door opkomst van een groot gelal Aandeel houders er zijn toch (>0.000 aandeden in omloop zal beantwoord worden. Zalurdag il. voormiddag te ongeveer lialf- twaalt geraakten aan het artilleriepark alhier twee paarden los en sloegen aan hel hollen door de Slijkstraat, Varkensmarkl en Lange- straat tol aan de Langegrachlalwaar het een paar burgers gelukten do paarden tol staan te Brengen. Hoewel juist de bewaarschool en de school in de Koestraat uitgingen en zich dien tengevolge tal van kleinen op de straat bevon den liep alles gelukkig zonder ongelukken af. Z. M. de Koning is gisterenmiddag met II. M. de Koningin en de Prinses te 's llage aange komen. Z. K. II. Alexander, Prins van Oranje, is gisterenmiddag uit 's ilage vertrokken. Door den Min. van Oorlog is aan den laagslen inschrijver voor levering van fourages te Amers foort waarvan de aanbesteding plaats had de levering niet toegewezenop grond dat de prijzen te veel alweken van die waarvoor men in andere garnizoenen had ingeschreven. Dien tengevolge zal nu op 41 dezer, opliet bureau van den Heer garnizoens-couimandanleene herbesleding plaats hebben. In de Vrijdagmiddag jl. talrijk bezochte ver gadering der Afd. Amersfoort van hetlltr. Ge nootschap voor Landb. en Kruidkunde zijn ingeschreven in spaarbankboekjes, als zoodanig de prijzen uitgereikt, toegekend bij de stieren keuring van 14 April jl. en werden aangenomen met alg. st. de voorstellen lot 't houden eener stie renkeuring in 188."' en tot het besteramen van f200.uil de afdeelingskas voor de Interna tionale Landbouwtentoonstelling in 1884 te Am sterdam te houden. Bij de verkiezing van 4 af delingsbestuurders is herkozen de Heer .1. B. de Beaufort en werd benoemd de Heer baron van Boetzelaer van Oosterhout op den huize Niinmerdor. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie van de Maat schappij L'Urbaine. Meer dan eens werd op het nut der levens verzekering gewezen en het schijnt overbodig daar thans op nieuw op terug te komen. In de prospectussen der Maatschappijdie voor be- iangslellendun steeds beschikbaar zijngeschiedt dit trouwens mei voldoende duidelijkheid, o. a. door een vergelijking van hel sparen met de levensverzekeringwaarin aangetoond wordt dalhoe nuttig het eerste ook zijn mogede laatste meer zekerheid aanbiedtomdat de dood aan het sparen een einde maaktterwijl hel verzekerd bedrag uitbetaald wordt, hoe vroeg dc dood Ook komen moge. Tegen brandgevaar verzekert zich bijna iedereen. Kn teregl. Maar toch i- bel lang niet zeker, dat uien ooit last van biand zal hebben Aan den dood echter ontsnapt niemand. Waarom dus zal rnen geen gebruik maken van hel middeldal aangeboden wordt o.<i althans in 'l geldelijke de nadcelige gevolgen van den dood weg le nemen ol te temperen Men wende zich derhalve tot Heercn Hoofd agenten ol tol tien te Amsterdam wonende Heer P. L. Laseur, Inspecteur der Maatschappij voor Nederlandzullende men dan met de meeste welwillendheid worden ingelicht en perfeeten raad ontvangen omtrent de doelmatigste wijze \an levensverzekering. terwijl graaf Latnarque de zaak der tegenpartij toegedaan was. Mniion hoorde zulks met ont zetting aan en nu durfde zij nog minder dan ooit haren broeder hare betrekking lol Lamarque inededeelendaar zij zeer wel begreep dal hij nimmer zijne toestemming zoude geven tol een huwelijk met eenen vijand van zijnen vorst. Zij doorleefde bange dagen, hel artne meisje, Ie .uecr daal' llenri La or he haar met zijne beleefdheden vervolgde die door haren broeder ondersteund werden. Eindelijk bood Henri haar zijn hart on hand aan en hoewel zij hem bekende, dal zij hem niet bemindezoo liet luj zich daardoor niet al>cln ikkenmaar hei haalde zijne huwelijks aanvrage. Tantes bezwaren wist Arthur te boven te komen en toen ook deze eindelijk zich melde beide jongelingen vereenigde om haar tol een huweljjk over te halenbezweek haren moed zij beloofde over Henri's voorstel na te denken doch verzocht drie maanden bedenktijd hclgeen haar slechts noode toegestaan werd. Zoo stonden de zaken tot op den dag waarop Arthur en Marion een rit le paard maakten en 't wordt tijddat wij nu weder den draad van ons verhaal opvatten. Wordt t*/ vuljJL Dc Min. van Binnenl. Zaken sloot Zaturdag jl- de vergadering der Slaten-Generaal met een redewaarin aan dc totstandkoming van ecnige niet onbelangrijke wellen wordt herinnerd, alsmede dal de herbaalde behandeling van hel handelsverdrag mol Frankrijk lol geen vrucht bare uitkomsten leidde en 't door de Ministers ge zamenlijk aangevraagd ontslag door den Koning na ernstig beraadniet is verleend. Men verneemt, dal de regler van instructie in de zaak legen Jannetje Struik, behalve hare handelingen ten opzigte van den winkelier Bosch, ook nagaal al hetgeen zij, onder voor spiegeling der millioenen-erfcniste voren heeft weten te bemagligen en daartoe een aantal barer slagtoirers als getuigen hoort. Bij liet kwestieuse of hare oneerlijke handelingen onder het bereik der strafwet vallen en als hoedanig zij moeten worden gekwalificeerdgeschiedt dit breede onderzoek waarschijnlijk met hol doelom de doorgaande kwade trouw van de beklaagde aan hel licht te brengen. Zijzelve moet tegenover de gehoorde getuigen nog steeds blijven volhouden, in slaat te zijn haar verpligtingen na le komen onder voorwaarde evenwel, dal zij daartoe uit de gevangenis ontslagen wordedaar de bron van hare inkomsten een diep geheim moet blijven. Het mag zeer betwijfeld wordenol deze voor waarde door de justitie zal worden ingewilligd. Ilcl portret van de millioenenjuffrouw wordt in den handel gebracht. Hel zal 4 cents kosten. In hel goederenkantoor van den Oosterspoor weg le Zutfen is verl. week ingebroken. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door uitsnijding van een vensterruit en uit een geldlade I 40 ontvreemd. De politie doet onder zoek. Met inbegrip van een aantal nagekomen giften doet de 19. lijst van de 4. jaarcollecle voor de scholen met den Bijbel de opbrergst van 440 locale comtnilë's klimmen lol f79,875,091. Voor hel Hof te 's Gravenhagestonden teregt W. E. van B.oud 54 jarenbordeelhoudster en A. W. B.oud 48 jarenpublieke vrouw beiden wonende te Leidenbeschuldigd van in den namiddag van 24 Junij jl. een bezoeker van het huis van eerstgenoemde met geweld te hebben beroofd van een zakje met f 44 en van twee muntbiljetten van f 10 uit eene portefeuille die hij in zijne laars had verborgen. Nadut het «boertje," zooals een get. hein noemde, reeds meer dan f10 voor verlering had betaald ver langde de waardin nog een vrij belangrijk bedrag voor eene oude schuldzooals zij zeidcmaar daar het hoertje nimmer te voren hare inrigling huil bezochtwilde hij aan verdere afpersingen geen gehoor geven. Toen hielden hem de vrou wen op een stoel in bedwang en ontrukten hein met geweld zijn geld. Deze feilen werden door de eerste beschuldigd; gedeeltelijk, maar door de tweede ten volle hekend. De eerste kon zich van den diefstal van hei zakje met specie niets herinneren. De tweede gaf le barer verdediging voor, dat zij niets van hef gestolen geld had genoten en de vrouw op haar aandrang in de berooving van den man was behulpzaam geweest Het requisitoir strekte voor de eerste tot 5 jaren tin liihuisslraf en voor de tweede besch. lol 4 jaren correclioncele gevangenisstraf. Het Hol num voor heide hesch. verzachtende om standigheden aan en veroordeelde de eerste tot 3 jaren correctionecle gevangenisstraf en de tweede lot 9 maanden eenzame opsluiting. Te Amsterdam heeft de politie de hand ge legd op een gevaarlijken opligterzekeren Ben- dum op de Korte Prinsengracht Deze persoon die van nabij bekend schijnt geweest te zijn met de handeisrelatien van de firma Hirsch Jc Co., van welke eerstdaags een modemagazijn aldaar zal geopend wordenhad zich reeds ge- ruimen lijd geleden tot de spoorwegadmistratiên en die van de firma van Gend ie Loosonder den naam Hirsch, gewend met den last dat alle goedeien on collis, voor die firma bestemd, aan zijn adres op dc Prinsengracht moesten bezorgd worden. Ilij had om die le bergen den zoon van een stalhouder in de Houttuinen weten te bepra ten om ze op den zolder van den stal zijns vaders buiten diens medewelen te versloppen. Van daar weiden ze door hein ver onder de waarde te gelde gemaakten zoodoende aan de firma Ilirsch eene schade van ruim f2000 be rokkend. Een politie-agent le Brussel is verleden Vrijdag op heeterdaad betrapt van schandelijke leiten gepleegd le hebben op een klein meisje dezer stad. Hij wordt door de justitie vervolgd. Een telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indië meldt: «In Atjeh hebben cenige benden Pediroczen onder aanvoering van Nja Hassan op 4 en 7 Augustus aanvallen op onze militairen trans porten en patrouilles gedaan. Aan onze zijde zijn drie officieren en 31 min deren gewond, 14 minderen gesneuveld en de schout van politic van der Zijl." Het ofiiciecle telegram komt laatzeer laat. Heelt men misschien gedacht, dat slechte tij dingen altijd vroeg genoeg komenof heeft men te 's llage eerst nu goedgevonden de zaak mede te doelennu hel staatsgeheim toch reeds was verklapt. In ieder gevalde toestand daarginds is zoor, zeer ernstig. Zal men nog de fictie van den vrede blijven volhouden cn moeten deze Pedireezen nog «marodeurs" heelcn? De Minister van Finantiën heelt hij aanschrij ving van 0 dezer, aan de ambtenaren te kennen gegeven, dat volgens art. 13 der wel op liet regt van zegel van 11 Julij 1884o. a. het thans voor handen formaatzegel na 1 Januarij 1883 niet meer gebruikt kan worden omdat van dat snort van zegels, volgens de nieuwe wet uit te geven, voortaan 50 opcenten worden gelieven en van de belnling dier opcenten op het gezegeld napier moet blijken. Hel publiek wordt hiervan in kennis gesteld opdat hel getal der met 1 Januarij a. s. onbruikbare gezegelde formulieren niet grooicr zijn dan gewoonlijk en daardoor geen onnoodige schade worde geleden. Met de uitgifte van nieuwe zegels zullen vermoedelijk nog eenigc weken voorbijgaan. Is reeds melding gemaakt van de brieven met geldswaarde en van de postzegels die de Arn- hemsche brievenbesteller Langenbach verdui sterde en de pakketten drukwerkendie hij naliet te bezorgenlater is geblekendat hij ook voorwerpen van waarde heeft gestolen. Onder andere is een pakket gouden ringen ge vonden, die maanden geleden door hem go- deellclijk werden beleend en verkocht. Nog da gelijks worden thans vermissingen bekend zoo dat hel gezamenlijk bedrag van liet gcstolene eene vrij aanzienlijke som bedraagt. Eene vrouw uit Reynes (Seine-cl-Oise)Mine Merino heelt vier kinderen drie meisjes en een jongen, ter wereld gebragl. Haar bevalling was zeer mocijelijk doch dank zij de goede genees kundige verzorginggevoelt zij zich thans op den weg van beterschap. Van deze vierallen welgeschapen kinderen is één nog slot hts in leveneen meisjedat echter uiterst zwak is. De jongen woog 1 kilogr. 950 grin, en de meisjes ieder 1 kilogr. 430grra.; le zaïnen dus G kilogr. 440 gnn. De geboorte van vier kinderen tegelijk komt uiterst zeldzaam voor. Professor Stolz zegt dienaangaande: Een tweeling-gcbooite komt op 00 a 70 verlossingen voor; een van 3 op onge veer 5000; een van 4op150,000l De geboorte van vijl kinderen tegelijk is huilen alle verhou ding. Toch zijn 15 voorbeelden bekend. De grens van vijf is nimmer overschreden. Onlangs werden tc Belgravebij Leicester een lieer en dame midden in den nacht wakker door ccn dief in hun slaapkamer. De dame een ziekelijke vrouwontdekte hein hel eerst en maakte haren inan opmerkzaam op hem. Deze sprong uil hel bedijlde den die!die van de trap naar beneden sprong na cn hield hem vast. Er volgde nu een hevige worsteling, waarin de heer des huizes hel onderspit dreigde le delventoen zijn vrouw hemmet eene pook in de handtc hulp kwain en den dief twee flinke slagen op hel hoofd toebragt, zoodat hij neerviel en in half bcwusteloozen locstand aan de politie werd overgeleverd. Twee jonge meisjes, tc Parijs, gingen verl. week le tien uren zamen in de buurt eene bood schap doen. Op den hoek der Hue Charenton werd de oudstevan zeventien jaar onverhoeds door twee mannen opgenomendie zich met haar uil de voeten hadden gemaakt voordat de jongere zuster van haar verrassing hekomen was. De zaak is onmiddellijk aangegevenmaar aan vankelijk is het niet gelukt het spoor der schakers le vinden. In Noorwegen zullen eerlang de hoogcsrholen ook voor vrouwen opengesteld worden. Een des betreffend wetsontwerp werd onlangs door het Slortingh aangenomen en nu door den koning bekrachtigd. De vrouwen mogen voortaan alle examens van kunsten en wetenschappen alleggen, maar zijn huilengesloten van die ter verkrijging van een of ander openbaar ambt. Te Neuilly heeft een 23jarig meisje drie scholen gelost op den man die haar had ver-

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2