haren beschermer in haar verder leven. De zon doet de bladeren en vruchten der hoornen uitkomen. Evenzoo doei de gloed der ware liefde alle edele gevoelens in liet hart der maagd ontwaken. Evenals cene zeker soort van diertjes aan de r«>/.. n van een rozebooinpje schade toebrengt, evenzoo knaagt de worm van het wantrouwen aan liet gclool der Helde. Verwijdert men uil het boompje de schadelijke insectendan zullen daaraan wel nieuwe knop pen zichtbaar worden, doch daaraan zullen nooit zulke fraaie rozen ontluiken als voorheen. Evenzoo gaat het met de liefdeheeft éénmaal het wantrouwen in liet hart des menschen post gevnfdan zal 't daarin aliijd een onuilwisclihaar Spoor achterlaten en diezelfde, alles vertrou wende liefde keert slechts «in schijn" weder! Tusschen de frisschegroene takken riet hoornen bevindt zich vaak dor, dood hout. Hel moet daaruit verwijderd wordenopdat helgroen ongehinderd verder kan groeien. Even eens is hel met de menschen hel geval. Hel dordood hout is hier de verkeerde neigingen die steeds in strijd zijn met de edeler gevoelens welke zicli in hel menschelijk hart bevinden. Met voorzichtigheid en geduld moei men deze gebreken trachten meester te wordenopdat de deugden des te weliger kunnen tieren. Aan zeer weinig personen gelukt zulks slechts «gedeeltelijk doch God ziel hunne pogingen met een welgevallig cog aan en toekent hen in het «hoek des levens" op. Als een boom reeds eenigszins opgegroeid is en men hem dan verplant, zoo gebeurt het dikwijls, dal hij kwijnt en eindelijk sterfL Zulks kan men ook hij den mcnsch waarnemen. Een bejaard persoon die zich eensklaps te mid den eencr andere omgeving bevindtzal zich daai in nooit tc huis gevoelen. Langzamerhand kwijnt ook hij weg en hel einde van dat alles is de dood. Evenals in den zomer de koele schaduw des booms ons menigmaal verkwikking schenkt in de warmteevenzoo brengt de eene inensch dikwijls lalcnis loc aan zijnen lijdenden broeder hetzij door raadgevingen en vertroostingen in smart of door stoffelijke hulp. 's Winters als alle boomen van hunne blade ren berooid zijndan is er echter nog een wiens groen kleed niet verdort n. I. de spar. Zoo zijn er ook menschendie in alle omstan digheden des levens gepast welen te handelen steeds op God vertrouwen en altijd bereid zijn hunne naasten bij te staan. Zij gelijken de spar; evenmin als hare naalden afvallen, even min verloochenen zij hun karakter 'l Klimop slingert zich om den eik. Eveneens dient somtijds de cene mcnsch om zijnen naaste tot macht en aanzien tc voeren. De bloesems van een vruchtboom vallen som tijds te vroeg af. De mensch wordt weieens in den bloei zijner jaren door den dood weggerukt. De stam van ecnen boom wordt menigmaal door ons bewonderd. Maken wij echter daarin eene openingdan komen wij somtijds lol de ontdekking dat deze van binnen «hol" is. De woorden van vele menschen klinken ozoo schoon en waar, inaar bij eenig dieper nadenken, zijn het dikwijls slechts «holle" klankendie ons eerstevenals de stam des boomstot ■bewondering noopten. Vele vogels houwen hunne nesten in de boomen en verheugen het hart des menschen door hun gezang. De mcnsch die zijnen geest ine! kundigheden en talonten verrijkt heeltzou inen kunnen beschouwen als dien boomhij vereenigl dat alles in zich, evenals laatstgenoemde de vogels opneemtde mensch veraangenaamt door zijne kundigheden niet alleen zijn eigen leven, maar ook dat van anderen en liet moet toch steeds hier op aarde hoofdzakelijk ons doel zijn om zulks te doen. De vruchten der ooflbuoinen komen gedeel telijk in den zomer gedeeltelijk in den herfst tot rijpheid. De vruchten van den geest en van het werken des menschen komen ook bij hem in den zomer en in den herfst des levens tol Lionel ie buis «.Neen - hij is gisteravond met dokter Bonnet uitgegaan en den gebeden nacht uitgebleven." «Het wordt werkelijk een weinig al te erg! Hij heelt ook weer schulden gemaaktIk heb vernomendat een aantal wissels van hein in omloop zijn. Maar hij is toch niet slechtzooals gij denkt, llariiet; neen hij is vol liefde voor zijn ouden, zieken oom wat hij ook weer beue zen heelt door hier den bekwamen Franschen dokter te brengen." «Ik hoopdat uw vertrouwen niet moge wor den bedrogenoom." Zij vertrouwde echter de vriendschap tusschen Lionel en den Franschman niet en vreesde hel tegendeel van 'tgeen zij zeide. Wordl vcivulytL rijpheid en in dien tijd vooral moet hij zich den schooncn naam van «mcnsch" trachten waardig te maken. De vogels rupsen en andere diertjes brengen veel nadeel toe aan de bladeren en vruchten der boomen maar toch blijll daarvan gewoonlijk een groot gedeelte gespaard, 't Verdriet knaagt dikwijls aan het hart des menschen hot drukt zijnen geest Urneder, maar toch kan en mag hij zich niet geheel aan zijne smart overgeven oonigc gepaste woordennie hem op zijne plichten wijzen, werken uit, dal luj weer deel neemt aan bei geen rondom hem voorvalt en evenals bij de hoornen een gédeelte der vruchten en bladeren niet door de rupsen enz. vernield wordt, evenzoo blijft een groot «gedeelte" (als men het zoo noemen mag) van zijnen geest be houden, doch geheel als vroeger wordl hij nooit. Eindelijkde kruinen der hoornen verheffen zich naar den hemel. Zij schijnen ons er op te wijzendal ook wij onze blikken daarheen moeten richten om Hem te danken den Schep per van den Mensch en den Doom. S. Allerlei. Een geachte familie van Sloten kwam jl. Vrij dag mot getuigen enz. aan hel gemeentehuis te Slotcrdijk oiu het huwelijk van hun kinderen volgens de wet, te doen sluiten, op dag en uur, door den burgemeester bepaald. Wie er evenwel al wasgeen burgemeester of een be voegd persoon. Men moest onverrigter zake huiswaarts koeren en besloot toen den Wet houder A. Bomhard van de Overtoom met rijtuig te halenwelke ambtenaar dan ookhoewel laat op den dagtoch het jonge paar in hel huwelijk vereenigde. Korporaal J. C. G. H.oud 36 jaar, geboren te Deltt, laatst in garnizoen te llellevoetsluis is door het hoog militair geregtshof schuldig verklaard aan insubordinatie door hel dreigen mei gebaren en het beleedigen met woorden van zijn meerdere in rang. Het bleek een luitenant dat deze korporaal bij het afgeven van hel rap port beschonken waswaarom de officier hem deed aflossen en hem gelastte naar zijne kamer te gaan. 11. liep later in de kazerne rond en pleegde ongeregeldhedenwaarom de luitenant bevel gaf den gedetineerde in arrest te stellen. Daardoor verstoordnam H. eene dreigende houding legen zijn superieur aan beleedigde dezen grovelijk en bezigde tegen hem de laagste scheldwoordenhij werd veroordeeld tot eene militaire detentie van zes maanden en terug- gebragt tot den stand van marinier. Betreffende den ontzettenden moord op den gemeenteveldwachter Kraaijenbrinkte Steen- deren verneemt mendal die kennelijk in ver band staal met de betrapping van een wildstroo- per. Kraaijenbrinkeen zeer geacht en hoogst ijverig veldwachter, is Zaturdagavond tegen donker gezien, gaande in de rigting van de plaats waar later zijn lijk gevonden isen zeggende er op uit te gaanotn te zien of hij geen slrooper zou kunnen betrappen. Tusschen 8 en ure 's avonds is in die rigting een schot gelost. Denkelijk is daarop de slrooper door Kraaijenbrink betrapt, doch heelt deze Item da delijk met zijn geweer een slag tegen hel hoofd gegeven waardoor hij bewusteloos is neergeval- Ion. De moordenaar heelt toen zijn slagtoffer in hol eiken akkermaalshout gesleept en 't ligchaain groolendeels in een konijnengat verborgen. Zware vermoedens zijn gerezen tegen een daar in do buurt wonende bekenden wildstrooper V. In diens w oning rnoet een klecdingsluk ge vonden zijn, bevlekt met bloed. Deze man, tegen wien door de justitie een bevel van voor- loopige aanhouding is verleend, is te Arnhem gevankelijk binnengebracht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in een der koffiehuizen aan de Groote Markt te Groningen een student op jammerlijke wijze om 't loven gekomen. Er bleef hem een stukje bief stuk in de keel zitten, tengevolge waarvan hij stikte. Een vreeselijk ongeluk had den 20e nabij Neusladt plaats. 36 menschen uit Iladollcn wildon over bet inecr naar de kerk varen. Dc boot die te zwaar beladen en daarbij nog lek was, begon te zinken en 7 mensehen vonden den dood in dc golven, terwijl de overigen met moeite door een in de nabijheid zijnde boot gered weiden. Ken f'iiis uit Odessagenaamd Savitsch is te London door een zijner landslieden bo6lolon voor een sommetje van vijftien duizend pond stelling. Hij kwam naar Londen om hij de bank van Londen verschillende stukkendie deze waarde vertegenwoordigden en die hij van zijn broeder geërfd had te ligten. Daar hij geen Engelscli spraknam hij een tolk genaamd Novilzky mode en ligtle de stukkenin plaats van die in de depositobank in bewaring le ge ven zooals hij van plan wasraadde de tolk hem aan die papieren mede te nemen en bij hem le komen soupecren. Dit aanbod werd aangeno men maar naauvvelijks zat hij aan 't souper, of de tolk wierp zich op den Bus verworgde hem half, stal zijn papieren, en ontvlugtte. Tol nu toe is niets van den dief noch van de stukken teruggevondenhoewel de bestolene honderd pond sterling heelt uitgeloofd. Er zijn alle maat regelen genomen om le voorkomendal de stukken te gelde worden gemaakt. Bij de Spaansche stad Bilbao is eene brug, die hersteld werdingestort. Achttien werk- 'ieden werden onder het puin bedolven en konden eerst na langdurige en mocilevolle po gingen weder te voorschijn gebracht worden. Geen der ongelukkigcn was toen meer in leven. >n eene steenkolenmijn bij Newcastle heeft een gasontploffing plaats gehadwaarbij twee mannon gedood en verscheidene anderen ern stig gewond werden. Het ongeluk werd ver oorzaakt door onvoorzigtigheid van een der arbeidersdie in de mijn gerookt had. Ten gevolge der gebeurtenissen in Egypte gaat dit jaar de anders in deze maand gehouden groote jaarlijksche marktdag teTanlah, waarop bezoe kers uit alle deelen der Mohammedaansche we reld zamenstroomdenniet door. Met die han delsmarkt is een groote vrouwenmarkl verbon den waarop meisjes uil alle oorden van Azië en Afrika te koop werden aangeboden. Bij dezen handel in menschen werden echter zekere maat regelen van voorzigtigheid in acht genomenen alles ging in 't geheim omdat de slavenhandel in Egypte verboden is. Desniettemin is Tantah de hoold- en cenlraalmarkt waarop de inkoopen voor de harems der Oostersohe vorsten gedaan worden. Zij zenden er regelmatig hunne agenten en opper-eunuchen heenom zich van nieuwe odaliskenen slavinnen te voorzien, en sommigen worden le dien einde door vaste correspondenten te Tantah vertegenwoordigd. De prijs regelt zich, gelijk bij alle handelsartikelen, naar den aanvoer, de vraag en de qualileit. Er worden zells kleine marktberigten uitgege ven, waarin men vermeld vindt, welke beschik baar zijn en de dagelijksche noteering der mid- del-sooi len van Syrische, Nubische en Egyptische vrouwen. In 1873 bestelde de sultan van Marokko om aan de groolen aan zijn hof ten geschenke te gevenop eens 28 Syrische meisjes prima soort, waardoor de prijs van dit artikel dan ook tot eene ongewone hoogte steeg. Dat de vrou wenmarkl te Tantah dit jaar niet doorgaatzal dus in de harems velo leemten doen ontstaan. Telegrammen. Port-Said Dingsdag. De Arabieren tastten gis teren avond dc Eogelsche stelling te Gassassin aan. Zij werden afgeslagen met verlies van veel manschappen en elf kanonnen. De Engelschen verloren 120 man. LondenDingsdag Een dépêche van Wo- seley uil Gassassin meldt, dat dc Engelschen gisteren avond werden aangevallen door acht bataljons Arabierenmet twaalf kanonnen. Dc Engelschen hadden slechts drie en een half bataljon met eene afdeeling ruiterij en vijf kanon nen later versterkt door nog een bataljon. Zij tastten de vijand in bet Iront aanterwijl hunne ruiterij hem in de flank bestookte. Een groot aantal vijanden werden gedood. Arabi was op het slagveld tegenwoordig. De ruiterij slaagde er niet in de vijandelijke kanonnen tc vermeesteren, uithoofde van de duisternis. De vijand trok er des nachts mede terugdoch liet al zijn munitie achter. De verliezen der Engelschen zijn: gesneuveld, een chirurgijn majoor een onderofficier en zes artilleristen gekwetstvijf officieren en 56 man. (Volgens den berigigevcr der Times wordt aan dat gevecht eene overdrevene beleekenis gehechthebben dc Egyplenaren aan de En gelschen ernstige verliezen tocgebragt en zouden hen vermoedelijk hebben overweldigd wanneer er voor de Engelschen geen versterking ware opgedaagd. Met die versterking konden zij eene goedgeslaagde flankbeweging legen de Egypti sche artillerie ondernemen. Ofschoon deze toen overhaast terugtrokkon toch hun geschut worden medegenomen. De Engelschen verloren 100 rnan aan dooden en gekwetsten. Arabi voerde zeil zijne troepen aan. De Engclsche troepen worden door ziekte geteisterd.) Port-SaidDingsdag. De stoomboot Dakalich is aangekomen mei Sultan pucha aan boord. Hij

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2