trouwen van enkele familiën welen Ie dringen om vervolgens de dochters in liare woning te lokken om haar aan de ontucht prijs te geven onder die meisjes waren er sells van nog geen 14 jaren. Met verloochening van alle moederlijk gevoel rigtte zij ook haar eigen IQjarig doch tertje physiek en moreel ten verderve. De aan het licht "komende feiten waren van zulk een vreeselijken aard en waren zoo verpletterd voor de beschuldigde, dal haar verdediger zich slechts tot een Fiat Justitia kon bepalen. Het geregishof veroordeelde haar tol drie jaren en zes maanden tuchthuis en vijf jaren verlies van eer. Toen hel brutale wijl na hei vernemen van haar vonnis, smadelijk lagchlewerd zij onder de luide ver- wenschingen van alle op den corridor aanwe zigen waaronder een aantal slagtofferedie als getuigen waren opgetredennaar de gevangenis gebragL Te Roosendaal is tegen twee personen proces verbaal opgemaaktomdat zij in den avond de lantaarn uit de handen van den baanwachter Kempenaar hebben geslagendietijdens de goederentrein uit Rotterdam kwam aan den oveiwcg van den spoorweg nabij wachthuis no. 20 op post stondlevens hebben zij de sluit- boomen van den spoorweg, tegen het verbod van den wachter, moedwillig opengeworpen. Te Londen hebben twee vrouwen eene ge regelde bokspartij gehouden louler omdat ieder van haar beweerde de sterkste te zijn. Er waren vele toeschouwers. Overeengekomen was, dat zij elkaür niet bij de haren zouden trokkenniet scheppen en niet krabben: een eerlijk vuistge vecht. Na oorringen, haai pennen en vingerringen te hebben 3lgelegdschudden zij elkaar op ge bruikelijke wijze de hand en hel gevecht begon. Bij den eersten gang kregen zij elkander reeds bij de haren; maar overigens ging alles ordelijk toe. Bij den negenden hadden beiden elkaèr blaauwe oogen toegebragt en beider gelaat was bedekt met builen. Toen aan eene van beiden de zege was toegekend vroeg zij aan de andere of deze nu niet erkennen moestdat zij de sterkste was in het boksen 1 Die verklaring werd gereedelijk afgelegd en daarmede eindigde het walgelijk looneel. Amerikaansche dieven zijn al zeer vindingrijk in hel uitdenken van allerlei streken. Zoo voelde onlangs de burgemeester van Chicago, toen hij roet een som van 1800 dollars in den zak het raadhuis binnentrad een man digi legen hem aandringen en in zijn zak tasten. Hij pakte den kerel bij den arinzag hem in het gelaatont dekte dal het een poklijder wasdie hem zijn geld ontstolen had. Hij loonde zich echter niet bang voor den besntetlelijken zieke maar hield hem vast en liet hem gevangen nemen. Het bleek nu weldra dat de man alleen maar pokken op zijn gelaat geschilderd had, om daardoor zijn slagtoffer schrik aan te jagen en zoo gelegenheid te heibenzich uit de voeten te maken. Het Canada Medical and Surgical Journal deelt hel vol/ende voorval mede. Een man uit het westen van Amerika vreesde door de in zijn woonplaats heeischende pokken te w orden aan getast Om dit te voorkomen dronk hij in korten tijd een onnoemelijke hoeveelheid whiskydaar hij gel.oord had. dal dit een zeer goed" middel tegen Je gevreesde ziekte was. Hei gevolg was dat de man door overmatig drankgebruik over leed. Hij was dus wel uil overgroote voorzig- zigtighcid gestorven. Hel geruchtdal omtrent den dood van generaal Skobeleff de ronde deed werd heden door het volgend telegram bevestigd «Petersburg 7 July. Generaal Skobeleff is heden nacht tc Moskou aan een beroerte gestorven. Onder de olFiti- ren hcrsehl algcineene rouw op een bijzonder bevel van den minister van Oorlog zal hedenavond ie acht uren een pleg- tige mis worden gehouden." Zoo is dus de groote luchtiger der Tekko- mannendie onlangs Europa maandenlang van zi« h deed spieken, op achl-en derligjarigen leelfijd overleden. De man, die nog geroepen -checn om fluslands toekomst tot een zekere hoogte te voeren, is niet meer. De Panslavisten jti liezen in hem een bunder dapperste gene raals en een hunner beste vertegenwoordigers wiens onvermoeide eergierigheid allerlei plan nen hij hem deed opkomen. Als psyrologisrh raadsel he. li hij de openbare mcening lang houden. Hij was een van die wezens, w e mei een verreikende geestdrift een koud i. end verstand bezitten, welke hen nooit zich zeiven doen vergetennooit hun zelf be- "rsi hing ve»liezen laat. Van jongsafecn heet- !iw»d werd hij aan de universiteit reeds in sou zaak gewikkeld, die zijne verbanning ten gevolge had. Op achlicnjarigon leeftijdbet was in 1803, nam hij dienst hij een regiment der cavalerie, dat lot onderdrukking van den opstand in Polen moest uitrukken. Latei' bij den generalen stal benoemd, werd hij in 1809 als kapitein naar den Kaukasus gezonden. In 1873 werd hij naar Turkesta overgeplaatst en nam als kommandant van een regiment kozakken deel aan den veelbesproken veldtocht tegen Khiwa. Na Khiwa werd hij tot onderzoek der woeste plaatsen uitgezondenen hierbij legde hij zooveel ijver aan den dagdat hij gedeco reerd lot overste bevorderd en bij den staf van generaal Kaufmann werd ingelijfd. In 1875 werd hij tot generaal-majoor benoemd bij de Expeditie tegen Khokanden in hel daaropvolgend jaar veroverde hij deze provincie aan hel hoofd van vier duizend man troepen een overwinning die hein de plaats van gouver neur deed verwervenover 5ÜÜ van de door hem voor Rusland ingelijfde cjuadraatmijlen. Nadat hij den buitenlandschen vyand had ver slagen begon hij een strijd legen de talrijke knoeijerijen in de leveringen voor hel legeren wel op die wijze, dat men hem beschuldigde, dat hij een vol inillioen roebels die voor in- koopen in zijn boeken voorkwamen verduisterd had. Dit gerucht kwam den Czaar ter oore. Skobeleff begaf zich dadelijk naar de hoofdstad en drong op een onderzoek aanwaarvan de uitkomst was dal zijne rekeningen tot op het kleinste postje klopten. Onmiddellijk daarop brak de Turksch-Russische oorlog uit en gedu rende dezen was hij de populairste en meest beminde generaal uit het leger. Daarna stelde hij zich lot d. krijgsparlijdit in Januarij van du jaar in Aks ikow ondersteuning eischic voor het oproerige Bosniaken en dat den Czaar ook de bedreiging toeriep dat zoo de regering zich niet aan het hoofd der beweging steldebliksem en donder zouden dreigen. Te Dublin is weder een opzienbarende moord gepleegd. Een jong man, John Kenny, tot de arbeidersklasse behoorende, verliet in gezelschap van een kleermakerJoe PooleII. Maandag avond laat zijne woning en werd te één ure na middernacht op de Savil-place vermoord ge vonden. Hij was met verscheidene kogels en ettelijke messteken afgemaakt. Iemand in de na bijheid heeft de schoten gehoord en beweert twee mannen te hebben zien vlugten. Volgens andere berigten waren de aanvallers rae« r in aantal. Daar reeds twee jaren geleden op Kenny geschoten is omdat hij verdacht werd gehouden van aan de politie inlichtingen omtrent de Fenians gegeven te hebbentwijfelt inen niet of hij is thans ook als het offer hunner wraak gevallen. De politie zoekt Poole maar tot nu toe tc vergeefs. De olifant «Blind Bell" uit het circus van Meijer te Londendie onlangs een oppasser dooddehaalde Zondag weder hetzelfde bij een anderen oppasser uil. li ij stootte hein zijn slagtanden in de borst en trapte hem daarna dood. Het zou dunkt ons lijd wordendat men hel dier, dal blijkbaar dol o! althans zeer ge vaarlijk is, van kant maakte. Woensdagmiddag kwam een damewonende te Parijs, in het politiebureau van Charleroien verklaarde dat haar zoon, oud 18 jaar, het ouderlijke huis had verlaten, ten einde een ge trouwde zangeres, oud 24 jaar, te volgen. De moeder had hun spoor tot in deze stad gevolgd en riep thans de hulp der politic in. Omdat deze haar zoon goed zou herkennengaf zij zijn portret aan de agenten. Ten 10 uur 's avonds ontdekte een politieagent de 'wee vlugtelingen in een café-concert, en bragt hen naar het bureau. Daar beloofde de jongeling met zijn moeder in een hotel te overnachten en den volgenden morgen naar Parijs terug te keeren. Verre van getrouw te blijven aan zijn belofteonlvluglte hij en ging weer bij de zangeres. De moeder keerde terug naar het politiebureau en eenigen tijd later vonden de agenten de twee vlugte lingen in een iiuis der Leopoldstraat. Het was boog tijd dal zij ontdekt werden want zij waren beiden besloten te sterven. Beiden zijn toen naar het politiebureau gebragl. De heer P. Bijdendijk van Asperenvoerde veri. week wederom zijne bijen naar Veenendaal alwaar de bijenmarkt, de eenige in Europa, werd gehouden. Genoemde heer heeft reeds lang met de oude methode gebroken en eene nieuwere aangenomenthans meer in Duilschlnnd in ge bruik. De bijen bevinden zich niet in korven, zooals men dit gewoonlijk hier tc lande ziet maar in groote kisten en in iedere kist vier slok ken ook houdt hij niet alleen gewonemaar ook ltaliaansche bijen. LIJST DFR ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amerslöort en arrondissement gedurende de 1e helft der maand Juni 1882. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. A. v. d. ValkAmsterdam. 2. Mildeldorp 3. R AmengaOsterdiep. Hulpk. Bunschoten. 4. Mej. II. van Schie Amsterdam. Reglhebbenden vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort. POLITIE. Aan het bureau van Politie te Amersfoort, zijn gedurende de maanden AprilMei en Juni l.l. als gevonden gedéponeerd 1 koperen potloodhouder; 1 zwarte boezelaar; 1 bot. rood koord 1 gouden damesring I zijden doekje1 bloedkoralen armbandje met gouden kapitlelstokie1 sigarenpijp1 boezeroen en 1 zilveren knip waaraan een koralen beursje voorzien van eenig geld. Rechthebbenden kunnen deze voorwerpen aan voormeld bureau terugbekomen alle werkdagen des namiddags van 122 uur. De Commissaris van Politie, Ch. F. BECK. E DEIt L A PSCIIE CENTRAAL SPOOllU Et.. Opbrengst over de maand Junij 1882. 1881. Reizigers 44785 /"41,087,29 54204 48.639,35 Bagage1,347,85 1,168,39 Betiilgncderen. 4,804,65 4,871,62 Kuopiuansgoeder. 10,636,69 «10,843.96 Vee, Paard., Rijt. 5,538,82 6,951.65 Diversen 1,965,36 568,13 f 65,330,66 73,043,10 Opbr. tan p°. Jan. tot uit. Junij 1882 400.316.65$ 1881 408.186,42 Mindere opbrengst in 1882 f 7869.76$ Per dag en per kilometer in Junij 1882 ƒ21,02 1881 .23,87 van 1*. Januari tot uit. Junij 1882 *21,68 1°. 1881 .22,11 AMERSFOORT, 10 Julij 1*82. Uit verschillende plaatsen van ons land is een adres aan Z. M. den Koning gezonden (bij afschrift aan de Staten-Generual) door hande laars in binnen- en buitenlandsch gedisteleerd likeuren en andere sterke dranken die bij dezen handel nog eene andere winkelnering, hoofd zakelijk in kruidenierswarenuitoefenen. Het adres komt op tegen de bepaling der drankwet dal adressanten en allendie in gelijk geval verkeerenna 1 Mei 1884 zullen te kiezen hebben tusschen die beide bedrijven. Uit 's llage wordt aan de RotL CL gemeld Ik woonde verleden week de teraardebestel ling van Godefroi bij. 't Was een indrukwekkende plegtigheid. Er ontbrak schier geen enkel Kamer lid. De heer Godefroi was dan ook bij alle rigtingen geëerd en bemind. Hij heeftvoor zoover ik mij herinnernooit de palen der uiterste hoffelijkheid tegenover zijne medeleden ook politieke tegenstandersuit 'toog verloren. Slechts eenmaal kreeg hij 't te kwaad met een d-T leden, 'l Was de heer van Houten, die, bij de coaliticwel en zeker zonder eenige kwade bedoeling, zooals later bleek sprak van «zeker soort van advocaten." Dit trok de heer Godeiroi tot wien 't trouwens gerigt waszich aan. De lieer van Houten had juist eene verheerlijking geleverd van de communedie de Vendóme- zuil had omvergehaald. Uit gaf Godefroi de woorden in den monddat hij nog lieve." be hoorde «tot zeker soort van advocaten" dan tol de lofredenaars van de Commune. Maar dat is d.m ock hel eenige minder welwillende woord hetwelk Godeiroi heelt gesproken jegens zijn mede-leden. Hij kon anders wel eens scherp zijn jegens anderen b. v. bij de behandeling van het dagbladzegel is zijn sapienti sat his torisch gebleven. Onvergetelijk was zijn figuur in het Parlementde Minister van Justitie mogt 't wel zeggen en niet alleen doelde hij daarbij op de tegenstelling tusschen zijne belangloosheid en hel drijven der mannen die zich in de lagere sfeeren derhooge politiek bewegen, maar ook op Godelroi's individualiteit. Het Hof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak van Rixeloud 29 jaren fabrieksarbeiderwonende te Woensel. Hij werd beschuldigd van in den avond van den 19en Maart 1882 ongeveer ten tien ure op den Geldropschenweg onder Stratum moedwillig Js. B. Smulders oud I' jaren, sigarenmaker te Woenseleen slag en ccn steek met een mes of ander werktuig in den buik te hebben toe gebragt waardoor deze verwond is geworden

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2