Dingsdag 15 Maart 1881. jk 2918. Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort Dit blad verschijnt Maandag en Donderdagavond. Abonnementsprijs por 8 maande» /IFranco per poit ƒ1.16. Priji der Adrertentiën 10 regel» 00 CU, elke regel meer 10 Cts; legale, ofllcieële an onteigen. Adv. per regel 16 et». Reclame» per regel 26 et». Aftondertijke nummert 10 et». Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijkBÖO. Telegram. St. Petersburg, Zondag 13 Maart. Toen heden ten 2'/i uur de Keizer in een gesloten rijtuig van de parade bij de Ingenieurskazerne terug keerde en langs het Calharinakanaal reed is eene boin geworpen onder zijn rijtuig dat verbrijzeld werd. De Keizer slapte er on gedeerd uiltoen eene tweede bom is ge worpen die hem de beenen bij het onderlijf wegnam. Z. M. werd naar het Winterpaleis vervoerd. Toen hij daar ten half 5 ure aankwam was hij reeds overleden. Er zijn ineer dan twintig personen gewond. Alle troepen hebben reeds in de kazernen den eed aan den nieuwen keizer afgelegd. Twee moordenaars zijn gevat. Kennisgevingen- De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gelet op bel koninklijk besluit van den 17. October 18-20 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat lot hel uilgeven van de Patent- bladen aan ben die in het jongslverloopen kwartaal van het dienstjaar 1880 81 (van den 1. November 1880 tot en melden 31. Januari 1881) aangille voor patentrecht hebben gedaan ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Donderdag, den 17. Maart aanstaande, van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddagsen dal de niet afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zullen wor den bezorgdtegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 10. Maart 1881. De Burgemeester voornoemd VAN PERSIJN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht, d.d. 28 Februari 1881No. 3 Az. (Provinciaal blad No. 20) en art. 228 der gemeentewet; Brengen ter kennis van de ingezetenen, dal ingevolge de wet van 8 November 1815 (Staats blad No. 51), alle vorderingen ten laste van het Rijk over het jaar 1880, vóór den 1. Juli e. k. moeten worden ingediend bij de autori teiten door wie de bevelen lot het doen van leverantiën zijn gegeven en dal de belangheb benden die hiertoe van de lusschenkomst des gemeentebesluurs wenschen gebruik te maken hunne declaratiën vóór den 30. Juni aanstaande ter Secretarie behooren inteleverenterwijl voorts in herinnering wordt gebracht, dat de vorderingen over 1880, ten laste van deze Gemeente, vóór laatstgemeld tijdstip ter Secre tarie moeten zijn ingediend. Amersfoort, den 12. Maart 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS, AMERSFOORT, 14 Maart 1881. Z. M. heelt benoemd tol burgemeester der gemeente Soest den heer Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe. Op Dingsdag, den 15. Maart 1881, des na middags halllweezal de Raad der gemeente Amersfoort eone vergadering houden waarin de punten van behandeling zijn 1. Kohier van den hooldeiijken omslag, dienst 1881 met reclame. 2. Verordeningen met betrekking tot de re geling van het lager onderwijs met rekwesten van den heer Schweinsberg en cenige ingeze tenen, aangaande onderwijs in den zang. 3. Rekwest van G. T. van Eekom afkoop van erfpachtsrechtmet udvies van Burg. en Vveth. 4. Rekwest van C. Lensingtot aankoop van grond buiten Bloemendal. 5. Ontwerp-besluiten tol afschrijving van aan slagen in den hoofdelijken omslag en de hon denbelasting dienst 1880. 6. Benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare school in de Koestraat. De zuivere opbrengst van eene carrousel- uitvoering door lleeren Officieren van het rege- ment Rijdende Artillerie 1282.05, en die van een concert f126.25 van het Slrijkorchesl van het Muziekcorps van gemeld Regeraent op 21 Februarij en 5 Maart jl. alhier gegeven ten voordeele van de algemeene armenis heden door tusbchenkomst van den Heer Burgemeester onder de verschillende armbesturen verdeeld. Door den heer C. Broedelet te Amersfoort, oudsten landmeter van de eerste klasse bij het kadasteris na 52jarigen diensttijd eervol ont slag aangevraagd. In de heden te Breda te houden algemeene vergadering van het Nationaal Leder-industrie bond wordt behandeld een voorstel van den heer Manuel Wolff Mzn.te Amersfoortluidende hel oprigten van een Centraal Magazijn van leder enz.op den voet als in Parijs en Berlijn aldaar elk looijer gelegenheid te geven zijn fabricaat te deponeerenhem op het gedepo neerde 2/3 der waarde als voorschot te geven en benoeming van eene desbetreffende commissie. De periodieke verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Sla ten-Generaalin het hoofdkiesdistricl Amersfoortzal geschieden 7 Junij 1881 zijnde het tegenwoordig lid de heer Mr. /E. baron Mackay in September e. L aan de beurt van aftreding. De periodieke verkiezing van vijf leden voor den Gemeenteraad van Amersfoort zal geschie den op 19 Juhj e k.zijnde op den eersten Dingsdag van September e. k.aan de beurt van aftreding de heeren W. A. Croockewil, P. Methorst Jr.A. II. Drijfhout van Hooff, Mr. S. J. T. H. Nederraeyer Ridder van Rosenthal en Mr. J. G. A. van ZijsL Aan de heeren V. Ottendorp Slis, visch- handelaren te Nieuwediepis op de visscherij- tenloonstelling te Greifswald aan de Oostzee door de Jury eene eerste zilveren medaille toegekend. Er tal in Augusta» eene internationale tentoonetelting ran kra kt- en arieidtmaekinen voor handverkert te Ahona plaati keóien. Het programma voor deie internationale ten toon» telling it bipaald al» volgtAfdealing I. Krachlmachinen tal in de eenle klasae gaakrachtmachioen in de 3de kinase wnterkracht-, in de 3de klasse sloom-, in de 4de klasse heetelucht en in de 5de klasse dynamo-electrische koolwaterstofmncliinen en in de 0de klasse modellen en teekeniugen van krachtmachinen bevatten. Afdeeling II. Werkmachinen en werktuigen bevat in de verschillende klassen houlbewerkingimachiuen voor schrijnwerken, draaijen, timmerlieden eni. ijterbewerkingsmaehinen voor smeden slotemakers ent blik- bewerkiegsmachinen voor blik- en koperslagen ketelsmeden eoi.t; werkmachinen voor koper- en lingieten ent. werkmachinen voor horologemakers goudsmeden gasfitter» ent. lederbewerkingBma- chinen nuaimachinen weefstoelen en machinen voor stoffenbe- reiders spoel- en garenmuchinen hennep-, braak hekel en touw- slagermachinen machirten voor hoedenfabrikanten en borstelmakers verfwrijfraachinen machinen voor glasslijpers ent sleenbewerkings- marhineh hoornbewerkingsmnchinen machinen voor molenaars bakken conditon ent machinen voor boekdrukkenlithognphen, photogrnphen ent. machinen voor boekbinden ent machinen voor eigarenfabrikanteumachinen voor slagten machinen voor ijsberei- diug mineraalwater ent.machinen ter vervaardiging van draadna gels scbruiven naalden nagels ent, en vervoermiddelenvoor toover dete voor de werkmachinen dienstig tijn. Afdeeling 111 bevat artikelenwelke door de machinen en werktuigen der Afdeclingen I en II vervaardigd worden en wel: houtwerken, ijter werken koperslagers werken cu gegotene artikelen producten der textilindustric boekdrukkerij boekbiuderij portefeuille-artikelen ent en allerhande voorwerpen Afdeeling IV is bepaald voor machinen en gereedschappen voor de rnivelbereiding en melkerij terwijl Afdeeling V de tentoonstelling van landbouwmachinen bevat l>e titel •Internationaal" deter tentoonstelling tal in groote mate bewaarheid wordenwant de onmiddelbare nabijheid van Hamburg, deie wereldhandelstadaal aeker ook alle buiten landschc industriëlen in dit vnk aansporen hunne fabrikaten in te renden en de Hamburger exporteurs voor de export naar alle plaatseo der wereld te bewegen Het eerevoorxitterschap dexer internationale tentoonstelling heeft Zijne Exell de minister van staat volt BomcHM aanvaard. Een verschrikkelijk gevecht heeft dezer dagen plaats gehad in de menagerie-Bideldie zich thans te Bergen bevindt. Het hok van den panier was niet goed gesloten, en gedurende de verlooning slaagden de tijgers er inin dit hok te dringen. Een afgrijselijk gevecht begon onmiddellijk tusschen de twee tijgers en den panter. Dezete zwak ora zich te verdedigen werd afgrijselijk mishandeld. Gelukkig kon de heer Bidel, mei de hulp van eenige oppassers de tijgers spoedig in hun hok terug drijven. Onderlusschen hadden de meeste toeschouwers verschrikt de vlucht genomen. De panter schijnt veel geleden te hebben. Dezer dagen heeft zich weder onder de ge meente Oosterhoul en te Reynen een persoon vervoegd om een bankbillel van f 60 te wisselen dat bij onderzoek bleek te zijn een bon van zestig sigaren. Daar het bedrog bij tijds ontdekt is, heeft de opligter zijn doel niet bereikL Dezer dagen is eene Duitsche stoomboot, met 1000 landverhuizers aan boord, die den Humber opvoer naar Huil, door een ander stoomschip aangevarenen ten gevolge daarvan na eenige oogenblikken gezonken. De passagiers werden allen geredop een krankzinnige na die weigerde de kajuit te verlaten. De boot had 3000 kanarievogels aan boorddie allen om het leven kwamen. Te Bordeaux heeft een jong meisje dat door haar minnaar was verlaten en dal in vergevor derden staat van zwangerschap verkeerde haar verleider met een revolver doodgeschoten. Verkooping van Vaste Goederen. Zaturdagavond 12 Maart 1881 in «Het Va Ik je" te Amersfoort Notaris: de Heer Mr. J. DE LOUTER. Een Winkelhuis met annexe Woning aan den Singel, hoek kleine Haag f1770. Een Ilink Winkelhuis in de Hellestraat, met achterhuisf2500. f4270! ADVERTENTIE N. GETROCWD Jhr. Mr. PI ETER VAX FOREEST en CATHERINE LOUISE MOMMA. Amersfoort, 11 Maart 1881. Heden overleed na eene korte onge steldheid onze innig geliefde Moeder CLAZINA HEECKWeduwe van J. R. HEECKin den ouderdom van 61 jaar. Amsterdam, 11 Maart 1881. Uil aller naam, K. J. HEECK. V N% langdurig lijden overleed heden mijn geliefde Echtgenoot de Heer H. DONKERin den ouderdom van 52 jaar. Amersfoort, Wed». H. DONKER— 12 Maart 1881. Hageman. Voor de vele bewijzen van deelneming zoo van hier als elders bij het verlies van mijn geliefden Echtgenoot ANTONIUS GERARDl'S VERMEULEN ondervondenbetuig ikmede na mens mijne kinderen mijnen hartelijken dank. blT«"roüG,T. Wei VERMEULEN- 10 Maart 1881. Ï4S Vsldhdi»»*. De Burgemeester te Amersfoort heelt hel genoegen te berigten dat bij hem nog is in gekomen voor de LIJDENDEN door don WA TERSNOOD van Pr. BI. de som van f45. die hij terstond aan de Vereenigde Commissie te Amsterdam heeft overgemaakt. De Burgemeester voornoemd 12 Maart 1881. VAN PERSIJN.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1