i LAMBEECST5, EEN HEEEENHUIS EEOOTEN TUIN Zand- en Klei-Aardappelen. e£. REFRRMPAARDEN Een solied gebouwd fleerenhuis, op het Sluisje, verkoopt beste 4T/><^ra* Een Prima huis in Ruhrkolen ver- w*» langt terstond een degelijk, vlgtig en zoo mogelijk met de clienielle bekend AQENT te engageeren, voor den Verkoop van Wagon-kolen tegen provisie. Slechts op een werkelijk degelijk flink persoon wordt gereflecteerd en kan deze op een loonend resultaat rekenen. Franco aanbiedingen onder letters K. B. E. aan hel Algemeen Advertentie-Bureau van N1JGU <5c VAN D1TMAR, Rotterdam. De Notaris Mr. J. M. RICHELLE zal op Vrijdag den 13. April, 's namiddags ten 1 ure preoies, aan de MANÉGE te AMERSFOORT, in het openbaar VERKOOPEN contant: VEERTIEN van 'teerste regiment Huzaren te Amersfoort, alleszins geschikt voor den landbouw. 3 uren vóór de verkooping te zien. OPENBARE van met te EAARN. Ten overstaan van den Notaris Mr. J. M. RICHELLE te Amers foort, zal op Dinsdag den 17. April 1883, 's middags ten 12 ure precies ijn het Hólel VELAARS (VEERMAN) leBaarn, openbaar worden verkocht: .„i, ngenaamd «NOOIT VERWACHT," i met GROOIEN TUIN voor en achterKOEPELBERG PLAATSEN enz.allergunstigst gelegen aan de Veldstraat te Baarn, in de onmiddellijke nabijheid van de kom dier gemeente. Het Huis bevatbenedenvier KAMERS KEUKEN met WEL- en REGEN WATERPOMP, en flinken KELDER; boven: zes KAMERS en ZOLDER en voorts alle gemakken in een nette Jieerenhuizinge veraischt. Tol den tuinbeplant met HEESTERGE WASSEN en VRUCHTBOOMEN, behooren ook de zes zware ElkENBOÜMEN aan de Veld straat Kadaster: Sectie B No. 3290, huis en erf, groot 10 aren, 95 centiaren. G—W» 2$ Aanvaarding 1 Me» '83. Betaaldag 1 Juni '83 Te zienDinsdag 10 en Donderdag 12 April, van 10 lol 3 uur, en ook op den dag der veiling. Om nadere inlichtingen vervoege men zich ton kantore van bovengenoemden Notaris Hr. RICHELLE. Ingezonden. Niemand van het Dinsdagavond vrij talrijk opgekomen knnstlievend publiek is zeker teleur gesteld geworden door hetgeen wij ter aanbe veling van deze Iaat6le uitvoering van «Toon kunst" schreven in hel nummer van Vrijdag jl. Bedoeld concert zou ook in een groolere go- meeniedie meer verwend is op hel gebied der toonkunst dan de onze, van zich doen •preken. Intussehen leeken als wij zijn, kunnen wij niet in bijzonderheden treden, allerminst ons wogen aan eene criliek. Slippen wij alleen •an, wat de aandacht van iedeien muzikaal ontwikkelden hoorder het meest moest trelTen. Het koor, dal als eeo goed gedachte afwis seling van den gewonen regelditmaal een bescheiden plaats innam op het programma was bijzonder gelukkig in de uilvoering van het eerste koor uit den «Paulus" en van het pompeuse Halleluianiet inimler met hel schooneklankvolle Salve reginadat zells met bezieling werd gezongen. De verbinding van het gespierde koraal Wachet auf met het zoet vloeiende Wie lieblich kon ons alleen als tegen stelling bevredigen. De gevierde zangeres ontwikkelde hare talen ten zeker het meest in de liederen van Jensen en Gounod en in het Wiegelied van Taubert als toegift welwillend ten baste gegeven. Met de waarlijk meesterlijke voordracht van de Rhapsodie Hungroise wekte de heer Striening eene hier sinds lang niet waargenomen geest drift en terecht. Gade's sonate voor viool en pianohoe schoon ook van compositie en met even veel talent uitgevoerd door den violist als door de pianistedie wij gewoonlijk in bescheidener rol hoorei» en bewonderenkwam ons voor bestemd te zijn voor een publiek dat meer in de gelegenheid gestald is dan wij met de hooge muze vertrouwelijk te verkeeren. En last nol least van den pianist Enderle zal elk ouder inwoner van Amersfoort volmondig getuigendal sinds de dagen van den onver- gelelijken G. J. van Eyken geen klaviervirtuoos van dat allooi is opgetreden voor ons publiek. Moge de bekwame leider van deze uitvoering hel volgend seizoen ons een nadere kennismaking gunnen met dit dubbele bezoek uit Leiden 1 Mijnheer de Redacteur Telkens wanneer uw courant een résumé bevat van het verhandelde in de gemeenteraadszitting betreur ik het, dal de Raad weigerde om eene geringe som op de begrooting uittetrekken ter bestrijding der kosten verbonden aan hel plaat sen van een uitvoerig verslag in een der locale bladen. Wanneer men nooit aan de discussie deel neemt, maar alleen invloed uitoelent door te stemmendan kan uw résumé aan dezulken geen ergernis geven de tegenstemmers voor een uitvoerig verslag waren dan ook de zwijgende leden van den Raad. Wal daarvan de reden mag zijn? Zij hebben toch de publiciteit van thet ge sprokene' niet te vreezen Van de leden die wel aan da discussiên deel nemen wordt hel gesprokene soms verminkt of zeer onvolledig in uw résumé weergegeven. In uw extra-nummer van heden komt een ver slag der zitting van gisteren voor. Daarin wordt meegedeeld dal ik heb voorge steld «hel ontwerp-conlract (voor de straatver lichting enz.) te doen drukken en binnen acht dagen daarna te behandelen." Dit is onjuist. Ik heb het voorstel van den heer v. d. Wall Bake overgenomen dat luidde om het ontwerp- conlract te laten drukken en hel in eene raads vergadering te behandelen acht dagen nadat het aan de leden van den Raad was uitgedeeld. Dan volgt «waarna de heer Gerritsen hel dage lijkse!) bestuur lof toebrengt voor de samen stelling van het ontwerp-rontract." Ook dit is onjuistik kon zoo iets niet gezegd hebben om de zeer eenvoudige reden dat ik hel ontwerp-rontract niet gelezen had. Wel heb ik hel Dagelijksrh Bestuur lof gebracht voor den spoed waarmede dit ontwerp-conlract is samen gesteld en bij den Raad ingediend. In uw résumé staal verder dat het voorstel van B. en W.tot vereffening der kosten in de proce dure tegen de firma Houtzaagcr ic v. Veen, welke, voor zooveel ze ten laste van de gemeente komen, f 415.49 bedragen wegens den bijstand van rechtsgeleerdenis goedgekeurd met 14 legen 1 stem (den heer Gerritsen). Zooals het daar staatklinkt het vreemd. Wie het leest zou kunnen denken dat ik legen de beta ling dier kosten wasen dat is volstrekt niet het geval. Mijn slem heb ik als volgt gemotiveerd. Ingekomen was een declaratie van Mr. J. van der Leeuw waarop de volgende bedragen voor kwamen: f 112.salaris voor Mr. J. v. d. Leeuw, voorde behandeling der zaak bij 'l kantongerecht, en f 688. voor salaris en adviezen van Mr. de Brauw en Mr. J. v. d. Leeuw voor de behandeling der zaak in hooge» beroep (bij de rechtbank te Utrecht). Vóór die bedragen stond «per moderatie." Mij kwam deze vordering niet matig voor, om- dal die van de andere partij ininder had bedragen zelfs zonder die bijvoeging van tmodercUieen omdat het bedrag voor salaris van 'l hooger be roep gevorderdnog f 200.meer bedroeg dan door de rechtbank daarvoor was toegestaan. Ik wilde voor de betaling der declaratie zooals die daar lag niet stemmen, maar stelde als amende ment voor om B. en W lol betaling te machtigen onder voorbehoud dat Mr. J. v. d. Leeuw de woor den «per moderatie" op zijne declaratie wilde schrappen. Dit amendement werd niet onder steund en kwam derhalve niet in behandeling. Ik heb toen tegen het voorstel van B. en W. ge stemd om den schijn niet op mij te laden alsof ik werkelijk meende dat die bedragen gemodereerd waren omdat daar tper moderatie'' vóór stond Met dc plaatsing dezer rectificaties en aanvul ling zult u mij zeer verplichten terwijl ik de eer heb te verblijven Amersfoort, c y GERRITSEN. 11 April lööo. Allerlei. De voor de Pellzers aangewezen cellen zijn gelegen naast cel No. 3waarin Dessous-le- Moustier de moordenaar van zeven inenschen ziten naast die van Stubbe die den Graaf du Bois de Bianco om T leven bragl. Ook Dobbelaer, de moordenaar uit Rijssel, en de beruchte Mestdaghdie een lijk in stukken sneed zijn hunne naaste buren. Wel een illuslre gezelschap voor den trotschen Ai mand 1 Zekere Philips stond te Londen leregt wegens moord onder zeer zonderlinge omstandigheden. De man was op zekeren avond in zijn tuin en vermaakte zich met een geweer Hij s< hoot in de rigting van een nahijzijnd- n spoorweg toen men hein eensklaps waarschuwdedat er een trein aankwam. Haastig trok hij zijn wapen terug, waardoor dit op den grond viel en afging De kogel vloog door de ramen van het naaste huis en raakte een der huren met doodelijk gevolg. Philips heelt leregl gestaan wegens onwillekcu- rigen manslag. Tegen horgiogt werd hij voor- loopig op vrije voelen gesteld. Een conducteur van een in beweging zijnden Irein tusschen Rijssel en Rouhaix verloor eer gisteravond zijn evenwigtterwijl hij op de voel plank stond, en viel op den weg. De trein reed over hem heen en sneed hem letterlijk in tweeën. De ongelukkige was gehuwd en vader van vijl kinderenwaarvan het jongste 2 maan den is. In Frankrijks hoofdstad zal een nieuw blad verschijnengewijd aan de honden. Hel zal zeker veel allrek vindenwant op 't oogen blik zijn deze gezellen van den mensch weder bijzonder in de gratie. Hel meest gezocht zijn de poedelsen de hoogste chic isliunne voorpoolen te versieren met gouden of zilveren armbandjes. De beesten hebben over 't algemeen weinig op met deze onderscheiding. Misschien gaat men nog over lot hoeden en laarzen Tijdens het keizerrijk heeft eens de mode ge- heerscht, oin de honden Ie verven. Men zag toen rozenroode hazewindjes en lila poedels aan de zijde der dames van de demi-monde. In een tunnel nabij Chinon (Frankrijk) heeft weder een inoord plaats gehad Een |ongmensch dat naar Tours terug keerde, had aan een station een bankbiljet gewisseld. Dit was door twee individuen opgein-rktdie bij hein in den zelf den waggon piaats namen. Naauwelijks was de trein in den tunnelof zij grepen den jongeling aan en hun eerste werk was hem alle zaken van waarde te ontnemen. Niettegenstaande de heftige tegenweer gelukte het een der misda digers het portier te openenwaarna zij hun slagtoffer uit den waggon wierpen. De dood volgde onmiddellijk üe Justitie heeft de mis dadigers nog niet kunnen opsporen. Te Manislan in Michigan heeft een man die in een houlhakkerskamp het brood zou bak ken in vergissing bij hel bereiden van de be schuit slrichnine in plaats van soda gebruikt. De zeventig menschen die er van aten stierven alien binnen weinige oogenblikken. Spango, die verdacht wordt medepligtig te zijn aan den moord van graaf Majlath te Buda pest, is nog steeds voort vlug lig. Hij moet dezer dagen te Weenen gezien zijndoch de Weener olitie was niet door die van Budapest op de oogte gesteld. Het reisvalies van Spango is in een logement te Weenen in beslag genomen. De bedienden Javor en Pitelybenevens de kamerdienaar Berecz zouden bekend hebben den moord op Maljath gepleegd te hebben. Spango heeftvolgens hunne verklaring wel van den moord afgeweten doch moei er niet medepligtig aan zijn. Javor en Pileley hadden zich in M ijlath's slaapkamer verborgen terwijl Berecz zich in de badkamer schuil hield. Toen Maljath binnenkwam grepen de heide schurken hein aan. Daarna kwain Berecz toeschieten die hein een prop in den inond stak om het oin hulp roepen te beletten. Gedrukt bij A. li. VAN CLEEFF te Amersfoort,

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 4