De Engelsche Bankof zoonis de Londcnaren zeggen: «de oude dame," heeft dezer dagen haar honderd vijftigjarig bestaan gevierd en is alzoo cene solide dame. Een dertienjarige knaap deed dezer dagen op den Nicder.-i tih^isch-Markischen spoorweg een reisje op loven en dood. Toen 's morgens vroeg een goederentrein aan hel rangeerstation bij ltummelsburg aankwam bemerkte de rangeer- ineester op eens onder den wagen tussehen hel rem toestel een donker voorwerp. Bij onder zoek ble k het een knaap te zijndie door vuilstof en wagensmeer bijna niet te herken nen wasdoch door de spoorwegbeambten gereinigd en toen voor den stationschef ge- liragl werd. Hier vertelde hijdat hij uil een dorp hij Sagan kwameerst zijn ouders en onlangs zijne grootmoeder verloren had en lo«'n bij vreemden in den kost gekomen wasdie licni mishandeld en hem gezegd haddendal hij te Bummelsburg nog familie had en daar maar heen moest gaan. Daarom was hij naar Jeszniht geloopendaar onder een goederen trein gekropen en zoo tien uur medegespoord. Gelukkig was hel remtoeslel niet gebruikt, andcis ware de jongen op zijn langen ijzing- wekkenden logt spoedig verpletterd geweest, Eene nieu-ve stoombootbestemd voor de vaart tussehen Dover en Calaismaakte dezer dagen den overtogt in 70 minuien en nog eene andere, door de South-Eastern-maatschappij in de vaati gebragt, legde, ondanks ruwe zee en ongunstigen windden afstand van Folkestone tol Boulogne in den lijd van 100 minuten all Omtrent de zaak van den moord te Veere schrijft men uil de hofstad In de vorige week werd door ons Geregts- hof een oanklagt behandeld wegens moord diefstal en brandstichtingde procureur-gene raal betoogt dal de schuld van den leregtsta inden persoon door drie en zestig getuigen ten hel derste bewezen is en nnerul zijne ontkenlenis onzinnig en betreurenswaardig; ook de voorzit ter van hel hof wijst den man op 't onhoudbare van zijne onkentenis, en acht dagen later verklaart hel Hof de schuld niet bewezen en spreekt den Ircschuldigde vrij. Naar liet oordeel van mijn zegsman was de beschuldigde volkomen teregi vrijgesproken, en bestond er voor hem, dien de overdrijvende ocalorie van den openbaren aanklager koud lietniet slechts twijfel aan 's mans schuld maar Veeleer twijfel aan hel gezond verstand van hem ol hendie op grond van zeer zwakke argumenten de schuld staande hielden. Wie ter lereglzilling den beschuldigde aan zag vernam wie en wal de verslagene was en onder welke omstandigheden de inoord moest gepleegd zijnzou voegde hij er bij ter stond de bank der beschuldigden hebben open gezel, en den inan ongehinderd laten vertrekken. Ilij was een klein, nietig, zwak persoon; de verslagcne volgens de getuigen een krachtig oud mandie in de worsteling aan den moord voorafgaandedezen aanvaller wel zou hebben algeslageudaarbij was de vermoorde niet zooals de acte van beschuldiging hel deed voor komen, een menschenbater, die afgezonderd leef de en niemand iets in den weg legde maar een .algemeen om verdorvenheid en onzedelijkheid veracht persoondie met tal van slechte lieden met te noemen betrekkingen had welke maar al te dikwijls aanleiding tot bloedige twisten gaven. Bit aJles was in de instructie en Ier le reglzilling aan den dag gekomen. Men schrijft uil bel kamp van Milligen dd. 20 Augustus: Valt er uit een kamp behalve misschien voor fniilitairenin den regel weinig belangrijks te meldennog minder is dit hel gevalwanneer zoo'n kamp bestemd is voor het houden v.»n détail-oefeningenals; exerceenm uit de verschil lende scholenschijf- en gevechtschielentirail leer en "elddiensloefeningen enz.en zoo voor iels, dan is de vlakte bij Milligcn ten minste daarvoor uiinctDeod geschikt. was door speculatiesdie met de zaak «niets te maken hadden." Be jonge Builscher was een half jaar hier werkzaam geweesttoen Krokus plotseling ziek werdmisschien had hij in zijn laboratorium den neus in eene of andere giftige zelfstandigheid gestoken. Hij kon echte' nog te bed liggende de zaak besturen en ontving voortdurend zijne geheimzinnige bezoekers. Op zekeren avond kwam een jong gentleman keurig gekleedmaar voor den lijd algeleeld binnen. Ilij bleef lang bij den patient en ging beenjuist toen Walter de apotheek wilde ver laten. Deze zagdat de onbekende in een om nibus steeg en wegreed. Wordt vervolgd. Van het voornemen om na voldoende voorbe reiding, waartoe een tijdvak van bijna drie weken met zes a zeven uren oefening daags dan ook ruim voldoende mag geacht Wordenover te gaan tol gemeenschappelijke vuur-exerritien met de hier gelegerde battery en veldartillerie zal wel niet veel komenten minste de order dal de oefeningen voortaan niet eer dan om 10 */a uur zullen mogen beginnen en zich volstrekt nic! meer buiten de grenzen van het daartoe aangewezen terrein zullen mogen uitstrekken zal hieraan niet zeer bevorderlijk zijn. Zaturdag laalstl. bezocht Z. M. de Koning met bijhebbend gevolg voor de tweedemaal hel kamp. Be manschappen stonden op hooger last opgesteld in exercitie-tenue in de compagnies- straten en voerdenterwijl Z. M. langs het front der bandiere reed eerst de verschillende handgrepen uit inel bewegingengecomman deerd door den officier der week en later gecommandeerd door de compagniescomman danten dezelfde handgrepenlading en vuren zonder bewegingen. Boor enkele opmerkingen en terechtwijzingen hier en daar toonde Z. M., dat hem de exerciliereglementen tot in de ge ringste bijzonderheden niet vreemd zijn. Na een bezoek aan het hospitaal, had de -artillerie de eer voor Z. M. te mogen defileeren. De heden gehouden parade werd gecomman deerd en geïnspecteerd door den kolonel Leers. Het weder, ofschoon eenigszins winderig, was uitstekend en de troep kwam veel minder af gemat tehuis dan den vorigen Zondag. Voor de voeding en de gezondheid van den soldaat wordt door intendance en geneeskundige dienst uitnemend zorg gedragen, zoodat hel getal ziekentrots hel afwisselende weder zeer gering mag heeten. AMERSFOORT. 24 Augustus 1882. Te Amersfoort worden ingekwartierd Dingsdag 29 Augustus 1882: de staf der 2e brigade (7e Regiment Infanterie); 2e en -ie bataillon van het 7e Reg. Infanterie Ie peloton Genietroepen. Woensdag 30 Augustus: de divisie-staf de staf der 1e brigade (4e Regiment Infanterie) 1e en 8e bataillon van hel 4e Reg. Infanterie; 1 peloton Genietroepen. Donderdag 31 Augustus: de divisie-staf; de staf der le brigade (4e Regira. Infanterie); 3e en 4e bataillon van het 4e Heg. Infanterie 1 peloton Genietroepen. Vrijdag 1 September: Dezelfde als Woensdag 30 Augustus. De vermoedelijke sterkte zal zijn van de divisie-staf 23 ofïic.75 minderen85 paarden, brigade-staf 8 77 52 genietroepen 1 40 5 twee baiaill. 40 1000 1200 30 Den 3031 Augustus en 1 September zullen in de omstreken van Amersfoort groole manoeu vres plaats hebben. DeGeneraal-Majoor Queijsen, Luilengew. Adjudant des Konings, koimiundant van du ie divisie inlanterie arriveert op 30 Aug. te Amersfoort en resideert voormelde drie dagen in het aan hel spoorwegstation grenzende Hotel Berg- en Spoorzigl van den heer Ockhorstal waar dan ook gedurende dien lijd logeeren de Luii.-Kolonel L. G. BerendsChef van den Staf der 1e divisie Infanterie, de Majoor H. C. van Erp Taalman Kip, Intendant dier divisie, de Kapitein W. E. A. Wupperman, Adj. Chef van den Generaled Staf, tevens waarn. Adj. van den Kommandanl der le divisie, zoomede de Fransche Kolonel de Serres en de Fransche Ritmeester Nyvenheimdie de manoeuvres zuLlen bijwonen. Zondag 27 Augustus e. k.wordt de dienst in de Remonslranlsche kerk te Amersfoort waargenomen door Dr. B. Tideman Jr.van Haarlem. Blijkens nevenssL adv.zal de verkoop van het riddergoed tde Cannenburgh" le Vaassen aanvankelijk geschorschl nu op Maandag 28 Aug. 1882, om 10 uur doorgaan. Dc Millioenen-jufvrouw, Jannetje Struik is eergislerennachl 12 uren le Rotterdam in hechtenis genomen. In den laatslen lijd kocht zij voor f7000. contant bij den goudsmid Bosch in de Kalver- 6lraat le Amsterdam, zoodal hij voor f115,000. kostbaarheden bestelde, die eveneens door haar contant zouden worden betaald. Zij vond ze prachtig baar werd vergund die le dragenook op reismaar steeds in gezel schap van den zoon van Boschdie deze niet blijvend uit handen gaf zonder betaling. Be levering zou op 24 Julij geschiedenwant de broeder van Jannetje werd met f 100,000 -2 uit Apeldoorn te Rotterdam verwachtalwaar Bosch Jr. bij Jannetje op de Leuvenhaven aldaar kwain met de kostbaarheden toen Jannetje nog te bed was. Ilij werd in hare slaapkamer toege laten waar hijop haar verzoekhet kistje even in eene bloemvaas nederzette en voldeed hij aan haren wensch om dan even in de aan grenzende kamer te gaanwant Jannetje zou opstaanom de zaak le regelen. Toen hij terugkwamwas er geen kistje meer in de bloemvaas en Jannetje zcide dal hij het niet terugkreeg, maar dal 'tgeld «goed" was. Het zou wel in orde komen. Nu ontstond er een hevig looneeldat ook werd bijgewoond door den Heer Hoelink en Mej. Bosch en bij welke gelegenheid niet alleen slagen vielenmaar Jannetje zelfs het leven van Bosch met een ge opend scheermes bedreigde. Na dit looneeldeed Bosch vcrgecfsche pogin gen om zijne kostbaarheden die hij niet gele verd hadmaar die hem ontfutseld waren terug ie krijgen. Niets hielp. Ilij trok naar ApeldoornZulphenAmersfoortaltijd op het zeggen van Jannetje, dat daar hel geld zou worden betaald, maar 'tbaatte niet. De kost baarheden waren spoorloos verdwenen maar de betaling bleef achterwege. Zoo althans luidt het verhaal. Eene aanklagt bij de Justitie volgde en is de zaak nu te Rot terdam in onderzoek 'twelk denkelijk zich ook wel zal uitstrekken omtrent 'tgeen Jannetje vroe ger verriglle en omtrent de beruchte erfenis. Twee militairen te Arnhem hebben de voor treffelijkheid hunner sabels weer eens beproefd op het hoofd van een burger, die zeer ernstig werd gewond. Een Amsterdamsch politieagent is wegens verzet tegen andere agenten die een dronkaard arresteeren wildendoor zijn confraters gevan kelijk naar het bureau gebragteergisteren is nu weder een Amsterdamsch agent door zijn eigen makkers in hechtenis genomenditmaal wegens openbare dronkenschap. Uit Delfshaven wordt gemelddat 11. Zatur- dagavond de machinist van den laatslen stoom tram van Rotterdam naar Delfshaven smoordron ken bleek te zijnhetgeen nog juist bij tijds even vóór het vertrekdoor eenige passagiers werd ontdekt. Noch de twee aanwezige politie-agenten, noch de conducteurs hadden er iets van gemerkt; maar op het advies der reizigers lieten zij zich toch bewegen den man van de locomotief af te voeren en een ander in zijne plaats le stellen (lieden trein gelukkig Ier bestemder plaatse bragt. Een huis van 40 meters hoogte is iets bui tengewoons. Het bedoelde huis is onlangs in Londen ge bouwd en wel in een nieuw stadskwartier, digt bij de Westminster-abdijer zyn veertien verdiepingen. Hel geheele huis heeft meer dan vijfhonderd ramen. Er is, zooals vanzelf spreekt, een ascenseur of lilt aangehragt, die ter be schikking van de bewoners staal en hen in 2 a 3 minuten naar de bovenste verdieping brengt. Men verneemt dat Cetewayo met echt vors telijke minzaamheid en welwillendheid toestem mend heeft geantwoord op het verzoek van hel nationaal genootschap tol bevordering van matigheid of ter wering van het misbruik van sterke dranken, 'twelk eene deputatie bij hem ter audiente wenschte aftevaardigenten einde bij hem aan te dringen op maatregelen om het verbruik dier dranken in zijn land legentegaan. Cetewayo zal dan evenals Europeesche autori teiten wel verklaren dat hij de zaak in ernstige overweging zal nemen en de schoonste belofte voorspiegelen, en daarmede is de comedie voor shands uit. De Zoeloes zullen blijven drinken vergif, even als de Europeanen het hunne. Telegram. Ismaïla22 Augustus. Na de nederlaag te Chalouf (Maandag) heeft de vijand alle posiliën tussehen Suez en Ismaïla verlaten en in wanorde naar Zagazig teruggetrokken. Te Tetelkebir is eene aanzienlijke vijandelijke strijdmagl bijeen. De voorhoede3000 mar sterkbevindt zich op 10 mijlen van Ismaïla. Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 17 Aug. Andries Albertus, z. van Gerril Meijer en Maria Reek. Barlholo- meus llendrikusz. van Hendrikus Jacobus Fijnenberg cn ilendrika Cornelia Blommers. 18 Aug. Anlonia d. van Teunis van Ouwerkerk en Elisabeth Geurtsen.Peter Jacobus llubcr- tusz. van Peter Jacobus iiubcrlus Monlfórl cn Maiia Tardijn. 19 Aug. Cornells, z. van

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2