Woensdaor 22 Maart 1882. EXTRA-MUMÏER. m 5059. Uitgever A. H. VAN CLEEPF te Amersfoort. Dit blad rereehljnt Maandag en loader dag ar oud. Abonneaenteprf par I Baanden fi-. Franco per poet <1.15. Pri)» dar AdrarUntiêa 1—8 regel. 80 Cta. elka regel meer 10 Ct»; legale, oOaietle en ontaigan. Adr. par regal 16 ate. Eaelaaae per regel 36 eta. Aftondtrlijkt nam mm 10 eta. Bareaa HUUBHUIZER hoek Kortegracht, Wijk B 60 Bij den gisteren plaats gehad hebbende brand is door de bewoonster van een der aan den Hol ontruimde panden een bouten doosje ver loren inhoudende 3 Amsterdamsche :i"l9 loien waaromtrent de (Commissaris van Politie alhier gaarne nadere inlichtingen aan den eerlijken vinder zal verstrekken. De Commissaris van Politie voorn. CII. F. BECK. Het PARK te Amersfoort. Wat kan er in korten tijd veel geschieden Die voor een paar maanden hel Kxcrcilie-veld te Amersfoortvan ouds het Kalisveld geheeten bezochtzag niet anders dan een dorrewoeste vlakte waarop in een uithoek cenigc boomcn stonden te treuren, terwijl een rij kanonnen aan de bcekzijdc een dood*ch gezigt opleverde. Niemand ging er heentenzij een reiziger die haast had het nabijgelegen station te bereiken, en een of ander die nieuwsgierig was de exer citiën der militairen te zi<*n. Wie ook bad lust over die dorre vlakte in liet mulle zand of liever in hel stol te dooien En thans! Welk een veranderingHoe is het mogelijk om binnen zoo korten tijd zoo veel tot stand te brengen Berd» nu op dit oogeoblik biedt de eerste aanleg een prachtig schouwspel aan. Ken koninklijk breede wegter weerzijde met In.omen beplant, geeft in de nabijheid van de Ulrechlsche Barrière toegang lol hel park. In liet midden wordt op groolsche schaal een ruiin perk aangelegddal beplant met heesters en gewassen de schoonheid van hel geheel niet weinig zal verhoogen. Ken brug over de beek zal toegang geven tol het plantsoen. Terrein in overvloed is aanwezig tol bet bouwen van villa's. Hel zal er inderdaad praehlig wonen zijn. Eer den ontwerpers Kr behoort inoed en ondernemingsgeest toeer wordt doorzigt gevorderd om tc zien wal van zulk een stuk grond te maken is; hel is alles waar, maar er behoort niet minder lalcnl toe om aan zulk eeoc zaak zoodanige schoone uitvoering Ie geven. Nogmaals eer den ontwerpersVan gansclier harle wensclien wij dat zij in hunne onderneming slagen mogen. Geen oogenblik twijfelen wij er aan. Aiiiersioorl is te schoon gelegen, in liet midden van ons Vaderland, thans aan twee spoorweglijneo eerlang aan drie spoorweglijncn geknoopt, en aan een vaarwater, waarop zich drie stoomboolen en andere schepen bewegen dan dat mennu de ondernemingsgeest wordt opgewekt, niet groote uitbreiding verwachten mag. Eerstdaags zullen de benoemingen geschieden van deskundigen belast met de herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigen dommen krachlens de wel van 25 April 1870 (Nlbl. No. 89)daar men zich voorstelt met Mei a. s. niet de vooiloopige werkzaamheden aan te vangen, liet gegecle werk zal in drie jaren moeten voltooid zijn. Gelijk we dezer dagen gemeld hebbenis door d n Minister van Financiën deze provincie verdeeld in twee schallingsdisirii ten Utrecht en Amersfoort, de eerste met Ade laatste met "1 onderdeden. In elk schulling- dislrict worden do werkzaamheden onder de leiding van een door den Minister aan te w ijzen voorzitter opgedragen aan eene commissie, verdeeld in zooveel aldeclingen. elk met drie leden, als het sclialtings-dislrict onderdeden beval. De commissaris in de provincie benoemt voor elke afdeeling een lidGedeputeerde Sla- ten twee ledenzoomede een plaatsvervanger^ AMERSFOORT, 22 Maart 1882. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Hoevelaken den Heer S. A. K. baren van Nagelllol burgemeester der gemeente Kist den Heer G. W. A. baron van der Feltz, inet toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Dodewaard. Ter vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort van Dingsdag, den 21. Maart 1882 gepresideerd door den lieer Burgemeester Mr. F. H. van Persijn en bijgewoond door IS leden was alwezig de heer Croockewit, inet kennis geving (1 vacature.) De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is het verzoek van den heer D. Gerritsen ondernemer van een sloorasleep- dienstom hem in huur aftestaan 30 centiaren van hel terrein de Zandhoopen voor hel stellen van eene steenkolen-bergplaats. Burg. en Welh. adviseeren dat stuk grond onder de gewone voorwaarden tol 1 OcL 1899 tegen f1 p. j. in buur uillegeven. De heer Visser verlangt dal in hel (sleenen) gebouw luchtkokers en sieenen vloer worden aangebracht. De Voor zitter zal hierop de aandacht van den gem.- architect vestigen. In beginsel wordt eerstelijk met algemeenc stemmen besloten lot de verhu ring en is daarna hel bij voormeld advies overgelegd ontwerp besluit aangenomen met 12 tegen 1 sL die van den heer Huetwiens voorsteldoor den beer Bake ondersteund en strekkende om in afwijking van vorige koniraklen, ook aan de gemeente het recht toetekennen de huur tusschentijds te doen eindigen met voormelde meerderheid van stem men was verworpen. De heer Gerritsen (broeder van den rekw.) onthield zich van medestemmen. Advies der kamer van koophandelwaarbij zij met verwijzing naar het bericht omtrent een gelijksoortig verzoek van den heer S. Sthulize onlangs door haar gegevenden ge meenteraad voorstelt de onderwerpelijke aan vraag van den heer D. C. Prins toetestaandie naar het oordeel van de kamer de vereischten bezit in een makelaar verlangd. De heeren Herschel en van Beek worden tol stemopnemers benoemd zoo voor deze als volgende stemmin gen. Het verzoek van den heer Prins wordt met algemeenc stemmen ingewilligdzoodat deze lol makelaar is aangesteld. Verzoek van den heer A. Ahlnchs benoemd lot hoold der openbare school le Lopikeikapel, om uil de betrekking van onderwijzer aan de lusschenschool eervol le worden ontslagen wordt z. h. o. ingewilligdnadat de Voorzitter zijn leedwezen over het verlies van dien amb tenaar had betuigd. De Voorzitter merkt op dat de vakalure aan deze schoolmet meer dan vier onderwijzers moet worden aangevuld door een onderwijzer met hoofdakte. Uit de voordracht, door Burg. en Welh, in overleg inet den arr.-schoolopziener opgemaakt, na hel hoofd der school te hebben gehoord en beslaande uit de heeren S. de Boer te OlJeholtpadeL. van Dommelen le Erichein en K. Kalt te Hoek van Hollandwordt de eerste met 13 stemmen benoemd lol onderwijzer aan de koslelooze school in de Koestraat. De hoer Kalt verkreeg 1 stem. Verzoek van den heer W. F. Willebe noemd lot onderwijzer le Voorstom eervol onlslag als onderwijzer aan de koslelooze school in de Koesliaal. Z. h. o. verleend. In diens plaats wordt uit de zooeven gemelde voor dracht, welke met goedvinden van den arr.- schoolopziener ook voor deze vacature dienen kande heer L. van Dommelen met 13 st. benoemd terwijl de heer A. Kalt weder 1 sL erlangde. Verzoek van den heer Croockewit om le worden ontheven van hel lidmaatschap der com missie voor de gemeente-verlichting. De heer Gerritsen zou het gemis van den heer Croockewit, den rechten man op de rechte plaats in deze commissiezeer betreuren. Zijne motie van orde oin de zaak aanlehouden lot eene vergade ring waarin de heer Croockewit tegenwoordig iswordt inet 10 tegen 3 stemmen (de heeren van BeekGerritsen en Scheltus) verworpen ter wijf hel voorstel van B. en W. lol ontheffing met dezelfde meerderheid wordt aangenomen. Daarop wordt de heer Huet met 11 sl. benoemd, die zich bereid verklaart het mandaat le aan vaarden. De heeren Zandijk en van Zijsl be kwamen ieder I slem. Vooistel van Burg. en Welh. tol uitbreiding van het onderwijzend personeel aan de lus schenschool alwaar het hoofd der school wordt bijgestaan door drie onderwijzers en twee on derwijzeressen minunun getal bij de wel ge vorderd. Het hoofd der school moei dus zelf in eene der klassen optreden zonder behoorlijk hel onderwijs op de geheele school le kunnen overzien. Te dier zake is zoowel van de school opzieners als van de pl. commissie van toezicht eene voordracht ingekomen waarmede B. en W. zich vereenigenen naar aanleiding van dien den gemeenteraad voorstellen le besluiten tot bet aanstellen van nog een onderwijzer op eene jaarwedde van f600. De heer van Zijsl geeft zijn genoegen te kennen met die voordrachtwelke met eenparige stemmen wordt aangenomen. Ingekomen zijn Kennisgeving van mevrouw wed dr. H. J. Menalda van Schouwenburg geb. Leignes Bakhovenbetreffende hel overlijden van haren echtgenootin leven directeur der hoogere burgerschool. Op voorstel van den Vooizilter, die reeds persoonlijk zijne deel neming mondeling heeft betuigdwordt z. h. o. aan B. en W. opgedragen namens den gemeen teraad de mededeeling te beantwoorden met een brief van rouwbeklag. Goedkeuring van Ged. Staten op de geld rekening over 1880, en op het raadsbesluit om in hooger beroep te gaan van hel vonnis der rechtbank te Utrechtgewezen in de proce dure met de Cenlraal-Spoorw. Maatsch. Voor informatie. Verzoek van den heer A. van llaselen om hem tegen f 1 per vierk. meter in eigendom aftestaan een stukje grond groot 66 v. m. achter zijne woning gelegen. Verzonden aan Burg. en Weth. oin praeadviescn le behan delen gelijktijdig met de aanhangige vraag van A. Pijpers om voormelden grond op nieuw le mogen huren. Staten van oninbare posten over 1880 van den hootdelijken omslag ad. /"878,23i en de hondenbelasting ad f 170,50. Ter secretarie en te behandelen in eene volgende vergadering. Naar aanleiding van den brand die gisteren plaats vond brengt de heer Visser lol aan de brandweer, krachtig ondersteund door militairen, en stelt tevens voor namens den gemeenteraad een schrijven van dankbetuiging aan den gaini- zoens-korainandant te richteninet bijvoeging van eer.e premie voor de manschappen die geholpen hebben in het blusschen van den brand. De Voorzitter erkent evenzeer den ijverzoowel door leden van de brandweer als door militairen aan den dag gelegden deelt mede dat door hein mondeling aan beide majoors en schrif telijk door Burg. en Weth. aan tien garnizoens- kommandant bereids dank is betuigd. Gaarne vereenigt de spreker zich met het gedane voor-

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1