SILLASD-PABTIJ MAANDAG 1 MEI 1882 bij genoegzame deelneming om Hinken PRIJS en PREMIE, in 'iNooid-Hollandsche Koffiehuis. A. SÜÉ. Aanbeveling door ondervinding. Mijnheer, ge kunt gerust aan het publiek melden dat hel beter is uw preparaat (ontwikkelings-bal- setn), aan te wenden, dan een pruik te dragen. Een ieder ten mijnent weet dat ik gedurende 8 jaren een pruik gedragen heb. Ik maak er geen geheim van om ieder te overtuigen dat ik door u genezen ben van mijne kaalhoofdigheiddus alle respect voor uwe vinding, noem ik mij, te Hoogeveetu Prov. Drenthe. (Get.) J. DE VRIES. GROEIMIDDEL. Uitval van Haar, Roos of Schilfersdun HaarEaie plek ken Pijn in de SchedelhuidHaar- of Baardworm, Huidzeer, vroegtijdig Grijs wordenal deze onaangenaamheden worden verbannen door den Haar-Ontwikkelings- balsem. Binnen korten tijd verkrijgt de behaarde huid haar vorige groeikracht weder, f 2 de flacon. KLEUR MIDDEL. Roodgrijs of wit hoofdhaar tevens baard kunt u kleuren in blondbruin of zwart, onzichtbaar, kleurhoudend en onschadelijk. Met een flacon a 2 van dit middel heeft men een jaar voldoendenaar gelang wat men kleurt. Franco aanvraag tegen postwissel, 42 postzegels of rembours, bij de firma THE0PH1LE Frede- riksplein No. 32, hoek Falckstraat, Amsterdam. GoedkoopSolide en Doelmatig zijn de Matrassen nit de MACHINALE KAPOK MATRASSEN-FABRIEK van A. BREETVELT Az., te Delft. Prijs der 1ste qualiteit Kapok-Matrassen. Fenslaaps 1,85 bij 0,85 M. 10 kg. f22. Tweeslaaps 1,85 1.15 13j *27,50 Eensl. Peluw 0,43 0,85 2i 5,50 Twecsl. 0,43 1,15 3{ 7,— Prijs der 2de qualiteit Kapok-Matrassen. Eenslaaps 1,85 bij 0,85 M., 12} kg. f 15, Tweeslaaps 1,85 1,15 I6j *20, Andere afmetingen worden in juiste evenredigheid berekend. Alles op Oostersche wijze gestikt. Op aanvrage verkrijgbaar bij: D. S. ARONSON, Amersfoort. H. L. Odé en Zoon Doorn. W. A. Schade en Zonen, Leidschestraatin de Vlijt, Amsterdam. S. WeilZutpben. J. Backer, Nijmegen. MARKTPRIJZEN tb AMERSFOORT. AMERSFOORT Vrijdag 21 April 1882. Tarwe f 10,f12,—. Rogge f7,30 i 18,.lt0. Boekweit f7,— f 7.90. Boter f 1.10 a f 1,35 per kilo. Eijeren 3 a 4 cent per stuk. Aardappelen f2.4 12.40. Allerlei. Sed-Tt enkele dagen vertoeft te Berlijn eene vrouwdie om haar tragisch levenslot en om de edele wijzewaarop zij in de dagen harer grootheid van haar magt gebruik maakte, aller belangstelling wektte welenvorstin Dol- goucki, de weduwe van keizer Alexander II. In het strengste incognito reist de vorstin tot herstel harer gezondheid naar het Zuiden. Zij heelt in het llólel de Rome 18 kamers. In haar gevolg bevinden zich hare drie jeugdige kin deren (twee dochters en een zoon)zoomede twee onderwijzeressenverder een jonge Rus sische vorstin en de overste Dolinski. Het be dienend personeel bestaal uit 10 personen. Door iemand, die de vorstin voor 2 jaren zag wordt medegedeelddal zij een zwaarmoedige tr»*k in het gelaat heeft gekregendie vroeger niet daarin te bespeuren was. De bleekheid van hare nog steeds belangwekkende trekken komt d<»or den zwaren rouw der vorstin te meer uiL Zij scliijni lijdend, innerlijk gebroken te zijn en leelt blijkbaar nog alleen voor hare kinderen en hare weemoedige herinneringen. Liedendie het goed kunnen welen beweren dat de vorstin zich voor goed in Italië zal vestigen. Te Parijs is zekere Koennereen der grootste handelaars dier stad aangehouden. Koenner wiens zaken zich in slechten toestand bevonden had zich schuldig gemaakt aan het maken van valsche wissels, waarvan er eenige in handen der justiiie gevallen zijn. De aangehoudene laat een te kort achter van bijna twee millioen fres. In het westelijk gedeelte van Pruisen nemen de aanvallen op vrouwen en meisjes toezij bepalen zich nu meer tot het daardoor berucht geworden district Bochem, maar ook bij Mórs, op den weg naar Hombergen bij Nassau aan de Lahn, zijn dezer dagen twee zulke ge vallen voorgekomen waarbij de daders echter verjaagd werdenvoordal zij hun misdrijf had den kunnen volbrengen. Een derde geval zoo wordt uit Essen ge meld kwam den 19den dezer voor op den weg van Wellinghofen naar Hacheneydoch hier werd de dader niet alleen in zijn gruwe lijk voornemen verhinderd maar ook ingehaald en gebonden aan de politie overgeleverd. Hij is een in den geheelen omtrek als een gevaarlijk sujet bekende landlooper, die nu en dan als scharenslijper werkzaam was. Den vorigen dag was een man te Essen in hechtenis geno men die sedert Paschen bedelend rondliep. In zijne muls vond men twee lussen van touw gelijk aan diewaarmede de moordenwelke zooveel opzien baardengepleegd zijn. Hij wist niet op te geven, waar hij tweeden Paaschdag geweest wastoen de nog onopgehelderd ge bleven moord van het jonge meisje bij Bochura gepleegd isof lieverhij noemde als plaats waar hij zich dien dag had opgehoudeneene herbergwaar hij echter eerst in den avond van dien dag bleek aangekomen te zijn en toen de aandacht gelrokken had door zijn verward voorkomen. Hij was reeds verleden jaar, voordat de later ter dood gebragte Peter Schiff in hech tenis genomen was, in handen der justitie ge weest, verdaci.' van een der Bochumer moorden, maar men had hein toen bij gebrek aan bewijs moeten vrijlaten. Een goed geheugen schijnt da Delfshavensche politie te hebben. Zekere M. D. stoelenmalter en diens vrouw, in 1872 en 1878 in het poli tieblad gesignaleerd zijn verl. week «ingepikt" en naar het huis van arrest te Rotterdam ge transporteerd de justitie heeft nog een kleine rekening met hen af te sluiten. Van Guiteauden ter dood veroordeelden moordenaar van president Garfleldheeft men in den langen tijd niets vernomen. Thansnu hel tijdstip nadert voor de stralvoltrekking bepaaldwordt weder de aandacht op hem gevestigd waarschijnlijk orn aan het licht te brengen de «schandelijke" wijze hoe hij in den kerker behandeld wordt. Aah dezen misdadiger zijn twee cellen in gebruik gegeveneene lot slaapvertrekde andere tot kantoor want hel is hem vergund bezoeken te ontvangenzijne photograpbiën en autografiön te verkoopen en hij verheugt zich over de beroemdheidwelke hij verwierf en die steeds toeneemt. Door de firma A. T. Stewart k Cie te New- York is de liquidatie aangekondigd van hare raanufacturen-zaak wel de grootste der wereld. Deze had kort geleden nog een bedrijfs kapitaal van 22 millioen doll, en de omzet van een enkel jaar bedroeg rneer dan 50 millioen doll. Het aantal bedienden was 12,000 en de firrna had succursalen door geheel Europa. Hilton, Stewart's opvolger, verklaart dal hij de handelszorgen moede is en meent dat de winst nog altijd bevredigend is. Deskundigen beweren echter dat sedert den dood van Stewart de zaak achteruit is gegaan. Tegen den beruchlen Haagschen inbreker Passchier heeft de procureur-generaal iöj^ren tuchthuisstraf geeischL De verdediger, mr. Addinktrad m eene wederlegging der voor j beschuldigde bezwarende getuigenissenoor deelde geen der geïmputeerde leilen bewezen en concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak Don derdag a. s. Het stoomschip Alaska, van «Guion line," heeft den overtocht van Southampton naar Sandy Hook (Amerika) gedaan in 7 dagen8 uren44 min., zijnde twee nur en negen min. korter dan hel stoomschip Brillannic dal voor dien lijd de kortste reis naar die beslemming had gemaakt. De Alaska ondervond zeer gunstig weder en slechts een stormachtigen dag, toen menom hel ijs te uiijdenuit koers moest varen. Zooals men weet werd in Engeland in Novem ber jl. een reusachtige diefstal gepleegd. In hel bureau te Halton Gardenhet verzamelpunt van den grooten juweelenhandel in Londen, werd een postzak met diamanten gestolen. Verleden week waren in de eerste klas-wacht kamer van den Oosterspoorweg te Berlijn drie mannen de chef der dievenbende herkenbaar aan zijn loenschen blik Smith en twee anderen wier voorkomen overeenkomt met de beschrij ving die men uit Londen ontving; zij hadden naast eenige kleine maar belangrijke koffers plaats genomen. Eerst traden geheime politie agenten de zaal binnen als reizigers die baast hadden. Toen zij digt bij de geen argwaan koes- lerende schurken waren versperden zij dezen plotseling den weg, vertoonden de insignes, die hun ambt uitwijzen en spraken het bevel tot inhechtenisneming uit. In hetzelfde oogenblik verschijnt als knaleffect de breedgeschouderde gestalte van den kapper Kleczewski in de wacht kamer, die veel bijgedragen had om de dieven te kunnen vangen. Maar in hel volgende oogen blik vlogan de stoelen achteruit, een geweerloop werd in de hand van een der schavuiten zicht baar; een krachtige slag van de band van een der agenten slaat dien echter terug. Smith is intusschen opgesprongen heeft zijn pelsjas over het hoofd van den eerste den beste die hem in den weg staal geworpen en vlugl naar builen om zijn vervolgers in hel duister te ontkomen. De derde schelm heeft een breed lang mes ge trokken en tracht zich daarmede een weg naar builen te banen. Alles is hel bliksemsnelle werk van eenige secondende wacht bij het station is intusschen goed op baar post geweestde overige geheime agentendie bijzonder dezen trein naar Rusland conlroleerenhadden het binnentreden der beide hun welbekende agenicn opgemerkt en waren op bun hoedezoodal zij getuige waren van het tooneel in de wachtka mer. Om kwart voor tienen 's avonds had Klec zewski het hoofd der diamanlendievenbende onder de Linden ontmoet en weinig meer dan een uur daarna, te 11 uren zaten de drie schel men reeds in de boeijen. Dat aan een dagbladschrijver soms zonder linge verzoeken worden gedaan is bekend zegt de Zw. Cour. Zonderlinger dan het volgende briefje zal echter nog wel niet voorgekomen zijn «Mijnheer de redacteur. U zou mij en vele anderen varplichten inel een enkel woordje naar aanleiding van hel overlijden vanHij was een verdienstelijk musicus en had o. a. hier ter stede vele bekenden, wie hel genoegen zal doen uit uw blad te vernemen dal hij dood is. Te Reading is voor eene speciale regtscom- missie hel geding gevoerd legen Roderick Maclean wegens aanslag op hel leven van de Koningin gepleegd den 2 Maart II. te Windsor. Het geding werd op één dag aangevangen en liep af. Het werd gevoerd voor den lordopper- regter Coleridge en baron Huddleslon. Lord Coleridge's toespraak tot den grooten jury was korL Op de aanklagl van hoog verraad (staats misdaad) pleitte gevangene «niet schuldig." De attorney-general opende de zaak voor het 0. M. en toen werden getuigen opgeroepenter wijl de advocaat voor den beschuldigde geone poging deed oin de getuigenissen betrekkelijk de feiten te ontzenuwen. De heer Montagu Williamsin zijne toespraak tot den jury trachtte aan te loonendal beschuldigde niet was compos mentis en dus de daad hem niet als misdaad toerekenbaar is. Getuigenissen ten bewijze van Maclean's ongezondheid van geest waren voor hel Hof ter tafel gelegd. De attor ney-general leverde repliekde Lord-opper- regter resumeerdeen de juryna weinige minuten beraadslagingbragt een verdict uil van «niet schuldig," op grond van waanzin nigheid. Bevolen werdMaclean in verzekerde bewaring te houden «gedurende Ilr. Ms. wel behagen." Men is met het onderzoek naar den diefstal in het postkantoor te Parijs nog niet veel verder. Men kan nog niet vermoeden wie de schelmen zijn, die zooveel onbeschaamdheid hadden om te midden van schildwachten en brandweer den diefstal te plegen. Dat het personen zijn die aan hel postkantoor bekend warenblijkt uit de voorwerpen welke zij hebben achtergelaten. In een der voornaamste hotels van Arnhem kwam in den vooravond een deftig gekleed heer en besteldena een keurig soupé ge bruikt te hebben eene kamer, 's Morgens werd door de logé een stevig ontbijt genuttigd waarop hij zonder betaling wegtrok. Een der bedienden welke hein trachtte te achterhalen slaagde daarin niet. De deftige heer was vlugger dan hij. Gedrukt bij A. 11. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 4