Dingsdag 11 Julij 1882. m 5072. FEUILLETON. 2) DE VERWISSELING. inn com. Uitgever t)it bl&d Tenchljnt Maandag en Donderdagavond. AbonnemenUpriji per 8 maanden Buroaü 0 A. E VAN CLEEPP fl~Fr"C0 P<" P0" 'L1b- PriJ» der AdTertentiêi 1-8 regel. 80 CU. elk. M TT TI H ÏT Tl T V W fo "gel m"' 10 CU- onteigen. Kt,. per regel 16 ete. Heden,., per MUURRUIZEN te Amersfoort regei as et.. Af.onderWk* nvmmer. io ete hoek Kortegr achtWijk B 60. De GEDEPUTEERDE STATEN der PROVINCIE UTRECHT Gelet op art. 162 der provinciale wet, Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat hel uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der Provincie over 1881 tegen betaling van f 1.ter Provinciale Griffie alge meen verkrijgbaar is gesteld. Utrecht, den 6. Jul ij 1882. De Gedeputeerde Staten voornoemd s' JACOBVoorzitter. DE KOCK, Griffier. Politieke Kevue. De Fransche Kamer van Afgevaardigden heeft hel gevraagde crediet van 19 millioen lol goed making der kosten in Tunis voor het tweede half jaar van 1882 toegestaan. De afgevaardigde Janvier de la Motte verhief zijn slem tegen het voorstel en verklaarde dat de Regering onder voorwendsel van de Krocmirs voor hun stroop- togt -n te straffen zich in moeijelijkheden heeft gestort waarvan de kosten niet te berekenen zijn. liet Engelsch Lagerhuis heeft met 402 tegen 19 stemmen de nieuwe dwangwei voor Ierland spoedeischend verklaard. De Parnellisten ver lieten daarop de zaalna voorlezing van een besluitwjarin zij verklaren aan de beraadsla ging over hel ontwerp niet verder deel te willen neinen. De artikelsgewijze behandeling is daarop ten einde gebragt. Blijkens een officieele mededeeling van Glad stone in het Lagerhuisin antwoord op de vraag van sir Stafford Northcote, zijn bij de Iiritsche regering uit Alexandrië geen berigten ontvangen die het publiek zouden kunnen ver ontrusten. Een ander lid van het kabinet, sir Charles Dilke, gaf naar aanleiding van een in terpellatie van den heer Cross, te kennen dat admiraal Seymour met belekking tot het wape nen van bovenbedoelde forten nieuwe instruc tion gekregen heeltvoldoende om in elk voorkomend geval hem tol krachtdadig optreden te machtigen. Voorts verneemt men dal de ge zanten behalve hunne herhaalde pogingen om den Sultan te bewegen zich ter conferentie te laten vertegenwoordigenover nog een onder werp met hem in aanraking zijn nl zij onder steunen zijn verlangen Arabi-pacha naar Kon- stantinopel te doen komenzij willen zelfs dat de Porie besluite hem het vormelijke bevel daartoe te geven. Benoite was nauwelijks vijf minuten vertrok ken of Adrienne's kamenierMarion geheeten trad binnen. Zij was de zoogzuster der gravin en eene ware schoonheid. Hare weelderige vormenhare hooge gestalte en hare fijne manieren deden haar eerder eene dame van hooge geboorte dan eene dienstbode schijnen. Zij was hoogst eenvoudig doch net gekleed. «De bediende van cenen heer uit Turkije vraagt namens zijnen meester verlof', om de grovin zijne opwachting te mogen maken," zeide Marion. «Oin Godswil, 'lis toch de heer de Lampry niet?" vraagde Adricnne verschrikt. «Jawelgravin." «Ik wil hem niet ontvangen. Zeg wat gij wilt of neenverzoek den graaf heden avond te komen want ik gevoel mij nu eenigs- zins ongesteld." Marion verliet het vertrek. Adricnne liep met groote schreden door do kamerterwijl zij mompelde «Zij is te schoonDoch kan ik mij dan niet meten met Marion? Ben ik niet even oud Het garnizoen van Alexandrië is in de laatste dagen door versterkingen uit Daraiate en Aboekir met twee duizend man vermeerderd. Men schat hel nu op acht duizend man. Voor Alexandrië bevinden zich nu 32 oorlog schepen 14 Engelsche, 6 Fransche, 3 Ameri- kaansche 2 Russische2 Grieksche, en verder één der Italiaansche Uoslenrijksche, Duitsche Nederlandsche en Spaansche marine. Of Arabi te Constantinopel zal komen is nog alles behalve zeker. Wel wordt berigtdat hij zich bereid verklaard heeft persoonlijk den Sultan hulde te brengeninaar men twijfelt aan de opregtheid hiervanen hoewei reeds een keizerlijk Ottomanisch stoomjacht te zijner be schikking is gesteld om daarmede naar de resi dentie van den souverein te vertrekken houden velen zich overtuigd dat hij Egypte niet ver laten zal. Arabi toch weel zeer goed hoe Hodo- pacha de Albaneesbehandeld is geworden toen hij op verlangen van den Sultan te Con stantinopel verschenen was. Hij en zijn reisge zel aanvoerders der Albaneesche en der Kur- dische opstandelingenwerden daar als aan zienlijke gasten met eerbewijzen overladenen onmiddellijk daarna.... verbannen of, zooals de Turken zeggenals uitgeperste citroenen weg geworpen. De Duitsche Bondsraad heeft zijn laatste zit ting gehouden. De motie Windthorstdie dooi den Rijksdag in Januarij werd aangenomen werd nu door den Bondsraad verworpen. Die motie strekte om de wel te doen vervallen, die aan sommige personen belet kerkelijke betrek kingen waar te nemen. Allerlei. Bij gelegenheid van het Bastillefeest op 14 Julij zullen te Parijs 6 luchtballons worden op gelaten waarvan twee door een telephoondraad gemeenschap met den vasten grond zuilen onder houden. Men wil op die wijze waarnemingen doen omtrent de snelheid van het geluid op verschillende hoogtenhet onderscheid van tem peratuur, de snelheid van den wind enz. Martinet, die zich schuldig had gemaakt aan mooid op zijn oom, is te Bordeaux geguillo tineerd. Een Zweedsch Ingenieur, Landberg, heeft met een New-Yorksch huis een contract ge sloten waarbij hij zich verbindt eenige stoom- als zij Bij deze woorden zag zij in den spiegel en zij moest onwillekeurig lachen. Op dit oogenblik verscheen Marion. Adrienne naderde hel meisje en zeide vrien delijk lot haar «Mijne lieve Marion, om zekere redenen wil ik den graaf de Lampry niet in mijne ware gedaante ontmoeten. Daarom zijl gij eenige dagen gravin du Breton cn ik Marionhare kamenier." «Maar gravin," hernam Marion beschroomd «de graaf zal inij dan als zijne bruid beschou wen... Nog meer, misschien verklaart hij mij zijne liefde." Wees niet bevreesdmijn kindzoo iets zal wel niet gebeuren. Maak nu maar verder geene tegenwerpingon en doe eenvoudig, wat ik u zeg." «Maar..." «'t Blijf zoo afgesprokenMarion. Gij ont vangt den graaf van avond in een schitterend toilet in mijn boudoir." De avond brak aan. Reeds vroegtijdig zat Marion in 'tboudoirharermeesteres. Zij zager hoven beschrijving schoon uit Hel lange don kerrood satijnen kleed hier en daar versierd niet witte rozendeed hare weelderige gestalte vooidcelig uitkomen. Hare gitzwarte lokken hingen vrij en onge- booten van nieuw model te bouwenwaarmede men de reis van Liverpool naar New-York in den ongehoord korten tijd van 5 dagen zal kunnen afleggen. Ieder schip zal door 4 stoom machines elk van 4500 paardenkrachtworden voortbewogenelk schip zal 2 schroeven en 2 roeren hebbenen er zal plaatsruimte zijn voor 000 passagiers der 1e en 1000 van de 2e klasse bovendien voor 2700 ton kolen en 600 ton waren. In Londen is een persoon aangehoudendie zijn vrouwomdat hij een minder aangenaam leven met haar had, aan een ander voor vijf shilling had verkocht. Dit was in 1851 gebeurd en sedert dien tijd had hij een andere levens gezellin gezochtdie beter met hem harmoni eerde. Hij heeft haar ook de geschiedenis van zijn eerste vrouw verteld en zij had zijn han deling goedgekeurd. Het geregt is echter van een andere meening en zal hem nu wel voor dien ongeoorloofden handel straffen. Tengevolge van de ontdekking van het lijkje van de kleine Henrielte Barbey te Dyonheeft men zekere vrouw Fiquetleerling-vroedvrouw in de steeg 8t.-Tichel aldaargearresteerd. Men heeft in hare woning de oorbelletjes van het kind gevonden en haar kamalsmede het papier waarin zich de kersen bevonden waarmede zij het kind heeft gelokt. De echtgenoot van vrouw Fiquet was sedert eenige dagen verdwenen maar hij is, naar men zegt, te Mirebeau gevat. Vrouw Fiquet blijlt met alle kracht de misdaad ontkennen. Maar hoe dan de aanwezigheid van de voorwerpen, die aan het kind behoorden, ten haren huize te verklaren Barbey de vader van de kleine Henrielteen vrouw Fiquet ver klaren elkander niet te kennen. Armand Peltzer beweert voor den regter van instructie, dat de door zijn klerk Jean van Bredael verkochte diamanten collier hem ont stolen is geworden. Laatstgenoemde daarentegen blijft volhoudendat Peltzer zelf hem had op gedragen den collier te verkoopen. De geschie denis van dit halssnoer schijnt der politie zeer levendige belangstelling inteboezemen. Een echt monster van een vrouw en moeder had zich de vorige week voor de VI stralkamer van het Landgerigt I te Berlijn te verantwoorden. Louisa Rostertwie hel aan een zeker waas van fatsoen niet ontbreekthad zich het ver- dwongen over haren rug en hare wittefijne hand vouwde den waaier zenuwachtig open en dicht. Zij had op de sopha plaats genomen en wachtte in spanning op haren bezoeker. Met niet minder ongeduld zat Adrienne in het vertrekje dat aan 't boudoir grensde. Zij zag er allerliefst uit in het schilderachtige costuum van fransch kameniertje. Het korte rokje deed baat- klein voetje zien en het keurslijfje was aan den hals uitgesneden. Het coquette mutsje was met zorg opgezetin 't kortde gravin was een allerliefst kamermeisje. Zulks scheen de graaf de Lampry ook te vinden, want bij zijn bin nentreden wierp hij een blik vol bewondering op haar. De graaf was een schoon man en zijne edele trekken droegen het kenmerk van goedaardigheid cn standvastigheid. Adrienne beschouwde de Lampry met een luidkloppend hart en eene trilling voer door hare ledentoen hij op weiluidenden toon tot haar zeide «Wees zoo goed mij bij uwe mees teres aan te dienenlief kind Onder het uiten dezer woorden streek hij lief kozend over hare lokken en wilde juist eene harer kleine handen vattentoen Adrienne drif tig opstondzeggende «Heer graafik zal u bij de gravin aandienen." Zij verliet liet vertrek en kort daarop trad de Lampry het boudoir binnon. Slot in 't volgend K°.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1