verkregen zijn met den verkoop van aandeelen I'rins-llcndrikspoorweg. Burgerlijke SIhihI van Amersfoort. GEBOREN2 Doe. Junnigje <1. van Willem Boerhaven en Cornelia van den Heuvel. - .1 Dec. Johanna Mariad. van (.odewijk Wilhel mus van der Mast cn Cornelia Johanna van

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2