hot varken op wog. Den volgenden morgen vond hij den deur van zijn varkenshok gebroken en kwam hij tot de ontdekkingbehulpzaam ge weest te zijn.... om zijn eigen varken op den wagen van dieven te laden. Dc gemeenteraad van Brussel had dezer dagen een politieverordening goedgekeurd waarhij lijkverbranding veroorloofd werd. De Belgische regering heeft echter di'. besluit, als in strijd met de welvernietigd. De gemeenteraad zal xicli nu wel lot de wetgevende magl wenden n<et verzoek om bij wel uit te maken onder welke voorwaarden lijkverbranding ook in België geoorloofd zal mogen zijn. Naar de Kiel. Ztg. schrijft heeft de Zweed Thorsten Nordenieldt in Londenook bekend om zijn revolverkanonneneen onderzeesch vaartuig uitgevonden. Dit vaartuig wordt door een schroef in beweging gebragt en steekt slechts weinig boven het water uil. Wil men nu ongemerkt een vijandelijk schip naderen dan worden eerst de vuur- en aschhaardea hermetisch geslotenwat geen invloed uitoefent op de verkrijging van stoom. Tevens worden dan binnen in het schip enkele schroeven aangedraaidwaardoor hel vaartuig naar beneden gaaL Zoodra de werking van de machine ophoudtverrijst het schip we der aan de oppervlakte van hel water. Het schip bevat genoegzame lucht voor een kleine equipage en de lucht kan desnoods ook weder gezuiverd worden. Door een ventilatie kan het heete water onmiddellijk worden afgevoerd zoodra men een lek ontdekt. Hel schip komt dan dadelijk weder aan de oppervlakte. De Russen hebben onlangs enkele van die booten beproefd en de uilkomst moet zeer naar wensch zijn geweest. De commissie uit het Engelsche Hoogerhuis heeft rapport uitgebragt over den meisjeshandel. Dal een dergelijke handel lusschen Engeland en België wordt gedreven is daarin geconstateerd ook bleek hel de commissie dat de onzedelijkheid toeneemt onder hel jongere geslacht en dal er gevallen zijnwaarin het beroep van geprosti tueerde reeds op ongeloofelijk jeugdigen leeftijd wordt gekozen. De commissie wil den leeftijd waarop meisjes toerekenbaar worden, verhoo- genallendie meisjes beneden 17 jaren tot iramoreele doeleinden huisvestenstraffenen meisjes heneden 16 jaren die op straat de men- schen aanhouden naar ambachtsscholen zenden. Boven den ingang van een nieuw opgerigte tapperij aan de lloogvaart (gemeente Capelle) ter plaatse waar een station van den ontworpen Staatsspoorweg Zwaluwe's Bosch zal komen kan men het volgend opschrift lezen «Vergunning" geweigerd, maar daarom geen nood; «Wij tappen nu bier, en ook wijn, voor ons brood." Op die wijze heeft de eigenaar het woord 4vergunning" boven zijn deur, zonder vergun ning bekomen te hebben. Een opperwachtmeester van het regiment rijdende artillerie le Arnhem gaf aan een kor poraal van zijne batterij een bankbiljet van f60 om le wisselen. Tot heden is de korporaal niet in de kazerne teruggekeerd. Woensdagavond jl. ten 8 uur ongeveer had te zij alleen met hare kleindochter wasdan ver haalde zij haar zeker voor de duizendste maal hoe eene waarzegster bij de wieg van 'l meisje voorspeld haddal een aanzienlijk heer haar zou beminnen. «Ik wilde nog meer omtrent uwe toekomst welen," vervolgde de oude, «doch dc heidin zeide mijdat zij slechts in de sterren bad gezien, dat gij op een prachtig bed laagt met uw hoofd tegen de borst van een rijkgcklced heer geleund terwijl een zalig lachje uw doods bleek gelaal verhelderde. Een oude dame stond dicht bij uterwijl eene jongere een kind in de armen hield. De waarzegster kon mij niet vertellenwal dal alles beteekendcdoch ik zal hel u uitleggen. Dc heer is uw echtgenoot en 'l kind is uw eerstgeboreneterwijl uwe schoonmoeder en schoonzuster zich verheugen in uw geluk. Aldus, mijne lieveling," zoo be sloot 't grootje gewoonlijk haar verhaalterwijl zij 'l blondgelokte kopje van 't meisje tol zich trok, «gij hebt gelijk, dat gij niet trouwen wilt met eenen handwerksman. U wacht een heerlijk leven aan de zijde van eenen rijken, aanzienlijken echtgenoot." En 'toude moedertje staarde peinzend naar buiten en droomde van eene schoone toekomst voor haar geliefd kleinkind. Goede vrouwuwe woorden zijn gedeeltelijk uitgekomendoch geheel anders, dan gij voorzeker hedoeldet. Word* wuolyd. Parijs in een kapperswinkel van de rue Ponl- Lotiis Philippe een gas-onlplofling plaats. Naau- xyelijks was de bi and weer ter hulp gesneld of een tweede. Wenselijke ontploffing deed zich in het naastgelegen huis hooien. In dit huis van vijf verdiepingen is gelijkvloerswaar een koffiehuis gehouden werd alles vernieldtwaalf personen zijn gedood en 50 gewond. Zes gasleidingen werden door de brandweer afgesneden en hier door hoopte men meer ontploffingen te voorko men. Daar van lijd lot tijd dolle ontploffingen in den grond gehoord werden heeft de politie al de omliggende huizen doen ontruimen, die op het punt staan in te storten. De krijgsraad te Antwerpen heeft tot vijftien jaren dwangarbeid veroordeeld een officier die uit minnenijd een inwoner van het dorp Gonlich in zijn bed vermoordde. Dingsdagavond is op den spoorweg tusschen Gent en Meirelbeke een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. De hoofdconducteur Marlens, welke de baan overstaptewerd door den sneltrein vertrekkende uit Gent naar Charleroi, ten 6 ure 55 ra. verrastop den grond geworpen en onmiddellijk gedood. Martens was reeds 28 jaar in dienst der spoorwegmaatschappij. Sprekende over den hoogen prijs (5000 p. sL) die op de Hamilton-veiling betaald werd voor Rubens' «Daniël in den leeuwenkuilgeeft een Engelsch tijdschrift daarvan de volgende merk waardige critiek«Die prijs is ontzaglijk hoog in verhouding tot de verdiensten van de schil derij. De leeuwen zien er zoo uitdal men hier nooit in dierentuinen of menageries iels gezien heeft wat op hen geleeken Daniel heeft een zoo schraal en ongezond voorkomen, dat men er zich volstrekt niet over verwondert, dat de leeuwen hem niet wilden opeten." Volgens een berigt uit Petersburg zou Sko- bcleft' zijn gestorven in het hotel Angla op de Sofeika te Moskoueen zeer fijn restaurant waar zich de meest galante wereld rendez-vous geeft De eigenaar van het hotel Angladie niet wist wie de officier war die daar in gezelschap van drie dames gesoupeerd hadwas zeer verschrok ken toen hij hoorde dat hel Skobeleff was. Toen de gouverneur Dolgorukoff het gebeurde vernambeval hij onmiddellijk het lijk naar het hótel Dussaux over te brengen en te zeggen dat Skobeleff daar gestorven was. De lijkschouwing moet evenwei aan hel licht hebben gebragtdat behalve de gevolgen van buitensporighedende generaal toch niet lang te leven zou hebben gehad. Alles wat tot dusverre over tabak geschreven cn gedrukt is heeft een onlangs overleden En- gelschraan mr. Bragge bijeengezameld. Deze zonderlinge bibliotheek kwam voor eenigen tijd te Londen onder den hamer. Dertig jaren had de verzamelaar aan deze collectie gewerktnaar hel scheen ontbrak er geen enkel geschrift over tabak aan en er waren onder de verzameling 17 dikke banden, bevattende alleen brochures en pamfletten over tabak. De personentreindie Donderdag jl. van het station Tscherny met 217 passagiers vertrok is lusschen Tscherny en liastyjewo (Moskou- Kurkskspoorweg) verongelukt. Acht waggons zijn door een aardstorting bedolven39 passa giers zijn min of meer gekwetst te voorschijn gehaald en de overigen zijn omgekomen. Het ongeluk op den Moskou-Kursk-Spoorweg voorgevallen, is ontstaan tengevolge van het doorbreken van hel onderste gedeelte van den spoorwegdijk. De vele en sterke regenvlagen waren hiervan de oorzaak. De trein ontspoorde en stortte van een steile helling naar beneden. Later is daarover nog gemeld liet déraillement was het gevolg van een wolkbreuk, die den circa 15 meter hoogen spoordijk ondermijnd cn het omliggende terrein in een poel veranderd had. De gelijktijdig woe dende orkaan rukte de telegraafpalen oin en wierp den trein uit de rails. Acht waggons stortten naar beneden en verzonken in den poel zoodat de passagiers terstond als levend begra ven werden. Bij het station van afvaart moeten er 239 reizigers in den trein zijn geweest54 er van zijn er heelshuids weer uitgekomen, 35 zijn gewond en lionderdvcertig spoorloos verdwenen. Met behulp der in den trein aan wezige touwen werden nog 5 personen uit den sclirikkelijken poel des doods gered. Ecu zeldzaam geval van woede bij twee vech tende koeijen is te Roswinkel opgemerkt, 't Ge vecht eindigde nietvoordat een der schoone dieren dood neervieluit vele wonden bloedende. Men durfde niet naderbij kotucn oin ze te scheiden. Telegrammen. Alexandric, 14 Jul ij. Ach t-en-t wint ig Fran- schen die in Alexandria gebleven waren, zijn er in geslaagd om nog le ontsnappen. Londen, 14 Julij. Sir Beauchainn Seymour seint: Ras-el-tin is bezel door mariniers, allo kanonnen in zes daartegenover liggende batte rijen zijn vernageld. Alexandric brandt nog. Straten worden ontruimd. Khedive veilig in zijn paleisbewaakt door 700 mariniers. Gedrag van officieren en manschappen boven allen lof. Met hel meercndeel der gewonden gaat het goed.' Alexandric14 Julij. De blaauwkielen en ma riniers ontruimen de stralea Tal van lijken, geblakerd en verbrand zijn gevonden en boden een jammerlijk schouwspel. Luitenant Marriott inspecteert de vernielde batterijen. Commandant Uammel bezocht den vuurtoren en dc MoncrieÜf- balterij en vernielde de overgebleven verster kingen. Het vuur is in sommige wijken gebluscht, doch blijft zich in andere wijken uilbreiden. Londen14 Julij. Admiraal Seymour was voor nemens met een groot aantal troepen te landen op 't gerucht dal Arabi inet 9000 man buiten de stad lag, heeft hij echter slechts over de stad laten heen schieten om de muitelingen te verschrikken. Het gemis van een landings leger wordt elk uur racer gevoeld. Alexandria is verlorendaar de vier brandendie eerst geheel afzonderlijk warenzich thans lot een grootcn brand verecnigden en een derde deel der stad vernielden. Het loesiroomcn van vlug telingen in kleine troepen duurt voort; allen deelen ontzettende bijzonderheden mede omtrent de schanddaden der Egyptische soldaten en vrij gelaten slrafgevangcncn. Het vermoeden wint velddat de regering zich niet tot het bombar dement kan bepalenbestraffing of vervolging der muitelingen is een onvermijdelijk gevolg. Londen15 Julij. De regering heeft besloten 15000 man ter bezetting van Egypte in le schepen. Londen, 15 Julij, 'savonds. De orde wordt in Alexandrië langzamerhand hersteld de win kels worden geopendhet vertrouwen herleeft. Het beursgeruchtdat Arabi Kaïro in brand heeft gestoken bevestigt zich niet. Egyptische fondsen sloten vast, maar zonder veel omzet. Alexandrië, 15 Julij. De Engelschen hebben de fortende poorten cn de bastions bezet. De Franschen, Amerikanen, Duitschers, Russen cn Grieken doen den politiedienst. AMERSFOORT, 17 Julij 1881 Ter vervanging van den Heer Inspecteur J. C. van Lockhorstreeds in het vorig nummer ver meld als zoodanig overgeplaatstingaande primo Nov. e. k.van Amersfoort naar Haarlemis van de standplaats Haarlem der iloll. IJz. Spoor wegmaatschappij lijn RotterdamArasterdam den Helderde Heer Inspecteur Ronle, ingaande op voorm. datumovergeplaatst naar de stand plaats Amersfoort op ae lijn Amsterdam Amersfoort—ZutphenWinterswijk. Naar wij vernemen zal Zaturdag 29 Julij cerslk. eene uitvoering plaats hebben te geven door ecnige leden van dc Rederijkerskamer «Ontwikkeling" en de Zangvcrceniging «het Heidebloempje," waarvoor introduction voor hen die bijgedragen hebben verkrijgbaar zijn bij de ileeren C. Bedijs en Willem Italic, leden der feestcommissie. Zooals in nevensst adv. is omschrevenzullen Woensdag- en Donderdagavond e. k.ter gele genheid van de Ulrechtsche kermis, ex tra treinen op den Centraalspoorwcg loopen, die zeer ten Serieve van het publiek strekken en waarvoor erhalve gaarne de aandacht wordt verzocht. In eene Donderdagavond gehouden vergade ring van het Departement Amersfoort der Maat schappij Tot Nut v. 't Alg. zijn vóór de behan deling der punten van beschrijving verkozen lot afgevaardigde voor de algemcene vergadering te Amsterdamop 8 Aug. te houdende heer Ds. II. W. KalfF en tot diens plaatsvervanger de heer II. W. de Heus. Dc heer M. L Celosse werd benoemd tot bestuurslid van hel zieken fonds en de heer Ds. 11. W. Kalff tot lid der commissie voor de huisvlijtschool. Bij den gun- stigen staal der kasuit dc opgenomen rekening geblekenvond liet departement vrijheid op de begrooting beschikbaar te stellen 1300 voor de huisvlijtschoolf 200 voor honorarium van drie of vier sprekers in de aanslaande winter vergaderingen met dames, cn f100 voor do volksbibliotheek. Dc Minister van Marine looft uit ccn premie van twee duizend gulden (f2000) aan den vinder of de vinders van het wrak van den rammonilor Adder. T. v. d. P., 69 jaren, rentenier, vroeger te Haarlem woonachtigthans voortvlugtigis

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2