VEDERS LEEEDOER, AYlTllflllA MOMIWATMt Ijl) IMLtVSKN KV BASCULES TE A R N H E M. handel in sterken drankbij koninklijk besluit van 31 Jan. is goedgekeurden Jat krachtens die verordening door Burg. en YVelh. zijn be noemd de hoeren .1. A. Uoksbcrgen en J. Fortuin tot schatters en G. van der Zoo de Jong tol herscbatlerwelke personen dus niet benoembaar zijn voor de betrekking van her- schatter, dour den gemeenteraad aantewijzen ingevolge art. 5 der verordening. Voor in formatie. Tol de keuze van een herscbatler overgegaan zijndeworden uitgebracht op de heeren T. C. van Gelder 9G. J. Jacobs 4 en G. Prins 1 sL zoodat de eerste is benoemd. Ingekomen zijn Verzoek van den heer D. Gerritsen (firma li Gerritsen), ondernemer van een stoomsleep- dienst op de rivier de Eein, om hem een ge deelte van hel terrein «de Zandhoopen," builen de kleine Koppel gelegenin huur afieslaan tot bet Jaarstellen van een gebouwtje, voor bergplaats van steenkolen bestemd. Verzon den aan Burg. en Weth. om bericht en raad. Advies der kamer van koophandel en fabrieken omtrent hel verzoek van den heer D. G. Prins om lol makelaar te worden aangesteldstrek kende tot toewijzing van de gedane aanvraag. Ter Secretarie en ie behandelen in eene vol gende vergadering. Kennisgeving van Gedep. Staten dal door hen namens den minister van waterstaatenz., aan het bestuur van het waterschap de Slaag onder Hoogland is medegedeeld dat krachtens art. 7 van het kon. besluit van 17 Dec. 1819, geene goedkeuring kan worden verleend op hel besluit van stemgerechtigde ingelanden dd. 9 Maart 1881 tot uilvoering van werken ter verhooging van den Slaagschen dijk. Voor informatie. Bericht van den heer A. J. Bos dat hij zich gaarne bereid verklaart zijne benoeming lol regent van het burger weeshuis te aanvaar den. Als voren. Mededeeling der plaatselijke commissie van toezicht op liet lager onderwijs dal in hare eerste bijeenkomst den 4. Febr. provisionneel tot secretaris is benoemd de heer M. W. Schel- lema Ez. Als voren. Ten slotte doel de Voorzitter voorlezing van een ingekomen schrijven der heeren Rolandus Hagedoornvan DrielHevligersvan den Wall Bake en Calkoen, opnieuw benoemd lot leden der plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijswaarbij zij ver klaren die benoeming aanienemenen tot dat besluit zijn geleid door de overweging dal het in 't belang van het aan hun toezicht toever trouwd onderwijs noodzakelijk is eene geheele verwisseling van personenwelke toch immer eenige stoornis veroorzaakt, te voorkomen temeer daar, nu hunne grieven bij den ge meenteraad en hel dagelijksch bestuur bekend zijnuil de herbenoeming moet worden afge leid dal voortaan met de meeste zorg zal wor den gestreefd naar het instandhouden van de door ben zoozeer gewenschle overeenstem ming. Als voren. «De Millioenen-Juffrouwof de onderaardsche gangen van bet kasteel Vurenstein fantastisch kluchtspel in zes tafereelen issedert een paar weken, en wordt nog steeds te Amsterdam opgevoerdtrekkende zoodanige massa's van publiek dal reeds d3gen te voren geen plaatsen te bespreken en te bekomen zijn. Naar wij ver nemen wordt ditzelfde stuk in diverse andere plaatsen door hel 'Jtrechlscli Vaiiéiégezelschap opgevoerd en zal dit ook hoogstwaarschijnlijk op YNoensdr.g 1 Maart of op Donderdag 2 Maart te Amersfoort in Araicilia geschieden. Met belangstelling, schrijft men uilRhenen, wordt de benoeming van een burgemeester dier gemeen ie te gemoet gezien. Zal men den ouden sleur van vader M -nso volgendan valt er van de toekomst van flhenen niet veel te verwachten. Hoogst wemchelijk wordt dooi de invloedrijkste genieenlenaron omgezien naar een energiek hoofd zij het dan ook buiten de gemeente iemanddie mei krachtige band aan de ont wikkeling eener gemeente medewerkt, welke zoowel door Uêre ligging, als door ontworpen spoorwegeene schoone toekomst te gemoet gaat. 88 personen werden in de afgeloopen week door den kantonregler te Rotterdam veroor deeld wegens overtreding der drankwet. In bijna alle gemeenten van ons vaderland worden op enkele winteravonden lezingi-n ge houden. Dal is nu eenmaal mode geworden een mode evenweidie veel goeds te weeg brengen kan en niet zelden een preltigen avond aan de opgekoinenen bezorgt. Dal colder ook een voerdragt over «Een wandeling inde doo dt» wereld een paar genoegelijke uren ver schaffen konkoml velen zeker min geloofelijk voor. Uit SL Petersburg worden de volgende be langrijke bijzonderheden omtrent de malver satiën bij de administratie der douanen te Taganrog medegedeeld «Hel totaal bedrag van het verduisterde moet 70 millioen roebels bedragen. Men °'oel n'el uit hel oog verliezen dal na Odessa, Taganrog de belangrijkste haven van Zuidelijk Rusland is. De ontdekking der fraudes, door de gouverne- menls-amblenaren gepleegdzou te danken zijnzegt men aan een anoniem schrijven aan den gouverneur-generaal van Odessavorst Doudakoff-Korsakoff. Sedert 184(3 had men, naar het schijnteen langzame maar aanhoudende verzanding der haven van Taganrog ontdekt. Dit verschijnselwaarvan de ingenieurs en geleerden te vergeefs de oorzaak zochten te ontdekken, is heel eenvoudig te Janken aan de zorgeloosheid en kwade trouw der douane ambtenaren. In plaats van te makendal de scheepskapiteins, bij het binnenkomen der haven van Taganroghel voorschrift volgen dat hun beveelt hun ballast op een bepaalde plaats aan wal te bergengaven de ambtenaren der douane aan de kapiteins een certificaat om hun ballast te lossenvoor hun aankomst te Taganrogop het oogenblik dal zij de schepen te Kertsch inspecleerden. Deze affaire werd legen 90 ko peken per ton grif toegestaan. Wanneer de kapiteins eenmaal zulk een cer tificaat in handen hadden bekommerden zij er zich niet meer over om op de bepaalde plaats hun ballast te hergen zij vergenoegden zich er mede om ditn over boord te werpen. Van daar de vei/.anding, die sedert 1840 aanhoudt en de schatkist op een tniilioen zal komen te staan zoodra de noodzakelijkheid zich zul voor doen om de haven uil ie baggeren." Ettelijke Engelsche officieren jaagden in den omtrek van Arlukia aan de kust der zee Mar mora toen een Albaneesche herder verscheen die de jagers wilde waarschuwen tegen schieten wegens daar weidende kudden. Niemand ver stond hem. Een twist ontstond en de herder riep de hulp zijner makkers in. Eene gansche bende Albaneezen greep de Engelsclien aan die terugtrokken naar de booten. De Engel- schen werden ter aarde geworpen en gekneveld. Gelukkig verscheen toen de Turksch sprekende Engelsche consul Wrench die er in slaagde de bevrijding der zeeolficieten te bewerken. Een hunner ontving eene gevaarlijke wonde met een bijl. De Turksche regering neemt krachtige maatregelen in overleg inet den Engelschen gezant om de daders te straffen. Volgens berigten uil Edinburg zijn twee hel- sche machinesdie in kistjes bij twee verschil lende huisgezinnen werden bezorgdontploft. Hel waren kistjes met laden en zoo spoedig inen een lade opendeontplofte zij. Zeven personen werden daardoor gekwetst, waarvan drie levensgevaarlijk. Een persoondien men verdacht de zender te zijn, is aangehouden. De misdaad wordt aan persoonlijken haat toe geschreven. De finantieele crisis te Parijs heeft doen zien hoe er tegenwoordig niet millioenen wordt ge speeld. De verliezen door de «krach" te weeg gebragt zijn op 5 millard begroot. De Union Générale op welker gebouw in gulden letteren «kapitaal honderd millioen" stonden gegrift, telt zijn actief en passief bij omstreeks 229 en 190 millioen. A. de Rothschild stelde 95 millioen ter beschikkingoin de crisis liet hoofd te bieden. De lieer Lebandy'die door 60,000 Suez-aandeelen op de beurs te werpen de uil- barsting in bet leven riep, is een der rijkste particulieren te Parijs. Hij bezit er 95 woningen waaronder prachlije hotels; hij kocht die grootendeels in 1870 voor lagen prijs ze zijn omstreeks 300 millioen frs. waard. Wat hij bovendien bezit, is niet na te gaan. En toch zijn de Parijsche millionairs niets bij de Ameri kaanse!», waaronder die 500 a 1000 millioen rijk zijn. olgens de Parijsche Palrie zou een exmi- nister der republiek in een club der «Chaussée d Anlin te Parijsop één avond de ronde som van 100 000 fres. verloren hebben. Dit voorval brengt in de hooge maatschappelijke kringen eene groolc opschudding le weeg en men vraagt van alle kanten dal men maatregelen zou nemen tegen hel spel. Uit Buenos Ayrcs wurdl L d. 24 Jan. over Lissabon aan II O geseind Alhier is berigl ontvangen van een vcrschrikkelijken moord door Peruaansche soldalen op bewoners van Visco gepleegd. De kolonel Masmet 600 tuan van leatastte Villavioencis aan versloeg hein en plunderde daarop Visco, Duizend Ion wijn werden aun de soldaten rondgedeeld. In hunne brooddronkenheid slaken deze laalslen de huizen in brand en vermoordden de inwoners. Vier honderd vreemdelingenin de stad gevestigd wilden zich legen de woestelingen verzetten maar werden overwonnen en drie honderd hunner gedood. Het aantal der slagtoffere wordt op meer dan duizend geschat. Volgens een ge rucht bevindt de Kransche consul zich onder hen. Kolonel Mas zou daarop door de troepen van Garcia Calderon gedood zijn. ADVERTENTIKN. Fabriekauleii van STOÖ M- eu andere >V K II K T I I K I\ te BORNE (Overijssel) leveren tegen concurreerende prijzen STOOM MACHINES met variable exp.inlie Meijer, of systeem CorlisLOCOMOB1LEN VERTICALEN KETEL en HORIZONTALE MACHINE. Onze machines munten uit door solieden bouw en zuinig kolenverbruik. STOOMKETELS van alle grootten in verschil lende sysleems. DRIJFWERKEN berekend per kilogram en tegen stukprijzen. Leveren volledige inrigtingen voor We verijen, Spinnerijen, Grullerijcn, Korenmolens, Houtzagerijen enz. Repareeren Stoommachines en Stoomketels spoedig legen billijke noleering. Alle soorten GIETWERKEN, zoowel van ijzer als van metaal. Attesten van geleverde Stoommachines KetelsDrijfwerken enz. worden op aanvrage franco toegezonden. In hel Keiz. Kon. Algemeen Ziekenhuis te Wennen werden f)r, POPP'S TANDMIDDELEN door den be roemden Prokfkssoh CIIASCIIE onlangs aangewend en bij Mond- en Tandziekten als het beste heelmiddel erkend. Op verscheiden Tentoonstellingen met medailles bekroond. Uet door 30 Junr gerrnoiunieri'd van Dr. J. O POPP, K.K. Hof- Wh tandmeester te Weenen. Radikaal gc- neesmiddel voor elke tandpijn, alsook voor iedere ziekte der mondholte en van het tandvl<>e-ch. Beproefde inondspoeling bij aanhoudende keelziekte. 1 groole flesch f 1,781 flesch k f 1,20I kleine flesrb i fO,6ü go f Plantaardig Tandpoeder maakt na kort gebruik de Tanden blinkend wilzonder ze te be schadigen. Prijs per doos f 0,80. Anatherin Tandzeep in glazen doozen van ft,20, beproefd Tandzuiveringsmiddel. De echte aromatische Tandzeep van Dr. J. G. POPP zij maakt de landen zuiver wilzonder hel émail aan ie doenbewaart ze voor ziekelijke aan doeningen en houdt den mond frisch. Hel stuk kost 40 cis. en is toereikend voor een halfjaar. Tandpiombeering practisch ?n zekerst luiiddel voor zelfplombeering van holle kiezen. Prijs per étui f2,60. Kruidenzeep aangenaam en best middel UI I voor haarworm, uitslag, zomersproeten en puisten ij J hoofd - en baardschilfcr en korstenliuidkranklieden en alle onreinheden der bovenhuid. Prijs per stuk V,35 cents. ifet gecerde publiek wordt verzocht uitdrukkelijk K.K. HofUndineester POPP's geneesmiddel te verlangen en slechts die aan tc nemen welke van mijn fabriekmerk zijn voorzien. Depots zijn gevestigd le Amen foor t bij A. J. DUCIIATEAULangestraat over de oude Visch- markt en li. J. BONNIER Verkoophuis, op den Hof te Haam E. VAN DAPPEBEN te IJtseltlein J. J. GROENHOF»* te Zeul C. L SCHüTZ le Ulrechl G. H. N. VAN SPANJE en LOBBY dt PORTON te Almelo Hm. SMALE; le Kampen HENGKVELD (firma DE RUIJTER) en S. G. H. GLUIJsTEIN te Zwolle G. ELEVELD ZOONte Harderwijk S. SIMONS, Bazar; tc Hilversum ANDR. DE W IT te Amsterdam VER KOOPHUIS. e a 1 o in bckcrulc C. BECKER'd worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen hij de Fabrikanten BECKER fc BUDDING Gedrukt bij A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2