Dozer dagen nu koerde hij ie Stains terug en niemand was gelukkiger dan de trouwe geliefde. Toen het echter op stuk van zaken kwam en de noodige papieren voor hel huwelijk zouden worden in orde gebragl, kwam de minnaar er voor uitdal hij gedeserteerd was om naar Frankrijk te kunnen gaan. Daarop vertrok hij om niet terug te koeren. Dat was te veel voor het teleurgestelde meisje na tien jaren wachlens. Op zekeren morgen toen haar vader water wilde puttenvond hij hel lijk zijner dochter in den pul. Te Batavia is een fuselier in garnizoendie via Fort do Cockvan Samalangan derwaarts kwam en de zonderlingste blessuur gehad heelt die men zich denken kan. Kon paar jaar geleden diende de man te Atjeh en bekwam, bij een trollen met den vijand een schotdal hein zijn gebit wegni-in, maar overigens geen blijvend belets» I bezorgde. Dit was zeker zeer merk waardig. ofschoon misschien meer gebeurd en onze fuselier kwaiu er ut inel wat pijn en kreeg door de goede zorgen van hel Roode Kruis een kunstgebit. Later werd hij weer naar Atjeh ge zonden en was o. a. ook bij hel treilen te Samalangan tegenwoordig. Ln wat gebeurt er'? De man werd weer gewond precies op dezelfde plaats Ken Atjehsche kogel naiu voor de tweede maal zijn landen ditmaal zijn kunsttanden weg. Thans zo kt de fuselier naar hel Ba'.aviaasch comité van hei Roode Kruisoiu voorde tweede maal een nieuw gebit te erlangen. Wij raden echter hel legerbestuur aanhet Roode Kruis niet op hooge kosten te jagendoor den man voor de derde maal naar Atjeh te sturen. Hel hoi van assises van Maine et Loire heeft de wed. Audrandie haar pasgeboren kind wurgde en in 25 stukken sneed tol 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. Eenige jaren geleden was de zuster van dal onmensch wegens kindermoord met 8 dwangarbeid geslrafL Ja. mijnheer, zoo sprak een knecht tol een vriend van zijn overleden meesterik zou voor mijn heer door een vuur zijn geloopen en als hij mij had bevolen u eens tlink af te rossen wees zeker dat ge het hard zoudl hebben te verant woorden gehad. Brighain Young de zoon van den Mormoon- srhen proleetis wegens bigamie gedaagd voor het hof van ^alt Lake Citymen zegt op aan- klagt van zijne eerste vrouw. Hij werd gearres teerd maar op borgtogt in vrijheid gesteld. Op een kilometer afstands van Pompeji heeft men een kamer opgegraven mei dertig geraam ten. Zij zijn allen tegen elkander opgedrongen en aan de zauientrekking hunner leden kan men rog zien dat de bewoners van het vernielde huis alle krachten hebben ingespannen oin te ontkomen aan den stroom van asch en lava die hun ruim achttien eeuwen lol graf zou ver strekken. Kr zijn een aantal halssnoerengouden armbanden cn andere sieraden bij hen gevon den die alle naar hel museum van Pompeji gebragl worden. Door het slechte weder zijn de werkzaam heden aan den Electriscben spoorweg te Berlijn veel vertraagd. De rijtuigen zullen elk twintig personen kunnen bevatten en de dynamo-elec- trisclie machine zal geplaatst worden tusschen de a><en en den vloer van elk rijtuig. De le bereiken snelheid wordt geschat op ongeveer 20 iqijI per uur. Krachtige remloestellendie in verband staan met bet electrische werktuig zullen bel den conducteur mogelijk maken het rijtuig oogenLIikkelijk lot stilstand te brengen. Gij hebt niets gedaan om dien waandoor eenieder in deze streek met mij gedeeldte wederleggen. Margarelha heeft gedacht dal zij vergelen was en haar hand aan een ander toe- gr/.-gd." Margarelhariep Paul uiL «Dat is onrno- gelijk." «Hel is mogelijk en waar," vervolgde Bjer- regnard -en wat nog meer zegt. de man aan wicn zij haar hand heeft beloofd is «w vader «Mijn vader''' riep Paul ontsteld uit. «Maar dat is e« n schand''!i:k eorupl'i!. Mijn vader heeft bajr Z'*kc' door b. oieg. .yn g- dwongen en zij heeft alios t>- «un ba.ir vader van den bedelstaf te reddi n II- i is nog lijd, ik snel er been breng bet g M taal de schuld en dan mag ruijn vader beproeven om mijfinijne Mar garelha te ontrukken «En als bet le laat zou zijn, Paul, als Mar garelha voor u verloren waswal wilt,gij dan d"n?' vroeg Bjei regaard. '•ui zag hem angstig -n uitvorschend aan. Wordt lervolgd. AMERSFOORT, 21 February 1881. De 64e verjaardag van Z. M. den Koning is Zaturdag jL op de gebruikelijke wijze le Amersfoort gevierd door het uilsteken van vlaggen aan gemeentelijke en militaire gebou wen en particuliere woningen, carillonnement enz. Op het Kalfsveld werd groole parade ge houden door de dd. Schutterij en hel Regiment Rijdende Artillerie. De onder-officieren en korporaals der dd. Schutterij kwamen des avonds feestelijk bijeen. Eene luisterrijke en volkomen geslaagde assaul- en carrouseluitvoering van het reg. Rijd. Artillerie, met de muziek der rcgiraenls- kapel, had dien avond plaats in de fraai ver sierde Manégeeene der grootste van Nederland. Zij was voor deze gelegenheid prachtig verlicht met gasslerrenguirlandes enz.waarbij in liet middennaast de hoofdgaskroojiprijkten aan de eene zijde hel jaarcijfer 1793 en aan de andere zijde 1881 terwijl aan de tribune- zijde in groote gastellers hel woord Vaarwel schitterdealles bijeengeval vormende eene bi illante gasilluminatiedie den Heer G. M. van der Plank directeur dor Ainersl'. gasfabriek, onder wiens organisatie en leiding zij was daargesleldlol eer verstrekt. Hel leest bestond uil voltige, assaut en gym nastiek en carrouselnurainerswelke waren hel rijden van acht korporaals eene quadrille van acht onderofficieren en hel rijden la flêche van vier olficieren. Er werd schoon gewerkt en gereden. Toen de eigenlijke uitvoering was geëindigd reikte de H.E.g. Heer LuiL-Kolonel Regiments- komrnandant aan velen, daarb'j werkzaam ge weest prijzenbelooningen en brevetten lol meester en prévot uil en voerde daarna T woord tot hel corps officieren en verdere aanwezigen vestigende daarbij hunne aandacht op het gloed- rijk woord Vaarwel, zoomede op de vlam mende jaarlallen 179."}. waarin het nationale corps rijdende artillerie werd daargesteld en 1881 waarin is bepaald, dat het slechts voor een gedeelte als rijdende artillerie zal blijven dienst doenhet andere deel tol veld-arlillerie wordt getransformeerd en hel alzoo als zelf standig regiment ophoudt te beslaan. Innig gevoel tintelde in de woorden uit drukking en stem van den geachlen Komman- dantlaatste Chef van een corps thans onder vele andere militaire vervormingen begrepen dal steeds eene eervolle plaats in vorige en tegenwoordige legers innam een corps dat in veldtogten en op slagvelden zich roemrijk heeft onderscheiden een arlilleriecorpsdat de bewondering afperste van Keizer Napoleon I, den uitstekenden artillerie-officier en veldheer. De assaut- en carrouseluitvoering wordt heden Maandagavond herhaald waarbij het publiek toegang heeft legen entreé van 99 cents, ten voordeele der alg. armen van Amersloort. De aandacht vestigende op nevensst. adv. nopens Transvaal, zullen vele ingezetenen van Amersfoort ongetwijfeld genegen zijn op de daarin vermelde adressen hunne ondertee- keningen le stellen en alzoo trachten mede- tewerken om onze dappere en vrijheidlievende Nederlandsche slaingenoolen van den onregl vaar digen Engelschen annexeergreep te vrijwaren. In het Raadhuis te Utrecht worden de zit tingen van den militieraad als volgt gehouden de eerste zittingbestemd voor liet onder zoek der redenen tol vrijstelling van lotelingen uil Amersfoort, Leusden, Hoogland, Stoulen- burg en llainersveldWoensdag 16 Maart; WoudenbergMaandag 21 MaartSoestBun schoten Baarn Vuursche en EemnesDingsdag 22 Maart; en 4e tweede zitting besterad voor het onderzoek van de plaatsvervangers en nuinmerverwisselaars uit AmersfoortBun schoten Hoogland Baarn Vuursche Soest EemnesLeusden Harnersveld en Stoutenhurg Woensdag 1:1 April; en Woudenberg Donder dag 14 April. Uil 's Gravenhage wordt gemeld Sedert jaren hadden er ten paleize geen avondfeesten plaats gehad. Gisterenavond is weer eens eon soirée littéraire et musicale ge- houdenwaarop zich de dames de Groot van het Nederlandsen looneelMej. Anna Verhuist en Anna Boni en de heeren Kes en Stortenbeker lieten hooien, liet was een waarlijk schitterende soiréedoor een groot aantal genoodigden waaronder de leden der commissie voor de aanstaande watersnoodloterijbijgewoond. De salons, eerst sints een paar weken verfraaid, o. a. door hel aanbrengen van een reusac.htigen spiegelzagen er verrassend uilde koningin was «eer minzaam met al!" gasten en zag er zeer bekoorlijk .utde koning onderhield zi li in het bijzonder met de leden der wulersnood- coramissie. De soirée werd voorafgegaan door een kunstbeschouwing der portefeuille van den chef van hel huis Goupil en Co. alhierden heer Versteeg. Van inbraken hooren we in de laatste dagen niet meer. Een der schuldigen aan de onlangs gepleegde diefstalleneen boerendeern uil Zoe- terwoudedie zich in een goudsiuidswinkel van een horloge meester maakte en die vroeger ook al in de Witte Sociëteit en bij een anderen meester gestolen had, maar toen aan de justitie ontkwamis reeds gevat en teregtgesleld. De andere misdadigers de eigenlijke inbrekers en kerkplunderaarszijn nog vrij en frank. In den regel maken wij van zelfmoord geene melding, liet volgende vreesolijke voorval heeft echter zulk een exceplionneel karakterdat de uitzondering is geoorloofd. Hel Rolt. N.bl. meldt n l.Bij het naderen van trein vijftien is de 17jarige jonkheer Fontein Tuinhout, leerling der kostschool «Noorlhey" van den heer Kramersbij Voorscholen op de rails gaan liggen. Hoofd en hand weiden den ongelukkige afgereden. De knaap had den trein afgewachtmet een zijner makkers op een hek langs den spoorweg zittende. Zonder twijfel moet hier aan een zelfmoord worden gedacht daar de vingers van den knaap de rails omklemd hielden. De machinist van den trein zag het onheil aankomen maar kon onmogelijk meer stoppen reeds was de trein over hel ligchaain gegaantoen hij tot slaan gebragl kon worden, liet lijk werd toen door den conducteur opge nomen. De ongelukkige leed zwaar aan ine- lancolie. Op de kust van Queensland werd een jong- menschDrury genaamdbij het baden door een haai aangevallen die hem een voet afbeet. Al worstelendewist de ongelukkige nog het strand Ie bereikensteeds vervolgd door het zeemonsterdat hem het vicesch van de beenen reet. Door zijn makkers letterlijk uit de kalen van het ondier gered, leefde de jongeling nog tot den volgenden morgentoen hij bezweek tengevolge van hevig bloedverlies. Bij de algemeene vreugde over de overwin ning van Sedan legde een vurig Duilsch patriot te Papenburg in Hanover de gelofte afdat hij ter herinnering aan die roemrijke zegepraal zijn baard niet meer zou laten scheren. Hij heeft die gelofte trouw gehouden en draagt nu een baard van anderhaiven meter, waarop hij regt trotsch is. Onlangs zond hij zijn portret aan den Duitschen Keizer, die hein schriftelijk liet bedanken, met den wenscli, dal zijn vader landsliefde in dezelfde mate vermeerderd raogt zijn als zijn baard. Deze baardige nationalileits-manifestaiie heeft antipodiscbe navolging gevonden bij een Fransch- man, die van thans af zijn baard niet meer laat groeijen totdat de nederlaag der Franschen bij Sedan zal zijn gewroken. ln Opstorland kregen ter gelegenheid van de loling voor de nationale militie twee jongelingen hevigen twistwaarbij de een den ander zoo'n gcduchlen schop moet gegeven hebbendal hij ternederzeeg en binnen weinige oogenblikken den geest gal. De leeuw Wallace in eene menagerie te Bir mingham die reeds een der oppassers ver scheurde viel eindelijk den dierentemmer den neger Ali Camousa aan. Reeds had hij zijn klauwen in de wangen van den man geslagen en hem op den grond geworpen toen men door middel van gloeijende ijzeren staven hel r:' van zijn prooi verdreef. Driemaal leste da-- de dierentemmer zijn met los kruit geladen revolver in den muil van den leeuw en sloeg hern vervolgens met den steel zijner zweep totdal het monster verdoofd was en de dieren temmer uit het hok kon gaan. Het Duitsche spoorweg-regiment is ingerigl volgens het model van een regiment pioniers en de manschappen die daarin dienenworden voornamelijk gekozen uil hendie reeds in eenig vak beliooi'ende hij de spoorwegen werk zaam waren. Hel regiment beslaat uit 8 com- pagniënen in lijd van oorlog splitst zich elke compagnie in verscheidene construrtie-compa- gniën en in een exploitatie-compagnie. Elk van deze beslaat uil 200 man. Het onderwijsdat voor heide takken natuurlijk geheel verschillend iswordt gedurende den zoiuer gegeven, liet omval (wat den aanleg aangaat) alle mogelijke lakken die bij de spoorweg-constructie in aan merking komendus ook de inrigling van stations-emplacementen, den tunnelbouw, brug- geliouwaanleg van mijnen (voor hel vernie len van spoorweg werken) enz. Van tijd lol tijd

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2