4ïk. Het is een prop Zij tol nooit groeijen Ik kan er niets aan doenvoor hel louuetl deugt xy niet De kloine Rachel kreeg een kleur. Mynheerhet is niet van my. Hocniet van u 1 Zy koerde ucb naar haar moedci Gy hebt er te veel in gedaanmama teel le veel. Toen slak Mme. Felix de hand in het corsage barer dochter en haalde cr de watten met han den vol uit. Het kind slonk en weldra toonden xich de slanke lijnen van Rachel's kleine ge stalte in al de zuiverheid van lynen en éléjrance. A la bonne heure I riep Samson uit Zoo is het goed. l)at kind zal wel groeyen. En Rachel heelt deze profetie bewaarheid. Omtrent de speelhol te Monto-Carlo wordt gemeldMen ziel de om de talels slaanden de halzen uitstrekken en de daiues als balletdan seressen op de tecncn slaande croupier con stateert ol hel verlies ditmaal rood of zwart treften welk nummer het draagteen ander harkt met een elegante hark hel gouden vuil dat in de drie ciji'-r-lanen cn op de roode en zwarte perken van hel groene tafelkleed ver spreid ligtwegallen tasten te gelijk als door een en heizcllde gelukkige denkheuld ver rast in hunne zakken en weldra is alle moeite van den nrdclievenden tuinman vergeefswant de zoo even schoon geworden groene vlakte is weder met goudstukken bedekt. Niels stemt de mensrhen zoo ernstig als hul spelDe liglzin- nighcidde liederlijkheid en de lediggang zitten hier om de tafel bijeen en men zou meenen dc vergadering eener academie van wetenschappen bij te wonenals de leden eener MHMÉ zich niet erger verveelden. Ge leerde astronomen volgen met geen grooler spanning den loop der sterrendan deze zon daressen m-l veile rozenlippenen deze kaal hoofdige hun vivantswiei afgeleefde trekken verraden wie de Delila was die hun het hoofd haar rooiden den loop des bals in den draaijenden cijferschotel. Men heelt echter spoedig genoeg van de psychologie, als men het trekken met de lippen en het beven der handen van die spelers gezien heeft I Hoe streng men in Pruisen het smokkelen van tabak sti «ftblijkt uit de straf welke on langs opgelegd werd aan J. G. en diens knecht J. N.uit de gren-plaals Breijel De eerste een voerman laadde den 10 December jl 1188 kilo labakstengels te Venlo op zijn karwaar bij aardappelen enzen voerde dit frauduleus Pniis»n binnen. Hij werd echter bekeurd en is thans door bet gereglshof le Kleef veroor deeld tot 8078 roaik boete of 1 dag gevan genisstraf voor elke 15 mark, en zijn knecht voor 4050 roaik boeie, of voor elke 15 mark 1 dag gevangenisstraf Kar, paard en lading sijn verbeurd verklaard. De Russische luchtreiziger Baranofski heeft eenc vliegmachine vervaardigd, geheel in den vorm van een reusachiigen vogel. Het lijf van den vogel wordt voorgesteld door een cilinder die ruimte oplevert voor eene kleine stoom machine en twee personen. De machine moet natuurlijk de vleugels in beweging brengen en den staartdie als roer dienst mogt doen. Er sijn kleine wielen onder den cilinder, omdat de toestel, voordat hij in de lucht gaat, eerst een eindweegs over den grond moet voortgaan. Tot dusver echter zijn alleen proeven genomen niet een model op kleine schaal; deze hebben voldaan. De volgende bepaling is in 1781 door het Engels< he parlciiicnl gemaakt «Alle vrouwen, zonder onderscheid van leef tijd rang of stand jonkvrouwen en weduwen die na de vaststelling dezer acte eenige man- nelijken onderdaan van Z. M. op verraderlijke en bedrieglijke wijze door poeders, zalven, op. sloeg Zijn arm om have gestalte m omhelsde haar. Hij voelde haar hart tegen hel zijne kloppenhare geuiige lokken beroerden zijn gelaathij begreep nu eerst hoe dierbaar dal meisje hem wassteeds vaster en vaster om sloot hij haar. hij vergat alles om zich heen. En zij zij was bedwelmd hoe wél was het haar ie moede. Evenwel zij herstelde zich spoedig en z#-ide totbem: «Robert, broeder, vertrek, laat ons het afscheid niet Ienger rekken." Een smartelijke blik trof haar, hij drukte baar nog eenmaal aan zijn hart, nog een kus en hij veiiiet het vei trek. Als wezenloos bleef Eugenie zitten met de handen voor gelaal en God alleen weet hoeveel zy in die uren leed. Wordt vervolgd. schoonheidswater, kunsttanden, vnlseh haar, corselten, schoenen met hooge h.ikkon cn op gevulde heupen tot hel aangu.m van een hu welijk verlokken zullen de straf ondergaan die de wel op belezing en looverij gesteld heelt, en zoodanig huwelijk zal verklaard wor den te zijn als van nul en geener waarde." Te Brussel heeft in de rue du Poisson een 19-jarig jongmensch zijn vroegere beminde door middel van een revolverschot willen dooden. De toestand van het meisje is zeer bedenkelijk. De booswicht is onmiddellijk gearresteerd. Iets exlra antieksDe grafkelder, waarin het stoffelijk overschot van Abraham SaraIsaac Rebecca, Jacob cn Eea, in de spelonk Maehpelah bij Hebronis lieden ten dage nog even onge schonden als len tijde waarin hel Bijbelsch verhaal handelt. Hel stoffelijk overschot van den aartsvader en der zijnen wordt in steenen sarcophagen bewaard. Sedert de kruisloglen heelt geen Christen daar ooit toegang gehad in de laatste jaren hebben de Engelsche en Duiische Kroonprinsenvoorzien van firmans van den Sultan de daar ter plaatse opgerigle moskee bezochtmaar zij raogten niet verder gaan dan tol den ingang van de spelonkdie men zelfs nooit heelt willen verlichten in hun tegenwoordigheid. Een Italiaansch architect de heer Pierotti isals Arabier vermonder in geslaagdeenige treden af te dalen op den trap die naar de spelonk leidten heeft daar door de marineren tomben kunnen ziendie naast elkander geplaatst zijn en waarin de eerste voorvaderen van liet Israëlietisch volkge balsemd waarschijnlijk naar de Egyptische wijze, zich bevinden. Een veertien dagen geleden heeft, op last van den Sultan oen Commissie het inwendige der grol in al haar onderdeden nagegaan ten einde te onderzoeken of er geen reparatie noodig of geen instorting te duchten was. Men heelt alles in den besten toestand gevonden. De beroemde vrijheidsheld Guiseppe Garibaldi is Vrijdagavond jl. te Caprera in tegenwoordig heid van zijn zoon Menotti overleden. In zijn testament wordt uitdrukkelijk verbranding van zijn lijk voorgeschreven. Toen zijn dood bekend waswerden alle voorstellingen terstond geëindigdheden zijn alle schouwburgen gesloten. Het Parlement beraadslaagt over de rouw- plechtigheden cn wordt dan voor eenige dagen verdaagdten teeken van nalionalen rouw. De burgemeester heeft den dood bij procla matie bekend gemaakt; alle winkels zijn ter stond gesloten. Men zegt, dat bij het parlement hel voorstel is ingekomen om Garibaldi in het Panthéon naast zijn Koning le begraven. In cene der lagere scholen te Wildervank gal onlangs een goochelaar eenige vertooningen van zijn kunst. Zooals in dergelijke gevallen altijd gebeurt willen de schoolknapen sommige dier kunsien nadoen en halen zich daardoor veelal nadcelige gevolgen op den halszoodat die vertooningen dan ook ton sterkste in de scholen dienen vermeden le worden. Onder de kunsten was er een die de jongens meenden ook wel te kunnen doen. Een gulden legde de man op zijn voel en met een wip wierp hi| het geldstuk zich in den mond. Werkelijk gelukte het ook aan een knaap dit kunstje na te doen doch de gulden kwam te ver en Kon niet terug. Twee doctoren behandelen nu den knaap oin hem van dat lastige voorwerp le verlossen doch nog is het niet uit de maag verwijderd. Men vreest thans hel ergste. Eene verschrikkelijke gebeurtenis had le Marura plaats. Een oppassend jongeling uil Doezurn, f'ier Piers genaamdging den tweeden Pinkster dag meteen boerenknecht uit Noordwijk llcpke Hockftrauar dtomiuie de Leek oiner een paar lammeren le koopen en kan f10 bij zich gehad hebben, legen zijn gewoonte kwam eerst genoemde «les avonds niet bij zijne ouders thuis waarover d'*ze zich natuurlijk erg ongerust maakten. Uok den nacht bleef hij uittotdat de moeder het den volgenden morgen niet langer thuis kon uithouden. Mul hare dochter ging zij uil om den vermiste te zoeken. Tol hare groote ontsteltenis vindt zij haren zoon levenloos in eene oude slootonder Nichertmei het hoofd in modder en geheel met bloed bevlekt. Ruim tweehonderd schreden verder werd een ledige geldbeurs gevonden. Dadelijk werd hier aan eenc misdaad gedachtwaarom dan ook genoemde boerenknecht door de politie naar het gemeen tehuis te Ma ruin werd gebragtwaar ook de verslagene zich bevindtlot het geregt uit Gro ningen de zaak in loco zal hebben onderzocht. Eerst don kan roet meer zekerheid over de zaak geschreven worden. Hel wetsontwerp tol afschaffing van den ijk der wcegwerkluigen is in de Tweede Kamer door de groote meerderheid der ledendie aan hel afdeelings-onderzoek deelnamen met inge nomenheid begroet. II. i. voorkomt hel de inoeye- iijkheid, die ontstaan zal als met 1 Julij a. s. het gebruik van ongeijkte balansen in het open baar verboden zou wezen en is het levens een slap op den goeden weg orn noodelooze staats bemoeiing, die schadelijk werkt, le doen op houden. Door enkele leden werd evenwel de opmerking gemaaktdat het wcnschelijk moet gea- lil wor den, ointerwijl de malen cn gewichten aan den ijk onderworpen zijn, de weegwerluuigen daarvan viijleslellen. De president van den Hoogen Raad der Nederlanden mr. Gockinga werd Vrijdag, na alloop der zittingonder zijn voorzitterschap gehoudenop zijn terugkeer naar huis in de Wagenstraat te 's Gravenhage door eene beroerte getroffen. Opgenomen in de woning van den heer M.gal hij weinige oogenhlikkcn daarna den geest. Mr. Gockinga was een scherpzinnig jurist. Zijn voorganger sliert vóór eenige jaren nagenoeg op dezelfde wyze. Hel schrobben der openbare straat is niet zelden oorzaak van oneenigheden lusschen buur vrouwen eerst wat kijven om ten slotte het opgeveegde vuil elkaar voor de deur te werpen. Dc, kanlonregter te Oud-Beijerland schijnt daar echter in zijn gemeente niet op gesteld te zijn althans eene vrouwdie zich dezer dagen schuldig maakte aan hel werpen van vuil legen eens anders huiswerd te uier zake veroor deeld lot vijl gulden en in de kosten. Te Oosterhoul kwam Maandag zekere A. v. d. P. in gezelschap van zijne beminde P. v. d. K. tegen. Deze laatste maakte zijn compliment over diens toekomstige levensgezellin cn per mitteerde zich incteen de vrijheid om haar op ongeoorloofde wijze aanlelasten. Hierover ge belgd, trok v. d. P. een mes en bragt daar mede v. d. K. een gevaarlijke wonde toe in den hals. De dader is in arrest gesteld. Door het besluur der Nedcrlandsche Vcrceni- ging voor de Eocaalspoorwegcn en Tramwegen wordt tegen 81 Julij a. s. le Arnhem eene tentoonstelling georganiseerdvan al wat op het gebied dier vervoermiddelen in liet binnen- en 'l builendland merkwaardigs te zien is. De tentoonstelling wordt verdeeld in tien groepen, getiteld onderbouw bovenbouw seinen ge bouwen, beweegkracht, materieel, werkplaatsen, contróle-apparalcnlitteratuur en drukwerken. Teneinde haar zoo nuttig mogelijk te doen zijnworden in de eerste plaats de maatschap pijen welke locanlspoorwegen of tramwegen m Nederland exploitecrcnen vervolgens alle verdere belanghebbenden uitgenoodigd van hunne belangstelling te doen blijkendoor een ol meer inzendingen. De bezigtiging van de ten toongestelde voorwerpen zal in hel algemeen kunnen leiden tol meerdere bekendheid met de onderdeden van aanleg en exploitatie en voorts lol verbeteringenwaar die noodig raogten blijken le zijn. Weder is een 18jarig dienstmeisje, dat te (lochum ter kerke was geweestin dc nabijheid der stad het slagtoffer geworden van den vuigen hartstocht van een onverlaat. Haar lijk werd Vrijdagavond in een roggeveld ontdektniet ver van dc plaats waar men twee jaren geleden dat van de vroedvrouw Becker had gevonden. In plaats van een strop was ditmaal een mes gebruikt. Naar men zegt was het hoofd geheel van de romp gescheiden. Een vreemdeling die in den omtrek sedert jaren nu eens als arbeider werkzaam wasdan weder bedeldehad op Nieuwjaarsdag aan het huis van Wicsinann, waar de vermoorde diende, om boterworst en geld gevraagd. Toen dit laatste hem geweigerd werden wel door het nu vermoorde meisjehad hij haar gedreigd. Op den morgen van den moord is deze mensch de dertienjarige Mathilde Hellrickeen nichtje van Wicsinann die met haar meid over Alten- bo< hum Mtr llochurn ter kerke ging tot in de nabijheid van eerstgenoemde plaats gevolgd en toen zij naar huis terugkeerde nabij hare wo ning vond zij hem met uitgetrokken laarzen aan dc beek zitten. Men vermoedt dat hij teruggekeerd is, en Elisabeth Ganlenberg, die '/i uur 'aler naar de kerk was gegaan ontmoet en toen de schan delijke misdaad aan haar begaan heeftwaarvan bij de sporen aan de beek afwaschlo.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2