op hel verkeerde oor (men weel een shako is een hoofddeksel, dal op één oor moei slaan), al hangt hij zijn koppel over den verkeerden schouder, al trekt hij al zijn «spullen" averegts aaneen jong schutler heell hel ware vuur en op hel vuur, mijne heeren, korai hel alleen aan. Zonder vuur, niets.Mei vuur, allesI. Tegen J. J. te Vries en I. 0. vrouw van G. R.koopvrouw le Groningenis door de polilie proces-verbaal opgemaaktomdal de door haar aangebragie boler de vereischle zwaarte niel had. Een belangrijke schat is dezer dagen in een huis ie Dyo.i gevonden. In een aarden pot werden driehonderd duizend frincs in goud ontdekt mei de beeldienis van Lodewijk XVI. Te Eupen in de Rijnprovincie vierde onlangs een echtpaar zijn gouden bruiloft. Dit is niels bijzondersmaar weldat de bruidsjonkers en bruidsmeisjes allen dezelfde personen waren die 50 jaren geleden hel jonge paar naar de kerk geleidden. De moordaanslagen in spoortreinen beginnen aan de orde van den dag le komen. Zoo trachtte niet ver van Tarascon iemand zijn medereiziger roei een pistool te doodende aangevallene die blijkbaar geen held was, bood den misda diger tweehonderd vijftig francs aan indien hij hein liet leven. Hel eerste gedeelte viel in den smaak van den schelmhij nam hel geld aan maar loste toen toch een schot, dal den aan gevallene ernstig verwondde. Daarna verdween de misdadiger uil de coupé en is niet terugge vonden. De zuchl tot landverhuizing naar Amerika welke ook le Nieuwleusen was ontwaakt, is aanmerkelijk afgekoeldnadat men vernomen heell dal twee van de in September H. der waarts vertrokken personen reeds besloten heb ben terug te keerenomdat hel hun in het land van belofte niet bevalt. Zij moeien daar nog harder werken dan hier hel geval is. Tengevolge van het kantelen eener petro leumlamp ontstond Maandagavond le Haastrecht in de woning van H. branddien de inmiddels toegeschoten hulp niet vermocht te blusschen. Hel geheele huis is dan ook een prooi der vlammen geworden. Alleen het huis was ver zekerd de inboedel niet. In een dorp in Gelderland werden dezer dagen aan een rond venter verkocht 4 stuks Gobelin hehangeen bosch voorstellende voor den prijs van f80. De kooper verkocht het weder aan een handelaar in antiquiteiten voor de som van f8000 en de laatste deed het over aan een voornaam Engelscb vakgenoot voor 500 pd. st. Bij Marseille daalde een jong werkman in een kalkoven af om iets le onderzoeken en viel door de uitslroomende gassen bedwelmend neder. Vijf andere mannendie de een den ander wilde redden, werden op gelijke wijze het slagtoffer hunner zelfopoffering en toen de polilie er in slaagde hen op te halenwaren allen en daaronder drie huisvadersdie kleine kinderen achterlatendood. door bet weinig spraakzame kamermeisje ge opend werd, die zich vervolgens verwijderde en Eugenie trad de kamer binnen die vooreerst de bare zou zija Aan de vochtige muren hing geen spiegelgeen tapijt bedekte den verl- loozen vloer. Het geheele ameublement bestond uit een bedeene waggelende tafel en eene kastalles wormstekig en oud. Een katoenen gordijn was zonder eenigen smaak voor het venster gehangen. Eugenie was echter aan geene weelde gewoon en keek dus weldra te vreden het vertrek rond. Zij begon dan ook spoedig hare kleine be zittingen in orde te plaatsen om een weinig afleiding te hebben want die oproerige tranen lieten zich niel weerhouden. Nauwelijks was zij gereeden stond zij met peinzende blikken naar builen te starenof zij werd geroepen om te komen dineeren. Was dat de slem van Suzanne? Neen, daarvoor klonk zij te vrien delijk. Eugenie wendde zich om. Neenhet was Suzanne nielmaar Ucnriëueover wie de barones terloops gesproken had. Toen Dennette zich verwijderd hadbe schouwde Eugenie haar gelaat in den spiegel. Zij streek hare verwarde lokken een weinig glad en iiiO'-.n zelve lachen over hare bleekheid. «Hoe spoedig verwelken loch de rozen," zeide zij bij zich zelve, en ging^ nadenkend naar beneden. Wordt mryol^d. K e ti ti i s t i n g De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien an. S der wet van den 2. Juni 187& (Staatsblad n°. 95) Brengen ler kennis van het publiekdat door hen aan HENDRIK ANTIIÖNIE CRAMER de ge vraagde vergunning is geweigerd om eene klop per ij van tapijten opterichten op het terrein behoorende lol het perceelalhier gelegen aan de Langestraatwijk Fn0^ 50bij hel kadaster bekend onder sectie E, n°. 460. Amt'rsfoorlden 20. Maart 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. AMERSFOORT, 28 Maart 1882. In ons No. 8088 van 21 Maart jl. schreven wij, dat hel telegram in de Nieuwe Roti, CL van Donderdag jl.vermeldende «dat de 10 °/o diff. rcglen door den N. Amerik. Senaat zijn afgeschaft" was voorbarig of onjuist. Wij ontvingen namelijk deswegens telegr. uil N. Amerika, luidende: tvan CleeffAmers~ foortsche CourantAmersfoort Error in di/fer. duties." De Nieuwe Rolt CL erkent nu «eene week later" zelf voormelde onjuistheidwant haar nummer van heden (ofschoon met zelfs geen enkel woord de Amersf. Ct. regtlaien wederva ren behelst «premier Rotterdam" het volgende ««Een groot handelshuis te dezer stedeop de naauwkeurigheid van welks mededeeling wij meenden staal te kunnen makenschreef ons op 15 dezer: «Onze vrienden te New-York seinen ons dat de Senaat hel bekende voorstel lot afschaffing der 10 pel. op den invoer van koffie en thee in Amerika heeft aangenomen, ingaande 1 Junij a. s." Vandaar ons berigt in het Eerst Blad van 16 Maart. Thans schrijft dat huis onsdat het telegram woordelijk luiddeSenate Committee reported to abolish duty July first next De vertaling had dus hehooren le luiden «Het comité (voor handelszaken) heeft in den senaat rapport uil- gebragt ten gunste van het wetsvoorstel om hel difierentieele recht met 1 Julij a. s. af te schaffen." Onze lezers gevoelendat dit niel volkomen hetzelfde is. Aangenomen was het wetsvoorstel nietal is de aanneming waarschijnlijken de dagteekening der in werking treding zal in elk geval zijn 1 Juiij en niel 1 Junijzooals bij vergissing was geschreven."" In de vorige week werd door den directeur van eene menagerie aanvraag gedaan om op zijne doorreis gedurende een drietal dagen van af Zaterdag 18 Maartonze stad te mogen bezoeken. De daartoe benoodigde vergunning is naar men verneemt door den Heer Burgemeester niel verleend. Wanneer men nu in aanmerking neemt dal gewoonlijk in dergelijke gevallen hel terrein «de Hof' voor standplaats wordt aan gewezen en dat onderscheidene dieren oli fanten. kameelen, enz. buiten de hokken wordeq rondgevoerdalsdan mag men zich wel over die weigering verheugenbedenkende dal juist ook verleden Maandagtijdens hel woeden van den hevigen brand aan den Hol, de menagerie aldaar over een groot deel van dat terrein zoude geplaatst zijn. Veler angst en moeijelijk- heden van verschillenden aard zijn dus onwil lekeurig gelukkig ontweken. Verwijzende naar ons «premier Amersfoort" in No. 3035 van 10 Maart jl omtrent de open bare uitvoering der Gymnastiek- en Scherin- vereeniging «Ajax waarvan de netto opbrengst zal strekken ten vooideele van 't Meteorologisch poolsiaiion le Dicksonhavenvermelden wij thans dat deze uilvoeringingevolge adv. in dit nummer, op aanst. Zalurdagavond 25 dezer le halfacht in Aiuicitia tegen f 0,99 entrée is bepaald. Heden zijn le Amersfoort aanbesteed het een jarig onderhoud: 1. der kazernegebouwpnstallenmagazijnen enz. te Amersfoortraming f 4050.en werd daarvoor ingeschreven door de heeren W. van der Kooij 14875.— J. II. Boks 14917.— G. Prins f4920.allen alhier. 2. van de werken in de Grebbelinie en de linie in de Neder-Betuweraming f1830.— waarvoor werd ingeschreven door de heeren P. Boks alhier f1665 W. van den Dolder elders 11672.—C. FroomholT elders f1686.—; G. Prins alhier 11688.G. van Raaij elders f1775.— W. van der Kooij alhier 11795.—; J. H. Boks alhier f1830. Deze onderhoudswerken werdenonder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlogge gund aan de minste inschrijvers. Te Utrecht is in den ouderdom van ruim 50 jarenzeer onverwacht overleden jlir. Mr. W. N. de Pesters van Cattenbrocklid van de Provinciale Staten van Utrecht voor het district Amcrongen. Onder de lotelingen voor de nationale militie te Delft, zoo meldt de D. C, bevond zich een jongmenschdie geen andere vrees koesterde dan dal hij oin zijne geringe lengte niel waardig zou gekeurd worden de wapenen voor Koning en vaderland te dragen. II ij deed dan ook blijkbaar alle moeite out zich hij de meting gruoler voor le doen dan hij werkelijk was. Het hielp hem evenwel nielhij was te klein en ontving de aanzegging om niet te verzuimen voor den militieraad le verschijnen ten einde eene definitieve keuring te ondergaan. Die keu ring had nu plaats en onze aspirant milicien was tegenwoordig, vol vertrouwen dat hij nu de vereischle lengte wel zou bereiken. Dat was dan ook zoowat meer ishij overschreedt zells nog de bij de wet gevorderde lengte met eenige centimeters. Een zeer verklaarbaar wan trouwen deed nu de militie-commissaris een nader onderzoek gelasten waaruil bleek dat de kousen van hel jongmensch met een aantal lappen van een pantalon waren opgevuld. Zijn hoop om nog eenmaal de wereld van zijn wa- penleiien te doen spreken was dus andermaal den bodetn ingeslagen. Zalurdagavond ging er een angstkreet op door St. Petersburgop het geruchtdat het Théélre-bouffe Livadia genaamd een houten gebouw in het midden der stadin brand stond. Het gerucht was waar en eene digle menschen- raassa stroomde naar de plaats des onheils. Kort na het begin der voorstelling brak de brand uit. Zoodra hel publiek ongeveer 900 personen, hel vuur en den rook zag, ontstond eene paniek en alles drong naar de uitgangen. De grootste verwarring ontstond en verscheidene vrouwen vielen in zwijm. Gelukkig zijn allen met den schrik vrijgekomen. In 10 minuten was het gebouw ledig. Zaturdag was het de verjaardag van den vree- selijken opstand van '71 en de proleten en aarts vaders van de commune hadden natuurlijk be sloten dien dag feestelijk te vieren. Kenmcnsch, al is hij honderdmaal communistis in den regel niet alkeerig van een pretje, en zoo wer den in verschillende wijken door de broeders en vrienden «herdenkingsbankdten" gehouden. In verschillende wijken hel verdient de aan dacht dat de communisten als zij feest vieren zich liever verdeelenin afwachting van den dag, die, hopen wij, nooit komen zalwaarop zij eendraglig dc republiek zullen bestrijden. In plaats van de gebruikelijke soep kreeg men eene rede van de «groote burgeres 1" Louise MicheL Zij sprak over de weldaden van de commune; zij verwenschte de bloedzuigers van 'tvolk; zij verklaarde ten slotte pathetisch dat zij in staal zou zijn eene geheele stad in brand te stekenom de overwinning van de omwenteling le verzekeren. En zoo werd het kwart over negen, half tien en men was uit gehongerd. GelukkigLouise Michel begreepdat men iets slevigers verlangde dan eene redevoering en na de vurige rede kreeg men om te be ginnen, zeer waterachtige soep. Daarop volgden kalisschijf, Brusselsche spruitjes, kippen, salade en toen was T uil. Er was niet veel van deze heerlijkhedener kan ook niet veel ge leverd worden voor 3 francs 50 centimes met inbegrip van een flesch wijn en geen der gasten had kans om de maag te overladen. Is niet matigheid eene republikeinsche deugd Nog altijd schijnt Australië gebrek te hebben aan vrouwen naar hel prospectus te oordeelen van de emigratie-maatschappij voor Engelsche vrouwen, In de Vereenigde Staten, Canada, Zuid-Alrika en Engeland zijn overal agenten die vrijen overtogt aanbieden naar Australië aan alle vrouwen onder de dertigmits zij er goed uilzien. Dat er nog vele vrouwen te kort komen kan men besluiten uil het feitdat de onge trouwde mannen uil Queensland alleen twee honderd vrije passages per maand aanbieden en verder dal de regering ook beloofd heell, den overtogt van een beperkt aantal vrouwen te zullen betalenzonder eenige beperkende bepaling omtrent leeftijd.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 4