ruikenhet reeds droog geworden kruit ontvlamde liet vuur deelde zich meé aan al de kardoezen en eene verschrikkelijke ontploffing had plaats. Het meisje werd onmiddellijk ge dood en drie andere kinderen erg gekwetst. De vader, die voor de correclioneele regtbank teregt stond wegens een onvrij willigen dood slag door gebrek aan voorzorgis dezer dagen tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld. De dames-doctoressen in de Vereenigde-Staten schijnen niet voorspoedig te zijn. Dr. Rachel L. BodleyDean van het Woman's Medical Col lege of Pennsylvania heelt openbaar gemaakt haar onderzoek hoe het de 189 dames gaat, .die bij dit Collegie gepromoveerd zijn in de medicijnen. Drie hadden zooveel verdiend dat sij de practijk nederlegdenmaar drie vierden verdienen meer dan 3U00 doll, per jaar. Het huwelijk schijnt niet veel dames-doctoressen aan haar vak ontrouw te makenwant van de 54die huwdenlegden er slechts vijf hare practijk neder. "Wie Bottema uit Bolsward ooit zag spelen "heeft veel gezienmaar wie Gibelin père et Bis zag biljarten zal moeten getuigen dat hij heel veel gezien heeft. Of wat dunkt u van eene séancewaar een dier heertjes 207 (zegge tweehonderd en zeven) caramboles binnen een half uur maakte Den Haag had de primeur van die séances in het Grand Café du Passagedat nu de kermis voorbij isop de bovenzaal 6 biljarts te bespelen geeft en er binnen kort 12 zal tellen, allen van hel bekende huis Toulette Brussel. Het cafédat door den eigenaar geopend en in exploitatie gebragt is zal in de vol gende week bij openbare inschrijving verpacht worden. De arbeid aan den grooten Gothardtunnel wordt sedert eenigen lijd met zoo grooten ijver voortgezet, dat het metselwerk aan de wanden in het gewelf van den tunnel in den loop van dit jaar zal worden voltooid. Tevens meldt men, dat de laatste der zeven tunnels van den Golhardspoorweg op den 16den dezer is doorgeslagen. Het is de tunnel van Pralo die een lengte heeft van 1557 meter. De Russen in het buitenland verteren op hunne reizen naar een Russisch blad uitrekent de ontzaglijke som van 640 millioen roebels liet blad verklaart echterdat die berekening nog ver van beneden de werkelijkheid blijft. Onder die Russische reizigers xijn een aantal werkelijk rijke familiën doch hei meerendeel is alles behalve rijk, maar zorgeloos en ver kwistend. Zij hebbendoor de opheffing der lijleigenschapeen groot deel hunner rijkdom men verloren hun goederen zijn vervallenzij lecnen waar zij maar kunnen en leven overal op een grooten voet. Zulk een «rijke" Rus verteert op een Duitsche badplaatsof in Parijs op écn dag meer dan een gewoon reiziger in een paar weken. De heer Becker tc Dusseldorf beweert het middel gevonden te hebben om koemelk eene bewerking te doen ondergaan waardoor zij zonder toevoeging van vreemde bestanddeelen geheel de eigenschappen der moedermelk ver krijgt. In een vergadering der bestuurdames van de Berlijnsche Vrouwenvereniging zou hij betreffende deze uitvinding mededeelingcn doen en inmiddels wordt door proC Virchow de zaak wetenschappelijk onderzocht. klinken bij mij als die van de slang in het Paradijs. Ik geef mijn woord aan het sterf bed aan het altaar ik ben de vrouw van een ander alles is te laat «Hel is niet te laat l" riep hij, «indien gij mij bemintLiefde heeft de kracht om zoowel hel leven als de doodzoowel den hemel als de hel te trotseeren. Wal gij aan het slerlbed hebt gezegdwas slechts angst en medelijden; uwe zuster klaagde zich innerlijk aenterwijl zij wist, dat zij u ongelukkig maakte. Wat gij aan hel altaar hebt beloofd was meineed Gij mocht niet de vrouw van een ander wordenomdat gij mij beraindel mijne bruid waart. Voor ons is niets ver loren dan onze geboortegrondindien gij mij naar de nieuwe wereld volgt!" Zoo ging hij nog langen lijd voort orn de ongelukkige met srueekinuen verwijlen verleiding en zoete beel den te bestormen. Daardoor overmeesterd en ook door hare neigingzonk zij in zijne armen. Op liet kerkhof werd geritsel cehoord. «Hier zijn wij niet alleen," zeide Vincenz «kom mede naar de Elbeoeverwaar ik u hel «chip zal laten zien." Wurdl tmvolgd. Om te bewijzen dat generaal d'Aurelles de Paladine waarheid spraktoen hij Gambetta «den boozen genius des vaderlands" noemde verhaalt de Gazelle de France, in herinnering aan den overleden admiraal La Roncière, de volgende periode uit den oorlog: «Toen admiraal La Roncière commandant van Saint-Denisden grooten uitval van het Parijsche leger op 30 November 1870 had uitgevoerd zond Gambetta de befaamde depêche: «Admiraal La Roncière is naar Lonjumeau gerukt en heeft de posities van Epinay over Lonjumeau genomen." Garn- betta had Epinay-sur-Orge verward met Epinay- Saint-Denis. Deze laatste stelling ligt noordelijk van Parijs3 kilom. van het fort St.-Denis terwijl bpinay-sur-Urgezuidoost van Lonju meau 15 kilom. zuidwaarts van hel zuidelijk fort van Parijs ligt, en destijds van de hoofdstad door de belegeringslinie gescheiden was. Het Sevolg dezer domme verwisseling wasdat ambetta de Loire-armee bevel gaf, voorwaarts te rukkendaar hij het leger van Parijs hoopte te ontmoeten daardoor gaf hij haar den vijand in handen en berokkende zich het ongeluk van Orleans hetwelk onherroepelijk den veldtogt tegen ons besliste. Daarom durfde generaal d'Aurelles de Paladine van Gambetta zeggen dat hij de booze genius van zijn vaderland was. Een 22jarig meisje te Morbach is ten gevolge van het melken eener aan pokken lijdende koe door die ziekte aangetasten reeds den vol genden dag aan de gevolgen overleden. Zij was ook met den veldarbeid bezig geweest en had door hel koude en natte weder open handen gekregencn daar deze in aanraking kwamen met de uijers van de koehad de besmetting zich aan haar medegedeeld. Een paar weken geleden stierf te Parijs een schatrijk bankier, aan zijne beide zonen 1U0,0UU fr. rente nalatende. Daar de vader geruimen tijd ziek was geweestbesloten de zoons den bar bier te ontbieden, om den baard die gedurende dien tijd sterk gegroeid was weg te nemen. De mar. vervulde zijne minder aangename laak naar behooren en kwam acht dagen later zijn rekeningetje aanbiedenin somme hoog 20 fr. Hevige verontwaardiging van de zijde van den eenen broederterwijl de andere met een zege vierende glimlagch den verbaasden baardscheer der een kwitantie voorlegt en hem toevoegt: «Mijn vader was tot den 30n geabonneerd en den 20n hebt gij hem op ons verzoek het laatst geschoren. Hij is u dus niets schuldig." Voor het gereglshof te Amsterdam stond teregt J. J. Verniramenoud 28 jaarkelner beschuldigd van poging tol moord op Agatha Ote 's Gravenhagemet wie hij vroeger in naauwe betrekking had gestaanop Hemel vaartsdag van 1878en van opzettelijken moord op de wed. W., dochter van den lieer Ulrich hotelhouder in de Warmoesstraatop 9 Januarij ll. Hel Openbaar Ministerie achtte beide feiten bewezen en requireerde met het oog op eene ondergane gevangenisstraf lol 15 jaar tucht huisstraf. Het Amsterdarasche gereglshof heeft uitspraak gedaan in de zaak van Bernhardus Zweers beschuldigd van onderscheidene diefstallen met inbraak te Amsterdam en, alle feilen bewezen achtendehem deswege veroordeeld tot 7 jaar tuchthuisstraf. Het gereglshof te Arnhem veroordeelde hem om dezelfde feiten te Velzen c. a. lot 8 jaar tuchthuisstraf. Alzoo zal Zweers de eerste 15 jaren zijn handwerk van stelen niet meer kunnen uitoefenen indien hij niet uit de gevangenis ontsnapt. Van de nieuwe herziene uitgave van het Nieuwe Testamentzijn bij inteekening reeds een millioen exemplaren gekocht. In Amerika belooft de aftrek nog grooler te zullen worden. De New-York Herald vergastte zijne lezers op een bijblad dat hel geheele bedoelde Nieuwe Testament in herzienen vorm bevatte. Een schoenmaker tc Kamerijk die zijn mid dagdutje op een stoel deedmet hel hoofd tegen een commode geleund verloor al knik kebollende het evenwigt en schoof zóó van zijn stoel af. Ongelukkig bleef hij met den kraag van zijn linnen kiel aan een ladeknop van het meubelstuk haken en wel zoo stevig dal al zijne pogingen om zich los tc werken slechts dienden om hem den hals vaster digi te snoeren. Toen zijne vrouw het vertrek binnentrad om haren man te wekken vond zij hem als lijk aan den knop hangen. Nabij Autun hebben de heeren Lucien Asselin en de Saint-Victor geduelleerd ten gevolge van een tusschen hen ontstaan geschil over het jagtregt op de goederen van markiezin de Talleyrand. De heeren vochten met den degen welk" wapen door de Saint-Victor werd gekozen omdat hij gewoon was hel te hanteeren. Asselin kreeg een onbeduidende wond in de wang doch de Sainl-Viclor ontving een degenstoot in den buik en overleed een uur later. Hij was een naaste bloedverwant van de markiezin en intendant van hare goederen. Asselin is hoofd ambtenaar bij liet jagtwezen. De galeiboeven te la Goulette hebben hunne boeijen verbroken en den volgenden ochtend weigerden zij aan hunnen gewonen arbeid te gaan. Zij verschansten zich in hel b.iguo en bevonden zich daar nog 'snamiddags.te 6 ure. Een mandie de wille vlag vertoondebegaf zich lot hen en ried hun onderwerping aan. Ware deze slap vruchteloos gebleven, dan zou geweld gebruikt zijn gewordendoch de mui telingen onderwierpen zich. Door de galeiboeven was verklaard dat, aangezien Tunis aan Fran krijk toebehoort, de Bey hun moest gratie verleenen. De financieële wereld te Parijs is vol van de inhechtenisneming van zekeren bankierdie medepligtig zou zijn aan een aanzienlijken dief stal van waardenten nadeele van de stad Marseille; men spreekt van twee millioen francs. Het gereglshof te Leeuwarden heeft het arrest uilgesproken in hel hooger beroep tegen J. v. d. G.oud 3U jaren stationschcl te Scheeinda en A. de R. oud 55 jaren, stations-arbeider, mede wonende te Scheeindadie door de regt bank te Winschoten waren vrijgesproken van het hun ten laste gelegde wanbedrijf van het te zamen en in vereemging zonder opzet doen ontslaan van gevaar voor een trein dal zij had den kunnen en moeten voorzien. Hel hof verklaarde het feil zelf bewezen zoomede dal er gevaar door was ontslaan voor den goederentrein en de zich daarop bevindende personen en overwoog voorts, dat de stations chei volgens het dienstreglement wel gehouden is lot nakoming der algemeene bepalingen doch dal daarmede is bedoeld het tof/.igt in het algemeen maar geenszins de verpligling om bij aankomst van eiken trein zich ie verge wissen of de wissels goed gesteld zijn wanneer hijgelijk in casubinnen den kring zijner bevoegdheid het in goeden stand stellen van den wissel heeft opgedragen aan den wissel- wachter. Op grond daarvan bevestigt het hol hel vonnis voor zooverre den 1 en bekl. betreft, vernietigt het ten aanzien van den 2en bekl. en in zoover op nieuw regt doendeverklaart hel hof den 2en bekl. schuldig aan hel hem ten laste ge legde en veroordeelt hem lot 21 dagen celstraf. De marinier-vrijwilliger M. S., oud 17 jaren, geb. te 's Gravenhagedie in den nacht van 8 op 9 dezer als schildwacht op post bij de ge vangenis te Rotterdam was geplaatst, zijn post, met achterlating van zijn wapenen verliet en zich naar de Haagsche kermis had begeven is door den krijgsraad in het 1e milit. arr. standplaats 's Gravenhageveroordeeld tot een militaire gevangenisstraf van een jaar. Hoe gevaarlijk het is om mindere militairen buiten dienst wapens te laten dragen, is weder te Utrecht gebleken. Maandag namiddag omstreeks 7 uur liep «cn ongeveer 18jarige mineur in beschonken toe stand op den Katharijnen Singel met uitgetrokken sabel te zwaaijen en wilde daar een meisje inede slaan toen een heerdie geinelden mi neur het krankzinnige zijner handelwijze onder hel oog bragtzeil met dat wapen op de vreeselijkste w ijze werd mishandeld. De razende Roland werd met groole moeite door een politie- inspecleur en een agent met behulp van een korporaal gearresteerddoch niet voordat die beide politiebeambten waren mishandeld en verwonden de bedreiging hadden moeten hoorendal hunne koppen zouden worden geklooid. Van een burger, die de politie hielp werd de jas totaal door den mineur verscheurd. Voor eenigen tijd werd door het Hof van Assises te Parijs zekere Adam door de regtbank der Seine wegens geldverduisleringen ten na deele van zijn patroon veroordeeld. Toen zijn advocaat een brief overlegde van een koopman die zich verbond om het geld voor hem terug te gevenwerd hij op vrije voelen gesteld. Sedert bleek dat de brief valscli en door dc vrouw van den beschuldigde vervaardigd was. Deze heeft thans op hare beurt tereglgestaan en bekend dat zij den brief verdicht had om haar man te redden. Hel Hol heeft haar daarop vrijgesproken.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2