Dij Kansas Cityin Missouriis op den spoor weg tusschcn Alton en Chicago verleden Don derdag een trein door roovers aangehoudendie uit den postwagen (iOU dollars en van de rei zigers in de verschillende andere wagens 7000 dollars, behalve horloges en andere kostbaar heden buitinaakten. Een later berigt zegtdal de buil in zijn geheel niel meer dan 8000 dollars beliep. De roovers, 17 in getal, maakten zich daarop uit de voeten. De trein stoomde door naar Kansas City en vóór den dageraad waren een duizend man met de «sheriffs" cn andere beambten op de been om de bandieten op te sporen. Hierin waren zij echter volgens laatste beriglen nog niet geslaagd. ZalUi'dag stapte een man gekleed in de uni form van spoorwegconduclcur een coupé binnen op den trein van Darijs naar Turijnwaarin zich slechts een reiziger bevond. Hij bragthem eene zware wonde toe en wierp hem vervolgens op den weg. Eene kaart in het valies van het slagtoffer, gevonden doet veronderstellen dal het de lieer Karl Memark, consul van Duischland te Livorno is. Hel gcheele personeel van den spoorweg is met het slagtoffer geconfronteerd. Niet ver van Glarus is eenige dagen geleden door eene bergstorling een gedeelte var. een dorp onder de aarde bedolven. Dertig huizen zijn verdwenen en 200 raenscben levend be graven. Te Glarus werd de alarmklok geluid. Hel da! staal onder water, llet dorp Elm dat dit onheil trof, is het hoogstgelegene en laatste dorp van hel Glarner Sernlthaldat bij het spoorwegstation Solmanden in het Linlhlhal uitmondt. Het ligt 080 Meter boven de opper vlakte der zee, telt 1000 inwoners en is in ongeveer 3| uur tijdens van Glarus uit te be reiken. Rondom door bergen ingesloten wordt liet des winters vijf weken lang door geen zonnestraal beschenenbij de kerk ziet men heel in de hoogte in een rotstop van de Tschin- geln het Marlinslochwaar in Maart cn Sep tember telkens drie dagen de zon hare stralen door werpt. Hel dorp is een geliefkoosd station voor toeristen. Op een verkooping te Birmingham is onlangs de vloer van liet lokaal ingezakL De venduhuis- meesier riep juist weder zijn: going, going, (daar gaat 'ie), zooals hij deed bij ieder artikel dal bij afhamerdetoen plotseling een aantal personen, waaronder verscheidene vrouwen met kinderen op den arm, naar beneden zaktenen in den kelder leregl kwamen. Ongelukkig waren er velen door don val bezeerd. Op Guiteanden aanrander van den President is in zijne cel een schot gelost. Sergeant Masonmilitair van dc geregelde armeegedetacheerd ter bedaking van Guileau, heeft getracht dien dood te schieten. Guileau slond voor het raampje zijner cel, toen Mason van huiten de gevangenis zijn geweer op hem afvuurde. De kogel ging op slechts enkele duimen afstand zijn hoofd voorhij en bleef steken in den wand. Mason is negentien jaren in dienst geweest en heelt een goed getuigenis. Hij zelf stelde zich in handen van zijn kapiteinzeg gende «Ik deed hel scholkapitein. Ik bedoelde den sctinrk dood te schieten. Ik kwam niet in di<-nst om een moordenaar te bewaken." Hij •werd in verzekerde bewaring gesteld. Guileau, zeer verschriktwerd gevonden zich wringende over den vloer der cel en luide biddende. Hij weigerde op te slaanmaar kroop in een hoek tot men hem in eene andere cel overbragt. Mason's kapitein zegt dat hij cenige dagen koortsig was geweesten zeer sterke medicijnen had ingenomen 'tgcen naar hij vermoedde 's mans gezond verstand kon hebben beneveld. Hoe zonderling het ook klinkt dat een jager zijn' broeder was overleden en deze had haar kort daarna gevolgd. De kinderen van Alfred Heritage zijnde twee dochters, waren derhalve weezen. De oudste dochter Rachael was na een gelukkigen echt van bijna twee jaar weduwe geworden en bad een zoontje. De jongstewas Anna Dormerdeze bad aan haar oom Ralph in Northamptonshirede tijding van hel over lijden zijns broeders Alfred bericht. Anna had bel meest door den dood baars vaders verloren. Zij was bijna geheel onbemiddeldterwijl baar zuster Rachaelals mede-erfgename van haar overleden manoen kolonieambtcnaarin ge meenschap inet haai zoontje Ernst Adolph Scalon een gonsch ni» t onbeduidend vermogen bezat. De oude Sir Ralph achtte dozen brief uit Ccijlon ais eene vingerwijzing der voorzienigheid, llet oogenblik was gekomen dat de oude rnan z'jne eigen zaken, benevens die zijner nichten, goed kon regelen. Hij schreef naar Ccijlon en door zijn hond wordt doodgeschotentoc.li is dit dezer dagen bij Lensen voorgekomen. De jager liefkoosde zijn boud die hem een patrijs liad gebragl en bet dier sprong vrolijk tegen zijn meester opmaar sloeg ongelukkig inet zijn poot op den haan van het geweer. Het schot ging af en de volle lading trof den jager zoo ongelukkig in de borst, dal bij na eenige oogenblikkcn overleed. Een telegram van 10 dezer uit New-York meldt, dat op het oogenblik dat een trein uit Kentucky zich op een brug bevondhij in aan raking met een daar los loopende koe kwam derailleerde, de brug vernielde cn van een hoogte van 80 voet in de rivier stortte. Bij de ramp kwamen 7 reizigers om liet leventerwijl er een groot aantal werden gekwetst. Te Chamounix wordt tegenwoordig druk ge sproken van een beklimming van den Monl- Blancwaaraan het niet aan oorspronkelijkheid ontbreekt. Een kolossaal rijke Amerikaaneen fanatiek bergbeklimmerbad vier vergccfsche Eogingen gedaan om den top van den Mont- lanc te bereiken. Dit verdroot hem zoo zeer dat hij zwoer dood of levend zijn doel te be reiken. Dc onverbiddelijke dood verscheen echter plotseling, vóór de laatste poging, aan den Amerikaan. Toch was den stervende nog zoo veel tijd gebleven om zijn testament temaken. Zijn geheele vermogen moest aan drie neven komendoch onder voorwaardedat zij met zijn lijk den Monl-Blanc beklommen. De heeren neven zijn le Chamounix aangekomenten einde de noodige toebereidselen te maken om den laalslen wensch van bun oom te vervullen. De Times bevatte een brief, die ecniger- mate het raadsel schijnt op te helderenboe de heilige stad Mekka in het bijzonder liet brand punt is van de cholera in Arabic. Men kent den heiligen put Zemzcn den put in welken de maan eens ncdcrviel. Elk der hon derdduizend pelgrimsdie jaarlijks de voorge- schrevcne bedevaart naar Mekka volbrengen maakt er eene gewetenszaak van, het water uit dien put te drinken en zich er mede te wasschen. Nu heeft de Engelsche consul te Djeddah eene flesch van dit water weten maglig te worden, cn het aan dr. E. Frankland te Londen gezonden ter analyse. En dr. Frankland heelt bevonden dat het bedoelde water in de ergste mate bezwangerd is met mcnschelijke excretazeven raaien erger dan het gewone Londensche rioolvocht. Het parket van Luik heeft zich naar Barchon begeven, om overtegaan tot de lijkschouwing van twee kinderen van 10J en u£ jaar en van een man van 40 jaar, die op 20 en 30 Julij laatstledenin die gemeente overleden zijn. Uit liet onderzoek blijkt dat de ongelukkigen ver giftigd zijn ten gevolge van bel abuis van een apotheker. Deze laatste bad bun morphine (een lievig vergif) toegediend in plaats van een ander sapdat er zeer naar gelijkt Dc justitie zal moeten onderzoeken of de apotheker verant woordelijk is voor dit abuis. WAAKSCHUWINtiWAARSCHUWING Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen het Publiek grof, door verkoop van zoogenoemde HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN welke zij zei ven fabriceerenen welke niet alleen van onwaarde zijnmaar ook schadelijk voor de gezondheid. Ieder Pol of Doosje het echte Medicijn heeft op de Etiquette het opschrift588, Oxpohd Street, London en draagt de stempel der Begering van Groot Brittanje, met de daarin gegraveerde woorden: Holloway's Pills and Ointment. verzocht zijne nichten om lot hem le komen terwijl hij er bijvoegde, dal hij besloten had den kleinen Ernst Scuton zijn neelje als zijn univcrscelen erfgenaam aanlewijzen. Wat Anna betrof, zoo schreef hijdal indien Ernst op jeugdigen leeftijd overleed zij alsdan in diens plaats als erfgename zou treden. Gelijktijdig met dezen brief liet Sir Ralph eene aankondiging in dien aard in de bladen publiceren cn gerech telijk legalisceron. Richard Heritage was in wettelijkcn vorm van de toekomstige erfenis uitgesloten en werd voor licrn en zijne nako melingen het hem noodwendig komende erf- gcdcelle bij dc autoiiteilcn van liet graafschap Northampton gedeponeerd. Terwijl Richard Heritage niets van zich liet hooi en ontving Sir Ralph telegram dat Rachael haar kind en hare zuster Anna van Ccijlon ver trokken Liverpool gelukkig hadden bereikt. Wordt verwijd. AMERSFOORT, 15 September 1881. Dingsdag den 2D. September 1881 des na middags halflwcczal dc Raad der gemeente Amersfoort ccnc vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn: 1. Installatie van raadsleden. 2. Benoeming van ccn wethouder. 3. Benoeming van twee leden der commissie bedoeld bij art 100 dor gemeente-wet. 4. Benoeming van twee onderwijzeressen aan gemeente-scholen. Z. M. heeft bepaald dat het nieuwe zittingjaar der Stalen-Generaal aansL Maandag 19 Septem ber door eene Commissie van Ministers van Zijnentwege zal worden geopend. Gisteren is de 20e verjaardag van II. K. II. de Prinses Weduwe Hendrik der Nederlanden herdacht. Z. K. II. Alexander, Prins van Oranje, is Dingsdagrniddag te 2 uren uit het buitenland in de residentie teruggekeerd. De Prins zou reeds vroeger zijn gearriveerd doch de extra-trein waarmede Hij de reis van Parijs maakte liad op korten afstand van Frankrijks hoofdstad een belangrijk oponthoud, wegens ccn botsing tusschen twee goederentreinen. Z. K. 11. heeft zich dadelijk naar het Huis de Paauw begeventen einde het stoffelijk overschot van Prins Fredorik nog eenmaal te aanschouwen en de aldaar aanwezige Familie betrekkingen te condoleeren. Z. K. 11. heeft een prachtigen zilveren laau- werkrans nedergelegd op de lijkkist, waarin het stoffelijk overschot van ll.Ds. oud-oom in den gral kelder zal worden bijgezet. De oudste zoon van Z. D. 11. dc Prins von Wied en Prins Frederik Karei zond eveneens een fraoijen kransterwijl van verschillende dames en heeren uit de omgeving van wijlen den Prins kransen en palmtakken aan het Huis de Paauw zijn toegezonden. De begrafenis van Z. K. U. Prins Frederik zal o. a. bijgewoond worden door deputation van officieren van vier Pruisische regimenten en ook van een Russisch regiment. De Hofprediker dr. C. E. van Koetsveld zal bij de begrafenis van Prins Frederik te Delft liet woord voeren. Ds. P. Dartstrapredikant le Wassenaar, zal, voordat het lijk hel Huis de Paauw wordt uitgedrageneen woord spreken. De begrafenis zal, naar men verneemt, plaats hebben Vrijdag 28 Sept. e. k. Evenals het leger en de marinezullen ook de schutterijen wegens den dood van prins Frederik voor zes weken den rouw aannemen. De officieren dragen den rouwband om den linkerbovenarm, gecnc parades of muziekuit voeringen zullen plaats hebben en de trom raag niet worden geroerd, Jhr. Mock schrijft in het Dagblad van Z.-H. cn 's Hage Dat bet niet bijwonen van den veldslag van Waterloo Prins Frederik steeds gehinderdja geërgerd rnoet hebbenis te eerder begrijpelijk omdat hij als het ware het slagtoffer is geweest van den onverdedigbaren flater van Wellington die het legercorps van Prins Frederik bij den teruglogt op den 17en van uil dc omstreken van Ni veile gerigt had op Ilalleeen uur of vier ten westen van de stelling, reeds voor lang door Wellington bij Mont St.-Jcan uitgekozen en wel in de onverklaarbare veronderstelling ecner mogelijke omtrekking der Franschen langs zijn regtervleugel. Aan de Figaro wordt uit den Haag getelegra feerd dat dc erfenis van Z. K. 11. Prins Frederik geschat wordt op IGü inillioen francs. Naar de Asser Ct. verneemt, is door den minister van binnenlandsclie zaken, ten ver volge op zijn telegram van 0 dezer, in zake de eedsquaestie te Assenaan den burgemeester aldaar medegedeeld, dat, naar het oordeel der regeringde arresten van den boogen raad omtrent de eedendie volgens de Ncdcr- landschc wetboeken moeten worden afgelegd evenzeer tot rigtsnoer moeten strekken bij do uitlegging van gelijkluidende woorden der ge meentewet cn dal alzoo alleen bel lidmaatschap ecner godsdienstige gezindtewelks leer liet allcggen van eeden verbiedt, een lid van den raad van verpligting tol eedsallegging overeenkomstig ark 89 der gemeentewei kan vrijstellen. Van andere zijde verneemt dc Asser Ct., dat de Baad van State over deze quaestic door dc regering gehoordals bare mcciiiug heeft doen kennen, dat dc betrokken persoon (dc lieer lluriogb Hcijs van Zouteveen) op belofte als raadslid kon worden toegelaten.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2