op hel verkeerd*» oor (men weet een shako is oen hoofddeksel.«lalopéén oor inoei slaan),— al hangt hij zijn koppel over den verkeerden schouder, al trekt hij al zijn «spullen averegts aaneen jong schutter heelt hel ware vuur en op hel vuur, mijne heerenkomt hel alleen aan. Zonder vuurniets.Met vuur alles Tegen J. J. t« Vries rl O. vrouw van G. R.koopvrouw te Groningen is door de politie proces-verbaal opgemaaktotndat de door haar aangebragte boter de vereischte zwaarte niet had. Ken belangrijke schat is dezer dagen ineen huis ie Dy on gevonden. In een aarden pot werden driehonderd duizend francs in goud ontdekt met de beeldtenis van Lodewijk XVI. Te Eupen in de Rijnprovincie vierde onlangs een echtpaar zijn gouden bruiloft. Dit is niets bijzondersmaar weldal de bruidsjonkers en bruidsmeisjes allen dezelfde personen waren die 50 jatvn geleden bet jonge paar naar de kerk geleidden. De moordaanslagen in spoortreinen beginnen aan de orde van den dag te komen. Zoo trachtte niet ver van Taraseon iemand zijn medereiziger met een pistool te doodende aangevallene die blijkbaar geen held was, bood den misda diger tweehonderd vijftig francs aanindien hij hem liet leven. Het eerste gedeelte viel in den smaak van den schelmhij nam hel geld aan maar loste toen toch een schot, dal den aan gevallene ernstig verwondde. Daarna verdween de misdadiger uit de coupé en is niet terugge vonden. De zucht tot landverhuizing naar Amerika welke ook te Nieuwleusen was ontwaakt, is aanmerkelijk afgekoeldnadat men vernomen heelt dal twee van de in September II. der waarts vertrokken personen reeds besloten heb ben terug Ie keeren omdat het hun in het land van belofte niet bevalt. Zij moeten daar nog harder werken dan hier het geval is. Tengevolge van het kantelen eener petro leumlamp ontstond Maandagavond le Haastrecht in de woning van H. branddien de inmiddels toegeschoten hulp niet vermocht te blusschen. Hel geheele huis is dan ook een prooi der vlammen geworden. Alleen het huis was ver zekerd de inboedel niet. In een dorp in Gelderland werden dezer dagen aan een rond venter verkocht 4 stuks Gobelin behangeen bosch voorstellende voor den prijs van f80. De kooper verkocht het wedet aan een handelaar in antiquiteiten voor de soin van f8000 en de laatste deed het over aan een voornaam Engelsch vakgenoot voor 500 pd. su Bij Marseille daalde een jong werkman in een kalkoven af om iets le onderzoeken en viel door de uitslroomende gassen bedwelmend neder. Vijl andere mannendie de een den ander wilde reddenwerden op gelijke wijze het slagtolfer hunner zelfopoffering en toen de politie er in slaagde hen op te halenwaren allen en daaronder drie huisvadersdie kleine kinderen achterlatendood. door het weinig spraakzame kamermeisje ge opend werd, die zich vervolgens verwijderde en Eugenie trad de kamer binnen die vooreerst de hare zou zijn. Aan de vochtige muren hing geen spiegelgeen tapijt bedekte den verl- loozen vloer, liet geheele ameublement bestond uit een bed, eene waggelende tafel en eene kastalle» wormstekig en oud. Een katoenen gordijn was zonder eenigen smaak voor liet venster gehangen. Eugenie was echter aan geene weelde gewoon en keek dus weldra te vreden het vertrek rond. Zij begon dm ook spoedig hare kleine be zittingen in orde le plaatsen om een weinig afleiding te hebben want die oproerige tranen lieten zich niet weerhouden. Nauwelijks was zij gereeden stond zij met peinzende blikken naar builen te starenol zij werd geroepen om te komen dinceren. Was dat de stem van Suzanne? Neen, daarvoor klonk zij te vrien delijk. Eugenie wendde zich om. Neen, het was Suzanne niet, maar Ucoriëlie, over wie de barones terloops gesproken had. Toen ilenriëtte zich verwijderd hadbe schouwde Eugenie haar gelaal in den spi-oel. Zij streek lure verwarde lokken een weinig glad en nio- t zelve lachen over hare bleekheid. «Hoe »poe'ii„' verwelken toch de rozen zeide zij bij zich zelve, en ging' nadenkend naar beneden. Werdl wrwfyd. K e n i» i v i De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien arl. 8 der wet van den 2. Juni lö/o (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van het publiek dat door hen aan HENDRIK aNTIIONIE CRAMER oe ge vraagde vergunning is geweigerd om eene klop- nerii van tapijten opterwhien op het ten tin behoorende lot hel perceelalhier gelegen aan de Langeslraat, wijk Fn° 50 bij hel kadaster bekend onder sectie E, n#. 460. Amersfoort, den 20. Maart looz. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris. VAN l'ERSIJN. W. L. SCIIELTUS. AMERSFOORT, 28 Maart 1882. In ons' No. 8088 van 21 Maart jl. schreven w ijdal het telegram in de Nteuue Rolt. CU van Donderdag jl.vermeldende: «dat de 10 dilT. regten door den N. Amerik. Senaat zijn algeschalt" was voorbarig ol onjui«t. Wij ontvingen namelijk deswegens lelegr. uit N. Amerika, luidende: tvan CleeffAmers- foortsche CourantAmersfoort. Error in differ, duties." De Nieuwe RotU CU erkent nu «eene week later" zelf voormelde onjuistheidwant haar nummer van heden (ofschoon met zelfs geen enkel woord de Amersf. Cl. regl laten wederva ren behelst «premier Rotterdam" het volgende ««Een groot handelshuis te dezer stedeop de naauwkeurigheid van welks mededeeling wij meenden staat te kunnen makenschreef ons op 15 dezer: «Onze vrienden te New-York seinen ons dat de Senaat hel bekende voorstel lot afschaffing der 10 pet. op den invoer van kolfie en thee in Amerika heelt aangenomen, ingaande 1 Junij a. s. Vandaar ons berigt in het Eerst Blad van 16 Maart. Thans schrijft dat huis ons, dat hel telegram woordelijk luiddeSenate Committee reported to abolish duty July first next. De vertaling had dus hehooren le luiden «Hel comité (voor handelszaken) heeft in den senaat rapport uil- gebragl ten gunste van het wetsvoorstel om hel differentieele recht met 1 Julij a. s. af le schaften." Onze lezers gevoelendat dit niet volkomen hetzelfde is. Aangenomen was het wetsvoorstel nietal is de aanneming waarschijnlijk en de dagteekening der in werking ireding zal in elk geval zijn 1 Julij en niet 1 Junijzooals bij vergissing was geschreven."" In de vorige week werd door den directeur van eene menagerie aanvraag gedaan om op zijne doorreis gedurende een drietal dagen van af Zaterdag 18 Maart, onze stad te mogen bezoeken. De daartoe benoodigde vergunning is naar men verneemt door den Heer Burgemeester niet verleend. Wanneer men nu in aanmerking neemt dat gewoonlijk in dergelijke gevallen het terrein «de Hof' voor standplaats wordt aan gewezen en dal onderscheidene dierenoli fanten. kameelen, enz. buiten de hokken wordeq rondgevoerdalsdan mag inen zich wel over die weigering verheugenbedenkende dal juist ook verleden Maandag, tijdens bel woeden van den hevigen brand aan den llolde menagerie aldaar over een groot deel van dat terrein zoude geplaatst zijn. Veler angst en moeijelijk- heden van verschillenden aard zijn dus onwil lekeurig gelukkig ontweken. Verwijzende naar ons «premier Amersfoort" in No. 8085 van 10 Maart jl omtrent de open bare uitvoering der Gymnastiek- en Scherin- vereeniging «Ajax waarvan de netto opbrengst zal strekken ten vooideele van 'l Meteorologisch poolsiation te Dicksonhavenvermelden wij thans dat deze uilvoeringingevolge adv. in dit nummerop aanst. Zaturdagavond 25 dezer le halfacht in Aiuicilia legen fü,99entrée is bepaald. lieden zijn te Amersfoort aanbesteed het een jarig onderhoud: 1. dei-kazernegebouwen stallenmagazijnen enz. te Amersfoortraming I 4050.— en werd daarvoor ingeschreven door de heeren W. van der Kooij 14875.— J. II Boks 14917.— G. Prins f 4920.—allen alhier. 2. van de werken in de Grehhelinie en de linie in de N-der-Beluweraming f1880.— waarvoor werd ingeschiev-.n door de heeren P. Bnks alhier f1665 W. van den Duider elders 11672.—C. Frooinhoff elders 11686.—; G. IPrins alhier 11688.G. van Raaij elders f1775.— W. van der Kooij alhier 11795.—; J. II. Boks alhier f1880. Deze ondeihoudswerken yverdenonder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, ge gund aan de minste inscli rij vers. Te Utrecht is in den ouderdom van ruim 50 jaren, zeer onverwacht overleden jhr. Mr. VV. N. de Pesters van Cattenbrocklid van de Provinciale Staten van Utrecht voor hel district Amcrongen. Onder de lotelingen voor de nationale militie le Delll, zoo meldt de D. Cbevond zich een jonginensch die geen andere vrees koesterde dan dal hij om zijne geringe lengte niet waardig zou gekeurd worden de wapenen voor Koning en vaderland te dragen. Hij deed dan ook blijkbaar alle moeite om zich bij de meling grooler voor le doen dan hij werkelijk was. liet hielp hem evenwel niethij was te klein en ontving de aanzegging om niet te verzuimen voor den militieraad te verschijnen ten einde eene definitieve keuring te ondergaan. Die keu ring had nu plaats en on'/e aspirant milicien was tegenwoordig, vol vertrouwen dal hij nu de vereischte lengte wel zou bereiken. Dat was dan ook zoowat meer ishij overschreedt zells nog de bij de wet gevorderde lengte met eenige centimeters. Een zeer verklaarbaar wan trouwen deed nu de militie-commissaris een nader onderzoek gelasten waaruil bleek dat de kousen van hel jonginensch iut-l een aantal lappen van een pantalon waren opgevuld. Zijn hoop om nog eenmaal de wereld van zijn wa penfeiten te doen spreken was dus andermaal den bodein ingeslagen. Zaturdagavond ging er een angstkreet op door St. Petersburgop het geruchtdat bet Théütre-boufte Livadia genaamd een bouten gebouw in hel midden der stad, in brand stond. Hel gerucht was waar en eene digle menschen- massa stroomde naar de plaats des onheils. Kort na het begin der voorstelling brak de brand uit. Zoodra hel publiek ongeveer 900 personen het vuur en den rook zag ontstond eene paniek en alles drong naar de uitgangen. De grootste verwarring ontstond en verscheidene vrouwen vielen in zwijm. Gelukkig zijn allen met den schrik vrijgekomen. In 10 minuten was hel gebouw ledig. Zaturdag was het de verjaardag van den vree- selijken opstand van '71 en de proleten en aarts vaders van de commune hadden natuurlijk be sloten dien dag feestelijk te vieren. Een rocnsch, al is hij honderdmaal communistis in den regel niet alkeerig van een pretje, en zoo wer den in verschillende wijken door de broeders en vrienden «herdenkingsbanketten" gehouden. In verschillende wijken het verdient de aan dacht dal de communisten als zij feest vieren zich liever verdeden in afwachting van den dag, die, hopen wij, nooit komen zalwaarop zij ecndraglig dc republiek zullen bestrijden. In plaats van de gebruikelijk soep krecr men eene rede van de «groote burgeres t" Louise Michel. Zij sprak over de weldaden van de commune; zij verwenschic de bloedzuigers van 'tvolk; zij verklaarde ten slotte pathetisch dat zij in staat zou zijn eene geheele stad in brand te stekenom de overwinning van dc omwenteling te verzekeren- En zoo werd het kwart over negen, half tien en men was uit gehongerd. GelukkigLouise Michel begreepdat men iets stevigers verlangde dan eene redevoering en na de vurige rede kreeg menom le be ginnen zeer waterachtige soep. Daarop volgden kallsschijf, Brusselsche spruitjes, kippen, salade en toen was 't uil. Er was niet veel van deze heerlijkheden; er kan ook niet veel ge leverd worden voor 3 francs 50 centimes met inbegrip van een flesch wijn en geen dei gasten had kans om de maag te overladen. Is niet matigheid eene republikeinsche deugd Nog altijd schijnt Australië gebrek te hebben aan vrouwen naar het prospectus te oordeelcn van de einigratie-inaalschappij voor Engelsche vrouwen. In de Vereenigde StatenCanada Zuid-Afrika en Engeland zijn overal agenten die vrijen overlogt aanbieden naar Australië aan alle vrouwen onder de dertigmits xij er goed uitzien. Dat er nog vele vrouwen te kort komen kan men besluiten uil hel feildat de onge trouwde mannen uil Queensland alleen twee honderd vrije passages per maand aanbieden en verder dat de regering ook beloofd heeft, den overlogt van een beperkt aantal vrouwen te zullen betalenzonder eenige beperkende bepaling omtrent leeftijd.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2